کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    تشکر که.راهنمایی کردید، با توجه به این که تازه تخم ها رو انداخته بیرون بازهم مدام به لونه آمد و رفت داره ممکنه که بازم داره برای تخمگزاری آماده میشه؟ به نظرتون لونه باشه یا بردارم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    تشکر که.راهنمایی کردید، با توجه به این که تازه تخم ها رو انداخته بیرون بازهم مدام به لونه آمد و رفت داره ممکنه که بازم داره برای تخمگزاری آماده میشه؟ به نظرتون لونه باشه یا بردارم؟

اگه چندبار پشت سر هم تخم کردن حتمن بردارید لونه رو
    ولی اگه باراولشونه و الان جفتگیری کردن لونه رو بذارید باشه اگرم جفتگیری نکردن بهتره 20و30روز لونه رو بردارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    17216
    سلام من چهار تا مرغ عشق دارم .از نظر و ماده بودن و بالغ بودنشونم مطمئنم .الان سه چهار ماهی میشه دارمشون. ولی نه جفت گیری ازشون دیدم نه چی چیزی فقط یه جفت اینور میشینن به هم غذا میدن یه جفت اونور به هم غذا میدن چیکار کنم که تخم بزارن. جاشونم بزرگه خوبه یه قفس یک در یک در یک غذا شونم هر روز سبزی میزارم ارزن و هفت تخمم هست بلال میدم هویچ میدم جوانه گندم .کلا تغذیشون خوبه. ولی نمیدونم چرا تخم نمیزارن لطفاً راهنمایی کنین؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshah نمایش پست ها
    سلام من چهار تا مرغ عشق دارم .از نظر و ماده بودن و بالغ بودنشونم مطمئنم .الان سه چهار ماهی میشه دارمشون. ولی نه جفت گیری ازشون دیدم نه چی چیزی فقط یه جفت اینور میشینن به هم غذا میدن یه جفت اونور به هم غذا میدن چیکار کنم که تخم بزارن. جاشونم بزرگه خوبه یه قفس یک در یک در یک غذا شونم هر روز سبزی میزارم ارزن و هفت تخمم هست بلال میدم هویچ میدم جوانه گندم .کلا تغذیشون خوبه. ولی نمیدونم چرا تخم نمیزارن لطفاً راهنمایی کنین؟
    سلام
    فعلا همین غذاهارو ادامه بدید تخم کتان هم نسبت 1کتان 4ارزن براشون بذارید
    سفیده تخمه مرغ ابپز هفته ای یکی دوبار بهشون بدید
    وقتی نزدیک به جفتگیری بودن لونه نسب کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    18220
    سلام. من 5 ماه هست که یه مرغ عشق دارم. من طبق چیزایی که نو اینترنت خوندم. 2 روش برای اهلی کردن مرغ عشق وجود داره.من روش اول رو چند روز برای مرغ عشقم انجام دادم. یعنی 3 الی 4 ساعت گشنش گذاشتم و بعدش بهش غذا دادم. یعنی دستمو کردم تو قفس و اون غذا میخوره. گه گاهی هم میاد رو دستم میشینه ولی وقتی سیر میشه میره کنارو انگار نه انگار من صاحبشم. من دوست دارم اون بیاد رو دستم و دستی بشه ولی نمیشه. روش دومم یعنی کوتاه کردن پر. که من 2 بار تلاش کردم به همراه یه نفر دیگه انجام بدم ولی به دلایل مختلف نشد. و نتونستم پرش رو بچینم. 3 یا 4 روز هم تو یه اتاق کوچک آزادش گذاشتم ولی یازم اهلی و دستی نشد. وقتی دستمو یا دست کس دیگه ای رو نزدیک قفس میکنم یا تو قفس میکنم سریع خودشو میکشه عقب. لطفا کمکم کنید. خواهش میکنم. الان من چیکار کنم که دستی و اهلی بشه. با من دوست بشه و دیگه خودشو عقب نکشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ملینا نمایش پست ها
    سلام. من 5 ماه هست که یه مرغ عشق دارم. من طبق چیزایی که نو اینترنت خوندم. 2 روش برای اهلی کردن مرغ عشق وجود داره.من روش اول رو چند روز برای مرغ عشقم انجام دادم. یعنی 3 الی 4 ساعت گشنش گذاشتم و بعدش بهش غذا دادم. یعنی دستمو کردم تو قفس و اون غذا میخوره. گه گاهی هم میاد رو دستم میشینه ولی وقتی سیر میشه میره کنارو انگار نه انگار من صاحبشم. من دوست دارم اون بیاد رو دستم و دستی بشه ولی نمیشه. روش دومم یعنی کوتاه کردن پر. که من 2 بار تلاش کردم به همراه یه نفر دیگه انجام بدم ولی به دلایل مختلف نشد. و نتونستم پرش رو بچینم. 3 یا 4 روز هم تو یه اتاق کوچک آزادش گذاشتم ولی یازم اهلی و دستی نشد. وقتی دستمو یا دست کس دیگه ای رو نزدیک قفس میکنم یا تو قفس میکنم سریع خودشو میکشه عقب. لطفا کمکم کنید. خواهش میکنم. الان من چیکار کنم که دستی و اهلی بشه. با من دوست بشه و دیگه خودشو عقب نکشه؟
    سلام . شروع اهلی کردن طوطی ها ، با غذا دادن با دست هست . خیلی خوبه که حتی برای غذا خوردن هم روی دست شما میاد. در موارد دیگه اصلا عجیب نیست که روی دست نمیاد

فعلا با دست بهش غذا بدین و اجازه بدین که از نزدیک شدن دست شما به خودش حس خوب داشته باشه . که هربار دست نزدیک میشه غذای خوشمزه هم بهش میرسه . اصرار نکنید که روی دست بیاد ( اگه خودش خواست مشکلی نداره ولی به اجبار نباشه )

سعی کنید دست رو فقط وقتی نزدیکش کنید که غذا تو دستتونه و زمانی باشه که طوطی گرسنه هست فقط زیاد گرسنه نباشه ، قبل از شروع هر وعده غذایی تمرین کنید که گرسنه باشه .

اشخاص دیگه رو وارد تمرین نکنید و اجازه ندین کسی دست رو داخل قفسش ببره .. جز شما فقط برای غذا دادن ..

وقتی براش عادی شد ، دنبال کردن دست برای گرفتن غذا رو شروع کنید .یعنی غذا رو با فاصله از طوطی نگه دارید طوری که طوطی برای گرفتن دست دنبال دست بیاد .. . دست رو با غذا جاهای مختلف قفس نگه دارید تا طوطی بیاد و غذا رو بگیره .

بهتره پرش هم برای شروع کوتاه باشه . اما اگه داخل قفس تمرین میکنید مشکلی نداره .

آزاد هم نذاریدش فعلا با دست غذا دادن رو ادامه بدین .غذاها رو هم به تیکه های کوچیک تقسیم کنید .

باید صبر داشته باشید . عجله نکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و قناری
    شماره عضویت
    18222

مرغ عشق بیمار

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که منقارشون سوراخ شده خونریزی هم ندازه فکر کنم قارچی انگلی چیزی باشه لطفا هر چه زودتر راهنمایی کنید ممنون از لطفتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط مستر فری نمایش پست ها
    سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که منقارشون سوراخ شده خونریزی هم ندازه فکر کنم قارچی انگلی چیزی باشه لطفا هر چه زودتر راهنمایی کنید ممنون از لطفتون
    دوست عزیز راهنماییتون کردم . حتما به دکتر مراجعه کنید یا با یه دکتر خوب تماس بگیرید .

چون امکان شکستگی و ترک خوردن وجود داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    18220
    مرغ عشق رو اگه جوجه اش رو نخریم یعنی مثلا 4 ماهش باشه چند ماه طول میکشه تا دستی بشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ملینا نمایش پست ها
    مرغ عشق رو اگه جوجه اش رو نخریم یعنی مثلا 4 ماهش باشه چند ماه طول میکشه تا دستی بشه؟
    قطعا از نسبت به اهلی کردن یه جوجه طوطی به زمان بیشتری نیاز داره

اما نمیشه زمان دقیق گفت . طوطی ها شخصیت متفاوتی دارن . به عوامل دیگه مثل رفتار صاحب طوطی ، مقدار تمرین ، نحوه انجام تمرین و ... هم بستگی داره .

اما طوطی شما که از شما غذا میگیره و برای خوردن غذا روی دست شما هم میاد ، پیشرفت خوبی داشته

صفحه 412 از 475 نخستنخست ... 312362393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431462 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)