کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت تمامی دوستان

چند روزیه که متوجه شدم یکی از مرغای عشقم (نر دست آموز) از پای چپش استفاده نمیکنه و طرز نشستنش مثل مرغ شده،اصلا نمیتونه روی میله خودشو نگه داره. معاینه ش کردم انتهای پاش کبود شده حدس میزنم جایی از میله های قفس گیر کرده و خودشو حسابی ضرب زده . نمیدونم شکسته در رفته ، از دوستان ممنون میشم راهنماییم کنن .
    خیلی کسله چندتا عکس ازش گرفتم ولی چون خیلی تقلا میکرد زیاد نتونستم دقیق بگیرم /
    اگه شکسته یا در رفته باشه باید چیکار کنم ؟
    یا اگه یه ضرب خوردگی بدون شکستگی باشه ؟
    سلام. یعنی از قسمت مفصل زانو میشینه؟ انگشتها هیچ حرکتی نداره؟ قسمتی که کبود شده خیلی کم پیش میاد ضربه ببینه . پیچش و انحرافی در استخوان مشاهده نمیکنید؟ موقع لمس درد یا تورم هم داره؟ قسمت بالای مفصل رو هم یه نگاهی بندازید منطورم استخوان ران هست که زیر پر قرار داره.کبودی یا مورد دیگه ای اگر مشاهده کردید بفرمایید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام برشما

خیر اصلا با همون مفصل زانو هم نمیشینه کلا از پاش کار نمیکشه.
    بله انگشتها هم حرکتی نداره .

من قبلا جوجه بزرگ کرد که با مفصل زانو راه میرفت از زانو به پایین کلا فلج بود . اما این معلوم میشه رو درد نمیتونه از انگشتاش استفاده کنه

پیچ و انحرافی نداره . بدون تورم اما نمیزاره دست بزنم تقلا میکنه قبلا اینطور نبود وقتی نوازشش میکردم .

استخوان ران هم کبودی نداره . شاید من متوجه نمیشم اما رگهای که دیده میشه مثل پایه دیگشه و از قبل طور طبیعی بوده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    پروازش کردنش خوبه اما وقتی میشینه کل بدنش به طرف پای ضرب خورده کج میشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    پروازش کردنش خوبه اما وقتی میشینه کل بدنش به طرف پای ضرب خورده کج میشه
    سلام . در قفس جداگانه اي نگهش داريد و ظروف اب و غذا رو با فاصله از هم كف كف بزاريد و ني هاي نشيمن رو برداريد. كف قفس رو با چندين لايه پارچه نرم بپوشونيد و جاي گرمتري نگهش داريد . سعي كنيد تا بهبود كامل از هر گونه تقلا ، پرواز و جست و خيز دور نگهش داريد . روزانه در چندين مرحله ، افتاب بهش برسه ( مراقب باشيد گرمازده نشه ، هرچند الان ملايمه ولي حواستون باشه ) ، هفته اي سه بار ويتامين ad3e بهش بديد براي تقويت مفاصل / هر بار ٤قطره در ٤٠ سي سي اب بريزيد و تا ١٠ساعت باشه و بعد اب رو بدون دارو بزاريد، تخم مرغ ،+تغذيه كامل از انواع دانها ، ميوه ، سبزي و جوانه ها در اختيارش بزاريد . در پست قبل از شما براي دوست عزيزمون توضيح داده شده

اگر با گرفتنش دچار استرس نميشه ، روزي دو بار صبح و شب ، پاي اسيب ديده رو با اين تركيب به اهستگي ماساژ بديد: نصف قاشق چايخوري زردچوبه رو با يك سي سي روغن زيتون گرم شده خوب حل كنيد و با انگشت يا قلمو با سرتاسر ساق و انگشتإنش بماليد و خيلي اهسته ماساژ بديد تا هم مقداري جذب پوست بشه و هم پا از حالت خشكي و درد خارج بشه . چون اين مورد نياز به بررسي و معاينه از نزديك داره ، و نميشه از راه دور و بدون مشاهده نظر قطعي درمورد شكستگي يا اسيب عضلات و تاندونها داد ، بنابراين دقت كنيد موقع چرب كردن ، فشار زياد بهش وارد نشه و عكس العملشو زير نظر بگيريد و حين مالش ، اهسته پا و انگشتانشو حركت بديد . از انجا كه آسپرين و داروهاي مسكن و رقيق كننده براي اكثر طيور بخصوص طوطي سانان سمي هست ، مراقب باشيد از هيچ نوع داروي مسكني استفاده نكنيد .

در صورتي كه به دامپزشك دسترسي نداريد از اين روش استفاده كنيد نهايتا تا يكهفته . ولي اگر امكان مراجعه به كلينيك رو داريد خيلي بهتره اگر سريعتر اقدام كنيد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20134
    سلام و عرض ادب دو تا سوال برام پیش اومده یک اینکه من یکی از مولدای مرغ عشقم بست و یک رو رو تخمها خوابید دیروز دیدم تخمها رو شکسته و بیرون انداخته و تخمها اصلا به جنین تبدیل نشدن علت خاصی وجود داره؟ و اینکه یکی دیگه از مرغ عشقای من ماده سن نسبتا بالایی داره حدودا دوسال بیشتر با وجود جفتگیری چندین باره نر و مستی نر و با اینکه این ماده دو ماهه پیش تخم کرده و تخم ها سیاه شدن بجز یکی اما به هیچ عنوان علاقه ای به تخم گزاری نداره لطفا کمکم کنین متشکرم

Sent from my HUAWEI MT1-U06 using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ‌Amir Sa نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب دو تا سوال برام پیش اومده یک اینکه من یکی از مولدای مرغ عشقم بست و یک رو رو تخمها خوابید دیروز دیدم تخمها رو شکسته و بیرون انداخته و تخمها اصلا به جنین تبدیل نشدن علت خاصی وجود داره؟ و اینکه یکی دیگه از مرغ عشقای من ماده سن نسبتا بالایی داره حدودا دوسال بیشتر با وجود جفتگیری چندین باره نر و مستی نر و با اینکه این ماده دو ماهه پیش تخم کرده و تخم ها سیاه شدن بجز یکی اما به هیچ عنوان علاقه ای به تخم گزاری نداره لطفا کمکم کنین متشکرم

سلام
    مورد اول : علت جوجه نشدن
    ١-ضعيف بودن يا عدم وجود نطفه ٢- ضعف ماده ٣- اماده نبودن نر و ماده ٤- جفتگيري ناموفق ٥-دماي نامناسب ٦- مسن بودن نر٧-تخم هرز ( پوچ)
    كدوم يكي از اين علتها رو شامل ميشن؟ غير از غذاهاي معمول ، با مكمل تقويتشون ميكنيد ؟ هردو اماده بودن ، يعني پسشون برامده بود؟ دما ٢١-٢٥تنظيم شده ؟ نر با تجربه هست ؟

مورد دوم ، منظورتون اينه كه ماده دومتون دو سالشه و دو ماه پيش تخمگذاري كرده ولي سياه شدند و ديگه بعد از اون ميلي به توليدمثل نداره ؟
    تخمها رو قبل ازاينكه سياه بشن از نظر نطفه داربودن بررسي كرديد ؟ ماده مشكل جسماني يا بيماري نداره؟ يعني سلامت كاملو داره ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20134
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام
    مورد اول : علت جوجه نشدن
    ١-ضعيف بودن يا عدم وجود نطفه ٢- ضعف ماده ٣- اماده نبودن نر و ماده ٤- جفتگيري ناموفق ٥-دماي نامناسب ٦- مسن بودن نر٧-تخم هرز ( پوچ)
    كدوم يكي از اين علتها رو شامل ميشن؟ غير از غذاهاي معمول ، با مكمل تقويتشون ميكنيد ؟ هردو اماده بودن ، يعني پسشون برامده بود؟ دما ٢١-٢٥تنظيم شده ؟ نر با تجربه هست ؟

مورد دوم ، منظورتون اينه كه ماده دومتون دو سالشه و دو ماه پيش تخمگذاري كرده ولي سياه شدند و ديگه بعد از اون ميلي به توليدمثل نداره ؟
    تخمها رو قبل ازاينكه سياه بشن از نظر نطفه داربودن بررسي كرديد ؟ ماده مشكل جسماني يا بيماري نداره؟ يعني سلامت كاملو داره ؟
    حس میکنم دمای داخل لونه کم بوده بازم نمیدونم چون تخم ها همه نطفه داشتن و از نظر نطفه سالم بودن من جفت گیری نرمو ندیدم کهکامل هست یا نه ولی تخم ها نطفه داشتن ولی تو هیچکدوم رگه خونی وجود نداشت
    بابت ماده دوم هیچ علاقه ای به تولید مثل نداره ولی نر چندین بار در وجود من جفت گیری کرده با اینکه یک هفته میگذره ولی نه پاخل لانه رفته و نه مخرجش بزرگ شده
    بابت تقویتی هم من براشون سیب هویج تخم مرغ و کف دریا همچنین ارزن و تخم کتان همیشه در قفسشون میزارم چون بقیه مرغ عشقام جوجه دارن و من سر این دو جفت چند دوره هست به مشکل خوردم علت رو جویا شدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    حس میکنم دمای داخل لونه کم بوده بازم نمیدونم چون تخم ها همه نطفه داشتن و از نظر نطفه سالم بودن من جفت گیری نرمو ندیدم کهکامل هست یا نه ولی تخم ها نطفه داشتن ولی تو هیچکدوم رگه خونی وجود نداشت
    بابت ماده دوم هیچ علاقه ای به تولید مثل نداره ولی نر چندین بار در وجود من جفت گیری کرده با اینکه یک هفته میگذره ولی نه پاخل لانه رفته و نه مخرجش بزرگ شده
    بابت تقویتی هم من براشون سیب هویج تخم مرغ و کف دریا همچنین ارزن و تخم کتان همیشه در قفسشون میزارم چون بقیه مرغ عشقام جوجه دارن و من سر این دو جفت چند دوره هست به مشکل خوردم علت رو جویا شدم

وقتي رگ خوني نباشه يعني نطفه نبسته . غير از دما ، شرايط ديگه اي هم كه گفته شد لازمه . همينطور محل قرار گرفتن قفس كه جاي پر رفت و امد، نزديك به سقف يا زمين نباشه . براي تقويت نطفه ، از ده روز قبل از جفتگيري دادن ويتامين ad3e لازمه ، بخصوص براي مولد هايي كه به دفعات زياد ازشون جوجه گرفته ميشه / روزانه ٤قطره در ٤٠سي سي اب . و بعد ازاون هفته اي سه بار ،

در مورد ماده دوم ، نياز بدن زمان توليد مثل دو برابر ميشه وبسياري از ويتامينها و املاح معدني از طريق غذاهاي روزمره بدست نمياد ، بنابراين به يك منبع غني نيازه و اون مكملها هستند. همون موردي كه اشاره شد براي اين جفت هم در نظر بگيريد . حتما ماده مشكلي داره كه علاقه اي نشون نميده. نفرموديد بيمار نيست ؟ مثل هميشه اب و غذا ميخوره ؟ دما زياد بالا نرفته كه تولك بي موقع بره ؟انگل پوستي نداره ؟ روش دور اشنايي و امادگي كامل قبل از جفت اندازي رو رعايت ميكنيد ؟ از اين نر ، قبلا جوجه اي حاصل شده ؟
    مخرج ماده رو نگاه كنيد ، با غده چربي مسدود نشده ؟ممكنه به تازگي اينطور شده باشه . يا پرهاي اطراف مخرج ِ جفتها ، خيلي بلند نيست ؟ اون موردي هم كه فرموديد تخمها سياه شدند ، از كمبود اكسيژن و از دست دادن رطوبت داخل تخم هست ، دماي بالا ، زياد نشستن ماده روي تخم و يا ضخيم بودن پوسته باعث خشك شدن رطوبت ، نرسيدن اكسيژن و خفگي جنين ميشه . نكاتي كه عرض كردم رو رعايت كنيد و ماده رو هم به لحاظ وجود بيماري يا غده چربي چك كنيد . اگر خيلي ضعيف شده باشه سيستم هورموني به هم ميريزه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20134
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    وقتي رگ خوني نباشه يعني نطفه نبسته . غير از دما ، شرايط ديگه اي هم كه گفته شد لازمه . همينطور محل قرار گرفتن قفس كه جاي پر رفت و امد، نزديك به سقف يا زمين نباشه . براي تقويت نطفه ، از ده روز قبل از جفتگيري دادن ويتامين ad3e لازمه ، بخصوص براي مولد هايي كه به دفعات زياد ازشون جوجه گرفته ميشه / روزانه ٤قطره در ٤٠سي سي اب . و بعد ازاون هفته اي سه بار ،

در مورد ماده دوم ، نياز بدن زمان توليد مثل دو برابر ميشه وبسياري از ويتامينها و املاح معدني از طريق غذاهاي روزمره بدست نمياد ، بنابراين به يك منبع غني نيازه و اون مكملها هستند. همون موردي كه اشاره شد براي اين جفت هم در نظر بگيريد . حتما ماده مشكلي داره كه علاقه اي نشون نميده. نفرموديد بيمار نيست ؟ مثل هميشه اب و غذا ميخوره ؟ دما زياد بالا نرفته كه تولك بي موقع بره ؟انگل پوستي نداره ؟ روش دور اشنايي و امادگي كامل قبل از جفت اندازي رو رعايت ميكنيد ؟ از اين نر ، قبلا جوجه اي حاصل شده ؟
    مخرج ماده رو نگاه كنيد ، با غده چربي مسدود نشده ؟ممكنه به تازگي اينطور شده باشه . يا پرهاي اطراف مخرج ِ جفتها ، خيلي بلند نيست ؟ اون موردي هم كه فرموديد تخمها سياه شدند ، از كمبود اكسيژن و از دست دادن رطوبت داخل تخم هست ، دماي بالا ، زياد نشستن ماده روي تخم و يا ضخيم بودن پوسته باعث خشك شدن رطوبت ، نرسيدن اكسيژن و خفگي جنين ميشه . نكاتي كه عرض كردم رو رعايت كنيد و ماده رو هم به لحاظ وجود بيماري يا غده چربي چك كنيد . اگر خيلي ضعيف شده باشه سيستم هورموني به هم ميريزه .
    من به تک تک مرغ عشقام میرسم هفته ای دو بار تخم مرغ با زرده براشون میزارم که بعضی ها زرده رو میخورن بعضی ها هم خیر یک روز در میون بهشون هویج یا سیب میدم ولی بهشون مولتی ویتامین ندادم تا به حال چون حس میکردم انقدی که بهشون میرسم کافی باشه با توجه به توضیحات من از روش دور اشنایی برای مرغ عشق استفاده نمیکنم با توجه به تجربه انتخاب رو مرغ عشق مست یک ماده و نر خوب با رنگ دلخواه رو میزارم تو یک قفس و تمام وسایل قفس بجز یک نی و جای غذا و اب رو خارج میکنم بعد از چهل و پنج روز اماده تخم گزاری هستن و براشون لونه میزارم اینم گفتم شاید تجربه بهتر از روش های طولانی علمی باشه ولی از نظر علمی نمیدونم چرا این جفت اخر من این مشکل رو پیدا کرده حس میکنم ماده پیر شده باشه چون روزی که با این نر جفت زدم میدونستم زیاد نمیتونه تخم کنه حالا دنبال اینم که این جفت رو خراب نکنم و تقوست بشه و تخم کنه اگر لازم دیدید عکسی از جفت در پست بعدی بزارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من به تک تک مرغ عشقام میرسم هفته ای دو بار تخم مرغ با زرده براشون میزارم که بعضی ها زرده رو میخورن بعضی ها هم خیر یک روز در میون بهشون هویج یا سیب میدم ولی بهشون مولتی ویتامین ندادم تا به حال چون حس میکردم انقدی که بهشون میرسم کافی باشه با توجه به توضیحات من از روش دور اشنایی برای مرغ عشق استفاده نمیکنم با توجه به تجربه انتخاب رو مرغ عشق مست یک ماده و نر خوب با رنگ دلخواه رو میزارم تو یک قفس و تمام وسایل قفس بجز یک نی و جای غذا و اب رو خارج میکنم بعد از چهل و پنج روز اماده تخم گزاری هستن و براشون لونه میزارم اینم گفتم شاید تجربه بهتر از روش های طولانی علمی باشه ولی از نظر علمی نمیدونم چرا این جفت اخر من این مشکل رو پیدا کرده حس میکنم ماده پیر شده باشه چون روزی که با این نر جفت زدم میدونستم زیاد نمیتونه تخم کنه حالا دنبال اینم که این جفت رو خراب نکنم و تقوست بشه و تخم کنه اگر لازم دیدید عکسی از جفت در پست بعدی بزارم

مطالبي كه لازم بود بهش توجه كنيد خدمتتون عرض كردم . نور، دما ، استرس ، بالا بودن سن ماده كه گاهي منجر به عدم تخمك گذاري ميشه ، تغذيه نامناسب و فقدان ويتامين eوd و مينرال كه هميشه به مقدار لازم در غذاهاي روزمره نيست و احتياج هست كه در كنارش از مكملها استفاده بشه ( بخصوص براي تقويت اسپرم و تخمك والديني كه سن بالاتري دارند) ، بيماري و خيلي عوامل ديگه بر باروري و قواي جنسي تاثير داره . دو سال براي يك ماده سن زيادي نيست ، مگر اينكه از بعد از بلوغ بشدت جوجه كشي شده باشه ازش و تحليل رفته . ببينيد با كدوم عامل بيشتر روبرو هستند . نيازي به عكس نيست ، اگر ماده به هر دليلي بيمار باشه بايد از نزديك معاينه بشه و يا ازمايشات مخصوص هورموني انجام بشه .

توان ، نياز بدني و روشهاي اماده سازي براي همه يكسان نيست . شايد شما با روند تغذيه اي كه براي مرغ عشقهاي ديگتون پيش گرفتيد و همينطور روشهاي جفت زدن ، تونسته باشيد جوجه بگيريد ولي شايد براي اين ماده و شرايط جسماني و روحي خاصي كه داره نياز به يك تغيير و تحريك اساسي باشه . زوج هاي مسن ، حتما به يك دوره چندين ماهه ، استراحت و جداسازي و تقويت نياز دارند تا در موقعيت مناسب براي توليد مثل قرار بگيرن. حتي اگر لازم باشه ،بايد زمان استراحت ماده رو تا٦ماه افزايش داد و از نر جدا كرد تا تحريك سازي ، صحيح تر انجام بشه . شايد براي يك ماده مسن بخاطر تحليل رفتن قواي جنسي اينكار لازم باشه . ولي به عقيده بنده ، اگر توانايي و شرايطش رو نداره ، اين ظلمه در حقش . چرا بايد تا لحظه اخر زندگيش تخمگذاري كنه ؟! خودتون هم به اين نتيجه رسيديد كه ماده ديگه اي تهيه كنيد . اميدوارم كاري كه درستتر هست رو انجام بديد .

صفحه 449 از 475 نخستنخست ... 349399430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)