صفحه 11 از 475 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 4744
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sherman_2 نمایش پست ها
    اما مرغ عشق من از دیروزه یه دونه تخم گذاشته البته خیلی جوجه بوده خریدمش اولین بارشه تخم گذاشته/امکان داره که بازم بذاره؟؟؟؟؟
    معمولا یک روز در میون تخم میگذارن و چون دفعه ی اولشه تخم میگذاره ممکنه تعداد زیادی نذاره ولی شاید تا چهارتا هم تخم بگذاره.لطفا پست های تکراریت رو پاک کن.ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    یه مرغ عشق دارم که نمیدونم چند وقتشه .چند روز پیش هم یه ملنگو گرفتم و وقتی فهمیدم هم که با هم کنار نمیان دیشب رفتم واسه طوطیه قفس گرفتم اما دم آخری بالاخره زهرش رو به مرغ عشق بیچاره امریخت و نمیدونم چجوری از تو قفس نوک بالایی مرغ عشقمو زخمی کرده.یه ذره خون اومد اما زود خونش بند اومد.امکان داره براش اتفاقی بیوفته؟یه چند وقتیه انگار فین فین میکنه و یه ذره آب ریزش بینی داره.خودشو بیشتر از قبل میخارونه و پرش هم شروع به ریختن کرده.چند وقت پیش هم سرشو فرو میکرد تو ظرف آبش انگار میخواست خودکشی کنه .دوس ندارم اینم مث جفتش تلف شه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    یه مرغ عشق دارم که نمیدونم چند وقتشه .چند روز پیش هم یه ملنگو گرفتم و وقتی فهمیدم هم که با هم کنار نمیان دیشب رفتم واسه طوطیه قفس گرفتم اما دم آخری بالاخره زهرش رو به مرغ عشق بیچاره امریخت و نمیدونم چجوری از تو قفس نوک بالایی مرغ عشقمو زخمی کرده.یه ذره خون اومد اما زود خونش بند اومد.امکان داره براش اتفاقی بیوفته؟یه چند وقتیه انگار فین فین میکنه و یه ذره آب ریزش بینی داره.خودشو بیشتر از قبل میخارونه و پرش هم شروع به ریختن کرده.چند وقت پیش هم سرشو فرو میکرد تو ظرف آبش انگار میخواست خودکشی کنه .دوس ندارم اینم مث جفتش تلف شه

سلام

از نوک زخمیش عکس بگذارید. شاید نیاز باشه ضد عفونی بشه

آبریزش از بینی اگر همراه با کسالت و چرت زدن باشه میتونه نشونه بیماری باشه

ریختن پراش احتمال زیاد مربوط به پرریزی هست و جای نگرانی نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ای کاش زودتر از این جدا می کردین

اگه می تونید ببریدش پیش دامپزشک . شاید اون زخم داره اذیتش می کنه

شما همونطور که نفیسه خانم گفتن به نشانه های دیگه هم توجه کنید و اگه تغییرات دیگه ای دیدید تو حالتش ببرید پیش دامپزشک.

ولی وقتی هم که آبریزش بینی داره با دستمال کاغذی بینیش رو پاک کنید . برای هر سوراخ بینی هم دستمال کاغذی جدا استفاده کنید.

دستمال کاغذی رو به این شکل استفاده کنید :

ویرایش توسط sepideh : 7th August 2012 در ساعت 12:00 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    راستش میترسم بهش دس بزنم آخه نوشته بود که اگه اب ریزش بینی داشته باشه ممکنه بیماریش به انسان هم منتقل بشه.متاسفانه نتونستم از نوکش عکس بگیرم یه کوچولو جای زخمش نسبت به رنگ نوکش تیره تر شده. چون رام شده س و قبل از این که طوطی بخرم خیلی باهاش بازی میکردم خیلی تقلا میکنه که بیاد بیرون و مث قبل بازی کنیم .دو روزه از قفس نیوردمش بیرون.نسبت به قبل کم تر میخونه و کم تر تو قفسش ورجه وورجه میکنه.کم تر غذا میخوره.وقتی با طوطیم بازی میکنم با حسرت نگام میکنه دلم ریش میشه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    راستش میترسم بهش دس بزنم آخه نوشته بود که اگه اب ریزش بینی داشته باشه ممکنه بیماریش به انسان هم منتقل بشه.متاسفانه نتونستم از نوکش عکس بگیرم یه کوچولو جای زخمش نسبت به رنگ نوکش تیره تر شده. چون رام شده س و قبل از این که طوطی بخرم خیلی باهاش بازی میکردم خیلی تقلا میکنه که بیاد بیرون و مث قبل بازی کنیم .دو روزه از قفس نیوردمش بیرون.نسبت به قبل کم تر میخونه و کم تر تو قفسش ورجه وورجه میکنه.کم تر غذا میخوره.وقتی با طوطیم بازی میکنم با حسرت نگام میکنه دلم ریش میشه

نگران نباشید منتقل نمیشه. بیماری های مشترک بین انسان و طوطی خیلی کم هستن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دیگه اگه مریض باشه شما مامانشی دیگه باید پرستاری کنی ازش

نگران نباش اتفاقی نمی افته

اگه می تونی اتاق هاشون رو جدا کن .چون خیلی باهاش بازی می کردی و الان مثل قبل براش وقت نمی ذاری مرغ عشقت غصه می خوره یه بلایی سرش میادا .

وقتی تو یه خونه یه طوطی دیگه اضافه میشه باید طوری برنامه ریزی بشه که برای هر دو تا وقت گذاشته بشه . برای اینکه طوطی اولت حسودی نکنه بهش بیشتر توجه کن .طوطی های اول مثل بچه های اول یه خونواده هستن که با ورود بچه جدید حسودی می کنن .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    ممنون از راهنماییهاتون.صفحه ی اول این تایپک در مورد بیماری پسیتاکوز یه همچین چیزی نوشته بودن که یکی از علائم بیماری اب ریزش بینی بود که از پرنده به انسان منتقل میشه.از وقتی تو قفسش آینه گذاشتم حسابی سرگرم شده و از جلوش کنار نمیره.همش داره عکس خودشو نوک میزنه.میترسم واسش جفت بگیرم وابستگیش بهم کم بشه و مث قبل باهام راه نیاد.با این حساب که شما فرمودین میتونم مث قبل باهم بازی کنیم؟ مرغ عشقم خیلی از جوجه م خوشش میاد اما جوجه ی بیمعرفت نوکش میزنه.وقتی جیک جیک میکنه مرغ عشقم هم سر و صدا میکنه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون از راهنماییهاتون.صفحه ی اول این تایپک در مورد بیماری پسیتاکوز یه همچین چیزی نوشته بودن که یکی از علائم بیماری اب ریزش بینی بود که از پرنده به انسان منتقل میشه.از وقتی تو قفسش آینه گذاشتم حسابی سرگرم شده و از جلوش کنار نمیره.همش داره عکس خودشو نوک میزنه.میترسم واسش جفت بگیرم وابستگیش بهم کم بشه و مث قبل باهام راه نیاد.با این حساب که شما فرمودین میتونم مث قبل باهم بازی کنیم؟ مرغ عشقم خیلی از جوجه م خوشش میاد اما جوجه ی بیمعرفت نوکش میزنه.وقتی جیک جیک میکنه مرغ عشقم هم سر و صدا میکنه.
    آبریزش بینی می تونه نشانه بیماری های زیادی باشه ولی همیشه هم نشونه بیماری نیست . آره اگه جفت بگیرید وابستگیش به شما کمتر میشه . یا باید به همون اندازه قبل بهش برسید یا براش جفت بگیرید که احساس تنهایی نکنه . آره می تونی باهاش بازی کنی ، چرا نتونی؟؟؟ چون با جیک جیک کردن طوطی جدید سرو صدا می کنه متوجه شدی که ازش خوشش میاد ؟؟ این کارش ممکنه به خاطر جلب توجه شما باشه نه خوش اومدن از طوطی جدید . طوطی جدید باید رام رام بشه تا بتونید اینا رو بهم معرفی کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    آبریزش بینی می تونه نشانه بیماری های زیادی باشه ولی همیشه هم نشونه بیماری نیست . آره اگه جفت بگیرید وابستگیش به شما کمتر میشه . یا باید به همون اندازه قبل بهش برسید یا براش جفت بگیرید که احساس تنهایی نکنه . آره می تونی باهاش بازی کنی ، چرا نتونی؟؟؟ چون با جیک جیک کردن طوطی جدید سرو صدا می کنه متوجه شدی که ازش خوشش میاد ؟؟ این کارش ممکنه به خاطر جلب توجه شما باشه نه خوش اومدن از طوطی جدید . طوطی جدید باید رام رام بشه تا بتونید اینا رو بهم معرفی کنید .
    امروز متوجه شدم که همراه با فین فین کردنش برعکس قبل ابریزش نداره اما یه صدای عجیبی از خودش در میاره که تاحالا ازش نشنیده بودم مثل غرغر کردن.منظورم از جوجه م هم یه جوجه ی مرغ یا خروسه .طوطیم که تا مرغ عشقه مو میبینه میخواد خفه ش کنه.مرغ عشقم پرش رو زخمی کرده میتونه به خاطر این بوده باشه که ناراحته از این وضع؟

صفحه 11 از 475 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061111 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)