همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    سلام
    امروز 2 بار سر لونه افتاده بود پایین نمی دونم چرا؟
    رفتم دیدم دارند 2 تایی توش بودند و بازی می کردند و میومدند بیرون ، لونه رو برداشتم با چسب سرشو محکم کردم دیگه نیفتاد؟؟؟
    باید چکار می کردم؟؟؟!
    سلام.کار درستی انجام دادید.هرچقدر لونه استحکامش کمتر باشه از نظر جفت برای تکثیر نا امن تر هست و دیرتر مراحل تکثیر و جا گرم کردن رو شروع میکنن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    سلام
    امروز 2 بار سر لونه افتاده بود پایین نمی دونم چرا؟
    رفتم دیدم دارند 2 تایی توش بودند و بازی می کردند و میومدند بیرون ، لونه رو برداشتم با چسب سرشو محکم کردم دیگه نیفتاد؟؟؟
    باید چکار می کردم؟؟؟!
    بیشتر مرغ عشق ها این عادتو دارند که سرشو بندازند .
    شما هم خوب کاری کردی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    سلام

چندین ماه پیش چند تا عکس از مرغ عشق ماده ام گذاشتم و مشکل این بود که زیاد پرواز نمی کرد و کمی رنگ دماغش عوض شده بود که دوستان گفتند که علتش چاقی پرنده هست و برای تکثیر حداقل باید دو ماه صبر کنید این هم یکی از عکس های اون موقع:

ولی بعد از اون یک مدتی پروازش عادی شد و هی رنگ دماغش تغییر کرد و الان هم چند وقته دوباره کم پرواز می کنه و این هم عکس امروزش:

همانطور که مشخصه وسط دماغش قهوه سیر شده ولی با این حال خبری از تخم و جفت گیری نیست!!! چند ماهی هم هست که لانه در قفس گذاشتم و بعضی از زمان ها در روز به لانه می روند ولی شب ها خیر.. نر هم مست مست هست و حتی وقتی از قفس خارجش می کنم دنبال عروس هلندیم می کنه و روی کمرش می پره!! و جدیدا در آواز صدای عروس را در میاره!!

با این تفاسیر دیگه حوصله مون سر رفته برای تکثیر باید چه کار کنم؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام

چندین ماه پیش چند تا عکس از مرغ عشق ماده ام گذاشتم و مشکل این بود که زیاد پرواز نمی کرد و کمی رنگ دماغش عوض شده بود که دوستان گفتند که علتش چاقی پرنده هست و برای تکثیر حداقل باید دو ماه صبر کنید این هم یکی از عکس های اون موقع:

ولی بعد از اون یک مدتی پروازش عادی شد و هی رنگ دماغش تغییر کرد و الان هم چند وقته دوباره کم پرواز می کنه و این هم عکس امروزش:

همانطور که مشخصه وسط دماغش قهوه سیر شده ولی با این حال خبری از تخم و جفت گیری نیست!!! چند ماهی هم هست که لانه در قفس گذاشتم و بعضی از زمان ها در روز به لانه می روند ولی شب ها خیر.. نر هم مست مست هست و حتی وقتی از قفس خارجش می کنم دنبال عروس هلندیم می کنه و روی کمرش می پره!! و جدیدا در آواز صدای عروس را در میاره!!

با این تفاسیر دیگه حوصله مون سر رفته برای تکثیر باید چه کار کنم؟؟
    سلام.تغذیه ی جفتتون چی هست؟شما از اون زمان لونه رو برنداشتید؟!وقتی لونه مدت زیادی بمونه لونه حالت تحریک کنندگی خودش رو از دست میده و تبدیل به یک سرگرمی میشه برای جفت.
    زیاد از قفس خارجشون میکنید؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.تغذیه ی جفتتون چی هست؟شما از اون زمان لونه رو برنداشتید؟!وقتی لونه مدت زیادی بمونه لونه حالت تحریک کنندگی خودش رو از دست میده و تبدیل به یک سرگرمی میشه برای جفت.
    زیاد از قفس خارجشون میکنید؟
    سلام تغذیه ثابت همان نسبت ارزن به کتان هست که اندک مواقعی هم بهشون شاهدانه و هفت تخم هم میدهم ... تو میوه جات بیشتر سیب و بعد از اون پرتغال.. سبزیجات هم هر چه در دسترس باشه بهشون می دهم و تایم مشخصی نداره مثلا ممکنه یکماه 4 تا 5 بار و در یک ماه هم یکی دو بار.. راستی تخم مرغ هم گهگاهی بهشون میدم ولی نه زیاد .... لانه را اون زمان چندین هفته برداشتم و بعد گذاشتم ولی مدت زیادی هست لانه در قفس هست و لانه را هم در زیر سقف قفس با سیم بستم که نتوانند روی لانه برند و کثیف کاری کنند ... قبلا خیلی از قفس بیرونشون می اوردم ولی تازگی ها کمتر ولی با این حال چون دستی هستند حداقل روزی چند دقیقه توسط من یا شخص دیگری از قفس بیرون می ایند ولی در کل به قفس خیلی عادت دارند و وقتی بیرونشون کنی خودشون می روند داخل قفس..و خود قفس هم جاش ثابت هست ( مگر در زمان نظافت و آفتاب خوری جابه جا بشه)

این هم بگم این جفت از جوجگی( 3 4 ماهگی) پیش هم بودند و از همان موقع با هم جفت شدند نر متولد اردیبهشت پارسال هست ولی سن ماده را دقیق نمی دونم (شاید یکی دو ماه کوچکتر و یا بزرگتر) این مورد تاثیری در جفتگیریشون نداره؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام تغذیه ثابت همان نسبت ارزن به کتان هست که اندک مواقعی هم بهشون شاهدانه و هفت تخم هم میدهم ... تو میوه جات بیشتر سیب و بعد از اون پرتغال.. سبزیجات هم هر چه در دسترس باشه بهشون می دهم و تایم مشخصی نداره مثلا ممکنه یکماه 4 تا 5 بار و در یک ماه هم یکی دو بار.. راستی تخم مرغ هم گهگاهی بهشون میدم ولی نه زیاد .... لانه را اون زمان چندین هفته برداشتم و بعد گذاشتم ولی مدت زیادی هست لانه در قفس هست و لانه را هم در زیر سقف قفس با سیم بستم که نتوانند روی لانه برند و کثیف کاری کنند ... قبلا خیلی از قفس بیرونشون می اوردم ولی تازگی ها کمتر ولی با این حال چون دستی هستند حداقل روزی چند دقیقه توسط من یا شخص دیگری از قفس بیرون می ایند ولی در کل به قفس خیلی عادت دارند و وقتی بیرونشون کنی خودشون می روند داخل قفس..و خود قفس هم جاش ثابت هست ( مگر در زمان نظافت و آفتاب خوری جابه جا بشه)

این هم بگم این جفت از جوجگی( 3 4 ماهگی) پیش هم بودند و از همان موقع با هم جفت شدند نر متولد اردیبهشت پارسال هست ولی سن ماده را دقیق نمی دونم (شاید یکی دو ماه کوچکتر و یا بزرگتر) این مورد تاثیری در جفتگیریشون نداره؟؟
    شما از نظر تغذیه هیچ مشکلی نداشتید.ولی حتما سبزی جعفری و هویج رنده شده رو هم به تغذیشون اضافه کنید.جفت شما خیلی آمادن.به هیچ وجه از قفس خارج نکنیدشون.یک ماه لونه رو بردارید و مجدد لونه گذاری کنید.یه سری اشتباهات کوچک داشتید که تکثیرشون به تاخیر افتاده اما الان توی سنی هستن که دیگه میتونن تکثیر رو شروع کنن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    باسلام خدمت دوستان
    من چند روز پیش یه جوجه مرغ عشق خریدم هم مشکل کم مویی داره پشت گردنش پرنده فروش گفت چون جوجست هنوز کامل نشده راست گفته ؟
    آب اصلا نمیخوره
    غذا هم از دستم میخوره خوشبختانه فقط گرسنه میشه میاد دستم والا نوک میزنه معلومه هنوز به دستم عادت نکرده کامل هم نمیتونه بپره
    الان مهمتریت تغذیش چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین دوستان

اینم عکساش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان
    من چند روز پیش یه جوجه مرغ عشق خریدم هم مشکل کم مویی داره پشت گردنش پرنده فروش گفت چون جوجست هنوز کامل نشده راست گفته ؟
    آب اصلا نمیخوره
    غذا هم از دستم میخوره خوشبختانه فقط گرسنه میشه میاد دستم والا نوک میزنه معلومه هنوز به دستم عادت نکرده کامل هم نمیتونه بپره
    الان مهمتریت تغذیش چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین دوستان
    سلام.این مرغ عشق یک نر حدود 4 ماهه هست.جوجه تازه دون خور شده نیست.
    هرچندجوجه هم باشه 30 روزگی کاملا پرهاش کامل میشه.
    پرهای پشت سرش بخاطر درگیری توی قفس دسته جمعی ریخته که کامل میشه.
    بهش ارزن و کتان بدید.4 تا ارزن رو با 1 پیمانه کتان قاطی کنید.
    ظرف آبش رو هم جلوی چوب نشیمنش بذارید نه کنارش.
    سنگ کف دریا وهویج وسبزی جعفری هم فراموش نشه.

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.این مرغ عشق یک نر حدود 4 ماهه هست.جوجه تازه دون خور شده نیست.
    هرچندجوجه هم باشه 30 روزگی کاملا پرهاش کامل میشه.
    پرهای پشت سرش بخاطر درگیری توی قفس دسته جمعی ریخته که کامل میشه.
    بهش ارزن و کتان بدید.4 تا ارزن رو با 1 پیمانه کتان قاطی کنید.
    ظرف آبش رو هم جلوی چوب نشیمنش بذارید نه کنارش.
    سنگ کف دریا وهویج وسبزی جعفری هم فراموش نشه.

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

به من گفت تازه دون خور شده اگه اینطوریه ببرم پسش بدم من میخوام از جوجگی بزرگش کنم زود دستی بشه
    چند ماهگی دون خور میشه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    به من گفت تازه دون خور شده اگه اینطوریه ببرم پسش بدم من میخوام از جوجگی بزرگش کنم زود دستی بشه
    چند ماهگی دون خور میشه ؟
    جوجه از ۳۰ روزگی دون خور میشه.به خطوط بین دو چشم بالای سر دقت کنیدموقع خریداگر تابالای نوک خطوط بودن یک جوجه خریدید.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

صفحه 245 از 475 نخستنخست ... 145195226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264295345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)