کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق + عروس هلندی(در آینده نزدیک)
    شماره عضویت
    14498
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    طرح جالبی داری ولی خب فکر میکنی المنت سشوار از نظر اقتصادی به صرفه باشه؟؟
    به نظر من اگه خودت تنها زندگی میکنی و فط شب ها به منزل میای به نظر من از نظر اقتصادی هم خوبه که دمای خونه رو هم برای خودت ثابت نگه داری و وقتی دمای خونه ثابت باشه و قفس هم داخل باشه فکر نمیکنم دیگه نیازی به این کار باشه
    المنت قرار نیست که شب و روز روشن باشه فقط روزهای سرد . البته من از تمام طول سیم استفاده نمیکنم که مصرف آنچنانی داشته باشه نهایتا مصرفش میشه اندازه یک لامپ کم مصرف 20-40 . ضمنا بر روی سه طرف و نصفی از قفس میخوام کاور مناسب بکشم و فقط نصفی از یک ضلع برای تهویه و نور باز میمونه. غیر از این هیچ کار دیگه ایی نمیشه کرد.دمای اینجا توی فصل زمستان اگر بخاری خاموش بشه به 3-4 درجه سانتیگراد میرسه! در ستش که کردم عکس و توضیحاتش رو میزارم خیلی وسیله ساده و کم حجمی میشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط jangalban نمایش پست ها
    المنت قرار نیست که شب و روز روشن باشه فقط روزهای سرد . البته من از تمام طول سیم استفاده نمیکنم که مصرف آنچنانی داشته باشه نهایتا مصرفش میشه اندازه یک لامپ کم مصرف 20-40 . ضمنا بر روی سه طرف و نصفی از قفس میخوام کاور مناسب بکشم و فقط نصفی از یک ضلع برای تهویه و نور باز میمونه. غیر از این هیچ کار دیگه ایی نمیشه کرد.دمای اینجا توی فصل زمستان اگر بخاری خاموش بشه به 3-4 درجه سانتیگراد میرسه! در ستش که کردم عکس و توضیحاتش رو میزارم خیلی وسیله ساده و کم حجمی میشه.
    نمیخوام مانع اختراعت بشم نه برعکس گفتم خیلی از طرحت خوشم اومد ولی خب یه پیشنهاد دوستانه برات دارم اگه قراره که خودت توی ان خونه زندگی کنی به نظرت خونه ای که برسه به 3-4 درجه رو به راحتی میشه گرم کرد؟پس به نظر من حتی وقتی هم خونه نیستی دمای خونه روی یک دمای متعادل باشه خیلی بهتره تا اینکه همه چی خاموش باشه و بیای یدفعه ای همه رو تخته گاز کنی
    ولی اینکه میخوای سه طرف قفس رو بپوشونی فکر نمیکنم به سود پرنده باشه ها باز هم از با تجربگان کمک بگیر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق + عروس هلندی(در آینده نزدیک)
    شماره عضویت
    14498
    نمیخوام مانع اختراعت بشم نه برعکس گفتم خیلی از طرحت خوشم اومد ولی خب یه پیشنهاد دوستانه برات دارم اگه قراره که خودت توی ان خونه زندگی کنی به نظرت خونه ای که برسه به 3-4 درجه رو به راحتی میشه گرم کرد؟پس به نظر من حتی وقتی هم خونه نیستی دمای خونه روی یک دمای متعادل باشه خیلی بهتره تا اینکه همه چی خاموش باشه و بیای یدفعه ای همه رو تخته گاز کنی
    ولی اینکه میخوای سه طرف قفس رو بپوشونی فکر نمیکنم به سود پرنده باشه ها باز هم از با تجربگان کمک بگیر
    نه طرح آنچنانی نییست که بخوام منصرف بشم سر جمع یک ساعت وقت میبره . این رو هم باید اضافه کنم که قبلش تست میکنم اگر دمای داخل قفس از 25-30 درجه بیشتر یا کمتر باشه قطعا به دنبال راه حل بهتری میگردم. بله صبر میکنم فردا اساتید تشریف بیارن و نظرشون رو بگن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14471
    سلام و درود
    از پیکسوتان و بزرگان و با تجربگان پوزش میطلبم که اظهار نظر میکنم آخه چون خودم دوست ندارم زیاد سوالم بی جواب بمونه واسه همین یه پاسخی به این دوستم میدم
    با تجربه دو سه روزه خودم من میگم باجریگار آبی رنگ نر هست و سفید رنگ ماده

اول ازهمه ممنون ازشما بالاخره بعداز2روز یکی بهمون محل گذاشت لطف میکنین در مورد سنشون هم بگین بالغن یا نه؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط arezu نمایش پست ها
    اول ازهمه ممنون ازشما بالاخره بعداز2روز یکی بهمون محل گذاشت لطف میکنین در مورد سنشون هم بگین بالغن یا نه؟
    سلام آرزو جان

عذر ميخوام. پست شما رو نديده بودم

باجريگار نر بالغ هستش ولي ماده رو فكر كنم هنوز بالغ نشده

اگر از چشم و نوك هردوشون عكس واضح تري بگذاريد ميتونيم دقيق تر راهنمايي كنيم

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    ممنون از پاسختون. ای کاش این مرغ عشق دومی (سفید) رو نمیگرفتم چون مدام با این چهیروی بدبخت در حال دعواست کار منم همش شده جدا کردنشون. فکر کنم زده یک چشمشم دچار مشکل کرده چشم چپش صبح ها تا چند ساعت اصلا باز نمیشه باز هم که میشه مثل اون چشم دیگش گرد و براق نیست. چند بار هم خودم رو گاز گرفته این همه بهش محبت میکنم اصلا حالیش نمیشه ولی چهیرو همون روز اول مثل آقا اومد روی دستم نشست. راستی آواز خوندنشون با هم فرق داره چهیرو (زرد) تن صداش شبیه چه چه بلبل است و این یکی دیگه هم آوازش شبیه داد و فریاد کلاغ میمونه. جثه اش هم بزگتره کاش اصلا این بلای خانمان سوز رو نمیگرفتم.چکار کنم؟
    خب اين كه چهيرو صداي خوشگل تري داره و به قول شما مثل بلبل چه چه ميزنه نشونه ي اينه كه نر هستش و سفيده هم چون ماده هستش صداش مثل صداي كلاغ روح نواز !! هست. كلا ماده ها به جز جيغ زدن صداي ديگه اي ندارن

دعوا و زد و خورد هم بين همه ي خانم عشقي ها مشترك هستش. همشون يه كم خشونت رو دارن و بيشتر از نر ها قلمرو طلب هستن برعكس نر ها صلح طلب تر و آروم تر هستن

اگر ميدونيد كه بودن سفيده باعث اذيت و زخمي شدن چهيرو ميشه جداشون كنيد ولي اگر خيلي زياد نيست بگذاريد كنار هم باشن. به مرور دعوا و زدوخورد بينشون كم ميشه

درمورد چشمش هم بهتره يه عكس قرار بديد تا دوستان نظر بدن. شايد عفونت كرده باشه و نياز به درمان داشته باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    مرغ عشقم نوکش کج شده علت چیه؟
    سلام .یه عکس از منقارش بذارید

سلام. با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما قصد دارم از قطعات اوراقی سشوار و فن کارت گرافیک یک بخاری برای قفسم درست کنم که هم بادش شدت نداشته باشه و هم بشه درجه گرما رو کم و زیاد کرد. چون من روزها سر کار هستم و منزل هم چون کسی بجز خودم نیست نمیشه بخاری رو روشن بزارم( هم از نظر اقتصادی هم از نظر ایمنی) حالا به نظرتون این کاری که من میخوام انجام بدم عملی هست؟قبلا کسی این کار رو انجام داده؟
    حالا از نظر اقتصادی اگه براتون بصرفه نیست که روشن بذارید ولی از لحاظ ایمنی چه مشکلی میتونه ایجاد کنه وقتی با رعایت نکات ایمنی روشن بمونه تا دمای خونه ثابت باشه ؟ اگه میتونستید چیزی اختراع کنید که بادی به سمت طوطی هاتون نفرسته و فقط محیط اطراف قفس رو گرم نگه داره خیلی بهتر بود . البته نه به صورتی که طوطی ها مستقیما در معرض باد گرم باشن. مورد بعدی اینکه چرا میخواید قفس رو بپوشونید ؟ تا وقتی که سرکار هستید 3 طرف قفس باید پوشیده باشه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14471
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام آرزو جان

عذر ميخوام. پست شما رو نديده بودم

باجريگار نر بالغ هستش ولي ماده رو فكر كنم هنوز بالغ نشده

اگر از چشم و نوك هردوشون عكس واضح تري بگذاريد ميتونيم دقيق تر راهنمايي كنيم

سلام اینم چنتا عکس از نمای نزدیکتر امیدوارم ایندفعه بشه تشخیص داد بالغن یا نه؟ در مورد جنسیتشونم میخوام مطمئن بشم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط arezu نمایش پست ها
    سلام اینم چنتا عکس از نمای نزدیکتر امیدوارم ایندفعه بشه تشخیص داد بالغن یا نه؟ در مورد جنسیتشونم میخوام مطمئن بشم
    سلام.قطعا آبی نر و سفید ماده هست.نر شما بالغ و حدود یکسال رو داره ولی ماده شما هنوز سنی حدود چهار الی شش ماه داره.بهتره لونه رو بردارید و حدود سه الی چهار ماه دیگه براشون لونه بگذارید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14471
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.قطعا آبی نر و سفید ماده هست.نر شما بالغ و حدود یکسال رو داره ولی ماده شما هنوز سنی حدود چهار الی شش ماه داره.بهتره لونه رو بردارید و حدود سه الی چهار ماه دیگه براشون لونه بگذارید.
    میدونین چیه من وقتی خریدمشون لونه ثو قفسشون بود فروشندهه گفت میخوان تخم بزارن تازه 10000 تومن هم گرونتر از بقیشون بودن

صفحه 156 از 475 نخستنخست ... 56106137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175206256 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)