همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    میشه بهترین غذایی مرغ عشق را از وقتی متولد میشه بفرمایید؟
    ممنونم.

سلام
    بله كه ميشه

بعد از تولد جوجه بايد جوانه گندم و سبزيجات و بلال رو از رژيم غذايي جفت حذف كرد تا جوجه ها در هضم غذا به مشكل برنخورن ولي مخلوط ارزن (ترجيحا مخلوط ارزن ريز و ارزن درشت) و تخم كتون (به نسبت يك سوم ارزن) هميشه در اختيار جفت باشه. هويج رنده شده هم ميتونيد بديد. سفيده تخم مرغ رو هم هر 4 روز يك بار كفايت ميكنه

بعد از 10 روزگي جوجه ها به بعد هفته اي دوبار سبزي جعفري و گشنيز، هويج رنده شده و هفته اي يك بار جوانه گندم يا ماش و هر 10 الي 15 روز يك بار هم سفيده تخم مرغ رنده شده به جوجه ها و جفت بديد. ميوه ها و سبزيجات مجاز ديگه رو هم ميتونيد در طول هفته بديد

دونه هاي ديگه مثل تخم كاهو، تخم شلغم و تخم خرفه و ... رو هم با در نظر گرفتن شرايط ميتونيد با دونه ها مخلوط كنيد و به پرنده هاتون بديد

موفق باشيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق ، ماهي
    شماره عضویت
    14819
    با عرض سلام من حدرو يكهفته يك جفت مرغ عشق نر و ماده خريدم الان در قفس را باز ميكنم تا در خانه پرواز كنند مرغ عشق ماده مياد بيرون پرواز ميكنه و بر ميگرده به قفس ولي مرغ عشق نر اصلا نمياد بيرون
    سئوال بعدي اينكه مرغ عشقها نوك به نوك ميكنند ولي ماده به نر غذا ميده يعني اينو جفت شدند و نياز به لانه دارند يا خير لطفا در اين رابطه راهنمايي بفرمايد ممنون

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 نمایش پست ها
    با عرض سلام من حدرو يكهفته يك جفت مرغ عشق نر و ماده خريدم الان در قفس را باز ميكنم تا در خانه پرواز كنند مرغ عشق ماده مياد بيرون پرواز ميكنه و بر ميگرده به قفس ولي مرغ عشق نر اصلا نمياد بيرون
    سئوال بعدي اينكه مرغ عشقها نوك به نوك ميكنند ولي ماده به نر غذا ميده يعني اينو جفت شدند و نياز به لانه دارند يا خير لطفا در اين رابطه راهنمايي بفرمايد ممنون
    سلام
    اول از همه به پارسي پت خوش اومديد
    بيرون نيومدن مرغ نر كاملا طبيعي هستش. چون از جوجگي داخل قفس بوده ، قفس رو نسبت به محيط بيرون امن تر ميدونه و ترجيح ميده داخل قفس باشه. به مرور از روي كنجكاوي ممكنه بيرون بياد ولي هميشه در محدوده ي قفس ميمونه

در مورد جفت بودن و بالغ بودنشون مطمئن هستيد؟

فعلا براشون لونه گذراي نكنيد تا از جفت شدن و آماده بودن جفت مطمئن بشيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق ، ماهي
    شماره عضویت
    14819
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه به پارسي پت خوش اومديد
    بيرون نيومدن مرغ نر كاملا طبيعي هستش. چون از جوجگي داخل قفس بوده ، قفس رو نسبت به محيط بيرون امن تر ميدونه و ترجيح ميده داخل قفس باشه. به مرور از روي كنجكاوي ممكنه بيرون بياد ولي هميشه در محدوده ي قفس ميمونه

در مورد جفت بودن و بالغ بودنشون مطمئن هستيد؟

فعلا براشون لونه گذراي نكنيد تا از جفت شدن و آماده بودن جفت مطمئن بشيد
    ممنون از محبت شما
    چطور ميتونم از جفت شدنشون مطمئن بشم و چه وقت لانه بذارم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 نمایش پست ها
    ممنون از محبت شما
    چطور ميتونم از جفت شدنشون مطمئن بشم و چه وقت لانه بذارم

خواهش ميكنم

ميتونيد از جفت عكس بگذاريد تا راهنمايي كنيم. قسمت نوك و چشمهاشون واضح باشه

اگه نر وماده باشن و بالغ ايشالا ديگه اسفند ماه بايد براشون لونه گذاري كنيد. الان فصل سرماست . پرنده طبق غريزه از دوران آمادگي فاصله ميگيره و ترجيح ميده استراحت كنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14744
    بخدا من موندم چي بدم به مرغ عشق هام. يكي ميگه حونه گندم بده. از طرفي ميگم چون هضمش واسه جوجه ها سخته نديد بهش. بعد ميگن زمان تخم گذازي هم نديد چون ماده تحركي نداره و فقط رو تخم خوابيده اينكه الكي چاق ميشه!!! پس كي بايد جونه داد... من سه جفت مرغ عشق دارم هر كدوم ٦ تا جوجه داشتند از هر كدوم دو تا بيشتر نموند! همه مردند! همچنان درگير اينم كجاي تغذيه م ايراد داشته! ديگه به اين نتيجه رسيدم فقط ارزن بدم بهشون و خلاص!

Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.983 نمایش پست ها
    بخدا من موندم چي بدم به مرغ عشق هام. يكي ميگه حونه گندم بده. از طرفي ميگم چون هضمش واسه جوجه ها سخته نديد بهش. بعد ميگن زمان تخم گذازي هم نديد چون ماده تحركي نداره و فقط رو تخم خوابيده اينكه الكي چاق ميشه!!! پس كي بايد جونه داد... من سه جفت مرغ عشق دارم هر كدوم ٦ تا جوجه داشتند از هر كدوم دو تا بيشتر نموند! همه مردند! همچنان درگير اينم كجاي تغذيه م ايراد داشته! ديگه به اين نتيجه رسيدم فقط ارزن بدم بهشون و خلاص!

دوست عزیز شما در زمانی که جفت تخم گذاریشون شروع میشه تا جوجه ها 10 روزه بشن بهشون جوانه گندم نده و در باقی ایام هفته ای دوبار بده.حتی وقتی جوجه ها 10 روز رو رد کردن هم میتونی بدی بهشون.
    ارزن و تخم کتان رو قاطی بده.تا طبع سرد و گرمش خنثی بشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    14872
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من دو هفتست که یه جفت مرغ عشق خریدم(ویس و رامین) ویس طبق آموزش سایت برا تشخیص سن فک کنم هنوز به سن بلوغ نرسیده ولی رامین بالغ هستش.
    اینا یه ساعت واسه همدیگه میخونن ویس هم معمولا دونه میزاره تو دهن آقا ولی یه ربع تو سرو کله هم میزنن .بعد دعوا هم ویس تیک عصبی میگیره و هر ۵ ثانیه پاش رو میکوبه!
    نظرتون چیه؟طبیعیه این کارا؟چیکار کنم؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad-25 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من دو هفتست که یه جفت مرغ عشق خریدم(ویس و رامین) ویس طبق آموزش سایت برا تشخیص سن فک کنم هنوز به سن بلوغ نرسیده ولی رامین بالغ هستش.
    اینا یه ساعت واسه همدیگه میخونن ویس هم معمولا دونه میزاره تو دهن آقا ولی یه ربع تو سرو کله هم میزنن .بعد دعوا هم ویس تیک عصبی میگیره و هر ۵ ثانیه پاش رو میکوبه!
    نظرتون چیه؟طبیعیه این کارا؟چیکار کنم؟

سلام دوست عزيز
    به پارسي پت خوش اومدي

اينكه هردو دهن همديگه غذا ميگذارن نشون ميده كه هردوي پرنده هاي شما نر هستن. خوندن و دعواشون هم كاملا عادي هستش. شايد به مرور كه يبشتر با هم باشن و به هم وابسته تر بشن دعواي بينشون كمتر هم بشه

كار خاصي نميتونيد انجام بديد. دعواي شديد بين نر ها خيلي به ندرت صورت ميگيره. اگه دعواي بينشون خيلي شديد نيست و باعث صدمه به طرفين نميشه بهتره كه دخالت نكيند تا هرجور كه دوست دارن با هم ارتباط برقرار كنن

کاربر ساده

شماره عضویت
    14872
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها

سلام دوست عزيز
    به پارسي پت خوش اومدي

اينكه هردو دهن همديگه غذا ميگذارن نشون ميده كه هردوي پرنده هاي شما نر هستن. خوندن و دعواشون هم كاملا عادي هستش. شايد به مرور كه يبشتر با هم باشن و به هم وابسته تر بشن دعواي بينشون كمتر هم بشه

كار خاصي نميتونيد انجام بديد. دعواي شديد بين نر ها خيلي به ندرت صورت ميگيره. اگه دعواي بينشون خيلي شديد نيست و باعث صدمه به طرفين نميشه بهتره كه دخالت نكيند تا هرجور كه دوست دارن با هم ارتباط برقرار كنن

ممنون از خوشامدگویی
    ولی بالای نوک یکی آبیه یکی تقریبا صورتی!!
    مگه آبی نر و اونیکه ماده نیست؟

صفحه 171 از 475 نخستنخست ... 71121152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190221271 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)