همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون از پاسختون
    بالاخره نفهمیدم میشه یا نه. آخه یه دوست عزیز دیگه گفتن میشه.
    اگر دقت کرده باشید در تاپیک معرفی مرغ عشق هام در این لینک http://www.parsipet.ir/thread28992-3.html عکسشون هست. مرغ عشق آبی و سفید منظورمه. چون به عنوان نر و ماده خریدم. بعد چند ماه پیش مغازه دار بردم گفت دوتاشون ماده هستن. حالا چون این رفتار رو دارن میگم شاید نر و ماده باشن. تو یک تاپیک دیگه عکس سفیده رو گذاشتم یه دوستی گفت مادست یه دوستی گفت نره. اگه این رفتار فقط مختص نر و ماده باشه خیالم راحت میشه نر و مادن
    ممنون
    سلام دوست گرامی
    من عکسها رو نگاه کردم اما عکسها اصلا واضح نیست همونطور که آقای اسکندری فرمودند یک عکس از نوک هر دو باجی بگیرید تا بشه راحت راهنمایتون کرد،بنده در مرغ عشقهای نر شاهد دون عوض کردن بودم انهم به کرات اما در دو باجی ماده خیر من ندیدم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام من حدودا یک 100 صفحه اول اینجارو تو چند روز خوندم ادامه شو انشالله میخونم و چندین مقاله و یک چیزایی سر دراوردم میخواستم از دوستان و استادان عزیزم بپرسم که
    مرغ عشق در دمای 40 درجه البته یکم کمتر حدودی 35 تا 40 درجه در تابستان و حدود صفر تا منفی 3 در زمستان دوام میارن البته در تابستان زیر سایه هستن و افتاب مستقیم بهشون نمیخوره و که دمای هوارو یکم پایین تر میاره و در زمستان هم با کشیدن پارچه یا پلاستیک زخیم رو قفس که موجب عبور سردی تا حدودی بشه دوام میارن پیشاپیش تشکر از جوابتون
    اینم اضافه کنم اینجا نه گرمای بوشهر بندرعباس اهواز و چابهار داره نه سرمای کردستان اذربیجان رو یک چیزی حدود اب هوای شیراز حالا شاید یک خورده گرمتر
    ویرایش توسط منصور : 15th July 2014 در ساعت 04:44 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    سلام دوستان...یه سوالی که دارم اینه...توی لونه که جوجه هست یه سری چیزای تقریبا زرد رنگ هست...نمیدونم اینا چیه...ماده چطوری اینارو آورده....به نظرتون چیه؟؟

یه سوال دیگه اینکه الان جوجه سومی زیر این دوتاس....یه موقع خفه نشه؟؟؟ البته متوجه شدم که مادر جابه جاشون میکنه....خیلی باحالن اینا...هر کدوم با فاصله 1-2 روز از هم به دنیا اومدن...دارن میشن دالتونا....

یکم راهنمایی در مورد تغذیه بهتر در این دوره و اینکه چند روز دیگه جوجه هارو مادر از لونه میخواد بندازه بیرون؟؟؟ چون ارتفاع لونه تا زمین نزدیک 1 متر و 90 هست میترسم یه موقعه بندازه پایین و جوجه ها تلف بشن....

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    16017
    من هميسه وقتي جوجه ها بدنيا ميان لونه رو ميارم نزديك كف قفس

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9395
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها
    سلام دوستان...یه سوالی که دارم اینه...توی لونه که جوجه هست یه سری چیزای تقریبا زرد رنگ هست...نمیدونم اینا چیه...ماده چطوری اینارو آورده....به نظرتون چیه؟؟

یه سوال دیگه اینکه الان جوجه سومی زیر این دوتاس....یه موقع خفه نشه؟؟؟ البته متوجه شدم که مادر جابه جاشون میکنه....خیلی باحالن اینا...هر کدوم با فاصله 1-2 روز از هم به دنیا اومدن...دارن میشن دالتونا....

یکم راهنمایی در مورد تغذیه بهتر در این دوره و اینکه چند روز دیگه جوجه هارو مادر از لونه میخواد بندازه بیرون؟؟؟ چون ارتفاع لونه تا زمین نزدیک 1 متر و 90 هست میترسم یه موقعه بندازه پایین و جوجه ها تلف بشن....

با سلام
    تولد جوجه ها رو به شما تبریک میگم و امیدوارم از پرورش اونا لذت ببرید.
    اون چیزهایی که در لونه میبینی فضولات و مدفوع جوجه هاست. بهتره هفته ای یک بار لونه را نظافت کنید تا جوجه ها در محیطی تمیز و بدور از احتمال مریضی رشد کنن. در سرک کشیدن به لونه باجی ها زیاده روی نکنید چون موجب استرس و بعضا قهر کردن پرنده میشه.
    غذا هم ارزن + کتان + سبزی جعفری هفته ای 2 بار+ کاهوهفته ای 2 بار + هویج رنده شده هفته ای 2 بار همچنین هفته ای یک بار هم سفیده تخم مرغ درضمن کف دریا هم باید همیشه در دسترس پرندهاتون باشه.
    موفق باشید..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    سلام من حدودا یک 100 صفحه اول اینجارو تو چند روز خوندم ادامه شو انشالله میخونم و چندین مقاله و یک چیزایی سر دراوردم میخواستم از دوستان و استادان عزیزم بپرسم که
    مرغ عشق در دمای 40 درجه البته یکم کمتر حدودی 35 تا 40 درجه در تابستان و حدود صفر تا منفی 3 در زمستان دوام میارن البته در تابستان زیر سایه هستن و افتاب مستقیم بهشون نمیخوره و که دمای هوارو یکم پایین تر میاره و در زمستان هم با کشیدن پارچه یا پلاستیک زخیم رو قفس که موجب عبور سردی تا حدودی بشه دوام میارن پیشاپیش تشکر از جوابتون
    اینم اضافه کنم اینجا نه گرمای بوشهر بندرعباس اهواز و چابهار داره نه سرمای کردستان اذربیجان رو یک چیزی حدود اب هوای شیراز حالا شاید یک خورده گرمتر
    تو این دمایی که گفتید جوجه کشی نمیشه کرد
    تا 35 دوم میارن با ظرف اب تنی و سایه اما 0 درجه رو نمیدونم اگرم نمیرن مطمعنن احتمال مریضیشون خیلی زیاده
    اگر محیط بزرگی میخواید تو فضای ازاد درست کنید تو زمستون باید بخاری بذارید و دور محیط رو پلاستیک بکشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام ممنون ابوفضل جان بله درسته من یک انباری تو حیات دارم اگه خدا بخواد میخوام حدود 4 جفت مرغ عشق و حدود چنتا جفت فنچ البته تو همون انبار ولی جداگونه نگهداری کنم سر بسته هستش ولی میخوام چنتا بنچره اندازه یک بلوک سیمان درست کنم که هم افتاب بیاد تو انباری هم هوا تو انباری خفه نشه و گردش هوا داشته باشه نمیخوام قفس درست کنم میخوام تو قسمت جدا گونه با تور درست کنم که یک قسمت مرغ عشق باشه یک قسمت فنچ چنتا از پرنده دوستا هم پرسیدم گفتم زمستان پلاستیک مخصوص بکش دور ور انباری و لامپ پر مصرف بگیر و روشن بزار گرما تولید میکنه و خیلیا هم گفتن که مرغ عشق رو تو زمستون بیرون نگه داشتن اتفاقی نیوفتاده ولی موجود زنده ای هستش خدارو خوش نمیاد تو زمستان سوزان خشک رها بشن ولی اگه سر بسته باشه و زمستون کاملا مخصوصا پنجره هایی که میخوام درست کنم پلاستیک بکشم و لامپ پر مصرف روشن بزارم اتفاقی نمی افته؟
    ویرایش توسط منصور : 15th July 2014 در ساعت 07:35 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    چنتا سوال دیگه هم از دوستان دارم . لونه مرغ عشق باید بیشتر از مرغ عشقها جفت باشه؟لونه باید همیشه در اختیارشون باشه یا باید برداشته باشه تا اسباب بازی نشه براشون؟ظرف اب غذاشون رو به چه شکل درست کنم کسی تجربه داره اگه داره راهنمایی کنه کف انباری ماسه بریزم؟برای نظافت هم راحتره من نیتم برای اینکار اقتصادی نیست از رو علاقه شخصی هستش ولی خوب دوست دارم ازشون جوجه هم بگیرم ممنونم میشم بیشتر من مبتدی رو راهنمایی کنید با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام ممنون ابوفضل جان بله درسته من یک انباری تو حیات دارم اگه خدا بخواد میخوام حدود 4 جفت مرغ عشق و حدود چنتا جفت فنچ البته تو همون انبار ولی جداگونه نگهداری کنم سر بسته هستش ولی میخوام چنتا بنچره اندازه یک بلوک سیمان درست کنم که هم افتاب بیاد تو انباری هم هوا تو انباری خفه نشه و گردش هوا داشته باشه نمیخوام قفس درست کنم میخوام تو قسمت جدا گونه با تور درست کنم که یک قسمت مرغ عشق باشه یک قسمت فنچ چنتا از پرنده دوستا هم پرسیدم گفتم زمستان پلاستیک مخصوص بکش دور ور انباری و لامپ پر مصرف بگیر و روشن بزار گرما تولید میکنه و خیلیا هم گفتن که مرغ عشق رو تو زمستون بیرون نگه داشتن اتفاقی نیوفتاده ولی موجود زنده ای هستش خدارو خوش نمیاد تو زمستان سوزان خشک رها بشن ولی اگه سر بسته باشه و زمستون کاملا مخصوصا پنجره هایی که میخوام درست کنم پلاستیک بکشم و لامپ پر مصرف روشن بزارم اتفاقی نمی افته؟
    بستگی به اندازه ی محیط و دمای هوا داره
    فکر نمیکنم مشکلی باشه چون محیط بستس فوقش اگه پلاستی و لامیپ جواب نداد بخاری میذارید ولی خیلی نمیتونید رو تکثیرشون حساب کنید
    ویرایش توسط abolfazl : 15th July 2014 در ساعت 07:43 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    چنتا سوال دیگه هم از دوستان دارم . لونه مرغ عشق باید بیشتر از مرغ عشقها جفت باشه؟لونه باید همیشه در اختیارشون باشه یا باید برداشته باشه تا اسباب بازی نشه براشون؟ظرف اب غذاشون رو به چه شکل درست کنم کسی تجربه داره اگه داره راهنمایی کنه کف انباری ماسه بریزم؟برای نظافت هم راحتره من نیتم برای اینکار اقتصادی نیست از رو علاقه شخصی هستش ولی خوب دوست دارم ازشون جوجه هم بگیرم ممنونم میشم بیشتر من مبتدی رو راهنمایی کنید با تشکر
    ظرف اب و غذا نمیخواد درست کنید اماده تو بازار هست
    لونه هم بعد اینکه چندتا مرغ عشق بالغ پیش هم گذاشتید و جفت شدن به تعداد جفت ها رو خط موازی بالا قرار میدید جلو هر کدوم هم باید نشیمن درست کنید
    برای تمیز کردن اگه فضا بزرگه باید در بزرگ بزارید که خودتون بتونید بریدتو
    میتونید قفس رو رو چار چوب اهنی درست کنید که تمیز کردن زیر قفس راحت تره

صفحه 299 از 475 نخستنخست ... 199249280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318349399 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)