صفحه 3 از 475 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 4744
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    سلام.
    يكي از دوستاي من سه ساله يه جفت مرغ عشق داره. اينا خيلي با هم عشقولانه هستن و پشت سر هم تخم مي ذارن و خيلي دوست دارن كه جوجه داشته باشن. مشكل اينجا است كه از همون سالي كه اينا شروع كردن به تخم گذاشتن، تخم هاشون به اين صورت هست كه جوجه مي شه ولي جوجه توي تخم خشك مي شه. وقتي دوستم تخم رو مي شكونه مي بينه كه كاملا جوجه داخلشه و اعضاي بدن جوجه هم كامله ولي همون جا خشك شده و به اصطلاح خودمون جيك مرد شده. دليلش چي مي تونه باشه؟

سلام
    دو تا علت می تونه داشته باشه

1.یا محیط آشیانه و خود پرنده های مواد آلوده هستند که باید محل تخم گذاری شون عوض بشه و قفسشون خوب شسته بشه و خودشون هم اگر بیمار هستند درمان بشن بعد از این مراحل احتمال اینکه تخم هاشون در باید زیاد هست.

2. مشکل ژنتیکی دارن که کاریش نمی شه کرد .

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    دوستان طوطی که به اشتباه اسم اون در ایران مرغ عشق هست در واقع مرغ عشق نیست و این اسم غلطی هست که مربوط به طوطی دیگری هست.

این تصویر طوطی مرغ عشق و یا Lovebirdهست که با جستجو در تصاویر گوگل طوطی که اسمش مرغ عشق هست رو می تونید ببینید:

و اما باجاریگار یا طوطی استرالیایی budgerigar:

ویرایش توسط Shahrzad : 6th August 2010 در ساعت 11:25 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام
    من يه جفت مرغ عشق دارم و هيچي هم از پرنده سر در نميارم.امروز صبح كه پا شدم ديدم يكيش زير گلوش ورم كرده و خودشم پف كرده تازه خيلي هم كسله و سنگين حركت ميكنه.دوستان اين چش شده؟ چه بيماري داره لطفا راهنمايي كنيد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    سلام
    من يه جفت مرغ عشق دارم و هيچي هم از پرنده سر در نميارم.امروز صبح كه پا شدم ديدم يكيش زير گلوش ورم كرده و خودشم پف كرده تازه خيلي هم كسله و سنگين حركت ميكنه.دوستان اين چش شده؟ چه بيماري داره لطفا راهنمايي كنيد.
    سلام .دوست گلم سوالت رو از دکتز برهانی کیا بپرس و ازش عکس بذار .این لینکشه :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?p=16411

ولی بهتره ببردیش دکتر تا دیر نشده .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام
    مرسي
    اينجا كه ما هستيم دامپزشكاش فقط بلتن گاو درمان كنند اونم تازه توي بيشتر موارد گاوه ميميره ولي كلن ديگه نيازي نيست چون امروز صبح مرد خيلي گريه وكردم چون جفتشو ديدم بالا سرش بال بال ميزد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .دوست گلم سوالت رو از دکتز برهانی کیا بپرس و ازش عکس بذار .این لینکشه :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?p=16411

ولی بهتره ببردیش دکتر تا دیر نشده .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    سلام
    مرسي
    اينجا كه ما هستيم دامپزشكاش فقط بلتن گاو درمان كنند اونم تازه توي بيشتر موارد گاوه ميميره ولي كلن ديگه نيازي نيست چون امروز صبح مرد خيلي گريه وكردم چون جفتشو ديدم بالا سرش بال بال ميزد.
    سلام .واقعا متاسفم .می دونم چی کشیدی .یکی از مرغ عشقای خودمم جلو چشمم جون داد .جفتشم کنارش بود و داشت دیوونه می شد .ولی دلیلش رو حتما از دکتر سایتمون (دکتر برهانی کیا )بپرس تا اگه جفتشم این مشکل براش پیش اومد بدونی باید چی کار کنی . لینکشو برات تو پست قبلی گذاشتم .

کاربر ساده

شماره عضویت
    3433
    نقل قول نوشته اصلی توسط DVM_Sarmadi نمایش پست ها
    سلام
    دو تا علت می تونه داشته باشه

1.یا محیط آشیانه و خود پرنده های مواد آلوده هستند که باید محل تخم گذاری شون عوض بشه و قفسشون خوب شسته بشه و خودشون هم اگر بیمار هستند درمان بشن بعد از این مراحل احتمال اینکه تخم هاشون در باید زیاد هست.

2. مشکل ژنتیکی دارن که کاریش نمی شه کرد .

موفق باشید
    سلام
    در ادامه توضیحات دوستمون عرض کنم که اگه تمام قسمت های پرنده کامل هست ولی نمیتونه از تخم خارج شه مشکل اینه که پوسته کاملا خشک شده و مثله یه دیوار بتونی میمونه و جوجه نمیتونه پوسته را بشکنه و بیاد بیرون و برای رفع این مشکل باید محل لونه رطوبت کافی را داشته باشه یا در اخرین روزهای که قرار جوجه از پوسته بیاد بیرون باید ا اب پاش خیلی کم زمانی پرنده روی تخم نیست تخم ها را خودمان مرطوب کنیم ..
    نکته بعدی هم که باید بگم اینه که نذارید که پرنده مرتبا تخم گذاری کنه اینجوری ضعیف میشه و در اخر ...........

موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    3433
    دوستمون درست عرض میکنه ما باید اسم درست پرندگان را به کار ببریم ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    در حال حاضر فقط مرغ عشق دارم
    شماره عضویت
    4101
    سلام من یه جفت مرغ عشق هلندی(باجریگار) دارم که یکی از آشنا ها بهم هدیه داده اون میگفت خیلی وقته که زرده(ماده) مبره تو لونه و قفسش خیلی کوچیک بوده و صاحبش نمیتونسته داخل لونه رو ببینه من بهش گفتم که احتمال زیاد تخم داره تقریباً اینجور که خودش میگفت حدود دو هفته بوده که میرفته تو لونه بعد که برام آوردش من قفسشون رو با یه قفس بزرگتر عوض کردم و لونه رو هم بررسی کردم که یه دونه تخم داشت که فکر میکنم خیلی وقت بوده که گذاشته بود،خلاصه لونه رو گذاشتم سر جاش بعد از دو روز یعنی 6 فروردین 90 تخم دوم رو گذاشت و بعد از مدتی تخم سوم و چهارم ناگفته نمونه که اون تخم اولی رو هم انداختن بیرون.فواصل بین تخم گذاریشون زیاد بود و یه مدته که اصلا ماده از لونه بیرون نمیاد الان دیگه باید تخم اول در اومده باشه ولی خبری ازش نیست ممکنه این تخم هم به سرنوشت تخم اول دچار بشه؟نره هم همش خابه خیلی تنبله میخوره و میخابه گاهی هم جیغ جیغ میکنه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط iran نمایش پست ها
    سلام من یه جفت مرغ عشق هلندی(باجریگار) دارم که یکی از آشنا ها بهم هدیه داده اون میگفت خیلی وقته که زرده(ماده) مبره تو لونه و قفسش خیلی کوچیک بوده و صاحبش نمیتونسته داخل لونه رو ببینه من بهش گفتم که احتمال زیاد تخم داره تقریباً اینجور که خودش میگفت حدود دو هفته بوده که میرفته تو لونه بعد که برام آوردش من قفسشون رو با یه قفس بزرگتر عوض کردم و لونه رو هم بررسی کردم که یه دونه تخم داشت که فکر میکنم خیلی وقت بوده که گذاشته بود،خلاصه لونه رو گذاشتم سر جاش بعد از دو روز یعنی 6 فروردین 90 تخم دوم رو گذاشت و بعد از مدتی تخم سوم و چهارم ناگفته نمونه که اون تخم اولی رو هم انداختن بیرون.فواصل بین تخم گذاریشون زیاد بود و یه مدته که اصلا ماده از لونه بیرون نمیاد الان دیگه باید تخم اول در اومده باشه ولی خبری ازش نیست ممکنه این تخم هم به سرنوشت تخم اول دچار بشه؟نره هم همش خابه خیلی تنبله میخوره و میخابه گاهی هم جیغ جیغ میکنه
    سلام
    شما مطمئن هستید که پرنده ها نر و ماده هستن؟
    وقتی تخمشون خراب شده باشه خودشون از لانه میندازنش بیرون ....ممکنه تخمها اصلا نطفه نداشته باشن ... شما دیدید که پرنده ها جفت گیری بکنند؟ البته فاصله تخم گذاری هم خیلی زیاده ... نمی دونم دلیلش چی می تونه باشه ...

صفحه 3 از 475 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)