همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    تغذیش همون که بوده یعنی ارزن و هویج و سیب رنده شده البته یکی دو روزه سیب و هویج رو بهتر میخوره یعنی قبلا اصلا سمتش نمیرفت اما الان یه کم میخوره. راستی یه کم تخم کتون هم قاطیه ارزنش کردم! مدفوعش بیشتر میشه گفت سفته. یعنی حداقل نمیشه گفت شله. حتی زیر پرهای دمش هم میچسبه! البته پرهای دمش فکر کنم ماله اینه که خیلی کف قفس راه میره حوصلش که سر میره همش کف قفس رژه میره تا بیارمش بیرون!
    من فکر نمیکنم مشکل از تغذیش باشه.بیشتر فکر میکنم به دلیل کشیدن خودش کف قفس باشه.تغذیش مشکلی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم مشکل از تغذیش باشه.بیشتر فکر میکنم به دلیل کشیدن خودش کف قفس باشه.تغذیش مشکلی نداره
    خیلی ممنون راستی جناب اسکندری پریروز با هویج براش یه کم لوبیا هم رنده کردم خورد خیلی خوششم اومد. حالا نمیدونم خوب بود یا نه! الان دقت کردم مدفوعش تغییر رنگ هم نداره و به نظر طبیعیه! فقط تنها چیز نگران کننده شاید این باشه که خیلی میخوابه! همش رو دست من سرشو میذاره لای پراش میخوابه (تقریبا دو روزه اینجوری سرشو میذاره لای پراش میخوابه) یا زیر دست من چرت میزنه! اما خوب پرواز میکنه هرجا میرم دنبالم میاد
    ویرایش توسط هاتف موسوی : 2nd July 2014 در ساعت 06:39 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خیلی ممنون راستی جناب اسکندری پریروز با هویج براش یه کم لوبیا هم رنده کردم خورد خیلی خوششم اومد. حالا نمیدونم خوب بود یا نه! الان دقت کردم مدفوعش تغییر رنگ هم نداره و به نظر طبیعیه! فقط تنها چیز نگران کننده شاید این باشه که خیلی میخوابه! همش رو دست من سرشو میذاره لای پراش میخوابه (تقریبا دو روزه اینجوری سرشو میذاره لای پراش میخوابه) یا زیر دست من چرت میزنه! اما خوب پرواز میکنه هرجا میرم دنبالم میاد
    سلام.حبوبات خیلی هم خوب هستن.مشکلی ندارن.این چرت زدنش هم شاید به این خاطر باشه که در کنار شما احساس امنیت بیشتری میکنه و به همین دلیل هم در کنار شما زیاد چرت میزنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    سلام.حبوبات خیلی هم خوب هستن.مشکلی ندارن.این چرت زدنش هم شاید به این خاطر باشه که در کنار شما احساس امنیت بیشتری میکنه و به همین دلیل هم در کنار شما زیاد چرت میزنه.
    خیلی خیلی ممنون فقط من یادم رفت بگم لوبیا سبز دادم بهش! بده؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خیلی خیلی ممنون فقط من یادم رفت بگم لوبیا سبز دادم بهش! بده؟
    من جایی نشنیدم ضرر داشته باشه اما خودم تا حالا ندادم بهشون.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    اوایل امسال بود که از دوستان اینجا در مورد عدم تخم گذاری مرغ عشق هام سوال کردم و آقای اسکندری گفتند بهتر یکماه لونه را برداری و بعد دوباری بگذاری و من همین کار کردم و داشت نتیجه می داد و بعد از لونه گذاری مجدد پرنده نر به شدت مستی می کرد و بیشتر موقع ها خواستار جفت گیری با ماده بود که ماده اصلا زیر نمی داد ولی اواخر چند بار دیدم بلاخره نر باهاش جفت گیری کرد ولی بعد از اون دیگه نمی گذاشت نر باهاش جفت گیری کنه و ماده خیلی از مواقع در روز در لانه و یا زیر دانخوری بود و یک مدت هم دماغش قهوه ای شد ولی آخر دست باز سفید شد ولی خبری از تخم نشد تا سرانجام دیروز عصری به طور عجیبی افتاده بود کف قفس و مرد

این هم بگم که این ماده ما خیلی وقت بود که چاق شده بود و زیاد نمی توانست پرواز کند و دو ماه آخر هم زیر شکم نزدیک به مخرج کمی باد کرده بود ولی اگر تخم در شکمش گیر کرده بود که نباید بیشتر از یک هفته زنده می ماند !!! برای همین نمی دونم علت اصلی مرگش چی بود؟!!! ممکنه از چربی و چاقی و کبد چرب باشه؟؟

الان مرغ عشق نر الان خیلی بی تابی می کنه و همش با سر و صدا ماده را صدا می کنه چی کارش کنم از کی می توانم براش جفت بگیرم؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    اوایل امسال بود که از دوستان اینجا در مورد عدم تخم گذاری مرغ عشق هام سوال کردم و آقای اسکندری گفتند بهتر یکماه لونه را برداری و بعد دوباری بگذاری و من همین کار کردم و داشت نتیجه می داد و بعد از لونه گذاری مجدد پرنده نر به شدت مستی می کرد و بیشتر موقع ها خواستار جفت گیری با ماده بود که ماده اصلا زیر نمی داد ولی اواخر چند بار دیدم بلاخره نر باهاش جفت گیری کرد ولی بعد از اون دیگه نمی گذاشت نر باهاش جفت گیری کنه و ماده خیلی از مواقع در روز در لانه و یا زیر دانخوری بود و یک مدت هم دماغش قهوه ای شد ولی آخر دست باز سفید شد ولی خبری از تخم نشد تا سرانجام دیروز عصری به طور عجیبی افتاده بود کف قفس و مرد

این هم بگم که این ماده ما خیلی وقت بود که چاق شده بود و زیاد نمی توانست پرواز کند و دو ماه آخر هم زیر شکم نزدیک به مخرج کمی باد کرده بود ولی اگر تخم در شکمش گیر کرده بود که نباید بیشتر از یک هفته زنده می ماند !!! برای همین نمی دونم علت اصلی مرگش چی بود؟!!! ممکنه از چربی و چاقی و کبد چرب باشه؟؟

الان مرغ عشق نر الان خیلی بی تابی می کنه و همش با سر و صدا ماده را صدا می کنه چی کارش کنم از کی می توانم براش جفت بگیرم؟؟
    سلام.احتمال بسیار زیاد عفونت روده داشته که تلفش کرده.باید زودتر به این حالت در طولانی مدت شک میکردید.
    اگرمیتونید همین الان یک ماده ی آماده براش تهیه کنید.ولی لونه نگذارید تا نیمه ی مرداد و در این مدت خوب تقویت کنید بعد لونه بگذارید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    سلام.احتمال بسیار زیاد عفونت روده داشته که تلفش کرده.باید زودتر به این حالت در طولانی مدت شک میکردید.
    اگرمیتونید همین الان یک ماده ی آماده براش تهیه کنید.ولی لونه نگذارید تا نیمه ی مرداد و در این مدت خوب تقویت کنید بعد لونه بگذارید.
    سلام مرسی .. این عفونت روده ای علتش چی می تونه باشه واگیر دار هم هست؟؟ پس الان ماده جدید را بگیرم لازم نیست یک مدت صبر کنم تا جفت قبلی از یاد ببره؟؟کل قفس و لوازمش را باید بشوریم تا بوی اون ماده قبلی از یادش بره یا نیاز به این کارها نیست؟؟ ماده جدید برای جفت خوردن چه مدت در قفس جدا روبروی اون قفس نر قرار بدم؟؟ اگر اصلا جفت نگیرم چی میشه ممکنه از تنهایی تلف بشه؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام مرسی .. این عفونت روده ای علتش چی می تونه باشه واگیر دار هم هست؟؟ پس الان ماده جدید را بگیرم لازم نیست یک مدت صبر کنم تا جفت قبلی از یاد ببره؟؟کل قفس و لوازمش را باید بشوریم تا بوی اون ماده قبلی از یادش بره یا نیاز به این کارها نیست؟؟ ماده جدید برای جفت خوردن چه مدت در قفس جدا روبروی اون قفس نر قرار بدم؟؟ اگر اصلا جفت نگیرم چی میشه ممکنه از تنهایی تلف بشه؟؟
    سلام.عدم نظافت محیطی و موندن زیاد توی لونه،غذای آلوده بخصوص خوردن غذا از کف قفس.نه نیازی نیست.یه جفت ترجیحا همرنگ جفت قبلیش براش بگیرید.ولی از بالغ بودن و آماده بودنش مطمئن باشید.قبلش ظروف آب خوری و دونه وکفی قفس رو خوب بشورید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15840
    سلام

يكی از جوجه های مرغ عشقم که حدودا 40 روزشه امروز خیلی ضعیفه نمیتونه روی پاهاش بایسته یا راه بره تا چند روز پیش خوب بود دون میخورد ولی الان نمیدونم چرا اینطوریه لطفا راهنمایی کنید

ممنون

صفحه 293 از 475 نخستنخست ... 193243274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312343393 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)