همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    من توی یه جایی خواندم که مرغ عشق بالغ رنگ نوک هاشون به رنگ سوخته است
    مرغ عشق های من نوک هاشون اینجوری نیست یعنی هنوز بالغ نشدند

رنگ فيبر بالاي نوك مرغ عشق ماده ي بالغ، قهوه اي سوخته است و نر آبي مايل به بنفش.

يه عكس از مرغ عشق هاتون قرار بديد تا با اطمينان بگيم بالغ هستن يا نه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    این هم عکس ها
    ماده:

نر:

این هم عکس قفس میخواستم نظرتان را بنویسید برای محل ابخوری - غذا خوری - لانه -
    عکس های قفس:

ویرایش توسط sepideh : 12th August 2013 در ساعت 11:44 AM

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    این هم عکس ها
    ماده:

نر:

این هم عکس قفس میخواستم نظرتان را بنویسید برای محل ابخوری - غذا خوری - لانه -
    عکس های قفس:
    مرغ عشق اولي هنوز جوجه است و حدودا 2 ماه و نيم سن داره.
    دومي مطمئنن بيشتر از 5 ماه سن داره ولي اگه يه عكس واضح از چشماش بگذاري ميتونيم دقيق بگيم كه سنش چقدره. در هر صورت تا آماده شدن هردو زمان خيلي زيادي مونده

يه نكته رو هم اضافه كنم كه مرغ عشق تو سن 10-12 ماهگي بالغ ميشه پس فعلا فقط به فكر تغذيه و تقويت پرنده هاتون باشيد تا پرنده هاي سالمي داشته باشيد

و اما در مورد قفس ها
    اول از همه لونه رو از قفس خارج كنيد كه به كارتون نمياد
    بهتره ميله ي نشيمن رو با چوبي عوض كنيد. مرغ عشق علاقه ي زيادي به جويدن داره و ميله ي چوبي ميتونه سرگرمي خوبي براش باشه و به غير از اون ار رشد بيش از اندازه ناخن هاشون جلوگيري ميكنه

آينه رو هم برداريد.
    حتما هم واسشون كف دريا بگذارين.كف دريا از رشد بيش از اندازه نوكشون جلوگيري ميكنه و منبع كلسيم هست. ميتونين از عطاري ها يا پرنده فروشي ها تهيه كنيد

قفس رو گذاشتيد روي زمين؟ بهتره قفس تا زمين حداقل يك متر فاصله داشته باشه.

براي دونشون هم فقط بهشون ارزن نديد. مخلوط دونه بايد 3/4ارزن و 1/4 تخم كتون باشه.

اسباب بازي هاشونم خيلي خوبه ولي همونطوري كه قبلا گفتم بهتره از اسباب بازي هايي كه چوبي هستن هم براشون بگذاريد.

چقدر طولاني شد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    خسته نباشید
    من یه جفت مرغ عشق دارم که الا حدود 6.7 ماه میشه دارم ازشون نگه داری میکنم اما تا الا اصلا تخم نزاشتن.. منو دوستم با هم خریدیم این مرغ عشقا رو واسه اون هی دم به دقیقه تخم میزارن اما پرنده های من نه!!! مشکل این بیچاره های چیه؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط loord نمایش پست ها
    خسته نباشید
    من یه جفت مرغ عشق دارم که الا حدود 6.7 ماه میشه دارم ازشون نگه داری میکنم اما تا الا اصلا تخم نزاشتن.. منو دوستم با هم خریدیم این مرغ عشقا رو واسه اون هی دم به دقیقه تخم میزارن اما پرنده های من نه!!! مشکل این بیچاره های چیه؟؟؟

سلام
    تخم نگذاشتن جفت شما به خيلي چيزها بستگي داره
    اولين و مهمترين موضوع بالغ بودن جفت ها و آمادگيشونه. بعد تغذيه شون و مكان نگهداري
    يه توضيح كوچيك درمورد جفت بدين تا بهتر راهنمايي كنيم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    ایول چه سریع جواب دادین....
    بهشون ارزن میدم بخورن.... نگهداریشونم که تو قفسن و با میخ قفسو زدم به دیوار .....توضیح کوچیک یعنی باید چیو توضیح بدم؟؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط loord نمایش پست ها
    ایول چه سریع جواب دادین....
    بهشون ارزن میدم بخورن.... نگهداریشونم که تو قفسن و با میخ قفسو زدم به دیوار .....توضیح کوچیک یعنی باید چیو توضیح بدم؟؟

خوب اولين مشكل از غذايي هست كه به جفت ميديد. ببينيد ممكنه يه جفت با همون ارزن هم قادر به تكثير باشن ولي يه جفت ديگه فقط ازرن كفايت مواد مورد نيازشون رو نكنه

شما بايد مخلوط ازرن و كتان رو هميشه در اختيار پرنده قرار بديد*(3/4 ارزن و 1/4 كتان)

سبزي جعفري و هويج رنده شده هفته اي دوبار و جوانه گندم هفته اي يك بار. هر 10-15 روز هم سفيده تخم مرغ رنده شده بهشون بديد. از ميوه ها و سبزي هاي مجاز ديگه هم حتما بهشون بديد.

كف دريا هم هميشه تو قفس باشه

اگه تو قفس لونه هست برداريد چون مطمئنن ديگه نسبت بهش بي تفاوت شدن.

توضيح هم منظورم رابطه ي جفت باهم بود. سرهمديگه رو ميخارونن؟ نر به ماده غذا ميده؟

نر آواز ميخونه؟ اگه نر آماده باشه بايد همش در حال آواز خوندن باشه به خصوص صبح و بعدازظهر.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و کاسکو
    شماره عضویت
    12399
    سلام خدمت دوستان. یه سوال میشه مرغ عشق که جفت خورده ومادش تخم گذاشته بعد مرغ عشق نر هم با جفتش باشه هم با یه مرغ عشق ماده دیگه الان برا من دقیقا اینجوری شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط asdrty نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. یه سوال میشه مرغ عشق که جفت خورده ومادش تخم گذاشته بعد مرغ عشق نر هم با جفتش باشه هم با یه مرغ عشق ماده دیگه الان برا من دقیقا اینجوری شده

سلام
    گاهي مرغ عشق هاي نر همزمان با دوتا مرغ عشق ماده رفتارهاي جفت گيري نشون ميده كه اين به خاطر آماده بودن هردو مرغ ماده هستش.

بهتره مرغ غشق ماده اي كه تخم نداره رو جدا كنيد. چون ممكنه مرغ نر ديگه به تخم ها و مرغ ماده اي كه تخم داره توجهي نكنه

بهترين كار اينه كه براي هر جفت يه قفس و لونه ي مجزا در نظر بگيريد تا اين سري مشكلات پيش نياد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها

خوب اولين مشكل از غذايي هست كه به جفت ميديد. ببينيد ممكنه يه جفت با همون ارزن هم قادر به تكثير باشن ولي يه جفت ديگه فقط ازرن كفايت مواد مورد نيازشون رو نكنه

شما بايد مخلوط ازرن و كتان رو هميشه در اختيار پرنده قرار بديد*(3/4 ارزن و 1/4 كتان)

سبزي جعفري و هويج رنده شده هفته اي دوبار و جوانه گندم هفته اي يك بار. هر 10-15 روز هم سفيده تخم مرغ رنده شده بهشون بديد. از ميوه ها و سبزي هاي مجاز ديگه هم حتما بهشون بديد.

كف دريا هم هميشه تو قفس باشه

اگه تو قفس لونه هست برداريد چون مطمئنن ديگه نسبت بهش بي تفاوت شدن.

توضيح هم منظورم رابطه ي جفت باهم بود. سرهمديگه رو ميخارونن؟ نر به ماده غذا ميده؟

نر آواز ميخونه؟ اگه نر آماده باشه بايد همش در حال آواز خوندن باشه به خصوص صبح و بعدازظهر.
    والا اینا که همیشه درحال جیغ و داد کردنن بعضی وقتا دیگه اعصاب کل خونواده رو بهم میریزن .... خیلی میرن تو لونه اما خب خبری از تخم نیست ...کف دریا از کجا بیارم؟؟؟!!
    من فکر میکنم نره اماده باشه اما خب ماده یکم لج میکنه ...چون بعضی وقتا میبینم نره میره تو لونه ماده رو صدا میکنه اما ماده نمیره پیشش...

صفحه 144 از 475 نخستنخست ... 4494125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163194244 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)