صفحه 36 از 475 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 351 به 360 از 4744
    همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    ممنون دوست عزیز.حتما همونجوری که شما فرمودید کوتاه میکنم.
    توی قفسشون همیشه کف دریا هست ولی نمیدونم میخوره یا نه.باید از خودش پرسید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    10959
    دوست عزیز
    به احتمال زیاد مرغ عشق شما دچار یبوست شده که راه حل ان هم مالیدن روغن زیتون روی مقعد و چکاندن چند قطره روغن زیتون در دهانش هست ....ضمنا چه غذایی بهش میدی واسم بگو.......کف دریا بزار براش نوکش را کوتاه کنه
    موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.حتما همونجوری که شما فرمودید کوتاه میکنم.
    توی قفسشون همیشه کف دریا هست ولی نمیدونم میخوره یا نه.باید از خودش پرسید
    این جور نوک ها معمولا در جوجه های ناقص اتفاق میفته که والدین از یک خانواده هستن و یا جوجه های آخر هستن و کمی معلولیت در وجودشون هست و فقط تنها علاجش کوتاه کردن هست همونطور که آقای هخامنش هم توضیح دادن و در اینجور مواقع سنگ کف دریا شاید روند بلند شدن رو کندتر کنه ولی تاثیر چندانی در حالت کلی نداره و مشکل اصلی فک زیرین هست که روی نوک قرار میگیره و بخصوص موقع آب خوردن بشدت پرنده رو اذیت میکنه.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    این جور نوک ها معمولا در جوجه های ناقص اتفاق میفته که والدین از یک خانواده هستن و یا جوجه های آخر هستن و کمی معلولیت در وجودشون هست و فقط تنها علاجش کوتاه کردن هست همونطور که آقای هخامنش هم توضیح دادن و در اینجور مواقع سنگ کف دریا شاید روند بلند شدن رو کندتر کنه ولی تاثیر چندانی در حالت کلی نداره و مشکل اصلی فک زیرین هست که روی نوک قرار میگیره و بخصوص موقع آب خوردن بشدت پرنده رو اذیت میکنه.
    ممنون.بله متاسفانه والدینش از یک پدرمادر هستند.وقتی فهمیدم جفت کردنشون اشتباهه که دیگه دیر شده بود ولی برام درس عبرتی شد.چندبار قصد فروشش رو داشتم ولی به خاطر مشکلی که داشت دلم نیومد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون.بله متاسفانه والدینش از یک پدرمادر هستند.وقتی فهمیدم جفت کردنشون اشتباهه که دیگه دیر شده بود ولی برام درس عبرتی شد.چندبار قصد فروشش رو داشتم ولی به خاطر مشکلی که داشت دلم نیومد
    در اکثر مواقع جفت هایی که پدرو مادر از یک خانواده و یا در واقع یک نسل باشن جوجه هاشون یا در انگشتان پا و یا نوک در خوش بینانه ترین حالت به مشکل میخورن و در بدترین حالت هم جوجه کلا ناقص میشه و بعد از چند روز از دنیا میرن.بهتره از حلقه های رنگی استفاده کنید و جوجه های یک نسل رو با حلقه های رنگی که به پاشون میندازن از هم جدا نگه دارید تا جفت نشن.این پرنده هم بهتره مراقبش باشید و هر چند وقت یکبار کوتاه کردن نوک چندان سخت نیست و از طرفی هم اگر جایی بره که توجه نشه و نوکش کوتاه نشه بعد مدتی از گشنگی و تشنگی تلف خواهد شد که گناه داره.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اگر توتال تابرنیل بخرید که خیلی بهتره.چرک خشک کن بشدت بدن پرنده رو تضعیف میکنه.وقتی نفس میکشه جناغ سینشم باز و بسته میشه؟دریچه ی مقعدش باز و بسته میشه در هر نفسی که میکشه؟
    داروخانه دامپزشکی اون چرک خشک کنی که شما معرفی کردیند رو نداشت یه چیز دیگه داد(دوبار ازش پرسیدم اسمشو ولی باز نفهمیدم چی میگه) مولتی ویتامین هم بصورت قطره نداد،پودره.به نام ویتالین ولی انواع ویتامین ها رو داره (وینامین a،c،d3،k3 و انواع b)
    گفت 4قطره چرک خشک کن و یه کمی از پودر رو توی آبش بریزم و صبح به صبح عوض کنم.از نظر شما مشکلی نداره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    داروخانه دامپزشکی اون چرک خشک کنی که شما معرفی کردیند رو نداشت یه چیز دیگه داد(دوبار ازش پرسیدم اسمشو ولی باز نفهمیدم چی میگه) مولتی ویتامین هم بصورت قطره نداد،پودره.به نام ویتالین ولی انواع ویتامین ها رو داره (وینامین a،c،d3،k3 و انواع b)
    گفت 4قطره چرک خشک کن و یه کمی از پودر رو توی آبش بریزم و صبح به صبح عوض کنم.از نظر شما مشکلی نداره؟
    ویتالین هم بد نیست ولی خوب توتال بهتر بود که وقتی در دسترس نیست چاره ای ندارید و باید همین رو مصرف کنید.در مورد چرک خشک کن هم ایشالا که انسان با سوادی بوده و چرک خشک کن خوبی داده و طبق دستور مصرف کنید ایشالا که نتیجه میگیرد.زمانی میشه در مورد یک چرک خشک کن نظر داد که حداقل اسمش رو بدونید ولی خوب معمولا چرک خشک کن های غیر انسانی بیشتر توی دز مصرفی تفاوت دارن تا ساختارشون.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام من پریروز این مرغ عشق را از کنار جوب پیدا کردم یخ زده بود اوردمش خونه نمیدونم گربه زدتش زخمش خوب شده و من بتادین زدم بهش دارم میرم واسش نر بگیرم کار دیگه ای هست که انجام بدم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام من پریروز این مرغ عشق را از کنار جوب پیدا کردم یخ زده بود اوردمش خونه نمیدونم گربه زدتش زخمش خوب شده و من بتادین زدم بهش دارم میرم واسش نر بگیرم کار دیگه ای هست که انجام بدم ؟
    سلام.این پرنده بشدت آسیب دیده و ممکنه ناقل بیماری شده باشه و جفت انداختن براش هم برای خودش ضرر داره و هم برای پرنده ای که قراره کنارش قرار بگیره.اگر میتونید حتما روی زخمش رو پانسمان کنید تا زخمش عفونی نشه.بجای جفت یه قطره جنتامایسین براش بخرین و به همراه مولتی ویتامین بهش بدین بخوره تا هم زخمش زودتر ترمیم بشه و هم عفونت وارد خونش نشه که خدایی نکرده تلف بشه.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    من یه جفت دارم که با هردو از یه والدین هستند.امروز جوجه شون که دوهفته اش بود مرد.یکی از جوجه هاشم همونیه که نوکش مشکل داشت. الان دیگه مططططمئنم که جفت شدنشون کار اشتباهی بوده.الان لونه برداشتم و آإادشون گذاشتم که دوباره به فکر تخم گذاشتن نیافتن.
    میخواستم بدونم راهی هست که این دوتا رو با عشقی های دیگه جفت کنم؟ جفت دیگه ای رو قبول میکنن؟ آخه اینا یه ساله با همن و خیلی به هم وابسته ان

صفحه 36 از 475 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586136 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)