همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    امروز ديدم نره با يكى ديگه شون داشتن نوك بازى ميكردن، ولى چند دقيقه بعد ديدم از هم جدا نشستن!!!
    بنظرتون ميتونه مقدمه جفت خورن باشه يا نه ؟!!
    سلام
    اگر نرتون بالغ باشه احتمال این هست که با ماده ی موردنظر جفت بشند به خصوص اگر ماده هم بالغ و اماده باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    با سلام.
    اگر به تاپیک معرفی مرغ عشق های من سرزده باشید و آخرین عکس هارو مشاهده کرده باشین ، اونا جفت تازه من بودند و در واقع 1 ماه هست که کنار همن. این آخریا غذا دهن هم میزاشتن اما من جفت گیری ندیدم و امیدی بهشون نداشتم. اگر یادتون باشه من 4 تا مرغ عشق دارم که یکی از جفت ها نر تقریبا بالغ سفید و ماده بالغ آبی. اون یکی جفت که عکسشون هم تازگیا گذاشتم نر بالغ سبز و ماده بالغ فیروزه ای. هر جفت تو دوتا قفس مجزا هستن و قفس ها روی همن و جفت ها همدیگه رو نمیبینن. امروز که میخواستم قفس ها رو تمیز کنم قفس هارو کنار هم گذاشتم که کفی قفس رو دربیارم. تا قفسارو کنار هم گذاشتم نر سبز پرید رو دیوار سمت قفس روبرو و ماده آبی این یکی جفت هم پرید رو دیوار و کلی جیغ و داد میکردن. خلاصه گفتم شاید باهم جفت بشن برای همین نر سبزه و ماده آبیه رو با هم یکی کردم. جالبی اینجاست که تا رفتن کنار هم غذا دهن هم گذاشتن و چیزی که منو متحیر کرد این بود که همون لحظه ماده نشست رو چوب و دمشو بالا داد و نر هم اومد سوارش شد. ولی متاسفانه تا سوارش میشد ماده می افتاد پایین. چند بار اینکارو انجام دادن ولی ماده می افتاد پایین. یکم که دقت کردم دیدم ماده که روی چوب میشینه سه تا از انگشتاش می افته جلو در حالتی که باید دو تا از انگشت ها جلو باشه. فکر میکنم به خاطر این باشه. باید چیکار کنم؟ از اون موقع به بعد الان بعضی وقتا همو میزنن و دهن هم غذا میزارن. ماده هم میره تو لونه و میاد بیرون.
    در ضمن ماده مدفوعش آبکی تر شده و خود مدفوعش به رنگ سبز روشن تغییر پیدا کرده. آیا این طبیعیه؟ برای این چیکار کنم؟
    شرمنده زیاد توضیح دادم. آخه میخواستم کامل باشه.
    بی نهایت ممنون...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    با سلام.
    اگر به تاپیک معرفی مرغ عشق های من سرزده باشید و آخرین عکس هارو مشاهده کرده باشین ، اونا جفت تازه من بودند و در واقع 1 ماه هست که کنار همن. این آخریا غذا دهن هم میزاشتن اما من جفت گیری ندیدم و امیدی بهشون نداشتم. اگر یادتون باشه من 4 تا مرغ عشق دارم که یکی از جفت ها نر تقریبا بالغ سفید و ماده بالغ آبی. اون یکی جفت که عکسشون هم تازگیا گذاشتم نر بالغ سبز و ماده بالغ فیروزه ای. هر جفت تو دوتا قفس مجزا هستن و قفس ها روی همن و جفت ها همدیگه رو نمیبینن. امروز که میخواستم قفس ها رو تمیز کنم قفس هارو کنار هم گذاشتم که کفی قفس رو دربیارم. تا قفسارو کنار هم گذاشتم نر سبز پرید رو دیوار سمت قفس روبرو و ماده آبی این یکی جفت هم پرید رو دیوار و کلی جیغ و داد میکردن. خلاصه گفتم شاید باهم جفت بشن برای همین نر سبزه و ماده آبیه رو با هم یکی کردم. جالبی اینجاست که تا رفتن کنار هم غذا دهن هم گذاشتن و چیزی که منو متحیر کرد این بود که همون لحظه ماده نشست رو چوب و دمشو بالا داد و نر هم اومد سوارش شد. ولی متاسفانه تا سوارش میشد ماده می افتاد پایین. چند بار اینکارو انجام دادن ولی ماده می افتاد پایین. یکم که دقت کردم دیدم ماده که روی چوب میشینه سه تا از انگشتاش می افته جلو در حالتی که باید دو تا از انگشت ها جلو باشه. فکر میکنم به خاطر این باشه. باید چیکار کنم؟ از اون موقع به بعد الان بعضی وقتا همو میزنن و دهن هم غذا میزارن. ماده هم میره تو لونه و میاد بیرون.
    در ضمن ماده مدفوعش آبکی تر شده و خود مدفوعش به رنگ سبز روشن تغییر پیدا کرده. آیا این طبیعیه؟ برای این چیکار کنم؟
    شرمنده زیاد توضیح دادم. آخه میخواستم کامل باشه.
    بی نهایت ممنون...
    سلام.چوب نشیمنشون چی هست؟قبلا ماده سابقه تخم گذاری داشته؟

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.چوب نشیمنشون چی هست؟قبلا ماده سابقه تخم گذاری داشته؟

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2
    با سلام.
    این عکس چوب های نشمینه. امروز روی اون چوب باریکه میخواستن جفت گیری کنن. همون چوبه که ماده روش ایستاده.
    چوب وسطیه هم خودم اضافه کردم تا اگر با چوب کلفت تر راحت ترند روی اون جفت گیری کنند.
    عکس پای مرغ عشق هم معلومه. انگشت کوچیکه که باید بره پشت برگشته اومده جلو. خیلی نگران این قضیه ام.
    فروشنده فکر کنم میگفت یکبار تخم گذاشته ولی الکی میگفت چون اون موقع که خریدمشون خیلی جوجه بودن.
    تشکر...

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    با سلام.
    این عکس چوب های نشمینه. امروز روی اون چوب باریکه میخواستن جفت گیری کنن. همون چوبه که ماده روش ایستاده.
    چوب وسطیه هم خودم اضافه کردم تا اگر با چوب کلفت تر راحت ترند روی اون جفت گیری کنند.
    عکس پای مرغ عشق هم معلومه. انگشت کوچیکه که باید بره پشت برگشته اومده جلو. خیلی نگران این قضیه ام.
    فروشنده فکر کنم میگفت یکبار تخم گذاشته ولی الکی میگفت چون اون موقع که خریدمشون خیلی جوجه بودن.
    تشکر...
    سلام
    اون دو تا چوب نشیمن بیش از اندازه بزرگ اند و چون ماده نمیتونه انگشت هاش رو روی چوب محکم کنه احتمال داره در حین جفت گیری لیز بخوره و بیافته. بهتره که از قفس خارج کنید. قطر چون فقط به اندازه ای باشه که ناخن های انگشت ها موقع نشستن روی چوب به همدیگه نرسه. بهتر هم هست که تو قفس هم چوب نشیمن نازک بگذارید و هم قطور

در مورد انگشت پای ماده اتون هم به احتمال قوی از جوجگی به همین صورت بوده و نمیشه کاری کرد.

شاید دلیل افتادن ماده به خاطر بی تجربگی جفت باشه که در دفعات بعدی این مشکل حل میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    اون دو تا چوب نشیمن بیش از اندازه بزرگ اند و چون ماده نمیتونه انگشت هاش رو روی چوب محکم کنه احتمال داره در حین جفت گیری لیز بخوره و بیافته. بهتره که از قفس خارج کنید. قطر چون فقط به اندازه ای باشه که ناخن های انگشت ها موقع نشستن روی چوب به همدیگه نرسه. بهتر هم هست که تو قفس هم چوب نشیمن نازک بگذارید و هم قطور

در مورد انگشت پای ماده اتون هم به احتمال قوی از جوجگی به همین صورت بوده و نمیشه کاری کرد.

شاید دلیل افتادن ماده به خاطر بی تجربگی جفت باشه که در دفعات بعدی این مشکل حل میشه
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از راهنمایی شما.
    چوب وسطیه رو برداشتم.
    بعد از اون موقع که می خواستن جفت گیری کنن دیگه اینکارو نکردن و ماده اجازه نمیده. این درست میشه؟ آخه حتی ماده نمیزاره نر بهش نزدیک بشه.
    انگشتش براش مشکل ایجاد نمیکنه؟
    تشکر...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    با سلام.
    تشکر...

به نظر بنده هر 3 تیرکی مناسب نیست 3 تا تیرکی ها به نظرم روغن جلا خورده که این امر لیز خوردن تشدید میکنه من خودم یکی از اینهارو برای برزیلیهام گذاشتم وقتی میپریدن روش لیز خوردنشونو میدیدم بهتره از تیرکی قناری استفاده کنی کافیه چون چن لونه هم هست پاشون خسته نمیشه

با این وضعیت پا بهترین تیرکی برای مرغ عشقتون هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام من دیروز 3 تا مرغ عشق خریدم یکی 53 روز و دوتا دیگه 51 روزشونه از کسی که خریدم گفت رام هستن و روی دست میان البته نشون هم داد از وقتی اوردمشون خونه خیلی از ما میترسند دست داخل قفس ببرم فرار میکنن باهاشون چیکاردارم کنم که روی دست بیان و فرار نکنند از امروز صبح هم سر و صدا از خودشون در ميارن

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام من دیروز 3 تا مرغ عشق خریدم یکی 53 روز و دوتا دیگه 51 روزشونه از کسی که خریدم گفت رام هستن و روی دست میان البته نشون هم داد از وقتی اوردمشون خونه خیلی از ما میترسند دست داخل قفس ببرم فرار میکنن باهاشون چیکاردارم کنم که روی دست بیان و فرار نکنند از امروز صبح هم سر و صدا از خودشون در ميارن
    سلام این یک امر طبیعی هست و چون پرند ها به محیط جدید و نا آشنا اومدن هنوز ترس دارن بهتره چند روز کاری به کارشون نداشته باشید فقط برای دادن اب و غذا سمتشون برید بذارید تا پرنده ها به محیط جدید و شخص شما عادت کنن

Sent from my ASUS using Tapatallk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام.بهتره ازشون عکسی بگذارید.
    از هم باید جدا بشن.به مرور زمان هرچی بیشتر کنار هم بمونن وابستگیشون به هم بیشتر و امکان رام شدنشون یا عادت کردنشون به شما کمتر خواهد شد اگر هدفتون رام کردنشونه.اگر هم که برای زیبایی گرفتید بحثش جداست.

صفحه 319 از 475 نخستنخست ... 219269300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338369419 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)