کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    سلام و خسته نباشید
    از وقتی برنامه غذایی واسه مرغ عشقام تنظیم کردم حالشون عالیه [emoji4]
    متشکرم از راهنماییاتون البته مشکلایی شاید داشته باشه این برنامه

فقط چیکار کنم میوه های طبیعی بخورن؟؟؟؟؟ مثل موز ،سیب و پرتقالو ... اصلا لب نمیزنن فقط از این میوه هاشون میخورن

و یه چندتا سوال دیگه اینکه پاهای مرغ عشق مادم همون که قبلا مریضشو اینجام اعلام کردم همیشه سرده برعکس پاهای مرغ عشق نر که پاهای نر همیشه گرمه!!؟ ایا مشکلی داره مرغ عشق ماده؟؟

Casi_the_budgie

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    ببخشید یه سوال دیگه که
    وسایل چوبی پرنده هارو چجوری باید تمیز کرد؟
    من از فروشنده پرسیدم که اسپری برای ضد عفونی وسایل بازی چوبی پرنده، گفتن که اونا باعث مسمومیت پرنده میشه ، گفت فقط با آب گرم بشور
    آیا این درسته؟ [emoji53]

Casi_the_budgie

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ayda.nk نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    از وقتی برنامه غذایی واسه مرغ عشقام تنظیم کردم حالشون عالیه [emoji4]
    متشکرم از راهنماییاتون البته مشکلایی شاید داشته باشه این برنامه

فقط چیکار کنم میوه های طبیعی بخورن؟؟؟؟؟ مثل موز ،سیب و پرتقالو ... اصلا لب نمیزنن فقط از این میوه هاشون میخورن

و یه چندتا سوال دیگه اینکه پاهای مرغ عشق مادم همون که قبلا مریضشو اینجام اعلام کردم همیشه سرده برعکس پاهای مرغ عشق نر که پاهای نر همیشه گرمه!!؟ ایا مشکلی داره مرغ عشق ماده؟؟

Casi_the_budgie
    سلام ، خيلي خوبه ، خداروشكر / تغذيشون بد نيست ، فقط هفت تخم هميشه بايد دركنار كتان و ارزن مصرف بشه در ظرف جداگانه . افتاب هم دست كم روزي ده دقيقه با رعايت نكات ايمني . اب ميوه هاي مختلف رو بگيريد و به جاي ابخوردنشون قرار بديد ، اوايل صبح ظرف اب رو برداريد و جايگزين كنيد . اگر نخوردند ، ظرف اب رو برگردونيد نيمساعت باشه و دوباره ابميوه رو بزاريد .
    تكه هاي كوچكي از ميوه هايي كه نميخوره رو مثل سيب و موز ، ريزرنده كنيد و تخم مرغ ابپز رو خرد كرده ، روي اين تركيب بريزيد و ظروف اب و دانه رو خارج كنيد . مراقب باشيد تشنه و گرسنه نمونن.
    فرموديد هميشه سرده ؟ . مطمئنيد ؟ يا زماني كه استرس داره يا اب بازي ميكنه اين حسو داريد ؟ اگر دائميه حتما مشكل جدي هست ، مثلا ضعيف بودن ماده يا مشكلات قلبي كه خون بدرستي جريان نداره و به اندامها نميرسه . اگر در حالت استراحت هم دماي پا نرمال نيست با پزشكش مشورت كنيد.
    ببخشید یه سوال دیگه که
    من از فروشنده پرسیدم که اسپری برای ضد عفونی وسایل بازی چوبی پرنده، گفتن که اونا باعث مسمومیت پرنده میشه ، گفت فقط با آب گرم بشور
    آیا این درسته؟ [emoji53]

Casi_the_budgie
    يك سي سي بتادين در ١٠-١٥سي سي اب گرم حل كنيد ، يا دو سي سي سركه در ١٥سي سي اب ، وسايل رو با كمك مسواك و اين محلول تميز كنيد و بعد از شستشو ، ده دقيقه در اب جوش غوطه ور و بعد خشك كنيد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ببخشید یه سوال دیگه که
    آیا این درسته؟ [emoji53]

Casi_the_budgie
    ظرف آب رو خیلی با دقت بشورید ، وقتی آب تو ظرف بمونه تهش یه حالت لزج ایجاد میشه که این به معنی تجمع باکتری در ظرف هست. باید مطمئن بشید که هیچ قسمتی لزج نباشه .

و اینکه سعی کنید دو مدل ظرف شبیه به هم داشته باشید که اگه یکی رو شستید و طول کشید تا کاملا خشک شه ، از ظرف های دوم استفاده کنید. چون ظرف باید کاملا خشک شه مخصوصا ظرفی که غذاهای خشک یا پلت توش گذاشته میشه .

در مورد سرد بودن پا هم ، علاوه بر توضیحات همکارم این مقاله هم بخونید بد نیست :

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=10538

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20020
    خیلی ممنون از راهنماییاتون متشکرم [emoji120]
    من فکر میکردم چون رو سرامیک و کف پوش که سرده بازی میکنن پاهاش سرده ولی تازگیا متوجه شدم پاهای ماده کمی سرده ولی نر عادیه
    در اون حالاتی که گفتین تست میکنم حتما ؛ قبلا توجه نمیکردم متاسفانه [emoji17]

Casi_the_budgie

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20460
    سلام
    یکی از مرغ عشق هام حدود یک ماهی است که دون خور شده ولی دم در نیاورده و پرواز هم نمیکنه. چیکار باید بکنم؟
    یکی دیگه شون هم یک غده روی پاس هست ولی میتونه بدو پرواز هم میکنه ولی نه زیاد در حد ۳ یا ۴ ثانیه. سر حال هم بنظر میرسه این کی را چیکار کنم؟
    ممنون

Sent from my SM-G610F using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin111 نمایش پست ها
    سلام
    یکی از مرغ عشق هام حدود یک ماهی است که دون خور شده ولی دم در نیاورده و پرواز هم نمیکنه. چیکار باید بکنم؟
    یکی دیگه شون هم یک غده روی پاس هست ولی میتونه بدو پرواز هم میکنه ولی نه زیاد در حد ۳ یا ۴ ثانیه. سر حال هم بنظر میرسه این کی را چیکار کنم؟
    ممنون

Sent from my SM-G610F using Parsipet mobile app
    سلام . لطفا از هر دو عکس بزارید و تغذیه کامل و شرایط نگهداریشونو بفرمایید

اموزش قرار دادن عکسhttp://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20460
    سلام
    مرغ عشقی که غده داره رو یک هفته است دارم و اونیکه رو حدودیک ماه که دارم. غذاشون هم ارزن و تخم کتان جوانه گندم سبوس جو و کاهو و سبزیجات سفیده تخم مرغ هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20460
    این غده روی پاش هست چندتا عکس براتون میفرستم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    مرغ عشقی که غده داره رو یک هفته است دارم و اونیکه رو حدودیک ماه که دارم. غذاشون هم ارزن و تخم کتان جوانه گندم سبوس جو و کاهو و سبزیجات سفیده تخم مرغ هست.
    سلام
    أوني كه غده روي پاشه چند ماهست؟

به ازای نیم کیلو ارزن 200 گرم هفت تخم و 200 گرم کتان باهم مخلوط کنید بهشون بدید.

نارنگی و پرتقال شیرین و بدون هسته( هفته ای دو سه تکه کوچیک )
    توت فرنگی .گلابی. انگوربدون هسته تکه شده( به فصلش ) ، جوانه گندم ( هفته ای دوبار ) هویج ، سیب، ذرت پخته له شده و برنج کته بدون نمک وروغن ، تخم مرغ ابپز ( هفته ای دوبار و در زمان جوجه کشی هفته ای سه بار )

ازسبزیجات هم ریحان. شوید . جعفری . برگ اسفناج ( دوبار در هفته یک برگ) ، برگ کاسنی و کرفس ، شاهی که همه باید شسته و خشک بشه.

Ad3e ویتامین مخصوص پرندگان هم که هفته ای 3 بار ٤قطره در ٤٠ سي سي اب لازمه که نیازهاشونو در زمان تولکی و جوجه کشی تامین میکنه. بعد از 8 ساعت اب عوض بشه. ويتامينهاي ديگه هم مخصوص طوطي سانان هست كه دستور مصرفش متفاوته و روي جلدش نوشته .توتال تابرنیل :8قطره در 50 سی سی هفته ای 3 بار.
    حتما این ویتامینها رو تهیه کنید .با کمبود مواجهه.

این غده روی پاش هست چندتا عکس براتون میفرستم
    عكس اپلود نشده

صفحه 450 از 475 نخستنخست ... 350400431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)