کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم.

بله ، نحوه ی آماده کردنش مثل همون سبزه ی عید هستش ولی باید اندازش مثل تصویر زیر بشه ، یعنی طول جوانه ها باید در حد 1.5 تا 2 سانت بشه و اجازه ندید که رو به سبزی بره و به همین شکل براشون در ظرف مناسبی قرار بدید تا مصرف کنن . اوایل ممکنه که مثل خیلی چیزای دیگه علاقه ای نسبت بهش نشون ندن ولی کم کم میخورن:

موفق باشید
    بینهایت ممنونم
    فقط اون قسمت ریشه رو میخورن یا خود گندم رو هم استفاده میکنن؟ در هفته چند بار از این جوانه ها براشون بذارم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام دوستان چند روز پیش یه ظرف آب برای شنا برای مرغ عشق های خریده بودم . چند ساعت پیش ازمایشی گزاشتم ببینم دوست دارن . الان که نگاه کردم دیدم خودشو خیس کردن و هنوزم دارن با اب بازی میکنن . چون تو اتاق هستن و دما بالا نیست .ظرف اب رو برداشتم و قفس رو گذاشتم بیرون که هوا یکم گرمه که سرما نخورن .فکر کنم کار اولم اشتباه بوده که این موقع براشون طرف اب گذاشتم . ولی نمیدونم کار دومم درست بوده یا نه ؟

و یه چیز دیگه. مرغ عشق ماده من که فکر کنم سنش هم یکم از نره کمتره در غذاهایی که با دست بهشون میدم (سبزیجات و میوه و ...) یا هر چیزی که کم باشه نمیزاره نره نزدیک بیاد و نوک بهش میزه ، البته همیشه با هم خوب هستن (فکر کنم حسوده
    مثل همین ظرف ابه ، نمیزاشت اونم خودشو خیس کنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط grey_89 نمایش پست ها
    بینهایت ممنونم
    فقط اون قسمت ریشه رو میخورن یا خود گندم رو هم استفاده میکنن؟ در هفته چند بار از این جوانه ها براشون بذارم؟

سلام

نه به همین شکلی که در تصویر وجود داره براشون بذارید و نیازی به جدا سازی جوانه ها از خود گندم نیست .
    در هفته حداکثر دوبار براشون کافیه .

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام دوستان چند روز پیش یه ظرف آب برای شنا برای مرغ عشق های خریده بودم . چند ساعت پیش ازمایشی گزاشتم ببینم دوست دارن . الان که نگاه کردم دیدم خودشو خیس کردن و هنوزم دارن با اب بازی میکنن . چون تو اتاق هستن و دما بالا نیست .ظرف اب رو برداشتم و قفس رو گذاشتم بیرون که هوا یکم گرمه که سرما نخورن .فکر کنم کار اولم اشتباه بوده که این موقع براشون طرف اب گذاشتم . ولی نمیدونم کار دومم درست بوده یا نه ؟

و یه چیز دیگه. مرغ عشق ماده من که فکر کنم سنش هم یکم از نره کمتره در غذاهایی که با دست بهشون میدم (سبزیجات و میوه و ...) یا هر چیزی که کم باشه نمیزاره نره نزدیک بیاد و نوک بهش میزه ، البته همیشه با هم خوب هستن (فکر کنم حسوده
    مثل همین ظرف ابه ، نمیزاشت اونم خودشو خیس کنه
    سلام
    بهترین زمان برای حمام کردن مرغ عشق و کلا طوطی ها حوالی ظهر هستش ، تا زمان کافی برای خشک کردن خودشون تا زمان استراحته شبانه داشته باشن و حمام کردن در عصر و شب معمولا به دلیل اینکه زمان کافی برای خشک کردن خودشون ندارن باعث سرماخوردگی مرغ عشق ها میشه.
    با این تفاسیر کار اول شما اشتباه بوده .
    در مورد کار دوم باید عرض کنم با توجه به این که شما ساکن جنوب کشور هستید و در حال حاضر هوای اون مناطق بسیار گرمه ، قطعا هوای داخل خانه به دلیل استفاده از کولر دارای اختلاف دمایی حداقل بین 10 تا 15 درجه خنک تر از بیرون هستش( با توجه به این که شما فرمودید دمای اتاق بالا نیست ) و انتقال ناگهانی مرغ عشق ها از داخل خونه به بیرون کار بسیار اشتباهی هست و این حیونکی ها بشدت به تغییر ناگهانی دما حساس هستن و بهشون شوک وارد میشه.

چند نکته هم در مورد حمام کردن مرغ عشق ها خدمتتون عرض کنم:
    1 - بهترین زمان برای حمام کردن طوطی ها حدود ظهر هستش نه عصر و شب.
    2 - هرگز ظرف آب رو برای طولانی مدت برای طوطی ها قرار ندید چون ممکنه که طوطی در آب مدفوع کنه و از اون آب بنوشه که باعث مریض شدنش میشه و تنها در حدی که بدن خودشون رو خیس کنن کافیه.
    3 - هرگز در محیط با دمای پایین اقدام به حمام کردن مرغ عشق ها نکنید چون با این کار کمک به سرماخوردن شون میکنید.
    4 - آبی که براشون قرار میدید نه خیلی گرم و نه خیلی سرد ، بلکه باید ولرم باشه.
    5 - بعد از حمام کردن حتما کف قفس رو تعویض کنید چون در صورت خیس باقی موندن ، فضا رو کاملا برای رشد انواع باکتر یها و بروز بیماریها فراهم میکنه.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام امروز برای اولین بار دیدم که مرغ عشق نر میخواست بره روی ماده که یهو افتاد .نمیدونم ماده نذاشت یا چوبی که روش ایستاده بود خوب نبود و باعث بهم زدن تعادلش شد ولی فکر کنم ماده اماده نیست هنوز . ؟
    نره امادست و سنش یکم از ماده بیشتره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام امروز برای اولین بار دیدم که مرغ عشق نر میخواست بره روی ماده که یهو افتاد .نمیدونم ماده نذاشت یا چوبی که روش ایستاده بود خوب نبود و باعث بهم زدن تعادلش شد ولی فکر کنم ماده اماده نیست هنوز . ؟
    نره امادست و سنش یکم از ماده بیشتره
    سلام.بهتره یک عکس از نوک ماده و چوب نشیمن قرار بدید.ممکنه نر به دلیل بی تجربگی فعلا نتونه تعادلش رو حفظ کنه که به مرور مشکلش برطرف میشه.بهتره عکس قرار بدید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره یک عکس از نوک ماده و چوب نشیمن قرار بدید.ممکنه نر به دلیل بی تجربگی فعلا نتونه تعادلش رو حفظ کنه که به مرور مشکلش برطرف میشه.بهتره عکس قرار بدید.
    سلام اقای اسکندی
    عکس از نوک ماده(سبزه) و چوبی که بیشتر وقتا رو همین میشینن ، فکر کنم چون بالاتره

میخواستم اگر مشخص هست سن تقریبیشون هم بهم بگین؟ . و هنوز براشون لونه نزاشتم ، کی باید براشون لونه قرار بدم ؟ ببخشید اگر کیفیت عکس ها خوب نیست . ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام اقای اسکندی
    عکس از نوک ماده(سبزه) و چوبی که بیشتر وقتا رو همین میشینن ، فکر کنم چون بالاتره

میخواستم اگر مشخص هست سن تقریبیشون هم بهم بگین؟ . و هنوز براشون لونه نزاشتم ، کی باید براشون لونه قرار بدم ؟ ببخشید اگر کیفیت عکس ها خوب نیست . ممنون
    سلام.چوب که مناسب نبود.بهتره از چوب یا نی های صاف استفاده کنید.به مرور ناخن هاشون رو کج میکنه این چوب ها.به نظرم ماده ی ناآمادتون حدود ده و نر جوانتون حدود شش الی هفت ماه داره.حالا باز نظر دیگر دوستان هم بدونیم بد نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    وقتي مرغ عشق ميخواد تخم بزاره بايد تو لونه ش چي بزارم؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    وقتي مرغ عشق ميخواد تخم بزاره بايد تو لونه ش چي بزارم؟
    سلام
    مرغ عشق در صورتی که از لونه های استاندارد مثل لونه های پلاستیکی که توی مغازه ها هست استفاده بشه نيار نداره كف لونه اش چيزي گذاشته بشه.
    ویرایش توسط اسکندری : 8th July 2013 در ساعت 06:23 PM

صفحه 130 از 475 نخستنخست ... 3080111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149180230 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)