کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_tiger نمایش پست ها
    سلام ، آیا جوانه گندم باعث اسهال چسبناک که قهوه ای روشنه میشه ؟ ( در باجریگار )
    لطفاً راهنمایی کنید برای مداوا از چه غذا یا دارویی استفاده کنم ؟
    فکر نمیکنم جوانه گندم باعث اسهال بشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام ، آیا جوانه گندم باعث اسهال چسبناک که قهوه ای روشنه میشه ؟ ( در باجریگار )
    لطفاً راهنمایی کنید برای مداوا از چه غذا یا دارویی استفاده کنم ؟
    سلام.چندبار وبه چه میزان جوانه گندم دادید؟

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    سلام
    يه مرغ عشق دارم جوجه خودمه خودم دستيش كردم
    وقتي رو شونم ميذارمش يه مدت ميشينه ولي بعد از يه مدت ميپره ميره اينور و اونور
    چي كار كنم كه از رو شونم بلند نشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    سلام
    يه مرغ عشق دارم جوجه خودمه خودم دستيش كردم
    وقتي رو شونم ميذارمش يه مدت ميشينه ولي بعد از يه مدت ميپره ميره اينور و اونور
    چي كار كنم كه از رو شونم بلند نشه؟
    اگر اهلی اهلی هست و باز هم میپره خوب خیلی سادست!! دلش میخواد پرواز کنه یا جاش رو عوض کنه!!!! حیوان زندست دیگه مجسمه نیست که ساعت ها یه جا بشینه .فقط ۲ راه داره . یا باید روی شانه شما اونقدر احساس خوبی داشته باشه که نپره...یا باید پر هاش رو قیجی کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عشقی
    شماره عضویت
    15362
    سلام

عیدتون مبارک

ممنون همه چی خوبه و الان مرغ عشقه مادم بیشتره روزو داخله لونه است
    ولی شبها موقع خواب بیرونه
    من دیگه جوانه گندم و شاهدونه رو قطع کردم.
    ارزن و یکم بیشتر کتان میدم. سفیده تخم مرغ رو هم 3 روز در میان یک چهارمشو خرد می کنم میدم.
    اینها بشدت به هویج و سیب علاقه دارند و من بهشون هر روز یک بار هویج و یک بار یک نصفه سیب میدم نباید بدم؟؟؟
    این مطلب هم تو نت پیدا کردم:

خواصه هویج:
    داراي عناصري مانند آهن، فسفر، منيزيم و ويتامين هاي D، C، B و پيش ساز ويتامين A، پکتين ها، بتاکاروتن، نمک پتاسيم، مواد ازته، گلوسيدها، فسفاتيدها (ليستين)، استرول، دياستازهاي مختلف، پينن، ليمونن، اسانس هاي دوکول، کاروتول و نيز نوعي انسولين گياهي و پاره اي از استروژن هاست

خواص سیب:
    كلسیم
    فسفر
    آهن
    ویتامین آ
    ویتامین ب ۱
    ویتامین ب ۲
    ویتامین ب ۳
    ویتامین ث

مرغ عشق های من اب اصلا نمی خورند من هر 2 روز یک بار ابشونو عوض میکنم و میبینم تغییری نکرده میزانه اب ، !عادیه؟

اگه یادتون باشه رفته بودم 2 تا قطره گرفته بودم خوب وقتی اب نمی خورند ریختنه اونهام بیخودی بود منم دیگه قطره هارو قطع کردم؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    سلام

عیدتون مبارک

ممنون همه چی خوبه و الان مرغ عشقه مادم بیشتره روزو داخله لونه است
    ولی شبها موقع خواب بیرونه
    من دیگه جوانه گندم و شاهدونه رو قطع کردم.
    ارزن و یکم بیشتر کتان میدم. سفیده تخم مرغ رو هم 3 روز در میان یک چهارمشو خرد می کنم میدم.
    اینها بشدت به هویج و سیب علاقه دارند و من بهشون هر روز یک بار هویج و یک بار یک نصفه سیب میدم نباید بدم؟؟؟
    این مطلب هم تو نت پیدا کردم:

خواصه هویج:
    داراي عناصري مانند آهن، فسفر، منيزيم و ويتامين هاي D، C، B و پيش ساز ويتامين A، پکتين ها، بتاکاروتن، نمک پتاسيم، مواد ازته، گلوسيدها، فسفاتيدها (ليستين)، استرول، دياستازهاي مختلف، پينن، ليمونن، اسانس هاي دوکول، کاروتول و نيز نوعي انسولين گياهي و پاره اي از استروژن هاست

خواص سیب:
    كلسیم
    فسفر
    آهن
    ویتامین آ
    ویتامین ب ۱
    ویتامین ب ۲
    ویتامین ب ۳
    ویتامین ث

مرغ عشق های من اب اصلا نمی خورند من هر 2 روز یک بار ابشونو عوض میکنم و میبینم تغییری نکرده میزانه اب ، !عادیه؟

اگه یادتون باشه رفته بودم 2 تا قطره گرفته بودم خوب وقتی اب نمی خورند ریختنه اونهام بیخودی بود منم دیگه قطره هارو قطع کردم؟

سلام سرکار خانوم
    ممنون از توضیحاتی که در مورد سیب دادید
    در مورد آب ، با اجازه اساتید و کاربران با تجربه تر یک توضیح مختصری عرض کنم
    هر موجود زنده ای از سه طریق میتونه آب رو تامین بکنه :

1- آب آشامیدنی یعنی آبی که مستقیما از خوردن آب تامین میشه
    2- آب موجود در مواد خوارکی: مثلا وثتی هویچ یا سیب می خوریم آب هم باهاش خورده میشه
    3- آب متابولیکی: آبی که در اثر واکنش های شیمایی در بدن تولید میشه یعنی مثلا در هنگام سوخت و ساز چربی ها و کربوهیدرات ها مقداری مولکول آب هم در بدن تولید میشه

از سوی دیگه مقدار مصرف آب تحت تاثیر میزان فعالیت پرنده، درجه سلامتی و وضعیت فیزیولوژِکی پرنده هستش
    دمای محیط هم به شدت تاثیر گذاره. در فصل گرم سال مصرف آب بالا میره
    طعم و مزه آب هم تاثیر گذار هستش .
    بنابراین نتیجه :
    1- استفاده از سیب و هویچ به دلیل اینکه خودشون حاوی سطوح زیاید آب هستند میتونه مصرف آب رو کاهش بده
    2- اگه مقدار مکمل ها یا قطره هایی که داخل آب می ریزد زیاد باشه و باعث تغییر در طعم آب بشه ممکنه که از مصرف آب خودداری کنند

بازم نظر اساتید و همکاران در فروم بر نظر بنده ارجحیت داره
    یا حق

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، مینا ، ژرمن شپرد
    شماره عضویت
    3473
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.چندبار وبه چه میزان جوانه گندم دادید؟ ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2
    سلام جناب اسکندری من اصولاً از جوانه گندم برای پرنده ها استفاده نمی کردم ولی دوبار در دو روز برای باجریگارها گذاشتم که خیلی استقبال کردن ، ولی روز سوم دیدم مدفوعشون می چسبه ! برای جوجه عروس هام که دادم این اتفاق نیوفتاد . چون ترسیدم کلاً قطع کردم ، باجریگارها حالت مدفوعشون کم کم عادی شد !

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام جناب اسکندری من اصولاً از جوانه گندم برای پرنده ها استفاده نمی کردم ولی دوبار در دو روز برای باجریگارها گذاشتم که خیلی استقبال کردن ، ولی روز سوم دیدم مدفوعشون می چسبه ! برای جوجه عروس هام که دادم این اتفاق نیوفتاد . چون ترسیدم کلاً قطع کردم ، باجریگارها حالت مدفوعشون کم کم عادی شد !
    سلام.با استفاده از هر غذایی در تغذیه ی جفت شما تاثیرش رو در دفعات اول در مدفوعشون میبینید.
    جوانه گندم بجز در دوران آماده سازی وتقویت جفت هفته ای یکبار به تعداد بیست الی سی تادونه برای جفت کافیه.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    جوانه گندم تا چه مدت داخل یخچال می ماند؟
    ایا از زمانه گذاشتنه اغاز تخم گزاری توسطه مرغ عشق ماده باید جوانه گندم را قطع کرد؟ غذاهای پیشنهادی چیست؟
    ایا عمله جفتگیری بین مرغ عشق ها در حینه تخم گزاری نیز ادامه دارد؟مدت تخم گزاری برای 7 تخم چند روز هست تقریبی؟ایا حمامه اب در حینه تخم گزاری و پایانه ان و نشستنه دایمی ماده روی تخمها توصیه می شود؟
    ایا در حینه تخم گزاری یا بعداز نشستنه ان مرغه عشقه نر هم وارده لانه می شود؟ اگر نه؟ و وارده لانه شد باید چکار کرد؟
    و اخری هم وجوده گچ در داخله لانه الزامی است؟میشه داخله لونه اره خاکه یا دستمال کاغذی بزارم؟
    ممنون از همه عزیزان

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    جوانه گندم تا چه مدت داخل یخچال می ماند؟
    ایا از زمانه گذاشتنه اغاز تخم گزاری توسطه مرغ عشق ماده باید جوانه گندم را قطع کرد؟ غذاهای پیشنهادی چیست؟
    ایا عمله جفتگیری بین مرغ عشق ها در حینه تخم گزاری نیز ادامه دارد؟مدت تخم گزاری برای 7 تخم چند روز هست تقریبی؟ایا حمامه اب در حینه تخم گزاری و پایانه ان و نشستنه دایمی ماده روی تخمها توصیه می شود؟
    ایا در حینه تخم گزاری یا بعداز نشستنه ان مرغه عشقه نر هم وارده لانه می شود؟ اگر نه؟ و وارده لانه شد باید چکار کرد؟
    و اخری هم وجوده گچ در داخله لانه الزامی است؟میشه داخله لونه اره خاکه یا دستمال کاغذی بزارم؟
    ممنون از همه عزیزان
    سلام
    حداقل ۳روز اما بهتر تازه اماده کنید،بله بعد تخم اول کلا غذاهای گرم رو قطع کنید و از غذاهای عادی و حاوی کلسیم استفاده کنید،بله تا آخرن تخم احتمال جفتگیری مجدد هست و موردی نداره،بین هر تخم در حالت نرمال ۱روز فاصله وجود داره،اصلا حمام صورت نگیره باعث خرابشدن تخمها میشه،در بعضی جفتها بله اما اکثرا ماده اجازه ورود نمیده،وارد شد مشکلی نداره،وجود گچ الزامی نیست اما وجودش خوبه،نه باجی بر عکس عروس در جای سفت و بدون خاک اره و دستمال تخم میزاره
    موفق باشی

صفحه 249 از 475 نخستنخست ... 149199230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268299349 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)