کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمايي.

من قصد نداشتم سرلاكي بزرگش كنم واسه همين تا الان صبر كردم. هنوز هم والدينشون از قفس بيرون ننداختنش.هنوز تو لونه هستش.

واسه جيغ كشيدن هم خب از من ميترسه ديگه.تا ميزارمش روي دست نوك ميزنه و مثل خفاش از دستم آويزون ميشه و با بالهاي باز شروع ميكنه به جيغ كشيدن. هم از اينكارش خندم ميگيره هم ناراحت ميشم انقدر از من ميترسه
    پس چی جوری باهاش یکم بازی کردین وقتی هنوز تو قفسه؟
    اگه حوصله ووقت لازم برای سرنگی بزرگ کردنو ندارین بزارین بعداز حدود1ماه که از تخم در اومدن شروع به تربیت کنین که خدایی نکرده والدین از غذادادن به بچه ها منصرف نشن تاخودتون مجبور به غذا دادن بشین
    چون بعضی از والدین وقتی میبینن پرنده به دست شخص دیگه داره بزرگ میشه اونو دیگه جزو فرزندان خودشون نمیدونن و به سراغ نگه داری بچه های دیگه میرن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    12084
    سلام به اساتید محترم.
    من یه قفس تقریبا بزرگ برای مرغ عشق ساختم و میخوام بدونم ایا لانه ی پلاستیکی بهتره یا کوزه؟
    رفته بودم پرنده فروشی گفتن کوزه بهتره چون وقتی ماده روش نیست تخم رو گرم نگه میداره
    و اینکه میخواستم بدونم ایا باید لونه هارو به فاصله ی زیاد توی قفس نصب کنم؟چون میگن کنار هم باشه همو میخورن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط llseyedll نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم.
    من یه قفس تقریبا بزرگ برای مرغ عشق ساختم و میخوام بدونم ایا لانه ی پلاستیکی بهتره یا کوزه؟
    رفته بودم پرنده فروشی گفتن کوزه بهتره چون وقتی ماده روش نیست تخم رو گرم نگه میداره
    و اینکه میخواستم بدونم ایا باید لونه هارو به فاصله ی زیاد توی قفس نصب کنم؟چون میگن کنار هم باشه همو میخورن.
    سلام دوست عزیز
    در ابتدا عرض کنم که بنده جزء اساتید نیستم و در حد اطلاعاتی که دارم شمارو راهنمائی میکنم.
    میتونید از هر دو نوع لونه استفاده کنید اما هردو نوع دارای مزایا و معایبی هستن :
    لونه های پلاستیکی:
    از لحاظ قیمت ،شستوشو و ضد عفونی کردن و عمر کاری نسبت به سایر انواع لونه ها برتری دارن اما دارای نقطه ضعف هایی هم هستن که میشه به عدم جذب رطوبت(وجود رطوبت در زمان بدنیا اومدن جوجه ها هنگام شکستن پوسته تخم دارای اهمیت هستش و از سخت شدن بیش از حد پوسته تخم جلوگیری میکنه) و احتمال بیرون افتادن تخم یا جوجه ها بصورت اتفاقی به دلیل نزدیکی سطح کف لونه به سطح در ورودی لونه اشاره کرد.
    لونه های سفالی:
    از لحاظ جذب رطوبت ، تنوع شکل و استحکام نسبت به سایر انواع لونه ها برتره اما دارای معایبی مثل وزن سنگین لونه ( به خاطر سفالی بودن) ، سخت بودن بررسی اوضاع و شرایط داخل لونه(سرکشی به داخل لونه دشواره) و همینطور چونکه شکل لونه های سفالی مدور هستش امکان نصبشون در خارج از قفس امکان پذیر نیست.
    اما با این توضیحات بنده پیشنهاد میکنم که شما از لونه ی پلاستیکی استفاده کنید چون امروزه بسیار پرکاربرد تر از سایر لونه ها هستش و استفاده ازش راحتتره و معایبی هم که داره در عمل چندان ایجاد مشکل نمیکنه و به شرایط خاصی برمیگرده و برای این معایب راه حل های ساده ای وجود داره.
    اگه از چند جفت مرغ عشق در کنار هم نگهداری میکنید حتما لونه ها رو با فاصله از هم قرار بدید چون جفت ها نسبت به هم پرخاشگر میشن و گاهی تخم های همدیگه رو میشکنن و گاهی هم به همدیگه صدمه میزنن.
    در ضمن صبر کنید سایر دوستان هم نظرشون رو مطرح کنن چون ممکنه به نظر بنده ایراداتی وارد بشه.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    سلام به اساتید محترم.
    فقط من یک مطلب رو اضافه کنم چون هرچه بودرو اقا محمدرضا گفتند
    سعی بشه لانه ها ارتفاعشون از1متر بیشتر نباشه که هنگام خروج جوجه از لانه
    ارتفاع سبب مرگ پرنده نشه
    ویا اگه ارتفاعرو بیشتر میخواین بکنین اواخرروز17 زیرخروجی هر لانه مقداری کاه بزارین که جوجه رو اون فرود بیاد و صدمه نبینه
    استفاده از لانه پلاستیکی به نظر من بهتره چون کوزه گلی سخت تر تمیز میشه و هنگام تجمع مدفوع پرنده داخل لونه شرایط فسادو تشدید میکروب زیاد میشود

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    من یه قفس تقریبا بزرگ برای مرغ عشق ساختم .
    سلام .خودتون قفس ساختین یا بیرون براتون قفس ساختن ؟
    اگر خودتون ساختین میخواستم عکسش رو بزارین . ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    10480
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    خیر این مورد اسهال نیست.فقط استرس ورود به محیط جدید هست.پرنده هنوز به خوردن غذا روی نیاورده و چون چیزی نخورده طبیعتا فقط آب هم دفع میکنه.نگران نباشید و دارویی مصرف نکنید
    با تشکر از دوستان

دلیل سبز بودن مدفوع چیه؟
    نشونه ی مریضی خاصیه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladh نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان

دلیل سبز بودن مدفوع چیه؟
    نشونه ی مریضی خاصیه؟
    سلام
    آقای اسکندری عزیز فرمودن که تنها دلیلش استرس ورود به محیط جدید و کم غذا خوردنه پس نگران نباشید و در ضمن مریضی هم نیست و به مرور زمان که پرنده به محیط عادت کنه مشکل برطرف میشه.
    در حال حاضر مگه باز هم اسهال داره یا اینکه خوب شده؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173

13

سلام دوستان
    من اول میخواستم خودم یه قفس 50*50 درست کنم با چوب و تور ، ولی دیگه خریدم
    یه قفس خریدم که بعد یه جفت مرغ عشق بخرم.اندازش 26*38 ارتفاع 37
    میخواستم بدونم اندازش خوبه ؟
    و چون من میخواستم که تخم بزارن و جوجه دار بشن. امکان داره چون شاید قفس کوچیک باشه تخم نذارن ؟

چقدر عکسه بزرگ شد !!! اولین بار بود عکس میزاشتم
    اینم یه عکس دیگه
    http://up.parsipet.ir/uploads/1367828983742.jpg

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اول میخواستم خودم یه قفس 50*50 درست کنم با چوب و تور ، ولی دیگه خریدم
    یه قفس خریدم که بعد یه جفت مرغ عشق بخرم.اندازش 26*38 ارتفاع 37
    میخواستم بدونم اندازش خوبه ؟
    و چون من میخواستم که تخم بزارن و جوجه دار بشن. امکان داره چون شاید قفس کوچیک باشه تخم نذارن ؟

چقدر عکسه بزرگ شد !!! اولین بار بود عکس میزاشتم
    اینم یه عکس دیگه
    http://up.parsipet.ir/uploads/1367828983742.jpg
    سلام.ابعاد قفس مناسبه و مشکلی نداره.گذاشتن لونه برای جفتی که تازه خریداری شدن لزومی نداره.هروقت آماده شدن بعد لونه گذاری کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام دوستان
    من تا چند روز دیگه یه جفت مرغ عشق میخرم و سوال برام پیش اومده
    با توجه به اینکه من بوشهر زندگی میکنم و هوا به طور متوسط از ساعت 10-11 تا4 - 5بعدظهر گرم هست و ما بیشتر وقتا کولر روشن میکنیم(ظهر و شب ها ).
    1 من قفس رو کجا بزارم ، تو بالکن یا تو اتاق خودم ؟
    2 اگر هردوجا باشه چه ساعتی بیرون و چه ساعتی بیارم تو اتاق ؟
    3 و اگه جا به جا بشه استرس میگیرن که ؟
    راستی یکی از همسایه هامون یه جفت مرغ عشق داره که ظاهرا همیشه تو بالکن هستن و داخل خونه نمیبره. یعنی پرنده بیچاره گرمش نمیشه
    ممنون از دوستان . ببخشید من زیاد سوال میپرسم

صفحه 101 از 475 نخستنخست ... 51828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120151201 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)