کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-باجریگار
    شماره عضویت
    15994
    سلام
    برای مرغ عشق هام 25 خرداد لونه گزاشتم و دو سه روز بعد هم جفت گیری کردند چند روز پیش یواشکی تو لونه رو نگاه کردم دیدم 7 تا تخم داره ولی هیچکدوم جوجه نشده با توجه به تعدد تخم ها و زمان لازم برای در امدن جوجه ها تقریبا از چه تاریخی مطمئن بشم که دیگه جوجه نمیشن و برشون دارم؟ چون میترسم تخم ها جوجه نشن و ماده طفلک الکی روی تخم ها بخوابه
    ممنون از راهنماییتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman-gopy نمایش پست ها
    سلام
    برای مرغ عشق هام 25 خرداد لونه گزاشتم و دو سه روز بعد هم جفت گیری کردند چند روز پیش یواشکی تو لونه رو نگاه کردم دیدم 7 تا تخم داره ولی هیچکدوم جوجه نشده با توجه به تعدد تخم ها و زمان لازم برای در امدن جوجه ها تقریبا از چه تاریخی مطمئن بشم که دیگه جوجه نمیشن و برشون دارم؟ چون میترسم تخم ها جوجه نشن و ماده طفلک الکی روی تخم ها بخوابه
    ممنون از راهنماییتون
    سلام.شماچون ترتیب تخم گذاری رو نمیدونید از آخرین تخم 21 روز صبر کنید اگر تخمی جوجه نشد همه رو از لونه خارج کنید و تخمها رو چک کنید ببینید نطفه داشتن یا نه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-باجریگار
    شماره عضویت
    15994
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.شماچون ترتیب تخم گذاری رو نمیدونید از آخرین تخم 21 روز صبر کنید اگر تخمی جوجه نشد همه رو از لونه خارج کنید و تخمها رو چک کنید ببینید نطفه داشتن یا نه.
    ممنونم ازتون ولی مشکل اینه اصن نمیدونم کی اولین یا اخرین تخم رو گزاشتن؟
    ولی تقریبی میگم ببینید درسته؟
    اگه 25 خرداد لونه گزاشتم و 28 هم جفت گیری کرده باشن در بهترین حالت 30 ام اولین تخم و یک روز درمیون هم یک تخم یعنی حدود 15 تیر اخرین تخم رو گذاشته با این تفاسیر 5 مرداد باید اگه جوجه نشدن برشون دارم درسته؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman-gopy نمایش پست ها
    ممنونم ازتون ولی مشکل اینه اصن نمیدونم کی اولین یا اخرین تخم رو گزاشتن؟
    ولی تقریبی میگم ببینید درسته؟
    اگه 25 خرداد لونه گزاشتم و 28 هم جفت گیری کرده باشن در بهترین حالت 30 ام اولین تخم و یک روز درمیون هم یک تخم یعنی حدود 15 تیر اخرین تخم رو گذاشته با این تفاسیر 5 مرداد باید اگه جوجه نشدن برشون دارم درسته؟
    منم عرض میکنم که چون نمیدونید اولین تخم و آخرین تخم کدومهست بهتره از آخرین تخم روز شماری کنید.
    بله اگر تا 5 مرداد جوجه نشدن همه رو باهم خارج کنید و در صورت نطفه نداشتن خوب با جوانه ها و سبزیجات تقویتشون کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    سلام.جوجه ها که به سن 20 روزگی برسن خودشون کم کم لونه رو ترک میکنن و کف قفس میان.
    آقای اسکندری عزیز...ممنون از پاسخگوییتون...فقط مورد من رو که میدونید قفس 2 متری دارم...ارتفاع لونه تا کف قفس 160 تا 170 سانتی متره...
    میترسم جوجه ها بیافتن و چیزیشون بشه...
    اگه لونه رو تکون بدم ممکنه ماده قحر کنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    سلام
    من ديروز يه جفت مرغ عشق خريدم كه ٣ تا جوجه دارن
    الان مادر با ٣ تا جوجه توي كوزه (لونه) هستن. جوجه ها كوچيكن تازه پرهاشون يكم در اومده نه خيلي.
    يه جوجه همش مياد جلو كوزه كناره هاي كوزه رو نوك ميزنه انگار گشنشه و غذا ميخواد. همش داره دنبال غذا ميگرده
    من ميتونم بهش غذا بدم؟ چي بهش بدم؟
    آيا ارزن ميخوره؟
    ميترسم از گشنگي يه چيزش بشه.
    اگه ميشه زودتر جواب بدين

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها
    آقای اسکندری عزیز...ممنون از پاسخگوییتون...فقط مورد من رو که میدونید قفس 2 متری دارم...ارتفاع لونه تا کف قفس 160 تا 170 سانتی متره...
    میترسم جوجه ها بیافتن و چیزیشون بشه...
    اگه لونه رو تکون بدم ممکنه ماده قحر کنه؟
    سلام.فکر نمیکنم ماده به دلیل دست زدن به لونه جوجه هارو رها کنه.
    اگر لونه های شما از لونه های پلاستیکی متداول در بازار هست میتونید در لونه رو بردارید و با یک تکه مقوا سوراخ ورودی لونه رو ببندید تا والدین از بالای لونه به جوجه ها غذا بدن و احتمال سقوط جوجه ها از بین بره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    سلام
    من ديروز يه جفت مرغ عشق خريدم كه ٣ تا جوجه دارن
    الان مادر با ٣ تا جوجه توي كوزه (لونه) هستن. جوجه ها كوچيكن تازه پرهاشون يكم در اومده نه خيلي.
    يه جوجه همش مياد جلو كوزه كناره هاي كوزه رو نوك ميزنه انگار گشنشه و غذا ميخواد. همش داره دنبال غذا ميگرده
    من ميتونم بهش غذا بدم؟ چي بهش بدم؟
    آيا ارزن ميخوره؟
    ميترسم از گشنگي يه چيزش بشه.
    اگه ميشه زودتر جواب بدين
    سلام.اگر جوجه ها متعلق به همین جفت باشن مطمئن باشید والدین بهشون غذا خواهند داد.
    شما نیازی نیست چیزی بدید.میتونید یک تخم مرغ آبپز کنید و در اختیارشون بگذارید تا سریعتر به جوجه ها غذا بدن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    سلام.اگر جوجه ها متعلق به همین جفت باشن مطمئن باشید والدین بهشون غذا خواهند داد.
    شما نیازی نیست چیزی بدید.میتونید یک تخم مرغ آبپز کنید و در اختیارشون بگذارید تا سریعتر به جوجه ها غذا بدن.
    ميخوام يه جوجه رو خودم بزرگ كنم كه دستي بشه اما چون اولين باره درست كردن سرلاك رو بلد نيستم و نميدونم از كي بايد بهش جز سرلاك ارزن هم بدم
    و اينكه اگه يه جوجه رو از لونه بيارم بيرون كجا ميتونم نگهش دارم؟!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    این عکس یکی از جوجه هاست.
    میشه راهنماییم کنید برای اینکه دستی بزرگش کنم باید چیکار کنم؟!

صفحه 302 از 475 نخستنخست ... 202252283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321352402 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)