همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط arezu نمایش پست ها
    سلام سه روز پیش یه جفت مزغ عشق خریدم 2روزه خیلی از ماها میترسن بیشتر مادهه همش میدوه میره تولونه ولی وقتی اواز مرغ عشقوکه از نت دانلود کردم میزارم میان بیرون میخواسم بدونم چجوری میشه ترسشونو از بین برد؟
    سلام دوست عزيز

مرغ عشق هاي شما تازه به محيط جديد وارد شدن و هنوز به محيط اطرافشون اطمينان ندارن
    بهشون فرصت بديد تا به محيط عادت كنن . كم كم به مرور زمان ترسشون از شما كمتر ميشه ولي باز هميشه ترس از شما رو دارن

به نظر من چون تازه وارد محيط جديد شدن بهتره لونه رو از قفس خارج كنيد چون فعلا بودن لونه تو قفس هيچ كاربردي نداره و فقط باعث ميشه جفت نسبت بهش بي توجه بشن. در زمان مناسب وقتي كه جفت هم به شرايط عادت كردن و هم آماده بودن ميتونيد واسشون لونه گذاري كنيد

موفق باشيد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز

مرغ عشق هاي شما تازه به محيط جديد وارد شدن و هنوز به محيط اطرافشون اطمينان ندارن
    بهشون فرصت بديد تا به محيط عادت كنن . كم كم به مرور زمان ترسشون از شما كمتر ميشه ولي باز هميشه ترس از شما رو دارن

به نظر من چون تازه وارد محيط جديد شدن بهتره لونه رو از قفس خارج كنيد چون فعلا بودن لونه تو قفس هيچ كاربردي نداره و فقط باعث ميشه جفت نسبت بهش بي توجه بشن. در زمان مناسب وقتي كه جفت هم به شرايط عادت كردن و هم آماده بودن ميتونيد واسشون لونه گذاري كنيد

موفق باشيد
    سلام و درود
    بنده هم همینطور چندروزی هست یک جفت مرغ عشق آوردم و تقریبا همین مشکل رو دارم با این تفاوت که اینا اصلا داخل لونه نمیرن ، منم باید لونه رو فعلا داخل قفس نزارم؟

یه سوال دیگه هم داشتم من امروز اومدم مرغ عشق ها رو بیارم بیرون یکم پرواز کنن یه چیزی متوجه شدم اونم اینه که فکر میکنم هردوشون نر باشن ، من یه باجریگار سبز دارم که نر هست و یکی هم آبی که ماده هست ولی امروز روی پوسته دماغش رو دقت کردم خیلی خیلی کم یه باریکه رنگ آبی داشت یعنی اینم نر هست؟ وجود دو نر توی قفس مشکلی ایجاد نمیکنه؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    بنده هم همینطور چندروزی هست یک جفت مرغ عشق آوردم و تقریبا همین مشکل رو دارم با این تفاوت که اینا اصلا داخل لونه نمیرن ، منم باید لونه رو فعلا داخل قفس نزارم؟

یه سوال دیگه هم داشتم من امروز اومدم مرغ عشق ها رو بیارم بیرون یکم پرواز کنن یه چیزی متوجه شدم اونم اینه که فکر میکنم هردوشون نر باشن ، من یه باجریگار سبز دارم که نر هست و یکی هم آبی که ماده هست ولی امروز روی پوسته دماغش رو دقت کردم خیلی خیلی کم یه باریکه رنگ آبی داشت یعنی اینم نر هست؟ وجود دو نر توی قفس مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    سلام
    بله. شما هم فعلا لونه رو از قفس خارج كنيد و اجازه بديد تا جفت كامل به شرايط عادت كنن

براي راهنمايي در مورد جنسيتشون لطفا يه عكس از پرنده اتون قرار بديد. فقط يه نكته رو اشاره كنم كه مرغ عشق هاي ماده كه نابالغ هستن گاهي فيبر بالاي نوكشون متمايل به آبي هستش.

وجود دو نر داخل قفس هم هيچ مشكلي ايجاد نميكه. نر ها پرنده اي آروم و صلح جويي هستن و خيلي به ندرت درگيري بينشون پيش مياد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    بله. شما هم فعلا لونه رو از قفس خارج كنيد و اجازه بديد تا جفت كامل به شرايط عادت كنن

براي راهنمايي در مورد جنسيتشون لطفا يه عكس از پرنده اتون قرار بديد. فقط يه نكته رو اشاره كنم كه مرغ عشق هاي ماده كه نابالغ هستن گاهي فيبر بالاي نوكشون متمايل به آبي هستش.

وجود دو نر داخل قفس هم هيچ مشكلي ايجاد نميكه. نر ها پرنده اي آروم و صلح جويي هستن و خيلي به ندرت درگيري بينشون پيش مياد
    سلام و درود
    مرسی از راهنماییتون چشم حتما لانه رو بیرون میارم ، البته پرنده ماده (همینی که روش شک دارم) بیشتر روی نی بند جلوی لانه میشینه و بعضی وقتی ها هم سرک میکشه داخل ببینه چه خبرهولی نره جدیدا یاد گرفته وقتی میخواد فرار کنه سریع میره داخل لانه
    یه عکس دارم ولی زیاد واضح نیست چشم عکس واضح میگیرم میزارم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    -مرغ عشق هایی که خریدم داخل قفسشون چوب درخت گردو نصب شده و تعداد این چوبها اینقدر زیاده که عملا اصلا پرواز نمیکنند و فقط از این چوبها بالا پایین میرند بهتر نیست چوبها را خارج کنم؟
    - لانه مرغ عشق در قسمت بالای قفس قرار گذاشته میشه یا پایین؟
    - میتونم کف قفس خورده پارچه بزارم تا خودشون ببرند توی لونه (به پوشال دسترسی ندارم) یا اصلا چیزی قرار ندم؟
    سپاس.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    -مرغ عشق هایی که خریدم داخل قفسشون چوب درخت گردو نصب شده و تعداد این چوبها اینقدر زیاده که عملا اصلا پرواز نمیکنند و فقط از این چوبها بالا پایین میرند بهتر نیست چوبها را خارج کنم؟
    - لانه مرغ عشق در قسمت بالای قفس قرار گذاشته میشه یا پایین؟
    - میتونم کف قفس خورده پارچه بزارم تا خودشون ببرند توی لونه (به پوشال دسترسی ندارم) یا اصلا چیزی قرار ندم؟
    سپاس.
    سلام
    نبايد فضاي قفس رو انقدر شلوغ كنيد كه پرنده ها نتونن پرواز كنن. بهتره ميله هاي نشيمن دو تا بيشتر نباشه. يكي پايين قفس. يكي هم بالاتر. يكي از چوب ها بهتره قطر نازكت و ديگري قطورتر باشه تا انگشت هاشون خسته نشن

لانه رو هم در بالاترين نقطه ي قفس قرار بديد. ميله ي نشيمن هم بايد طوري جلوي درب ورودي باشه كه جفت راحت بتونن به لونه رفت و آمد كنن

مرغ عشق ها تمايلي به لانه سازي ندارن و ترجيح ميدن تخم ها رو مستقيم كف لونه بگذارن. اگر هم احيانا پارچه يا پوشال داخل قفس قرار بديد ازش استفاده نميكنن ولي اگر خودتون مايل هستيد ميتونيد كف لونه رو چيپس چوب يا پوشال بريزيد

موفق باشيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق + عروس هلندی(در آینده نزدیک)
    شماره عضویت
    14498
    سلام من عضو جدید پارسی پت هستم.چند روز پیش از مغازه پرنده فروشی برای اولین بار دو تا مرغ عشق خریدم که عکساشون رو میزارم از دوستان حرفه ایی میخوام: 1.جنس 2.سن 3.نژاد(هلندی یا معمولی) این کوچولوها رو بگن. چون موقع خرید اصلا حواسم به این دو فاکتور اصلی نبود و همینجوری انتخاب کردم فروشنده هم لام تا کام حرفی نمیزد. دیروز هم که زنگ زدم سوال کردم گفت زرده نر و سفیده ماده است سنشون هم همینجوری یه چیزی گفت. که من اصلا اطمینان به حرفش ندارم. ممنون میشم نظرتون رو بگید. ارادتمند شما جنگلبان.
    عکسها:

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق + عروس هلندی(در آینده نزدیک)
    شماره عضویت
    14498
    این هم بقیه عکسها. اسم زرده رو گذاشتم چهیرو ولی سفیده هنوز اسم نداره چون از جنسیتشون مطمین نیستم.راستی چرا امکان ویرایش پست وجود نداره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    به نظر کم سن و جوجه میرسند...نژادشون هم هلندی نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط jangalban نمایش پست ها
    سلام من عضو جدید پارسی پت هستم.چند روز پیش از مغازه پرنده فروشی برای اولین بار دو تا مرغ عشق خریدم که عکساشون رو میزارم از دوستان حرفه ایی میخوام: 1.جنس 2.سن 3.نژاد(هلندی یا معمولی) این کوچولوها رو بگن. چون موقع خرید اصلا حواسم به این دو فاکتور اصلی نبود و همینجوری انتخاب کردم فروشنده هم لام تا کام حرفی نمیزد. دیروز هم که زنگ زدم سوال کردم گفت زرده نر و سفیده ماده است سنشون هم همینجوری یه چیزی گفت. که من اصلا اطمینان به حرفش ندارم. ممنون میشم نظرتون رو بگید. ارادتمند شما جنگلبان.
    عکسها:
    سلام و درود
    خدمت شما بگم که با توجه به سایر عکساتون من احتمال میدم که سفید پرنده نر باشه و زرد پرنده ماده

صفحه 154 از 475 نخستنخست ... 54104135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173204254 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)