همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinaTM نمایش پست ها
    اولین بارشونه
    و ماده همش رو تخم بود فقط در روز 2 بار کلشو میاورد بیرون نر بهش غذامیده
    چون تجربه اول هست و جفت بی تجربه بودن ممکنه تخم ها نابارور شده باشن و مشکلی نیست.بهتره اگر تخم ها جوجه نشدن لونه رو بردارید و خوب تقویتشون کنید بعد لونه بگذارید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    یک مشکلی برام پیش اومد
    من یک جفته با تجربه دارم الان که اومدم خونه رفتم براشون اب و دونه بزارم دیدم یک دونه تخم ته قفس افتاده
    اینها 5 تا تخم داشتند امروز صبح الان رفتم نگاه کردم دیدم ماده یکدونه تخم دیگه گذاشته اما یکیشو سوراخ کرده اب داخلشو خرده و تخمو انداخته ته قفس(6 تا تخم که یکیشو سوراخ کردو ابشو خورد)
    برام خیلی جالبه اولین باره همچین چیزی اتفاق افتاد برام
    اینها دوره استراحتم داشتند
    الان یکم سفیده تخم مرغ و یک شاخه جعفری گذاشتم
    کاری نباید بکنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    یک مشکلی برام پیش اومد
    من یک جفته با تجربه دارم الان که اومدم خونه رفتم براشون اب و دونه بزارم دیدم یک دونه تخم ته قفس افتاده
    اینها 5 تا تخم داشتند امروز صبح الان رفتم نگاه کردم دیدم ماده یکدونه تخم دیگه گذاشته اما یکیشو سوراخ کرده اب داخلشو خرده و تخمو انداخته ته قفس(6 تا تخم که یکیشو سوراخ کردو ابشو خورد)
    برام خیلی جالبه اولین باره همچین چیزی اتفاق افتاد برام
    اینها دوره استراحتم داشتند
    الان یکم سفیده تخم مرغ و یک شاخه جعفری گذاشتم
    کاری نباید بکنم؟
    سلام.خوردن محتویات داخل تخم نمیتونه کار جفت باشه و احتمالا تخم سوراخ شده و مایعش داخل لونه یا کف قفس ریخته.اگر جفت تخم رو بشکنن پوسته رو میخورن که نشونه ی کمبود کلسیم و مواد معدنیه.
    بهتره محیط لونه چک بشه که اگر داخل لونه نشت کرده مایع داخل تخم باعث چسبیدن تخم ها به کف لونه یا به جفت نشه که باعث شکتسنشون بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    سلام
    میخام یک جفت مرغ عشق بخرم و با هم جفت کنم اگه اینا رو از جاهای متفاوت بخرم و فقط توی حمل ونقل پیش هم باشن و بعد جداشون کنم طوری که همدیگه رو نبینن مشکلی توی جفت شدنشون بوجود میاد یا نه؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    سلام
    میخام یک جفت مرغ عشق بخرم و با هم جفت کنم اگه اینا رو از جاهای متفاوت بخرم و فقط توی حمل ونقل پیش هم باشن و بعد جداشون کنم طوری که همدیگه رو نبینن مشکلی توی جفت شدنشون بوجود میاد یا نه؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون
    سلام
    خیر مشکلی پیش نمیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام به همه عزیزان
    با اینکه خیلی وقته مرغ عشق دارم ولی جدیدا یه حرکات غیر عادی میبینم از پرنده هام (شاید من ندیدم تا حالا)لطفا راهنمایی کنید

یکی اینکه یه جفت دست اموزم که با هم بزرگ و حالا بالغ شدن نر دقیقا مثل کبوتر نر که میخواد نظر ماده رو جلب کنه یه صدای غرغرو از خودش در میاره و با سرعت زیاد دور ماده میچرخه و در آخرش جیغ میکشه و میپره میره ماده هم میخ سرجاش جیغ میکشه .ماده از نر غذا میگیره باهم یه وقت دعوا یه وقت هم بوس بوس میکنن بعضی وقتاهم خانوم بدجور ناراحت میشه پسرمو بیچاره میکنه.خودم فکر میکنم یه نرو ماده کاملا بالغی که قبلا جوجه داده باشن بیارم از هم جودا شون کنم که جفت گیری یاد بگیرن بعد یه دوره برشون گردونم پیش هم.از طرفی نرو ماده دست آموز گیرم نمیاد میترسم وحشی بگیرم ازیتشون کنن یه ماده دست آموز تازه پر در
    اورده هم دارم حتی وقتی اون میره باهاشون باشه ازشه فرار میکنن چه برسه به جفت وحشی

دومی اینکه اون یکی دوخمل نازم همیشه لب شونمه امروز یه صدایی مثل عتسه کرد کنار گوشم خیس شد!با اینکه اصلا با خودم بیرون نبوردمش اصلا مگه مرغ عشق عتسه یا سرفه میکنه؟!

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان
    با اینکه خیلی وقته مرغ عشق دارم ولی جدیدا یه حرکات غیر عادی میبینم از پرنده هام (شاید من ندیدم تا حالا)لطفا راهنمایی کنید

یکی اینکه یه جفت دست اموزم که با هم بزرگ و حالا بالغ شدن نر دقیقا مثل کبوتر نر که میخواد نظر ماده رو جلب کنه یه صدای غرغرو از خودش در میاره و با سرعت زیاد دور ماده میچرخه و در آخرش جیغ میکشه و میپره میره ماده هم میخ سرجاش جیغ میکشه .ماده از نر غذا میگیره باهم یه وقت دعوا یه وقت هم بوس بوس میکنن بعضی وقتاهم خانوم بدجور ناراحت میشه پسرمو بیچاره میکنه.خودم فکر میکنم یه نرو ماده کاملا بالغی که قبلا جوجه داده باشن بیارم از هم جودا شون کنم که جفت گیری یاد بگیرن بعد یه دوره برشون گردونم پیش هم.از طرفی نرو ماده دست آموز گیرم نمیاد میترسم وحشی بگیرم ازیتشون کنن یه ماده دست آموز تازه پر در
    اورده هم دارم حتی وقتی اون میره باهاشون باشه ازشه فرار میکنن چه برسه به جفت وحشی

دومی اینکه اون یکی دوخمل نازم همیشه لب شونمه امروز یه صدایی مثل عتسه کرد کنار گوشم خیس شد!با اینکه اصلا با خودم بیرون نبوردمش اصلا مگه مرغ عشق عتسه یا سرفه میکنه؟!

ممنون
    سلام در سوال اولیتون بگم نر تون برای جفت گیری خودشو اماده میکنه ولی ماده بی اعتنایی میکنه و زیر نمیده بنظرم نرتون اماده هست و هنوز ماده کار داره.
    اون صدای عطسه هم مرغ عشقای من هرزگاهی از خودشون در میارن فک نمیکنم مشکل خاصی باشه البته همیشگی نیس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان

ممنون
    سلام.جفت گیری غریزی هست وچیزی نیست که بشه یادشون داد.این جفت هم فقط دارن مستی میکنن وهیچکدوم برای جفت گیری هنوز آماده نشدن.
    عطسه در بین تمام طوطی سانان بعد پرآرایی وخاروندن بینی هست وچیز عجیبی نیست در طول روز.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    سلام
    این دو تا مرغ عشق جنسیتشون چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    سلام
    این دو تا مرغ عشق جنسیتشون چیه؟
    زرده احتمالا ماده است سبزه نر است

صفحه 253 از 475 نخستنخست ... 153203234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272303353 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)