همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط jangalban نمایش پست ها
    سلام
    این مرغ عشق ما که جریان چشم چپش رو براتون تعریف کردم یک بار دیگر جزییات رو شرح میدم امیدوارم دوستان اگر راه حل مناسبی سراغ دارن مارو هم در جریان قرار بدن. چشم چپ کاملا باز نمیشه بیشتر وقتها بسته است یا نیمه باز رنگش هم با چشم دیگر حدود 5 درصد تفاوت داره یعنی سفید تر هست . امروز که با چراغ قوه دقیق تر از نزدیک داخلش رو نگاه کردم دیدم رویه چشم مثل یک مشمای خیس کمی چروک داره البته خیلی کم. ضمنا بر خلاف چشم راست اصلا به نور واکنش نشون نمیده و از همه اینها بدتر امروز متوجه شدم به شدت و بصورت ناراحت کننده ایی چشمش رو به میله داخل قفس میخارونه. سه تا احتمال میدم: یا دوستش نوک زده یا هنگام پرواز به در و دیرار خورده و یا این اتفاق با همون خاروندن سر به میله های داخل قفس شروع شده.چه اقداماتی باید انجام بدم؟ دارو یا هر چیزی که میدونید معرفی کنید. در آخر هم نذر کردم اگر چشم این پسر ما درست بشه دوستش رو به رایگان به یکی از بچه ها واگذار کنم .
    تصاویر:
    چشم چپ:
    چشم راست:
    سلام.دوست عزیزچشم پرندت عفونت کرده وعلت اینکه به میله هامیکشه خارش داخلی چشم هست.به دامپزشک مراجعه کنیدقبل از اینکه بیناییش رو از دست بده.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisam نمایش پست ها
    سلام. چرا مرغ عشق روزنامه های کف قفس رو میخوره؟
    سلام.طوطی ها علاقه ی زیادی به جویدن دارن.طبیعیه.روزنامه سرب داره وضررداره.بهتره کاغذ کاهی بندازی کف قفس یااصلاچیزی نذاری وهرچندروزیکباربشوری سینی کف رو.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق + عروس هلندی(در آینده نزدیک)
    شماره عضویت
    14498
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.طوطی ها علاقه ی زیادی به جویدن دارن.طبیعیه.روزنامه سرب داره وضررداره.بهتره کاغذ کاهی بندازی کف قفس یااصلاچیزی نذاری وهرچندروزیکباربشوری سینی کف رو.
    سلام. دامپزشکی رو چجوری میتونم پیدا کنم؟ من شرق تهران هستم. ضمنا فکر میکنید چقدر هزینه میگیرند؟ داروی ضد عفونت هم معرفی کنید. ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط jangalban نمایش پست ها
    سلام. دامپزشکی رو چجوری میتونم پیدا کنم؟ من شرق تهران هستم. ضمنا فکر میکنید چقدر هزینه میگیرند؟ داروی ضد عفونت هم معرفی کنید. ممنون
    سلام.بنظرمن ببرش کلینیک دامپزشکی تقاطع خیابون انقلاب ودکترقریب.از ۱۱۸ میتونی شماره های زیادی بگیری توی نت هم سرچ کنی آدرس زیاده.هزینش هم معلوم نیست.درموردچشم نمیشه همینجوری دارو تجویزکرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    اینم عکس جوجه های جفت جدیدی که گرفتم

جوجه آخری!

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    اینم عکس جوجه های جفت جدیدی که گرفتم

جوجه آخری!
    سلام
    مباركتون باشه

لطفا براي معرفي پرنده هاتون تاپيك مجزا باز كنيد تا تاپيك پرسش و پاسخ از روال خودش خارج نشه

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11152
    سلام
    خسته نباشید
    یه مشکل خیلی بزرگ دارم
    مرغ عشق ماده مرغ عشق نرمو میزنه با اینکه جفتن جوجه هم دارن.طوری که همه جای مرغ عشق نر خونی شده
    چیکار باید بکنم؟؟توروخدا زودتر جواب بدین

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasaminallahyari نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    یه مشکل خیلی بزرگ دارم
    مرغ عشق ماده مرغ عشق نرمو میزنه با اینکه جفتن جوجه هم دارن.طوری که همه جای مرغ عشق نر خونی شده
    چیکار باید بکنم؟؟توروخدا زودتر جواب بدین
    سلام ياسمين جان
    تو ميهن پت راهنمايي كردم ولي خب اينجا هم ميگم

دعوا بين جفت هاي جواني كه براي اولين بار هست جوجه ميدن يه چيز عادي هستش. به مرور اين دعوا ها و نزاع ها كمتر ميشه
    يه دليل ديگه واسه دعوا اين هستش كه وقتي جوجه ها حدود دو سه هفته اشون ميشه ماده ديگه به نر اجازه نميده كه به جوجه ها غذا بده واسه همين باهاش درگير ميشه

در موارد عادي هميشه توصيه ميكنيم كه اصلا نر و ماده رو جدا نكنيد ولي در مورد اينكه ميگيد نر زخمي شده بهتره كه نر رو جدا كنيد و تو يه قفس ديگه ولي نزديك قفس ماده بگذاريد چون ممكنه آسيب جدي تري ببينه
    حدود دو سه روز ديگه دوباره نر رو پيش ماده بگذاريد اگر ديديد كه دعواهاشون خيلي جدي نيست بگذاريد پيش ماده و جوجه ها بمونه

تو اين مدت هم مطمئنا ماده چون به تنهايي بايد جوجه ها رو تغذيه كنه فشار بيشتري بهش وارد ميشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود
    من دوسه روزي هست كه غذاي بچه ها رو از ارزن تنها به مخلوط ارزن-كتان-كاهو با نسبت 2-1-0.5 تغيير دادم اما حس ميكنم كه مصرف آبشون خيلي كم شده اين طبيعي هست؟
    در ضمن كف دريا هم در قفس گزاشتم ولي خب تا حالا اينا طرفش نرفتنبايد چطوري حاليشون كنم كه از اين هم استفاده كنن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    من دوسه روزي هست كه غذاي بچه ها رو از ارزن تنها به مخلوط ارزن-كتان-كاهو با نسبت 2-1-0.5 تغيير دادم اما حس ميكنم كه مصرف آبشون خيلي كم شده اين طبيعي هست؟
    در ضمن كف دريا هم در قفس گزاشتم ولي خب تا حالا اينا طرفش نرفتنبايد چطوري حاليشون كنم كه از اين هم استفاده كنن
    سلام

كم آب خوردنشون طبيعي هست. مرغ عشق زياد آب مصرف نميكنه.

كف دريا رو جاي مناسب از قفس قرار بديد طوريكه دسترسي بهش آسون باشه. خودشون يواش يواش سراغش ميرن

صفحه 158 از 475 نخستنخست ... 58108139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177208258 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)