کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام و ممنون. هر چند عكسها نتونست كمكي بكنه و بسيار مبهم بود.

مشكلي در راه رفتن نداره ؟ انگشتها حركت و هماهنگي لازم رو دارند؟ از تغذيه و نوع نگهداري صاحب قبليش اطلاع داريد ؟ دانهاي پرچربي و گرم زياد بهش ميدادن؟ قفس و محيط نگهداريش مرتب تميز ميشده ؟ در معرض ورود پرنده هاي جديد و قرنطينه نشده بوده ؟ لطفا اينها رو اگر بهشون دسترسي داريد سوال كنيد . غده حالت ابدار ، چركي و ابسه مانند داره يا سفت هست ؟

در مورد مرغ عشق ديگتون ، قفس بزرگتري براش در نظر بگيريد كه پرهاي دم به ميله ها برخورد نكنه . ويتامين توتال به جيره هفتگيشون اضافه كنيد . پست قبلي مقدارشو خدمتتون گفتم. كف دريا شسته و تميز ، براي هر دو توي قفس بزاريد . نور افتاب روزانه داشته باشند نظافت رعايت بشه . ابتني هم در ساعاتي كه هوا گرمه و نور خورشيد فراوان هست ( از پشت پنجره ) داشته باشند ، و جاي گرم نگهداري بشن. به پرها فشار نياريد ، بخصوص وقتي ريشه تازه و خوني دارند .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20460
    سلام ممنون از پاسختون
    در راه رفتن مشکلی نداره و خوب هم میدود. انگشتهاشم سالمه. صاحب قبلیشم ۵۰ تا ۶۰ تا مرغ عشق داره. بیشتر پرنده ها هم سالم و سر حالند تک و توک مریض میشند. غذاشون هم ارزن کتان جوانه گندم و کاهو بوده و پرنده نوع دیگه ای هم نبوده و فقط مرغ عشق نگه میداره.
    در مورد اونیکه دم نداده هم وضعیت همین بوده. جاشون بزرگ بود. اینجا هم در قفسشون باز هست. بیشتر بیرون قفس هستند. برای دونه خردن و خوابیدن میرند تو قفس. البته بیشتر خودم میزارم تو قفس. در قفس همیشه بازه. جاشون هم طوری هست که آفتاب خور هست البته از پشت پنجره. پنجره هم دو جداره هست جاشون سرد نمیشه.

Sent from my SM-G610F using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin111 نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسختون
    در راه رفتن مشکلی نداره و خوب هم میدود. انگشتهاشم سالمه. صاحب قبلیشم ۵۰ تا ۶۰ تا مرغ عشق داره. بیشتر پرنده ها هم سالم و سر حالند تک و توک مریض میشند. غذاشون هم ارزن کتان جوانه گندم و کاهو بوده و پرنده نوع دیگه ای هم نبوده و فقط مرغ عشق نگه میداره.
    در مورد اونیکه دم نداده هم وضعیت همین بوده. جاشون بزرگ بود. اینجا هم در قفسشون باز هست. بیشتر بیرون قفس هستند. برای دونه خردن و خوابیدن میرند تو قفس. البته بیشتر خودم میزارم تو قفس. در قفس همیشه بازه. جاشون هم طوری هست که آفتاب خور هست البته از پشت پنجره. پنجره هم دو جداره هست جاشون سرد نمیشه.

Sent from my SM-G610F using Parsipet mobile app
    ممنون از پاسخ کاملتون . ولی یک نکته از قلم افتاد. در مورد غده و حالتش نفرمودید!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    eshqi, bolbol khormaei
    شماره عضویت
    15470
    سلام دوستان لطفا راهنمائی کنید یک مسئله خیلی حیاتی پیش اومده . من مرغ عشقم تخم گذاشته ولی نمیدونم به چه دلیلی جوجه هاش در نمیان! جوجه ها کاملا سالم هستن اما توی تخم خفه میشن و میمیرن .... 5 ماه پیش به دلیل گیر کردن تخم ماده م مریض شد و بعد از بیرون اوردن تخمش با دست نگهداریش کردم و غذا دادمش تا زنده موند الان بعد از اون موقع ، جوجه کرده و من توی غذاش مقدار بیشتری کف دریا استفاده کردم یعنی خودش فک کنم نمیتونست درست بخوره منم ریختم روی کاهو گرفتم جلوش و خورد ممکنه بخاطر این باشه پوست تخم سفت شده باشع؟! یا دلیل دیگه داره؟ از 6 تا تخم3 تا خراب شدن 3 تاش جوجه توشه که فکر میکنم 2 تا از جوجه ها خفه شدن و فقط الان یکیش زندس همین الان گذاشتمش روی چراغ قوه و جوجه مشخص بود که بالهاشو تکون میده و میچرخه لطفا یه راهنمایی سریع بکنید تا خفه نشده.. به نظرتون خودم آروم تخم رو باز کنم!؟؟!! لطفا راهنمائی کنید تا جون یکگ جوجه بیگناه رو نجات بدیم.... در ضمن اولین تخم رو 3 ام گذاشته و آخرین تخم رو 13 ام ...جوجه کامله کامل به نظر میرسید و مشخص بود توی تخم داره میچرخه!و بالاشو تکون میده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط immortal نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمائی کنید یک مسئله خیلی حیاتی پیش اومده . من مرغ عشقم تخم گذاشته ولی نمیدونم به چه دلیلی جوجه هاش در نمیان! جوجه ها کاملا سالم هستن اما توی تخم خفه میشن و میمیرن .... 5 ماه پیش به دلیل گیر کردن تخم ماده م مریض شد و بعد از بیرون اوردن تخمش با دست نگهداریش کردم و غذا دادمش تا زنده موند الان بعد از اون موقع ، جوجه کرده و من توی غذاش مقدار بیشتری کف دریا استفاده کردم یعنی خودش فک کنم نمیتونست درست بخوره منم ریختم روی کاهو گرفتم جلوش و خورد ممکنه بخاطر این باشه پوست تخم سفت شده باشع؟! یا دلیل دیگه داره؟ از 6 تا تخم3 تا خراب شدن 3 تاش جوجه توشه که فکر میکنم 2 تا از جوجه ها خفه شدن و فقط الان یکیش زندس همین الان گذاشتمش روی چراغ قوه و جوجه مشخص بود که بالهاشو تکون میده و میچرخه لطفا یه راهنمایی سریع بکنید تا خفه نشده.. به نظرتون خودم آروم تخم رو باز کنم!؟؟!! لطفا راهنمائی کنید تا جون یکگ جوجه بیگناه رو نجات بدیم.... در ضمن اولین تخم رو 3 ام گذاشته و آخرین تخم رو 13 ام ...جوجه کامله کامل به نظر میرسید و مشخص بود توی تخم داره میچرخه!و بالاشو تکون میده
    سلام. 16_20روز از اخرین تخم حساب کنید. پوسته ضخیم شده. هوا سرده و نمیشه به ماده ابتنی داد. هوای اتاق رو با استفاده از بخار اب ( ظرف اب در حال جوشیدن) مرطوب کنید. یه مقدار کم اب ولرم روی تخم اسپری کنید.رطوبت رو بالا ببرید.
    گرمای زیاد . رطوبت کم باعث خشک شدن فضای داخل تخم و خفگی میشه. بیماری و پوسته ضخیم هم از علل دیگه مرگ جوجه هست. اگر از موعدش گذشته و جوجه نمیتونه بیرون بیاد، به اندازه سر سوزن از قسمت پهنای تخم ، پوسته رو سوراخ کنید. نشکنید و بیش از اندازه مورد نظر نشه. اگر در شکستن تخم کمکش کنید میمیره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    eshqi, bolbol khormaei
    شماره عضویت
    15470
    ممنون یعنی روی سر تخم رو سوراخش کنم؟ بعد اگه رطوبت زیاد شه چی؟ میتونم مثلا کتری رو بزارم بجوشه بعد همینطور ک داره بخار از لوله ش در میاد سوراخ لونه رو بگیرم جلوش تا زود تر رطوبتی بشه؟! رطوبت زیادی منشکلی ایجاد میکنه؟

دو روزه یه صدای جیک میاد.. یعنی فقط یه جیک میده.. همین نکنه صدای جوجه هس!!!!!!!!!!! من فک کردم واسه مامان باباشه فک کنم واقعا از وقتش گذشته باشه/./.. من یه سوراخ بکنم به نفس کشیدنش کمک میکنه یا به بیرون اومدنش؟ نمیشه دور تخم رو یه خط نازک ترک بدم تا فشار بده در آد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    eshqi, bolbol khormaei
    شماره عضویت
    15470
    منظور شما از پهنا سوراخ کردن نقطه یک هست یا نقطه 2؟ ممنون میشم زود جوابم بدیدی خیلی معذرت میخام، میترسم بمیره بدبخت...

عکس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    eshqi, bolbol khormaei
    شماره عضویت
    15470
    منظور شما از پهنا سوراخ کردن نقطه یک هست یا نقطه 2؟ ممنون میشم زود جوابم بدیدی خیلی معذرت میخام، میترسم بمیره بدبخت...

عکس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون یعنی روی سر تخم رو سوراخش کنم؟ بعد اگه رطوبت زیاد شه چی؟ میتونم مثلا کتری رو بزارم بجوشه بعد همینطور ک داره بخار از لوله ش در میاد سوراخ لونه رو بگیرم جلوش تا زود تر رطوبتی بشه؟! رطوبت زیادی منشکلی ایجاد میکنه؟

دو روزه یه صدای جیک میاد.. یعنی فقط یه جیک میده.. همین نکنه صدای جوجه هس!!!!!!!!!!! من فک کردم واسه مامان باباشه فک کنم واقعا از وقتش گذشته باشه/./.. من یه سوراخ بکنم به نفس کشیدنش کمک میکنه یا به بیرون اومدنش؟ نمیشه دور تخم رو یه خط نازک ترک بدم تا فشار بده در آد؟

عکس
    قسمت زير تخم ، تخم دو سر داره ديگه . زير قسمت پهن تخم رو يك يا چند سوراخ كوچك ايجاد كنيد ، چون نوك جوجه اونقسمت قرار داره . ترك نزنيد.بخار اب سوزانندست ، ميتونيد زير قفس نگه داريد ، خيلي به تخم نزديك نشه .
    سوراخ زدن كمك به جابجايي هوا و تبادل اكسيژن ميكنه تا جوجه راحتتر بتونه بيرون بياد ولي تضميني نيست بازهم بتونه يا نه. صداي ضعيف جيك زدن براي جوجست .

صفحه 451 از 475 نخستنخست ... 351401432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)