کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    12672
    ارزن وسبزیجات لونه گزاری هم که اصلا نمیدونته چیه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad66 نمایش پست ها
    ارزن وسبزیجات لونه گزاری هم که اصلا نمیدونته چیه
    به اندازه ی یک چهارم ارزن باید تخم کتان هم بهشون بده.سبزی جعفری و هویج رنده شده و جوانه گندم هفته ای دوبار و سفیده تخم مرغ آبپز هم هفته ای یکبار.
    هروقت تحرک جفت زیاد شد و نوک ماده قهوه ای شد باید لونه بگذارن براشون.برای تقویت و نطفه دار شدن تخم ها باید به جفت قطره ی ad3e بده.ضمن اینکه تکه های کوچک کاهو و جوانه گندم هم برای تقویت نر خیلی مفیدن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    امروز دیدم که مرغ عشقام تخم گذاشتن
    چند تا سوال داشتم
    چندتا تخم می زارن؟؟
    از کی رو تخم ها می خوابن؟؟
    چند روز طول میکشه که تخم ها جوجه بشن؟؟
    تو این مدت غذا واسشون چی بزارم؟؟
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    امروز دیدم که مرغ عشقام تخم گذاشتن
    چند تا سوال داشتم
    چندتا تخم می زارن؟؟
    از کی رو تخم ها می خوابن؟؟
    چند روز طول میکشه که تخم ها جوجه بشن؟؟
    تو این مدت غذا واسشون چی بزارم؟؟
    ممنون
    سلام.ممکنه تا هفت تا تخم هم بذارن ولی معمولا دفعات اول بین سه الی پنج تا تخم میذارن.
    ممکنه از همین امروز هم شروع به نگهداری از تخم ها بکنن.
    بین 19 الی 21 روز طول میکشه جوجه بشن.
    فقط ارزن تا تکلیف تخم ها شروع بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق (باجریگار)
    شماره عضویت
    11333
    بالای نوک ماده قهوه ای نشده ، واسشون لونه گذاشتم زیاد تو لونه میرن و میان ! دوستان همیشه گفتند نوک ماده که قهوه ای شد لونه بزارید حالا چه مشکلی داره زود تر لونه گذاری بشه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11152
    سلام
    خوبین؟؟
    فک کنم اینجا همه دیگه مرغ عشقای منو بشناسن )
    مرغ عشقم دماغش کامل قهوه ای شده 2 3 هفتس ولی خبری از تخم نیست
    چیکار باید بکنم؟؟ویتامین b هم تو آبشون قاطی کردم دادم بهشون
    دیگه چیا باید بدم بهشون؟؟؟راهنمایی کنید لطفا

همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasaminallahyari نمایش پست ها
    سلام
    خوبین؟؟
    فک کنم اینجا همه دیگه مرغ عشقای منو بشناسن )
    مرغ عشقم دماغش کامل قهوه ای شده 2 3 هفتس ولی خبری از تخم نیست
    چیکار باید بکنم؟؟ویتامین b هم تو آبشون قاطی کردم دادم بهشون
    دیگه چیا باید بدم بهشون؟؟؟راهنمایی کنید لطفا

سلام
    تنها کاری که میتونی بکنی صبره
    اصلا عجله نکن حتی اگه چندین ماه دیگه هم طول کشید اصلا جای نگرانی نیست.. از نگهداریشون لذت ببر و بقیه رو بسپار به خودشون
    الان بهترین تغذیه براشون جوانه هاست.. هفته ای 1بار براشون جوانه گندم بزار
    مولتی ویتامینم هفته ای فقط 2بار 10 قطره تو ظرف آبشون بریز و بعد 24 ساعت حتمـــا آب و عوض کن
    سنگ ریزه و کف دریا هم براشون بزار
    انواع میوه سبزی هم فراموش نشه
    موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    سلام دوستان ..من حدود یکماه پیش یک مرغ عشق نر سه ماهه و دستی خریدم و الان که چهار ماهه شده یک هفته پیش یک مرغ عشق ماده که حدود 5 تا 6 ماهه هست براش خریدم..و سوالم اینکه سن بلوغ جنسی مرغ عشق چند ماهگی هست؟؟ من تو همین سایت و سایت های دیگر مطالبی خواندم و حتی از فروشندگان پرسیدم که هرجا و هر کسی یک سنی گفت!!! یکجا می گویند 3 ماهگی یک جا 4 تا 6 ماهگی و عده ای می گند یکسالگی؟؟!! واقعا کدام درسته؟؟ آخه زمانی که من مرغ عشق ماده را خریدم و کنار نر گذاشتم از همان لحظه پرنده نر ارزن داخل دهان ماده می ریخت و حتی بعضی مواقع پاهاش را روی ماده می گذاشت و نر تعدادی پرهای سر ماده را روز های اول کند و خلاصه خیلی سریع با هم جور شدند ولی البته بعد چند روز این حرکات کمتر شده ولی اگر از هم فاصله داشته باشند و جداشون کنم سریع هر کدام برای هم با صدای بلند می خوانند و می پرند کنار هم...با این تفاسیر یعنی با هم جفت شدند؟؟ پس اگر جفت شدند یعنی در سن 4 تا 5 ماهگی؟؟!!!!

و سوال دیگر هم اینکه کلا صداشون زیاد در نمیاید فقط هر نیم تا یکساعت یکبار یکهو جیغ می زنند و جنس نر بعضی مواقع آوازهای کم صدا و نامفهومی می خونه حتی زمانی که در روز می خوابه بعضا این صداها را در میاره (قبل از جفت داشتن هم این صدا ها خیلی کم در می اورد)...آخه من شنیده بودم مرغ عشق خیلی پر سر و صدا هست ولی الان که دارم صداشون از فنچ ها هم کمتره!؟(البته بهتر)

و این هم تصویرشون:

از دو روز پیش هم که لانه را در بالاترین جای قفس نصب کردم تو روز بعضی از ساعت ها را در لانه می روند که بیشتر جنس نر تمایل رفت آمد در لانه دارد و راستی از چند روز پیش تا حالا هم نمی دونم چرا چند تا از پرهای دم پرنده نر ریخته شده و دمش کوتاه شده؟؟!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام دوستان ..من حدود یکماه پیش یک مرغ عشق نر سه ماهه و دستی خریدم و الان که چهار ماهه شده یک هفته پیش یک مرغ عشق ماده که حدود 5 تا 6 ماهه هست براش خریدم..و سوالم اینکه سن بلوغ جنسی مرغ عشق چند ماهگی هست؟؟ من تو همین سایت و سایت های دیگر مطالبی خواندم و حتی از فروشندگان پرسیدم که هرجا و هر کسی یک سنی گفت!!! یکجا می گویند 3 ماهگی یک جا 4 تا 6 ماهگی و عده ای می گند یکسالگی؟؟!! واقعا کدام درسته؟؟ آخه زمانی که من مرغ عشق ماده را خریدم و کنار نر گذاشتم از همان لحظه پرنده نر ارزن داخل دهان ماده می ریخت و حتی بعضی مواقع پاهاش را روی ماده می گذاشت و نر تعدادی پرهای سر ماده را روز های اول کند و خلاصه خیلی سریع با هم جور شدند ولی البته بعد چند روز این حرکات کمتر شده ولی اگر از هم فاصله داشته باشند و جداشون کنم سریع هر کدام برای هم با صدای بلند می خوانند و می پرند کنار هم...با این تفاسیر یعنی با هم جفت شدند؟؟ پس اگر جفت شدند یعنی در سن 4 تا 5 ماهگی؟؟!!!!

و سوال دیگر هم اینکه کلا صداشون زیاد در نمیاید فقط هر نیم تا یکساعت یکبار یکهو جیغ می زنند و جنس نر بعضی مواقع آوازهای کم صدا و نامفهومی می خونه حتی زمانی که در روز می خوابه بعضا این صداها را در میاره (قبل از جفت داشتن هم این صدا ها خیلی کم در می اورد)...آخه من شنیده بودم مرغ عشق خیلی پر سر و صدا هست ولی الان که دارم صداشون از فنچ ها هم کمتره!؟(البته بهتر)
    و این هم تصویرشون:
    از دو روز پیش هم که لانه را در بالاترین جای قفس نصب کردم تو روز بعضی از ساعت ها را در لانه می روند که بیشتر جنس نر تمایل رفت آمد در لانه دارد و راستی از چند روز پیش تا حالا هم نمی دونم چرا چند تا از پرهای دم پرنده نر ریخته شده و دمش کوتاه شده؟؟!!!
    سلام.دوست عزیز خوش آمدید.مرغ عشق از نظر سنی در سن چهار الی شش ماهگی بالغ میشه و جنسیتش قطعی میشه.
    اما از نظر زاد و ولد بهترین حالت از هشت ماهگی به بعد هست.هرچند که ممکنه شش ماهگی هم زاد و ولد بکنن.
    علت ریختن پرهای دم پرنده ی نر وارد شدن به زمان پرریزی هست.اگر به نوک پرنده ی مادتون دقت کنید هنوز سفید کمرنگ هست و زمانی اماده ی تخم گذاری میشه و میشه تشخیص داد که خیلی آماده شده که قهوه ای سوخته شد.
    ضمن اینکه روبروی دهانه ی آبخوری پرنده هاتون چوب نشیمنی ندیدم که بتونن راحت آب بخورن.توی عکس معلوم نیست یا اصلا نیست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها

و این هم تصویرشون:

تخم گذاری مرغ عشق ماده در سن کمتر از ۱ سالگی میتونه باعث بیماری ، ضعیف شدن و حتی ناقص شدن جوجه ها بشه . هر ۲ جنس نر و م اده از سنین ۵-۶ ماهگی علائم بلوغ رو نشان میدن ولی زیر ۱ سالگی جفت انداختنشون اشتباه محضه . در مورد باجریگار نر فوقش قدرت بارور کردن ماده رو نداره ولی ماده نباید قبل از ۱ سالگی تخم بزاره . در طبیعیت نر ها اتوماتیک سمت ماده های بالای ۱ سال میرن ولی تو اسارت همه قوانین به هم میخوره...

صفحه 148 از 475 نخستنخست ... 4898129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167198248 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)