کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    سلام
    یه جفت مرغ عشق دارم الان 2تا جوجه دارن یکیش 3روزه یکیشم که دیروز در اومد.مشکل اینجاس که نرم هنوز مست بازی در میاره ماده که از لونه میاد بیرون مست بازی در میاره میخواد سوار ماده بشه ماده نمیذاره اصلانم به ماده غدا نمیده که جوجه هارو تغذیه کنه تقریبا 3 سال هستش مرغ عشق دارم این جفتو تازه گرفتم ولی تا حالا همچین مشکلی نداشتم خواستم دلیل غذا ندادن نربه ماده رو بدونم یه مشکل دیگه هم نر همیشه نوکشو به هم میزنه انگار نمیتونه نفس بکشه یا گرمش هست قفسو بردم بیرون ولی بازم اینکارو میکنه ممنون میشم دلیلشوبهم بگی مرغ عشقامو تو اتاق خواب نگه میدارم
    مرسی

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    سلام
    یه جفت مرغ عشق دارم الان 2تا جوجه دارن یکیش 3روزه یکیشم که دیروز در اومد.مشکل اینجاس که نرم هنوز مست بازی در میاره ماده که از لونه میاد بیرون مست بازی در میاره میخواد سوار ماده بشه ماده نمیذاره اصلانم به ماده غدا نمیده که جوجه هارو تغذیه کنه تقریبا 3 سال هستش مرغ عشق دارم این جفتو تازه گرفتم ولی تا حالا همچین مشکلی نداشتم خواستم دلیل غذا ندادن نربه ماده رو بدونم یه مشکل دیگه هم نر همیشه نوکشو به هم میزنه انگار نمیتونه نفس بکشه یا گرمش هست قفسو بردم بیرون ولی بازم اینکارو میکنه ممنون میشم دلیلشوبهم بگی مرغ عشقامو تو اتاق خواب نگه میدارم
    مرسی
    سلام.جفتی که جوجه دارن را نباید جایشان را عوض کنید مخصوصا اگر منظورتان از بیرون محیط آزاد هست
    علتش آمادگی مجدد نر برای تکثیر هست
    نر را در قفسی جداگانه و چسبیده به قفس ماده بگذارید . انشالله ماده خودش جوجه ها را بزرگ می کند. البته اگر با هم هستند و نر مشکل ساز هست این کار را انجام دهید
    برای نوکش هم عکس بگذارید تا بهتر بتوان نظر داد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    ممنون
    اونوقت که بردمشون بیرون تخم نداشتن برا عکسم چشم
    جالب اینجاس مرغ نر با جوجه ها و تخما خیلی خوبه دیشب نروماده باهم تولونه بودن منم گفتم شاید نر بخواد جوجه هارو بکشه سر لونه رو برداشتم ماده از لونه اومد بیرون ولی نر از ترس اینکه من به تخما و جوجه ها صدمه بزنم اونارو با نوک میبرد زیر پرهاش موندم چرا به ماده غذا نمیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام
    یکی از جفت هام از دیروز به شدت باهم درگیر شدن و تا امروز که دیدم دیگه یکیشون خونی شده بود و جالب اینه که ماده به نر غلبه کرده بود!!!
    الان تو دوتا قفس جداگانه گذاشتمشون
    به نطر شما راه حل درستیه و قابل حله یا نه؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    سلام
    یکی از جفت هام از دیروز به شدت باهم درگیر شدن و تا امروز که دیدم دیگه یکیشون خونی شده بود و جالب اینه که ماده به نر غلبه کرده بود!!!
    الان تو دوتا قفس جداگانه گذاشتمشون
    به نطر شما راه حل درستیه و قابل حله یا نه؟؟
    راه حل که درسته هر چند دیر این کارو کردید . ممکنه باجی نر مست بوده و ولی پرنده ماده آماده نبوده...در موارد زیادی با صبر کردن قابل حله . تغذیه پرنده ها رو زیر نظر داشته باشید ، شرایط رو براشون مهیا کنید . جای قفس دنج باشه و لانه ای که نور داخلش نفوذ نکنه...هر زمان احساس کردید باجریگار ماده مست شده مجدد امتحان کنید . حتما زیر نظر داشته باشیدشون . بعضی وقتا این درگیری بین جفت باعث آسیب های خیلی جدی تر میشه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    باسلام
    یه جفت مرغ عشق دارم که 5تا تخم گذاشتن تقریبا عصر بود که جوجه اولی از تخم در اومد ولی برا فردا صبحش که لونه رو نگاه کردم مرده بود یه روز گذشت جوجه دیگه هم ازتخم دراومد برا پس فرداش یکی دیگه هم در اومد هردوتاشون الان زندن دو روز گذشت لونه رو نگاه کردم از دوتا تخما یکیش مونده بود ولی اثری از جوجه نبود قشنگ که لونه رو نگاه کردم داخل لونه یه چیزی مثل یه تیکه کوچیک گوشت افتاده بود که اونم جوجه تخم چهارم بود که کامل جوجه نشده بود امروزم که نگاه کردم تخم اخری شکسته بود ولی جوجه ناقص بود و مرد حالا خواستم بدونم مگه جوجه هر وقت که وقتش شد از تخم بیرون نمیاد پس چرا جوجه های من اینطوری شدن حالا اگه ماده هم خودش تخمارو شیکسته دلیل کارش چیه که فقط دوتا جوجه رو زنده نگه داشته تغذیه هم که خوبه فقط یه مشکل که بهتونم گفتم نرم از زمانی که جوجه ها اومدن بیرون قشتگ مادرو تغذیه نمیکنه کم بهش غدا میده ممنون میشم دلیلشو بهم بگید
    مرسی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    سلام دوباره
    یکی از رفیقام یه جفت مرغ عشق داره یه سری ازشون جوجه گرفت جوجه هاش هیچ مشکلی نداشتن ولی جوجه های این سری پرهای بال(نه همش فقط پرهای بزرگش که مابهش میگیم شاه پر) و دمش در نیومده ولی بقیه پرهاش یعنی سر وسینه و...کامل در اومده رفیقم خیلی هم خوب پدرو مادرشونو در دوران جوجه داری تغذیه میکرد یعنی همیشه تخم مرغ سبزیجات ومولتی ویتامین براشون میذاشت ولی همه جوجه هاش این مشکلو دارن لطف کنید علتشو بگید
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام
    میخواستم جنسیت این مرغ عشق رو بدونم؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    سلام دوباره
    یکی از رفیقام یه جفت مرغ عشق داره یه سری ازشون جوجه گرفت جوجه هاش هیچ مشکلی نداشتن ولی جوجه های این سری پرهای بال(نه همش فقط پرهای بزرگش که مابهش میگیم شاه پر) و دمش در نیومده ولی بقیه پرهاش یعنی سر وسینه و...کامل در اومده رفیقم خیلی هم خوب پدرو مادرشونو در دوران جوجه داری تغذیه میکرد یعنی همیشه تخم مرغ سبزیجات ومولتی ویتامین براشون میذاشت ولی همه جوجه هاش این مشکلو دارن لطف کنید علتشو بگید
    با تشکر
    سلام
    همچین چیزی تا حالا نشنیدم
    بال های جوجه هارو باز کنید احتمال خیلی زیاد ریشه هاش در اومده و تا دونه خور شدنشون درست میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم جنسیت این مرغ عشق رو بدونم؟؟
    چندماهشه
    تشخسص یکم سخته ولی به نظر من نره
    اگرم میخونه که دیگه حتمن نره

صفحه 374 از 475 نخستنخست ... 274324355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393424474 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)