صفحه 32 از 1915 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051821325321032 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 19143
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_tiger نمایش پست ها
    سلام به دوستان ، من تازه عضو شدم حدود یکسال میشه که 2 تا عروس دارم البته یکی رو خیلی زود تر گرفته بودم و دستی بود ، بعد یکی وحشی گرفتم که الان دستی شده اول عروس اولی با دومی کنار نمی اومد با اینکه خیلی هم عروس جدیده بهش توجه میکرد و سمتش میرفت حالا با هم بهتر شدن حتی تویه لونه تکثیر هم میرن ولی صبح که میشه از ساعت 7 یا 8 شروع به جیغ زدن می کنن و از اتاقی که هستن هی بیرون میپرن ولی از 10 به بعد دیگه هین کارو نمی کنن کسی میتونه بگه که این رفتار عادی هست ؟ یا اونا چیزی می خوان ؟ ممنون میشم
    سلام
    نگران نباش رفتارشون طبیعی است ... همه طوطی ها صبح اول وقت یه چند ساعتی ( بسته به نوع و شخصیت هر طوطی ، مدت زمانش فرق می کنه ) جیغ جیغ می کنند ....
    :smile (249):
    اگر با هم جفت خوردند به خورد و خوراکشون برس که اگر خواستند تخم بذارند و جوجه دار بشن قوی باشن

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [QUOTE=siavash73;18806]سلام
    بلاخره منم عروس گرفتم.یه ذره کثیفه کی ببرمش حموم؟چه طور؟
    هنوز تصمیم قطعی رو در موردش نگرفتم .سنش برام خیلی مهمه به نظرتون چند ماهشه؟نر یا ماده؟صبح ساعت 9 جیغ جیغ میکرد.زیاد تحرک نداره.چی بدم بخوره؟فروشنده میگفت الان فصل جوجه نیست.الان نمیشه یه جوجه سرنگیشو گیر اورد؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    سلام
    این طوطی از وقتی که اومده خونه یک بالش رو یک مقدار بالا نگه داشته. البته نسبت به روز اول ی مقدار بهتر شدهفایل پیوست 1306
    متاسفانه یکی از انگشتا عقبی پاش هم نصفس.مادر زادی؟چه مشکلاتی داره؟نمیلنگه؟[ATTACHATTACH]
    سنرو از روی عکسا میشه مشخص کرد؟
    فایل پیوست 1307
    الان میشه جوجه یک ماه گیر اورد؟

سلام
    سن طوطی تون را به سختی بشه از روی عکس حدس زد ( نر وماده بودن را که اصلا نمیشه )
    با این حال به نظر میاد که بین یک تا دوسال داشته باشه ( یه احتمال زیاد باید یکسال و چند ماهش باشه) منقارش کاملا فرم گرفته
    اما مسئله مهم که باید به سرعت بهش رسیدگی کنید و توی عکس هم به خوبی پیداست رشد بیش از حد منفار و ناخن ها و از آن هم مهمتر نا مناسب بودن چوب نشیمن طوطی خوشگلتون است
    حتما از میله چوبی استفاده کنید که قطرش تقریبا دوبرابر و نیم از چوبی که الان نشسته بیشتر باشه ... براش جسم سخت بذارید مثل کف دریا یا بلوک معدنی که نوکش را با اون کوتاه کنه ( بسابه و کوتاه بشه )
    در مورد انگشت پاش :... مسئله ای نیست هر چند که هنگام خرید بیشتر دقت میکردید
    الان هم میشه جوجه کم سن گیر آورد جوجه کم سن را معمولا از تولید کننده ها راحت تر میشه تهیه کرد تا از توی مغازه ها ولی من فکر می کنم شما با همین طوطی خوشگل سر وکله بزنی رام رام بشه ... جوجه سرنگی بزرگ کردن نیاز به کسی داره که علاوه بر مهارت ، وقت زیادی هم داشته باشه
    فکر نکن که برای رام شدن حتما باید سرنگی باشه ....
    در مورد اینکه پرسیدی چی بدهی بخوره : به بخش تغذیه طوطی ها سر بزن و تاپیک مخصوص تغذیه کاکتیل را یک نگاهی بنداز :smile (152):
    شاد باشی

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    با سلام وتشکر از تمام دوستان
    تقریبا دستی غذا از دستم میگیره و وقتی دستم رو ببرم طرفش نمیترسه.با توجه به گفته های قبلی فکر کنم نره.من این رو50 تومن خریدم.جوجه یک ماه چنده؟البته من 3 ماه خاکسری اینجا پیدا کردم 30 ولی از این نژاد سن کم نبود.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    تقریبا دستی غذا از دستم میگیره و وقتی دستم رو ببرم طرفش نمیترسه.با توجه به گفته های قبلی فکر کنم نره.من این رو50 تومن خریدم.جوجه یک ماه چنده؟البته من 3 ماه خاکسری اینجا پیدا کردم 30 ولی از این نژاد سن کم نبود.
    بنظر منم نره.البته يه حدسه.آوازش چطوريه؟چند مدل صدا درمياره؟
    الان تو تهران جوجه تازه دون خور شده نژاد لوتينو از55تومن هست تا80تومن.بسته به انصاف فروشنده.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    بنظر منم نره.البته يه حدسه.آوازش چطوريه؟چند مدل صدا درمياره؟
    الان تو تهران جوجه تازه دون خور شده نژاد لوتينو از55تومن هست تا80تومن.بسته به انصاف فروشنده.
    5،6 مدل صدا در میاره.
    تازه دون خور شده یعنی چند روزه؟کسی رو میشناسید ارسال کنه اینجا.بیشتر روی این میگم جوجه باشه که شاید به حرف بیاد و هم تا 3 ماه دیگه که میریم خونه جدید کمتر صدا کنه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    5،6 مدل صدا در میاره.
    تازه دون خور شده یعنی چند روزه؟کسی رو میشناسید ارسال کنه اینجا.بیشتر روی این میگم جوجه باشه که شاید به حرف بیاد و هم تا 3 ماه دیگه که میریم خونه جدید کمتر صدا کنه.
    دون خور شدن مختلفه.ولي معمولا از 2ماهگي دون خورند.براي ارسال زياد اطمينان نكن به هر جايي.با آقا بابك صحبت كن ببين دارن.اگه داشته باشن فكر كنم ارسال كنن.
    از شهرتونم فكر كنم بتوني پيدا كني.
    بنظر مياد مال خودت نر باشه.با مشخصه هايي كه داره.البته قطعي نيست.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    5،6 مدل صدا در میاره.
    سلام
    فکر می کنم این طوطی را به خوبی بتونید تربیت کنید باهاش کار کنید رام میشه ......من گفتم که از روی عکسی که شما انداختید نمیشه دقیق تشخیص داد ولی این را بدانید که طوطی زیر دوسال را راحت میشه تربیت کرد حتما به این فکر نباشید که دوماه یا سه ماهه بخرید طوطی شما هم به نظر نمیاد که مسن باشه باهاش کار کنید درست میشه ... پرها را که حتما کوتاه کردید وقتی حسابی به شرایط عادت کرد تمرین روی دست آمدن را انجام بدهید
    در مورد نر و ماده بودن الان نمیشه چیزی گفت تا زمانی که بالغ بشه ... من طوطی لوتینو ماده دیدم که مثل نر آواز می خوند و همه می گفتند نر است و فقط وقتی تخم گذاشت معلوم شد که ماده است

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    فکر می کنم این طوطی را به خوبی بتونید تربیت کنید باهاش کار کنید رام میشه ......من گفتم که از روی عکسی که شما انداختید نمیشه دقیق تشخیص داد ولی این را بدانید که طوطی زیر دوسال را راحت میشه تربیت کرد حتما به این فکر نباشید که دوماه یا سه ماهه بخرید طوطی شما هم به نظر نمیاد که مسن باشه باهاش کار کنید درست میشه ... پرها را که حتما کوتاه کردید وقتی حسابی به شرایط عادت کرد تمرین روی دست آمدن را انجام بدهید
    در مورد نر و ماده بودن الان نمیشه چیزی گفت تا زمانی که بالغ بشه ... من طوطی لوتینو ماده دیدم که مثل نر آواز می خوند و همه می گفتند نر است و فقط وقتی تخم گذاشت معلوم شد که ماده است
    سلام
    همونطور که در پست بالا گفتم بیشتر روی این میگم جوجه باشه که شاید به حرف بیاد و هم تا 3 ماه دیگه که میریم خونه جدید کمتر صدا کنه. چون شنیدم عروس در سن بلوغ صداش بیشتر میشه و بد اخلاق میشه البته اگه این سنش 1/5 باشه فکر کنم تو سن بلوغه.درسته؟تازه جوجه فکرکنم ریخت و پاشش هم کمتره.
    دیشب راحت گذاشت به نوک و سرش دست بزنم.
    سپاس

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    همونطور که در پست بالا گفتم بیشتر روی این میگم جوجه باشه که شاید به حرف بیاد و هم تا 3 ماه دیگه که میریم خونه جدید کمتر صدا کنه. چون شنیدم عروس در سن بلوغ صداش بیشتر میشه و بد اخلاق میشه البته اگه این سنش 1/5 باشه فکر کنم تو سن بلوغه.درسته؟تازه جوجه فکرکنم ریخت و پاشش هم کمتره.
    دیشب راحت گذاشت به نوک و سرش دست بزنم.
    سپاس
    سلام
    فکر می کنم که طوطی تون خوب رام بشه در مورد حرف زدن هم تمرین کنید شاید جواب گرفتید ولی اگر دنبال جوجه کم سن و سال هستید بهتر که از تولید کننده ها بخرید تا از مغازه دار یا با کسی خرید بروید که جوجه را از سن بالا تشخیص بدهد
    ... :smile (56):

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    [QUOTE=Shikra;18942]
    سلام
    بلاخره منم عروس گرفتم.یه ذره کثیفه کی ببرمش حموم؟چه طور؟
    هنوز تصمیم قطعی رو در موردش نگرفتم .سنش برام خیلی مهمه به نظرتون چند ماهشه؟نر یا ماده؟صبح ساعت 9 جیغ جیغ میکرد.زیاد تحرک نداره.چی بدم بخوره؟فروشنده میگفت الان فصل جوجه نیست.الان نمیشه یه جوجه سرنگیشو گیر اورد؟
    با تشکر

سلام
    سن طوطی تون را به سختی بشه از روی عکس حدس زد ( نر وماده بودن را که اصلا نمیشه )
    با این حال به نظر میاد که بین یک تا دوسال داشته باشه ( یه احتمال زیاد باید یکسال و چند ماهش باشه) منقارش کاملا فرم گرفته
    اما مسئله مهم که باید به سرعت بهش رسیدگی کنید و توی عکس هم به خوبی پیداست رشد بیش از حد منفار و ناخن ها و از آن هم مهمتر نا مناسب بودن چوب نشیمن طوطی خوشگلتون است
    حتما از میله چوبی استفاده کنید که قطرش تقریبا دوبرابر و نیم از چوبی که الان نشسته بیشتر باشه ... براش جسم سخت بذارید مثل کف دریا یا بلوک معدنی که نوکش را با اون کوتاه کنه ( بسابه و کوتاه بشه )
    در مورد انگشت پاش :... مسئله ای نیست هر چند که هنگام خرید بیشتر دقت میکردید
    الان هم میشه جوجه کم سن گیر آورد جوجه کم سن را معمولا از تولید کننده ها راحت تر میشه تهیه کرد تا از توی مغازه ها ولی من فکر می کنم شما با همین طوطی خوشگل سر وکله بزنی رام رام بشه ... جوجه سرنگی بزرگ کردن نیاز به کسی داره که علاوه بر مهارت ، وقت زیادی هم داشته باشه
    فکر نکن که برای رام شدن حتما باید سرنگی باشه ....
    در مورد اینکه پرسیدی چی بدهی بخوره : به بخش تغذیه طوطی ها سر بزن و تاپیک مخصوص تغذیه کاکتیل را یک نگاهی بنداز :smile (152):
    شاد باشی
    سلام
    در مورد سنش من از روی رنگ پاهاش گفتم که فکر کنم حدود 1 سالش باشه 2 سال بعید میدونم.
    در مورد نر و ماده بودن این نژاد ها هم اگه دقت کنی میشه تشخیص داد درسته که 100% نیست اما احتمالا میشه گفت که نره.

صفحه 32 از 1915 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051821325321032 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)