صفحه 1 از 1915 1234567891011121314151617181920511015011001 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19143
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

گفتگو در مورد ككاتيل يا عروس هلندي(cockatiel)

با سلام به دوستان عزيز
    هرگونه بحث تبادل نظر و پرسش و پاسخ در مورد عروس هلندي در اين تاپيك انجام خواهد شد.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 26th November 2013 در ساعت 11:22 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    82
    سلام دوستان
    میخوام طوطی خودم رو معرفی کنم
    این طوطی رو وقتی 30 روزه بود خریدم بهترین زمان خرید جوجه بین 25- 30 روزه
    الان دیگه دون خور شده و خیلی هم بازیگوش و شیطون و به هیچ وجه حاظر نمیشه تو قفسش بمونه حتی برای 10 ثانیه منم برای اینکه اروم بگیره همیشه روی قفسش پارچه میکشم اونموقع هستش که اروم میگیره
    یک گلگی شدید هم از فروشندگان این پرنده زیبا دارم: وقتی میخواستم این جوجه رو بخرم با فروشندش قیمت رو تعین کردیم ولی روزی که میخواستم برم بگیرمش یهو 30 هزار تومن قیمتش رو کشید بالا بهونشون هم این بود که رنگش تکه و چون از همه ارزون فروش تره میخواد قیمت هارو ببره بالا
    بعد از اون موضوع دوباره میخواستم ازشون جوجه بگیرم ایشون یک قیمتی گفتن منم خواستم 5 هزارتومن تخفیف بده ولی اصلا حاضر به این کار نشد! و گفت اول باید رنگش مشخص بشه بعدا و قرارمون این شد که 2 تا از جوجه هاش رو که من میخواستم نفروشه تا خبرم کنه و قیمت رو بهم بگه بعد از چند روز که تماس گرفتم گفت هجدهم برات عکسش رو میفرستم
    هجدهم که رسید اس ام اس زدم تا برام عکس بفرسته ولی جواب اس ام اس نداد ، دوباره اس ام اس زدم که میفرستی یا نه گفت ok { اینقدر کلاس میذاره که تا الان شاید 30 بار جواب اس ام اس نداده و مجبور شدم تماس بگیرم}
    خلاصه تا شب منتظر موندم ولی عکس نفرستاد حتی فرداش تاشب منتظر عکس بودم ولی بازم نفرستاد
    شب بهش اس ام اس دادم چرا عکس نمیفرستید؟ من منتظر باشم یا نه؟؟؟؟
    ولی بازم جواب نداد؟!!
    به هر حال منو پیچوند ولی ما قرارمون چیزه دیگه ای بود هم گرون فروشی میکنن هم بی احترامی
    خیلی اتفاق های بد تر از این هم افتاده که نمیشه گفت مثلا یکیش اینکه : برای اینکه قیمت جوجه های جدیدش رو ببره بالا به من میگه دفعه قبل به من کم پول دادی {5 هزار تومن} تا قیمت جوجه های جدیدش رو از اونی که میگه کمتر نکنه در صورتی که من دفعه قبل پولی که با خودش تعیین کرده بودم رو کامل بهش دادم و خودش هم شمرد و تشکر هم کرد!!
    ایشون اقای صالحی پور هستند {دکتر هم نیستن} چون 4 سال تو دانشگاه بودن ولی دامپزشکی خوندن در صورتی که دکتری دامپزشکی 7 سال طول میکشه ایشون به احتمال زیاد کاردانی دارن چون خودش گفت 4 سال دانشگاه بوده درصورتی که به همه گفته دکتره{تو وبلاگش که اینطور نوشته} همکارشون هم اقای دکتر خداپرست هستن که طوطی هارو شریکی گرفتن و پرورش میدن
    من به شخصه دیگه از ایشون خرید نمیکنم و هرکسی که اینقدر کلاس بذاره و جواب اس ام اس نده قابل احترام گذاشتن نیست
    امیدوارم اگر اقای صالحی این مطلب رو خوندن ناراحت نشن چون واقعیتی هست که باید دوستان بفهمن
    حالا دیگه بگذریم بریم سراغ طوطی کوچولو
    عکس هاش رو از بچگی تا 1 ماه پیشش رو میذارم و در اینده عکس های جدید هم میگیرم و میذارم

بزرگ تره برای منه

تو این عکس جوجو یکم بزرگ تر شده

تو این عکس جوجه شبیه کرکس شده D:
    وایت فیس ها و لوتینو ها کلا سرشون کم پشته و به خاطر همینه که جوجه من وقتی بدنش پر در اورده هنوز کلش کچله

این عکس برای 3 هفته پیشه و الان کاملا بزرگ شده و عکس جدیدش رو هم میذارم

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    با سلام به دوست و برادر عزيز خودم پدرام خان
    آقا جوجه وايت فيست چطوره؟
    و اما در مورد آقايون خدا پرست و صالحي بگم كه همونطور كه قبلا هم باهات صحبت كرده بودم متوجه شدم كه چنين داستاني پيش آمده .
    اما پدرام جان در هيچ مغازه اي جوجه بدرد بخور وجود نداره....اگر هم يكي براي فروش بياره رو هوا مي زنند و چيزي به من و تو نميرسه....مرزها هم مشكل داره و پرنده خيلي خيلي كم وارد ميشه...الان در هر مغازه پرنده فروشي بري يك مشت عروس پكيده بالغ وحشي ميبيني....تازه اين وحشيهاي پكيده رو 60-70 هزار كمتر نمي دن بنابر اين همينكه 2 نفر وجود دارن و از عروس جوجه كشي مي كنند اون هم وايت فيس و در اينترنت هم اگهي ميدن و الان هم يكي از جوجه هاي اونها پيش شماست بايد كلاهمون رو بندازيم بالا ....وقتي چيزي مونو پل ميشه همينه .....مهم اين هست كه جوجه سالم و خوشگل گير بياريم .....حتي اگر 70-80 هم پولش رو بديم....وقتي چيزي در بازار كميابه همينكه پيدا كنيم خيلي شانس اورديم.
    خلاصه شما هم شانس آوردي كه الان صاحب يك جوجه وايت فيس خوشگل هستي....اگر شانس بياري و نر باشه حدود 2-3 ماهه ديگه به حرف مياد.
    جوجه من هم كه الان 4 ماهش هست البته به خوشگلي مال شما نيست و خاكستري معمولي هست كلي به حرف افتاده و ميگه ((بابا جون سلام خوبي)) صداي زنگ تلفن و چند تا سوت ديگه رو هم كه براش مي زدم داره در مياره.
    من قبلا هم چند بار عروس داشتم اما عروسي كه به حرف بياد خيلي جالب ميشه اصلا رفتارش هم فرق مي كنه منو ياد كاسكو مي اندازه.
    ویرایش توسط شاهرخ ایلخانی : 12th May 2010 در ساعت 04:17 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    82
    سلام
    درسته واقعا جوجه کمه و به نظر من 70-80 هم خیلی خوبه ولی موضوع بد رفتاری و بی احترامی هستش من
    تا حالا دیدید بعضی ها تا به یک جایی میرسن خودشون رو میگیرن و جواب سلامه ادم رو هم نمیدن خوب چیزی که من تعریف کردم همینجوریه حتی منو ادم حساب نمیکنن تا جواب اس ام اس بدن
    احساس میکنم جواب نمیده و عکس نمیفرسته تا قیمت رو ببره بالا و سو استفاده کنه
    اخه هرچیزی حدی داره
    اینقدر میگردم تا یک نفرو پیدا کنم که جوجه پرورش بده ولی دیگه از اون ادم خرید نمیکنم حالا اگر هم وایت فیس استثنایی رو مفت هم بده دیگه نمیگیرم

حالا دیگه بی خیال این موضوع
    از جوجه خودتون بگید
    ظاهرا ماشاالله پیشرفت خوبی تو صحبت کردن داره
    روش اموزشتون رو به این طوطی کوچولو برای ما هم بگید و این رو هم بگید که آیا لازمه که من تمرین زیاد با طوطی بکنم یا مثل کاسکوم خودش با شنیدن صدا تو خونه کلمه هارو یاد میگیره؟ آخه من تا الان عروس سخنگو نکردم

اگر هم تونستید یک عکس خوب از جوجه خودتون بذارید
    ممنونم[/b]
    پدرام

کاربر ساده

شماره عضویت
    82
    دوباره سلام
    الان اقا صالحی زنگ زد که این خودش یک معجزه حساب میشه:-)))))
    ایشون برام عکس فرستادن حالا نمیدونم چی شده که یهو اینجوری شد؟؟!!!
    ایشون گفت که اس ام اس منو نخونده بود و مشکل از اینترنش بوده که نتونسته عکس برام بفرسته امیدوارم واقعیت باشه و ایشون هم منو حلال کنه که اینقدر پشت سرشون حرف زدم :-)

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    60
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدرام انصاری نمایش پست ها
    دوباره سلام
    الان اقا صالحی زنگ زد که این خودش یک معجزه حساب میشه:-)))))
    ایشون برام عکس فرستادن حالا نمیدونم چی شده که یهو اینجوری شد؟؟!!!
    ایشون گفت که اس ام اس منو نخونده بود و مشکل از اینترنش بوده که نتونسته عکس برام بفرسته امیدوارم واقعیت باشه و ایشون هم منو حلال کنه که اینقدر پشت سرشون حرف زدم :-)
    سلام دوست عزيز
    درمورد پرنده فروشها خوب همه ميدونن كه اينا نه يك حرف راست ميزنن و نه انصاف دارن .بخاطر اينا نبايد عصابتو قاطي كني . الانم كه زنگ زده حتما يا مشتري نداره و يا پول لازمشه!!!
    و اما در مورد جوجه عروست بگم كه خيلي خوشگله ولي يه جاي سوال ؟؟؟ جوجه به اون كوچيكي رو چه جوري بزرگش كردي؟؟؟؟؟
    من خودم عروس دارم كه خوب هم حرف ميزنه . انشاله اگه بتونم امشب يك فيلم جديد ميگيرم ازشون و ميزارم تالار ببينيد.خيلي خيلي هم مشتاقم كه فيلم عروس خان رو ببينم .
    ديروز هم يه جفت ديگه خريدم كه دو تا جوجه دارن . ولي ماده اصلا نميرسه به جوجه ها فقط نره ميرسه . بعد امروز هم ديدم كه دارن جفتگيري ميكنن . حالا خدا كنه كه جوجه ها بزرگ بشن بعد تخم كنه وگرنه كار جوجه ها ساختست.

کاربر ساده

شماره عضویت
    82
    نقل قول نوشته اصلی توسط paraf نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    درمورد پرنده فروشها خوب همه ميدونن كه اينا نه يك حرف راست ميزنن و نه انصاف دارن .بخاطر اينا نبايد عصابتو قاطي كني . الانم كه زنگ زده حتما يا مشتري نداره و يا پول لازمشه!!!
    و اما در مورد جوجه عروست بگم كه خيلي خوشگله ولي يه جاي سوال ؟؟؟ جوجه به اون كوچيكي رو چه جوري بزرگش كردي؟؟؟؟؟
    من خودم عروس دارم كه خوب هم حرف ميزنه . انشاله اگه بتونم امشب يك فيلم جديد ميگيرم ازشون و ميزارم تالار ببينيد.خيلي خيلي هم مشتاقم كه فيلم عروس خان رو ببينم .
    ديروز هم يه جفت ديگه خريدم كه دو تا جوجه دارن . ولي ماده اصلا نميرسه به جوجه ها فقط نره ميرسه . بعد امروز هم ديدم كه دارن جفتگيري ميكنن . حالا خدا كنه كه جوجه ها بزرگ بشن بعد تخم كنه وگرنه كار جوجه ها ساختست.
    سلام
    من جوجه رو 30 روزه بود که گرفتم و خیلی هم کوچیک نبود اون عکس هایی که خیلی کوچیکه هنوز دسته من نبود
    اون عکس که شبیه کرکسه هست از اون یکم بزرگ تر بود که گرفتم {کلش هم یکم پر در اورده بود}
    جوجه های شما سنشون چقدره؟؟ اگر خیلی کوچیکن که هیچ اگر به سنی رسیدن که میتونید با سرنگ بزرگشون کنید جداشون کنید و اجازه بدید دوباره تخک بذارن

اگر تونستید از جفت عروستون و جوجه هاش عکس بذارید تا کیف کنیم

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    60
    سلام
    من جوجه رو 30 روزه بود که گرفتم و خیلی هم کوچیک نبود اون عکس هایی که خیلی کوچیکه هنوز دسته من نبود
    اون عکس که شبیه کرکسه هست از اون یکم بزرگ تر بود که گرفتم {کلش هم یکم پر در اورده بود}
    جوجه های شما سنشون چقدره؟؟ اگر خیلی کوچیکن که هیچ اگر به سنی رسیدن که میتونید با سرنگ بزرگشون کنید جداشون کنید و اجازه بدید دوباره تخک بذارن

اگر تونستید از جفت عروستون و جوجه هاش عکس بذارید تا کیف کنیم
    سلام
    جوجه هاي من تقريبا يك هفتشونه هنوز چشمهاشون باز نشده.يه مشكلي هم كه دارم الان اينه كه ديروز ديدم اينا بازم دارن جفتگيري ميكنن و ماده هم استايلش استايل تخم گذاريه!!!!!!!!!!! فقط خدا كنه كه اينجوري نشه فعلا..
    چون اگه تخم بزارن كه يا جوجه هارو ميكشن و يا رو تخم نمي خوابه. از يه طرف هم ميخوام از يه طرف ديگه قفس يه لونه ديگه بزارم كه ماده اگه خواست بره تخم بزاره بره اونجا نره هم تو اين يكي جوجه هارو بزرگ كته. من قبلا كه مرغ عشق كه داشتم اين كارو كرده بودم جواب گرقته بود م ولي در اين مورد موندم چيكار كنم.
    در مورد اون عروسي كه دارم حرف ميزنه امروز فيلمشو گرفتم زدم كامپيوتر ديدم حجمش زياد شد حدود 206 مگابايته . انشالا فردا اونارم ميزارم براي دانلود . بعد براي بزرگ كردن با سرنگ هم ميترسم كه بميرن . چون عيد يه جوجه ملنگوي زرد خريدم كه ...

کاربر ساده

شماره عضویت
    82
    چرا جوجه ملنگو هایه زرد همه میمیرن؟؟ چه فرقی بین ملنگو زرد{رنگی} و سبز هست که اینقدر ضعیفشون میکنه؟؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    درسته واقعا جوجه کمه و به نظر من 70-80 هم خیلی خوبه ولی موضوع بد رفتاری و بی احترامی هستش من
    تا حالا دیدید بعضی ها تا به یک جایی میرسن خودشون رو میگیرن و جواب سلامه ادم رو هم نمیدن خوب چیزی که من تعریف کردم همینجوریه حتی منو ادم حساب نمیکنن تا جواب اس ام اس بدن
    احساس میکنم جواب نمیده و عکس نمیفرسته تا قیمت رو ببره بالا و سو استفاده کنه
    اخه هرچیزی حدی داره
    اینقدر میگردم تا یک نفرو پیدا کنم که جوجه پرورش بده ولی دیگه از اون ادم خرید نمیکنم حالا اگر هم وایت فیس استثنایی رو مفت هم بده دیگه نمیگیرم

حالا دیگه بی خیال این موضوع
    از جوجه خودتون بگید
    ظاهرا ماشاالله پیشرفت خوبی تو صحبت کردن داره
    روش اموزشتون رو به این طوطی کوچولو برای ما هم بگید و این رو هم بگید که آیا لازمه که من تمرین زیاد با طوطی بکنم یا مثل کاسکوم خودش با شنیدن صدا تو خونه کلمه هارو یاد میگیره؟ آخه من تا الان عروس سخنگو نکردم

اگر هم تونستید یک عکس خوب از جوجه خودتون بذارید
    ممنونم[/b]
    پدرام
    با سلام به دوست عزيزم پدرام خان وايت فيس پرور
    در مورد عروسم بگم كه من دقيقا همون كاري رو كردم كه قبلا با طوطي هاي ديگم تجربش رو داشتم.يعني تكرار 2-3 كلمه در ساعتهايي از روز هر كلمه رو 20-30 بار تكرار مي كردم ......بلند.....واضح.....سعي مي كردم مثلا اگر ميگم سلام .....سين و لام و ميمش رو كاملا واضح بگم.
    هم ميرفتم كنار قفس و بهش نگاه مي كردم و كلمات رو تكرار مي كردم و هم زماني كه روي انگشتم نشسته بود رخ به رخ همينها رو تكرار مي كردم......الان حدود 10 روز هست كه پشت سر هم ميگم :بابا جون سلام خوبي.....بابا جون سلام خوبي.....اون هم دقيقا همين جمله رو ميگه الان ديگه وقتشه كه كلمه بعدي رو يادش بدم .....شايد بوس بده رو بهش ياد بدم و يا اسم خودم رو.

چرا جوجه ملنگو هایه زرد همه میمیرن؟؟ چه فرقی بین ملنگو زرد{رنگی} و سبز هست که اینقدر ضعیفشون میکنه؟؟
    البته اينجا جاي گفتگو در مورد ملنگو نيست اما چون چنين موردي رو هم در مورد عروس و كل طوطي ها داريم بد نيست كه كمي راجع بهش صحبت كنم:

هر طوطي در طبيعت يك يا چند رنگ طبيعي داره كه فقط و فقط اون رنگها در طبيعت وجود دارند....مثلا ملنگو و شاه طوطي سبز هست....كاسكو خاكستري هست.....ككاتيل خاكستري هست.........شايد 99.9 درصد طوطي ها رنگ طبيعي خودشون رو دارند و فقط در موارد نادر استثناء داريم....مثلا يك مورد ژنتيكي هست كه در اسارت و در طبيعت چنين اتفاقي ميوفته و پرنده و كلا حيوان آلبينو ميشه....يعني رنگ دانه هاي پوست و يا پرش بي رنگ يا همون سفيد ميشن....درست همين مورد رو ما در انسانها داريم....حتما آدمهاي زال رو شنيدين.....يعني تمام موي بدنشون سفيده و پوستشون هم به شدت روشن هست....خرگوش سفيد....همستر سفيد....ببر سفيد.....در بين طوطي ها هم داريم مثلا عروس البينو و كاسكوي آلبينو و ملنگوي آلبينو.

توجه داشته باشيد كه نوع آلبينو در هر موجودي بسيار حساس و مرگ و ميرش هم بالاست....حتي در انسان .

به غير از حالت خاص ژنتيكي آلبيتو ، لوتينو هم داريم.....هر طوطي كه رنگ اصليش زرد يا ليمويي نباشه اما در مواردي بشه بهش ميگن لوتينو .
    لوتينو همون آلبينو هست كه كمي خفيفتر شده...مثلا در عروس آلبينو كلا سفيد هست اما در آلبينو ممكنه كلا زرد باشه و يا بدنش سفيد و سر و كاكلش ليمويي باشه....لازم به ذكر هست كه عروس لوتينو لپ نارنجي نداره اما آلبينو داره.
    درست عين اين داستان رو در مورد ملنگو هم داريم...ملنگوي زرد همون لوتينو هست و جالبه بدونيد كه طوق دور گردن نرها خيلي كمرنگتر از ملنگوي سبز هست...در نوع ملنگوي البينو اين طوق فقط يك حلقه كم رنگ مشكي هست.
    نوع لوتينو هم در انسانها ديده ميشه...آدمهاي مو قرمز كه موهاي تمام بدنشون قهوه اي هست و موهاي سرشون به حنايي ميزنه.....اگر توجه كرده باشيد نه پدر و نه مادر اين نوع انسانها مو قرمز نيستند....درست عين عروس لوتينو كه ممكنه از يك پدر و مادر خاكستري نرمال بوجود آمده باشه.
    در نهايت بگم كه رنگ خاكستري نرمال در عروس رنگ اصلي ككاتيل در استراليا هست و رنگهاي ديگه اعم از آلبينو و لوتينو و دارچيني و گل باقالي در واقع نوعي موتاسيون هست.
    در مورد ملنگو هم رنگ اصلي اون در طبيعت سبز هست و آبي و زرد و خاكستري و سفيد اون نوعي موتاسيون هست.
    در تمامي موجودات رنگهاي موتاسيون آسيب پذيرتر و مرگ و ميرشون بالاست....براي همين هم هست كه به ندرت يك ملنگوي سرنگي سفيد يا زرد به سلامت بزرگ ميشه اما سبزها مقاومتر هستند و مرگ و مير در اونها كمتره.حتي ملنگو هاي سبز شيطونتر و پر سر و صدا تر از بقيه رنگها هستند...زماني كه غذا مي خوان صداي ونگ ونگشون بلند تر از رنگهاي ديگه هست.

صفحه 1 از 1915 1234567891011121314151617181920511015011001 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)