کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها

این از اخلاق زشت باجریگارهاس
    تکثیر کننده های حرفه ای و عمده اینجور جفتهای بد عادت و رد می کنند بره

یعنی مشکلشون حل شدنی نیست اخه این جفت مرغ عشق خیلی به دلم نشسته دوست دارم ازشون جوجه بکشم جوجه هاشو نگه دارم

این موضوع وراثتی ولی نگران نباشید همیشگی نیست تو همه نوع از طوطی ها بعضا به ندرت دیده میشه
    استفاده از سبزیجات (شویدو اسفناج ...) و استفاده از قطره عتاصر کمیاب مشگل و زودتر حل میکنه

برای اینکه باجی ها از مستی بیفتن براشون ارزن خالی بزارید و هفتگی یک بار گشنیزو و کاهو 10 تا دونه گندم پخته هم در هفته
    کاهو براشون گذاشتم نمیخورن.عناصر کمیابم میشه راهنماییم کنید منظورتون چیه ممنون میشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام، این طبیعی هست و اجزای داخلی بدن جوجه هستن

به مرور جثه بزرگتر میشه و اون قسمت هم جمع میشه
    مرسی که زود جوابمو دادید منو از نگرانی در اوردید.
    مرغ نرم خیلی مسته امروز صبح اینقد مست بود که با میله های داخل قفس عشق بازی میکرد انگار داشت با ماده جفت گیری میکرد یه راه حلی بهم بگید که تا بزرگ شدن جوجه ها جفتگیری نکنن فک کنم ماده هم کمکم بهش پا میده اخه بعضی وقتا ماده پاشو میزاره رو کمر نره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    مرسی که زود جوابمو دادید منو از نگرانی در اوردید.
    مرغ نرم خیلی مسته امروز صبح اینقد مست بود که با میله های داخل قفس عشق بازی میکرد انگار داشت با ماده جفت گیری میکرد یه راه حلی بهم بگید که تا بزرگ شدن جوجه ها جفتگیری نکنن فک کنم ماده هم کمکم بهش پا میده اخه بعضی وقتا ماده پاشو میزاره رو کمر نره
    در مورد ورم بهتره عکس بذارید چون به نظر من به پهلو افتادن غیر طبیعی هست
    غذاشون جیه؟
    مستی نر هم زیاد مهم نیست به طور طبیعی هم وقتی جوجه ها دارن بزرگ میشن اونا جفتگگیری و تخم گذاری میکنن ولی الان ممکنه کمی زود باشه
    اگه ماده به جوجه ها غذا میده میتونید نر رو سوا کنید البته حواستون باشه ماده به جوجه ها غذا بده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    در مورد ورم بهتره عکس بذارید چون به نظر من به پهلو افتادن غیر طبیعی هست
    غذاشون جیه؟
    مستی نر هم زیاد مهم نیست به طور طبیعی هم وقتی جوجه ها دارن بزرگ میشن اونا جفتگگیری و تخم گذاری میکنن ولی الان ممکنه کمی زود باشه
    اگه ماده به جوجه ها غذا میده میتونید نر رو سوا کنید البته حواستون باشه ماده به جوجه ها غذا بده
    سلام
    غذاشون هفت تخم ولی ارزنش خیلی بیشتره هفته ای دوبار تخم مرغ بعد کاهو...هویج..وسبزیجات دیگه
    نر خیلی کم میره تو لونه ماده به جوجه ها غذا میده
    درمورد عکسم هر کاری میکنم نمیاد ممنون میشم در مورد عکس گذاشتن راهنماییم کنید
    مرسی

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام
    غذاشون هفت تخم ولی ارزنش خیلی بیشتره هفته ای دوبار تخم مرغ بعد کاهو...هویج..وسبزیجات دیگه
    نر خیلی کم میره تو لونه ماده به جوجه ها غذا میده
    درمورد عکسم هر کاری میکنم نمیاد ممنون میشم در مورد عکس گذاشتن راهنماییم کنید
    مرسی
    سلام
    بابت غذا.غذا رو به ترکیب ارزن وکتان تغییر بدین وهفت تخم رو قطع کنید.سفیده ی تخم مرغ به مقدار کم رو با هویج رنده شده هر روز دراختیار جفت قرار بدین. کاهو هم مقدار خیلی کم میتونید بدین هر روز احتمالا مستی نر کم میشه .اما اگر نشد میتونید نر رو جدا کنید یا اینکه امتحان کنید ببینید وقتی جوجه ها رو میذارید کف قف جفت بهشون غذا میدن یانه.اگر غذا دادن که دیگه نیازی به جداکردن نر وماده نیست
    بابت عکس هم این تایپ کرو مطالعه کنید:
    http://www.parsipet.ir/thread13094-2.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    سلام دوستان این که یه جوجه مرغ عشق که پدر و مادر داره به خاطر اینکه رابطه با جوجه بهتر بشه سرلاکی بزرگ شه کار بدیه؟ درصد مرگ جوجه رو خیلی بالاتر میبره تا اینکه خود جفت جوجه رو نگه دارن؟ اگه بخوام جوجه سرلاکی بخرم بهتره چند روزه باشه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    کاهو براشون گذاشتم نمیخورن.عناصر کمیابم میشه راهنماییم کنید منظورتون چیه ممنون میشم

کاهو رو با گیره از بالای قفس اویزون کنید کنجکاو میشن کافیه چند تا نوک بزنند خوششون میاد عاشقش میشن
    هفته ای یک بار زیاد هم نخورن حواستون باشه برگ کاهو رو بردارید
    عناصر کمیاب حاوی کلسیم و روی اهک ... و باقی عناصر کمیاب مورد نیاز پرنده محبوس در قفس هستش که شما میتونید با مشورت دکتر داروخانه قطره مورد نیاز و تهیه کنید و طریقه مصرفشو جویا بشید
    موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    سلام دوستان این که یه جوجه مرغ عشق که پدر و مادر داره به خاطر اینکه رابطه با جوجه بهتر بشه سرلاکی بزرگ شه کار بدیه؟ درصد مرگ جوجه رو خیلی بالاتر میبره تا اینکه خود جفت جوجه رو نگه دارن؟ اگه بخوام جوجه سرلاکی بخرم بهتره چند روزه باشه؟
    برای جوجه مرغ عشق پیشنهاد نمیشه همچین کاری
    بله احتمال مرگ و میر بالاس و بهتره موقعی که همون روزهای اول که به سختی دونه میخوره بخرید ودستیشو وابستش کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    سلام
    میخوام برا مرغ عشقام لونه چوبی بزارم به نظر شما اینکارو بکنم اخه بعضیا میگن خوبه بعضیاهم میگن به خاطر موجودات ذره بینی به درد نمیخوره به نظر شما چیکار کنم
    ممنون

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام
    میخوام برا مرغ عشقام لونه چوبی بزارم به نظر شما اینکارو بکنم اخه بعضیا میگن خوبه بعضیاهم میگن به خاطر موجودات ذره بینی به درد نمیخوره به نظر شما چیکار کنم
    ممنون
    سلام خوبی لانه های چوبی این هست که پای جوجه ها توش سر نمیخوره،مثل لانه های پلاستیکی خیس نمیشه و اب رو به خودش جذب میکنه(وقتی جوجه ها مدفوع میکنن رطوبت رو به خودش میکشه) واینکه می تونید تو سایز دلخواه بسازید.بابت موجودات ذره بینی که نمیدونم منظور دقیقتون چیه اما هرچیزی که باشه با ضدعفونی کردن لانه ااز بین میره و مشکلی پیش نمیاد.
    اما میتونید لانه ی پلاستیکی تهیه کنید هم شست وشوی راحتی داره هم اینکه همه جا در دسترس هست.دوتا لانه ی مشابه بگیرید ودر مواقع لزوم برای پاک کردن یک لانه رو خارج کنید ولانه ی بعدی رو قرار بدین.
    یکی از عیب های لانه هی پلاستیکی پایین بودن ورودی لانه وکوچک بودن اون هست که تو لانه های چوبی شما میتونید محل وروردی لانه رو در سقف ویا حداقل بالاتر از کف قرار بدین. حالا تصمیم با خودتون ببینید کدوم براتون راحت تر هست

صفحه 376 از 475 نخستنخست ... 276326357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395426 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)