کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    آقا ابوالفضل نگاه کردم تخم کرده خودشم از ظهر خوابیده روش دیدیم میکشه زیر سینش. خدا کنه بخوابه و نطفه دار باشه. فقط چرا نر هم داخل لونه تشریف داره میاد یه دور میزنه مادرو تغذیه می کنه و میره پیشش
    گاهی هر دو و گاهی یکیشون میره تو لونه و مهم نیست اگه هر دو برن بهتره و رو یکیشون فشار نمیاد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi24 نمایش پست ها
    ممنون از شما
    فروشنده اینو داشت و یکی هم 2/5 ماهه
    کلا چه سنی دون خور میشن ؟
    الان سیب رو از دستم میخوره تو قفس ولی رو انگشتم نمیاد , اگر هم سعی کنم بگیرمش فرار میکنه
    میخواستم بدونم اگه سنش 3 ماه باشه حدودا میشه کامل دستیش کرد ؟ یعنی ممکنه بعدا به نسبت یه جوجه تازه دون خور شده دستی نشه (یا کمتر دستی بشه) ؟
    من دوست دارم بیاد بیرون از قفس و از من فرار نکنه (رفتاری که معمولا طوطی عروس داره)
    من فیلم هایی رو تو یوتوب دیدم که مرغ عشق رو مثل طوطی های دیگه معرفی کرده و کاملا از لحاظ هوش در رده بالایی قرار دادنش
    حالا من سوالم اینه که اگه این پرنده واقعا مثل طوطی های دیگه (نظیر عروس) دستی نمیشه فکر تعویضش باشم
    حتی اگه یک ماه هم زمان ببره و دستی بشه اشکالی نداره
    من نگرانیم از عروس اینه که ممکنه بعضی وقت ها 20 روز پیشش نباشم و نکنه تو این 20 روز که بیرون نمیاد و من نیستم وحشی بشه یا اذیت بشه (فروشنده میگفت اگه آب و دون داشته باشه مشکلی پیش نمیاد)
    و یه سوال دیگه اینکه چه این مرغ عشق رو و جه عروس اگر بخوام با خودم (تو اون مدت 20 روز) ببرم و جاش عوض بشه تاثیری توی رام شدنش داره ؟ یعنی ممکنه با عوض شدن جاش وحشی بشه ؟

ببخشید که سوال هام زیاد شد
    پرنده که 20روز تو قفسه تهاجمی میشه
    در مورد جا به جایی اگه رام باشه مشکلی نیست فقط تو مسیر ممکنه مریض بشه
    20روز تنها باشه حتمن باید یک نفر باشه اب و دون بده
    بعضی منابع سن بلوغ مرغ عشق رو 3ماهگی میدونن بخاطر همون گفتم کمتر باشه سنش حدود یک و نیم ماهگی خوبه
    برای دستی کردن نیاز به زمان داره ولی ممکن صلا دستی نشه تا الان که خوب پیش رفتید ولی اصلا نباید پرنده رو بگیرید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.مرغ عشق.بلبل خرما.فنج،قناری،ماهی
    شماره عضویت
    17260
    سلام
    من هرازگاهی به پرنده فروشی ها سر میزنم و پرنده های مریض و ضعیف رو میخرم تا خودم تو خونه درمانشون کنم.. دیروز یه مرغ عشق هلندی خریدم که پرهای بدنش ریخته و نیمه لخته..
    فروشنده میگفت بقیه پرنده ها پرهاشو کندند ولی الان که دقت میکنم حدس میزنم PBFD داشته باشه برای همین از بقیه پرنده هام جداش کردم
    ممنون میشم شماهم نظرتون رو بگید و راهنمایی کنید
    درضمن در حال حاضر دسترسی به دامپزشک ندارم

این هم دوتا عکس از وضعیت دم پرنده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihanehhh نمایش پست ها
    سلام
    من هرازگاهی به پرنده فروشی ها سر میزنم و پرنده های مریض و ضعیف رو میخرم تا خودم تو خونه درمانشون کنم.. دیروز یه مرغ عشق هلندی خریدم که پرهای بدنش ریخته و نیمه لخته..
    فروشنده میگفت بقیه پرنده ها پرهاشو کندند ولی الان که دقت میکنم حدس میزنم PBFD داشته باشه برای همین از بقیه پرنده هام جداش کردم
    ممنون میشم شماهم نظرتون رو بگید و راهنمایی کنید
    درضمن در حال حاضر دسترسی به دامپزشک ندارم

این هم دوتا عکس از وضعیت دم پرنده

سلام
    تشخیص فقط کار دامپزشک هست
    البته رفتار پرنده رو زیر نظر داشته باشید به هیچ عنوان نزدیک پرنده هایدیگه نبرید
    یک دوره مولتی ویتامین مخصوص پرندگان هم استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    ببخشید من مرغ عشقم با فاصله 2 روزه سومین تخشو گذاشته یعنی تخم اول و سوم تقریبا 6 روز فاصله دارن در زمان جوجه شدن اینا به مشکل برنمیخورم ؟ فاصلشون زیاد نیست ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17260
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    تشخیص فقط کار دامپزشک هست
    البته رفتار پرنده رو زیر نظر داشته باشید به هیچ عنوان نزدیک پرنده هایدیگه نبرید
    یک دوره مولتی ویتامین مخصوص پرندگان هم استفاده کنید
    ممنون از راهنماییتون
    احتمالش هست از کمبود کلسیم و ویتامین پرهاش به این روز افتاده باشه؟!
    جثه اش هم خیلی کوچیکه.به اندازه ی یه جوجه مرغ عشق میمونه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17260
    ببخشید من مرغ عشقم با فاصله 2 روزه سومین تخشو گذاشته یعنی تخم اول و سوم تقریبا 6 روز فاصله دارن در زمان جوجه شدن اینا به مشکل برنمیخورم ؟ فاصلشون زیاد نیست ؟
    مرغ عشق تخم هاش رو یک روز درمیون میزاره.. فاصله ی تخم اول تا سوم حدود 5-6 روز میشه که کاملا طبیعی هستش..برای جوجه کشی هم به مشکل بر نمیخورن..نگران نباشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihanehhh نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    احتمالش هست از کمبود کلسیم و ویتامین پرهاش به این روز افتاده باشه؟!
    جثه اش هم خیلی کوچیکه.به اندازه ی یه جوجه مرغ عشق میمونه
    کمبود ویتامین میتیونه رو پرها تاثیر بذاره ولی انقدر زیاد فکر نکنم تاثیر بذاره اگه شرایطش رو دارید برا تست بیماری پر و منقار دامپزشکی ببرید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    و یه سوال دیگه که داشتم ماده هر لحظه میاد بیرون برا غذا و آب و .... نر جفت گیری می کنه اکثرا مقاومت نمی کنه ماده ولی بعضی وقتا شدیدا از خودش دور می کنه . جعقری و از تغذیشون بردارم یا بمونه ؟ 9 تا تخم گذاشته این بار الیته 4 تاشو دوستم برداشت 5 تا هم روش خوابیده نگاه کردم بازم شکمش تخم داره

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    و یه سوال دیگه که داشتم ماده هر لحظه میاد بیرون برا غذا و آب و .... نر جفت گیری می کنه اکثرا مقاومت نمی کنه ماده ولی بعضی وقتا شدیدا از خودش دور می کنه . جعقری و از تغذیشون بردارم یا بمونه ؟ 9 تا تخم گذاشته این بار الیته 4 تاشو دوستم برداشت 5 تا هم روش خوابیده نگاه کردم بازم شکمش تخم داره
    بهتره غذاهای گرم رو از حذف کنید و تا مشخص شدن تکلیف تخم ها فقط ارزن و تخم کتون اون هم به نسبت 1/4 در اختیارشون بزارید.یک روز درمیون هم یه تیکه کوچیک کاهو بهش بدید تا ماده برای دفع به مشکل برنخوره

صفحه 438 از 475 نخستنخست ... 338388419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)