صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI..62 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای سیفون کردن آب تانک فلاورم ازاین روش استفاده میکنم ابتدا 24 ساعت قبل مقداری آب رو درون بشکه ریخته که این مقدار به اندازه 30% آب تانک هست اینکار رو میکنم که کلر آب از بین بره بعد از 24 ساعت 30% از آب تانک رو خارج کرده فیلترهای تانک رو شسته و نمک رو به تانک اضافه میکنم و بعد آب بشکه رو میریزم توی تانک این روش رو من برای فلاور قبلیم هم انجام میدادم و مشکلی هم براش پیش نیومد.ممنون میشم اشکالات وخطرات این روش رو به من بگید و روش پیشنهادیه خودتون رو بفرمایید.
    یه سوال دیگه:آیا میشه نمک رو ازابتدا به آب بشکه اضافه کردیعنی آب و نمک 24 ساعت توی بشکه بمونند بعد بریزم توی تانک؟؟اگر سوالاتم خیلی ابتدایی هستند عذرخواهی میکنم بنده تجربه آکواریوم داری وفلاور سایز کردن رو دارم ولی با مطالعه مطالب این فروم متوجه شدم که اطلاعاتم درآکواریوم داری ومخصوصانگهداری ازفلاور خیلی کم هست.باتشکر از صبر و حوصله ای که پیشه کرده اید
    سلام دوست عزیز
    سیفون و بالا نگه داشتن کیفیت اب در رشد هد و سلامتی فلور تاثیر خوبی داره فقط چند نکته
    در مورد دپوی اب شما اب رو به مدت 24 ساعت درون بشکه نگهداری میکنید ولی نگفتید هوادهی هم داره یا خیر اگر بدونه هوادهی باشه کلر اب در این زمان به هیچ عنوان از بین نمیره و فقط در شرایطی که در این 24 ساعت هوادهی خوب و قوی داشته باشید کلر اب از بین خواهد رفت
    حتما سعی کنید دمای ابی که بعد از سیفون به تانک اضافه می کنید هم دما با اب داخل اکواریومتون باشه یا نهایتا یک الی 2 درجه اختلاف
    نمک مشکلی نداره می تونید هز زمان که خواستید اضافه کنید بهتره داخل همون بشکه به اب اضافه کنید تا خوب حل بشه
    در مورد شستشوی فیلترها بهتریه برای شستشوی فیلترها از همون ابی که سیفون کردید استفاده کنید کل فیلترو ابرها رو داخل اون اب شستشو بدید تا باکتریهای مفیدتون از بین نره به سیکلتون اسیب وارد نشه
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان_فلاور هورن
    شماره عضویت
    15242
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    سیفون و بالا نگه داشتن کیفیت اب در رشد هد و سلامتی فلور تاثیر خوبی داره فقط چند نکته
    در مورد دپوی اب شما اب رو به مدت 24 ساعت درون بشکه نگهداری میکنید ولی نگفتید هوادهی هم داره یا خیر اگر بدونه هوادهی باشه کلر اب در این زمان به هیچ عنوان از بین نمیره و فقط در شرایطی که در این 24 ساعت هوادهی خوب و قوی داشته باشید کلر اب از بین خواهد رفت
    حتما سعی کنید دمای ابی که بعد از سیفون به تانک اضافه می کنید هم دما با اب داخل اکواریومتون باشه یا نهایتا یک الی 2 درجه اختلاف
    نمک مشکلی نداره می تونید هز زمان که خواستید اضافه کنید بهتره داخل همون بشکه به اب اضافه کنید تا خوب حل بشه
    در مورد شستشوی فیلترها بهتریه برای شستشوی فیلترها از همون ابی که سیفون کردید استفاده کنید کل فیلترو ابرها رو داخل اون اب شستشو بدید تا باکتریهای مفیدتون از بین نره به سیکلتون اسیب وارد نشه
    موفق باشید
    تاالان که آب داخل بشکه روهوادهی نمیکردم برای هوادهی باید سنگ اکسیژن استفاده کنم درسته؟؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI..62 نمایش پست ها
    تاالان که آب داخل بشکه روهوادهی نمیکردم برای هوادهی باید سنگ اکسیژن استفاده کنم درسته؟؟
    بله دوست عزیز استفاده از سنگ هوا با هوادهی خوب باعث از بین رفتن کلر اب خواهد شد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    به هیچ عنوان از بین نمیره
    سعید جان، تست کلر رو با نستر انجام دادید ؟
    تا جایی که بنده امتجان کردم و اطلاع دارم. ظرف 24 ساعت، کلر محلول در آب، ازش خارج میشه اما افزایش جنبش مولکولی مثل انداختن سنگ هوا یا جوشاندن ، این زمان رو کاهش خواهد داد

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    سعید جان، تست کلر رو با نستر انجام دادید ؟
    تا جایی که بنده امتجان کردم و اطلاع دارم. ظرف 24 ساعت، کلر محلول در آب، ازش خارج میشه اما افزایش جنبش مولکولی مثل انداختن سنگ هوا یا جوشاندن ، این زمان رو کاهش خواهد داد
    نه دوست عزیز تست انجام ندادم تجربی هست
    خوشحال میشم از این تستی که انجام دادید همراه با عکس برای ما هم قرار بدید تا چیز جدیدی بیاموزیم
    فقط یک مورد اینکه کلر محلول در اب اگر به میزان دقیق استفاده بشه در کمترین زمان هم پس از گندزدایی اب از بین خواهد رفت ولی شما احتمال وجود کلر ازاد در اب رو هم بدید که در مواقعی به اب برای گند زدایی های ثانویه مورد کاربرد هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    8522
    سلام
    برای تانک 120 لیتری فلاور میشه از فیلتر اکسترنال استفاده کرد؟
    اگه میشه چه مارک و مدلی بخرم؟
    دیگه ماهی بزرگ شده مرتب باید سیفون کنم هم آب زیاد هدر میره(که تو این بحران کم آبی گناه داره) هم به خودم و ماهی استرس وارد میشه!!!
    یه سئوالم اینکه خود فیلتر اکسترنالو باید هر چند روز یکبار تمیز کرد؟؟

همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط palizdar نمایش پست ها
    سلام
    برای تانک 120 لیتری فلاور میشه از فیلتر اکسترنال استفاده کرد؟
    اگه میشه چه مارک و مدلی بخرم؟
    دیگه ماهی بزرگ شده مرتب باید سیفون کنم هم آب زیاد هدر میره(که تو این بحران کم آبی گناه داره) هم به خودم و ماهی استرس وارد میشه!!!
    یه سئوالم اینکه خود فیلتر اکسترنالو باید هر چند روز یکبار تمیز کرد؟؟
    سلام دوست عزیز سوالتون رو باید تو بخش خودش بپرسید...
    این تاپیک در مورد دمای آب تانک فلاوره ربطی به فیلتراسیون نداره ... علی الحال مشکلی واسه استفاده از فیلتر اکسترنال نداری ....موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21188
    دوستان یه سوال .فلاور حساس تره نسبت به شرایط ابش یا دیسکس ؟

Sent from my SM-N900T using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19103
    مطمعنن دیسکس حساس تره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دیسکس به جز در برابر بعضی از بیماری های خاص، معمولا یکی از مقاوم ترین ماهی ها نسبت به دارو و سموم هست. برای مثال یکی از آخرین ماهی هایی که با کلر میمیره دیسکسه! قدرت تحمل دیسکس در برابر فرمالین بیشتر از فلاورهورنه....دمای بالا تری رو تحمل میکنه و خیلی موارد دیگه.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)