کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    15066
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    تغذیش تعذیه ی طبیعی و سالمی بوده و هست و مشکلی نداره.چرا انداختیدش کنار یک ماده ی جدید؟مرغ عشق پرنده ی بسیار وفاداری هست و تا زمانیکه از ماده ی جفتش نا امید نشه جفتش رو رها نمیکنه.مگر اینکه خودتون کنار یک ماده ی جدید انداخته باشید و با توجه به مستی زیادش اقدام به انتخاب جفت جدید کرده باشه.
    والا نمیخواستم این کار رو انجام بدم اما بعد چند روز متوجه شدم پرهای سر ماده رو کنده و ترسیدم به ماده و جوجه ها آسیبی برسونه به همین خاطر جداش کردم و چون جا نداشتم انداختم پیش باجی های دیگه که....
    حالا نظرتون چیه!!؟
    با ماده جدید باشه یا بعد دون خور شدن جوجه ها برگردونم پیش ماده قبلیش!!؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza8800 نمایش پست ها
    والا نمیخواستم این کار رو انجام بدم اما بعد چند روز متوجه شدم پرهای سر ماده رو کنده و ترسیدم به ماده و جوجه ها آسیبی برسونه به همین خاطر جداش کردم و چون جا نداشتم انداختم پیش باجی های دیگه که....
    حالا نظرتون چیه!!؟
    با ماده جدید باشه یا بعد دون خور شدن جوجه ها برگردونم پیش ماده قبلیش!!؟
    جوجه ها چند روزه هستن؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    15066
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    جوجه ها چند روزه هستن؟
    حدودا 25-26 روزه هستند!
    ماده خوب بهشون میرسه و من هم خوب تقویتشون میکنم که ماده ضعیف نشه!

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    خیر دوست عزیز آمادگی یک طرف از جفت و ناآمادگی طرف مقابل،با توجه به سن کم ماده میتونه باعث عصبی شدن طرف آماده و بخصوص نر و آسیب رسوندن به جفتش بشه.ضمن اینکه تا یک جفت پرنده زاد و ولد نکنن بهشون جفت نمیگن و آماده کردن با غذاهای گرم و تحریک کننده علاوه بر اینکه این ماده سن کمی داره میتونه باعث خطرات زیادی از جمله تخم برگشتن توی بدن ماده،به دنیا اومدن جوجه های ضعیف و ضعیف شدن شدید پرنده ی ماده بشه.
    باید به سن تکثیر که حداقل ده ماه هست برسه.اگر خودش زودتر از موعد آماده شد یک بحث دیگست اما با تحریکش بشدت براش خطر آفرین میشیم.
    پس ماده رو جدا کنم تا 3 ماه دیگه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق .ماهی
    شماره عضویت
    14896
    نقل قول نوشته اصلی توسط microb818 نمایش پست ها
    سلام دوستان ی چند تا سوال داشتم برا دستی کردن لازمه پرای مرغ عشق کوتاه بشه؟سن مرغ عشق از کجاش مشخص میشه؟تو چن ماهگی برا تخم گذاشتن اماده میشن؟حداکثر چن سال عمر میکنن؟
    نه میتونید پر هارو کوتاه نکنید
    و میتونید سن مرغ عشق خود رو از روی باله ها و بینی تشخیص تقریبی بدید
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق .ماهی
    شماره عضویت
    14896
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    پس ماده رو جدا کنم تا 3 ماه دیگه؟
    به نظر من یک مادهی بالغ دیگه بخر که قبلا جفت نداشته باشه
    تا تو بخوای اینو اماده کنی اگه عوضش کنی 1 بار تخم میزارن البته اگه شرایط خوب باشه و هر جفت اماده باشن

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    خیر دوست عزیز آمادگی یک طرف از جفت و ناآمادگی طرف مقابل،با توجه به سن کم ماده میتونه باعث عصبی شدن طرف آماده و بخصوص نر و آسیب رسوندن به جفتش بشه.ضمن اینکه تا یک جفت پرنده زاد و ولد نکنن بهشون جفت نمیگن و آماده کردن با غذاهای گرم و تحریک کننده علاوه بر اینکه این ماده سن کمی داره میتونه باعث خطرات زیادی از جمله تخم برگشتن توی بدن ماده،به دنیا اومدن جوجه های ضعیف و ضعیف شدن شدید پرنده ی ماده بشه.
    باید به سن تکثیر که حداقل ده ماه هست برسه.اگر خودش زودتر از موعد آماده شد یک بحث دیگست اما با تحریکش بشدت براش خطر آفرین میشیم.
    نه تنها مرغ عشق بلکه تمامه جانداران بر حسب شرایط نگهداری در چه مکان چه اب و هوایی و چه تغذیه ای بزرگ شده باشند
    مرغ عشقم همینطوره الزامی نیست وقتی هر کی میپرسه مرغ عشقم کی اماده است بگیم 10 تا 12 ماهگی
    ما که نمیدونیم چطور بزرگ شده
    مرغ عشقی دیدم توی 7 ماهگی هم نر و هم ماده جفت خوردند و جوجه های خوشگلی هم دادند و والدین هم کاملا سالم موندند و ...
    اگر خودش زودتر از موعد آماده شد یک بحث دیگست
    این خودش نیست که زودتر از موعد اماده میشه این ما هستیم که زودتر از موعد امادشون میکنیم
    موفق باشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    من هنوز به جواب نرسیدم! :/
    آقا نیما توضیح ندادین اماده کردن دقیقا به چه صورته
    گرچه با اقای اسکندری هم موافقم...هرچیزی روال طبیعیش مطمئن تره و من هم نمی خوام ریسک کنم....دلمم نمیاد تو سن کم مادم اذیت بشه
    به علاوه نرم جدیدا ماده رو تحت فشار گذاشته...به نظرتون بهتر نیست این ماده رو جدا کنم تو یه قفس دیگه تا چندماه دیگه و واسه این نرم یه ماده اماده بخرم؟....بعدا یه نرم واس اون می گیرم...
    به نظرتون با نر سفید چه ماده ای بهتره؟منظورم اینه که جوجه ها خوش رنگتر میشن راستش تجربه پرورش باجی ندارم اصلا...دستم نیومده هنوز

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    نه تنها مرغ عشق بلکه تمامه جانداران بر حسب شرایط نگهداری در چه مکان چه اب و هوایی و چه تغذیه ای بزرگ شده باشند
    مرغ عشقم همینطوره الزامی نیست وقتی هر کی میپرسه مرغ عشقم کی اماده است بگیم 10 تا 12 ماهگی
    ما که نمیدونیم چطور بزرگ شده
    مرغ عشقی دیدم توی 7 ماهگی هم نر و هم ماده جفت خوردند و جوجه های خوشگلی هم دادند و والدین هم کاملا سالم موندند و ...
    اگر خودش زودتر از موعد آماده شد یک بحث دیگست
    این خودش نیست که زودتر از موعد اماده میشه این ما هستیم که زودتر از موعد امادشون میکنیم
    موفق باشید
    خیر دوست عزیز این ما نیستیم که زودتر از موعد پرنده رو آماده تکثیر میکنیم.این بدن پرنده هست که باید جوابگو باشه.مرغ عشق از سن چهارماهگی هم قابلیت تکثیر رو داره.اما کسی توی این سن براش جفت نمیندازه.
    چون هزاران خطر داره.شما اگر یک مرغ عشق دیدید توی هفت ماهگی تخم گذاشته و جوجه های خوشگلی هم داده من صدهاجفت زیر شش ماه دیدم که جفت خوردن و جوجه دادن.اما روال طبیعی و درست باید اینجا گفته بشه.
    هزاران روش هست که جوری پرنده رو مست کرد که توی همون سن چهار پنج ماهگی به تخم گذاری بیفته.اما برای کسی تکثیر میکنه روند ثابت و عمر بلندتر جفت مولد مهمه نه جوجه گرفتن کوتاه مدت.
    شما تغذیه ی مرغ عشقت رو به نسبت یک پیمونه ارزن،یک پیمونه کتون و نصف پیمونه کافیشه و شادونه کن توی هرسنی باشه شروع به مستی میکنه و بعد سه الی چهار دوره تخم گذاری هم تلف میشه.
    پرنده اگر خودش تخم اول باشه یا از نظر جسمی به بلوغ رسیده باشه براساس شرایط نگهداری و تغذیه،خودش برای جفت گیری به جفتش تمایل نشون میده و نیازی به تغذیه و به قول شما آماده سازی نداره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    من هنوز به جواب نرسیدم! :/
    آقا نیما توضیح ندادین اماده کردن دقیقا به چه صورته
    گرچه با اقای اسکندری هم موافقم...هرچیزی روال طبیعیش مطمئن تره و من هم نمی خوام ریسک کنم....دلمم نمیاد تو سن کم مادم اذیت بشه
    به علاوه نرم جدیدا ماده رو تحت فشار گذاشته...به نظرتون بهتر نیست این ماده رو جدا کنم تو یه قفس دیگه تا چندماه دیگه و واسه این نرم یه ماده اماده بخرم؟....بعدا یه نرم واس اون می گیرم...
    به نظرتون با نر سفید چه ماده ای بهتره؟منظورم اینه که جوجه ها خوش رنگتر میشن راستش تجربه پرورش باجی ندارم اصلا...دستم نیومده هنوز

سلام.این نر سفید خالص نیست و جوجه های ابلق سفید آبی میده.اگر دنبال جوجه های خوش رنگ هستید باید با رنگ هایی جفت بندازید مثل همین سفیدیاآبی یا ابلق سفید آبی.
    مثلا جفت انداختن این نر با سبز یا زرد باعث میشه جوجه های بد رنگی تولید بشن.

صفحه 220 از 475 نخستنخست ... 120170201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239270320 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)