کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    سلام
    جفت مرغ عشقم 16 روزه 6 تا تخم گذاشتن دفعه دومشونه غذاهای محرک فقط قبل تخم گذاری اندازه یک قاشق غذاخوری شاهدونه به ظرف ارزنشون اضافه کردم و یک بار هم تخم مرغ و یک بار گشنیز دادم دو بار هم در طول تخم گذاری کاهو دیگه غذای محرکی ندادم ولی نر دائم میشینه یه گوشه و میزنه زیر آواز و مستی میکنه ماده تا میاد بیرون از لونه میره پشتش میخاد جفتگیری کنه حالا سوالم اینه جوجه ها یکی دو روز دیگه بدنیا میان این نره ممکنه بهشون آسیب بزنه؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    سلام
    جفت مرغ عشقم 16 روزه 6 تا تخم گذاشتن دفعه دومشونه غذاهای محرک فقط قبل تخم گذاری اندازه یک قاشق غذاخوری شاهدونه به ظرف ارزنشون اضافه کردم و یک بار هم تخم مرغ و یک بار گشنیز دادم دو بار هم در طول تخم گذاری کاهو دیگه غذای محرکی ندادم ولی نر دائم میشینه یه گوشه و میزنه زیر آواز و مستی میکنه ماده تا میاد بیرون از لونه میره پشتش میخاد جفتگیری کنه حالا سوالم اینه جوجه ها یکی دو روز دیگه بدنیا میان این نره ممکنه بهشون آسیب بزنه؟؟؟
    سعی کن غذاهای گرم کم کنی تو ماهای گرم باید غذای گرم مثل کافیشه شاهدانه خیلی کم داده باشه یا کلا حذف بشه شما غذاهای مایل به سرد به خصوص کاهو براشون بزار تا از این مستی کاسته بشه احتمال اینکه اسیب بزنه خیلی کمه ولی شاید از روی مست یه خورده اذیتشون کنه ولی اگه غذای سرد حذف کنیدبهتر میشه نسبت کتان 1 به 8 کن نسبت به ارزن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    سلام
    یک جفت از مرغ عشقام دوتا تخم گذاشتن 99.9 درصد احتمال میدم بدونه نطفه باشن فکر کنم ماده از رو مستی تخم گذاشته چون هرموقع به نر زیر میده نر سوارش نمیشه نر بالغه و مستی میکنه فقط دفعه اول که زیر داده بود دو هفته پیش بود دیدم سوارش شد سریع هم افتاد زمین ولی بعد از اون دیگه حتی پاشو رو پشت ماده نمیزاره همین 15 دقیقه پیش باز ماده زیر داد ولی نر سوارش نشد دائم کنارش حرکت میکنه از اینور ماده میپره اونورش ولی سوارش نمیشه دفعه اولشون هست آیا این درست میشه یا مشکلی داره؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    سلام
    یک جفت از مرغ عشقام دوتا تخم گذاشتن 99.9 درصد احتمال میدم بدونه نطفه باشن فکر کنم ماده از رو مستی تخم گذاشته چون هرموقع به نر زیر میده نر سوارش نمیشه نر بالغه و مستی میکنه فقط دفعه اول که زیر داده بود دو هفته پیش بود دیدم سوارش شد سریع هم افتاد زمین ولی بعد از اون دیگه حتی پاشو رو پشت ماده نمیزاره همین 15 دقیقه پیش باز ماده زیر داد ولی نر سوارش نشد دائم کنارش حرکت میکنه از اینور ماده میپره اونورش ولی سوارش نمیشه دفعه اولشون هست آیا این درست میشه یا مشکلی داره؟
    سلام اگر بخاطر جوان بودن وبی تجربه بودن باشه بله به احتمال زیاد دفعات بعدی درست میشه.گاهی اوقات این مسئله یخاطر چاقی بیش از حد نر هم پیش میاد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    16377
    [SIZE=5]سلام. دوستان با تجربه لطفا در تعیین جنسیت و حدود سن این مرغ عشق کمکم کنید. فروشنده بهم گفته نر هست. منم نر میخوام. چون یه ماده دارم ، ولی یه کم شک کردم که نکنه ماده باشه. چون رنگ بینیش هنوز دقیق مشخص نیست. آیا راه دیگه ای جز رنگ بینی برای تعیین جنسیت و اثبات نر بودنش هست؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    [SIZE=5]سلام. دوستان با تجربه لطفا در تعیین جنسیت و حدود سن این مرغ عشق کمکم کنید. فروشنده بهم گفته نر هست. منم نر میخوام. چون یه ماده دارم ، ولی یه کم شک کردم که نکنه ماده باشه. چون رنگ بینیش هنوز دقیق مشخص نیست. آیا راه دیگه ای جز رنگ بینی برای تعیین جنسیت و اثبات نر بودنش هست؟
    سلام

جوجه هست این باجریگار شما
    احتمال زیاد ماده تقریبا 3 تا 4 ماهه هستش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    16215
    میشه لطفا سن مرغ عشقای من رو هم حدس بزنین
    طبق نظر فروشنده وقتی خریدم گفت 7 یا 8ماه البته دوماه پیش یعنی الان تقریبا باید 1 ساله باشند ولی انگار حلقه دور چشمشون خاکستریه به نظرم اومد الان 6 تا 8 ماهه باشند درسته؟

میتونم پاییز لونه بگذارم جفت گیری کنن؟براشون زود نیست؟
    بعد چی میتونم بهشون یاد بدم؟برای اموزش دیر نشده؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط znshigi نمایش پست ها
    میشه لطفا سن مرغ عشقای من رو هم حدس بزنین
    طبق نظر فروشنده وقتی خریدم گفت 7 یا 8ماه البته دوماه پیش یعنی الان تقریبا باید 1 ساله باشند ولی انگار حلقه دور چشمشون خاکستریه به نظرم اومد الان 6 تا 8 ماهه باشند درسته؟

میتونم پاییز لونه بگذارم جفت گیری کنن؟براشون زود نیست؟
    بعد چی میتونم بهشون یاد بدم؟برای اموزش دیر نشده؟؟
    سلام.نر و ماده ی بسیار خوبی هستن.نر نهایت شش ماه سن و ماده نهایت ده ماه سن داره.دیگه به فکر آموزششون نباشید بخصوص که جفت هستن و در حال بلوغ.
    میتونید به فکر تکثیرشون باشید که پاییز زمان خوبیه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    16215
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.نر و ماده ی بسیار خوبی هستن.نر نهایت شش ماه سن و ماده نهایت ده ماه سن داره.دیگه به فکر آموزششون نباشید بخصوص که جفت هستن و در حال بلوغ.
    میتونید به فکر تکثیرشون باشید که پاییز زمان خوبیه.
    جناب اسکندری عزیز برای تکثیر در مهر و ابان حدودا چند هفته باید غذای گرم بهشون بدم و چه زمانی لونه را براشون قرار بدم همون اوایل پاییز لونه بگذارم؟
    ویرایش توسط znshigi : 11th August 2014 در ساعت 03:43 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط znshigi نمایش پست ها
    جناب اسکندری عزیز برای تکثیر در مهر و ابان حدودا چند هفته باید غذای گرم بهشون بدم و چهزمانی لونه را براشون قرار بدم همون اوایل پاییز لونه بگذارم؟
    لطفا از نقل قول استفاده کنید.
    از اواسط شهریور شروع کنید.بدترین زمان برای لونه گذاری از اواسط شهریور تا اواسط مهر هست.دمای هوا نوسان داره و رو به سرد شدن هست و ممکنه جفت در این مدت پرریزی کنن که مصادف میشه با پرریزی و از طرفی شاید تخم گذاری.پس از هفته ی سوم میشه لونه گذاری کرد.تا اون موقع هم تقویت کنید.

صفحه 312 از 475 نخستنخست ... 212262293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331362412 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)