کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان من امروز لونه عروسام رو نصب کردم فقط یک سوالی دارم من لونه اندازه عروس پیدا نکردم لونه بزرگ چوبی خریدم مشکلی به وجود نمیاره؟بعد عمقش یکم زیاده نرده هم نداره واسه اینکه عمقشو کم کنم کفشو خاک رس بریزم ایرادی نداره بعد بالاش برگ درخت نخل بریزم کلا دوستانم چ پیشنهادی میکنن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    یک جفت ککاتیل مولد با 4 تا تخم گرفتم
    طوری نیست رو زمین باشن؟
    جاشون عوض شده چه کارهایی لازمه بکنم؟

و برای اینکه بتونم غیر از خاکستری رنگ دیگه ای هم ازشون بگیرم باید چکار کن و درشت شدن جوجه ها هم برام مهمه
    ویرایش توسط محمد هفت برادران : 28th September 2015 در ساعت 09:47 PM

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    یک جفت ککاتیل مولد با 4 تا تخم گرفتم
    طوری نیست رو زمین باشن؟
    جاشون عوض شده چه کارهایی لازمه بکنم؟

و برای اینکه بتونم غیر از خاکستری رنگ دیگه ای هم ازشون بگیرم باید چکار کن و درشت شدن جوجه ها هم برام مهمه
    سلام اگر الان روی تخم ها میخوابن جابجا نکنید فعلا و اجازه بدین اقلا تا دوهفتگی جوجه ها همونجا باشن،کار خاصی نمیخواد بکنید فقط ارزن وکتان به نسبت یک به چهار و تخمه براشون بذارید تا دراومدن جوجه ها،و بعد هم غذاهای نرم ومواردی که آقا ابوالفضل تو مقاله ی همه چیز درمورد عروس هلندی گذاشته رو در اختیار جفت بگذارید
    رنگ جوجه های جفت دست شما نیست که😀

Sent from my D6633 using Tapatalk
    ویرایش توسط hearth_brocken : 28th September 2015 در ساعت 11:42 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    نقل قول نوشته اصلی توسط meraj65 نمایش پست ها
    سلام
    رنگ مدفوع طوطی عروس من که 5 ماهشه همش سبز روشن هستش.مشکلی هست?
    میشه این سوال هم پاسخ بدین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015

1

نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام اگر الان روی تخم ها میخوابن جابجا نکنید فعلا و اجازه بدین اقلا تا دوهفتگی جوجه ها همونجا باشن،کار خاصی نمیخواد بکنید فقط ارزن وکتان به نسبت یک به چهار و تخمه براشون بذارید تا دراومدن جوجه ها،و بعد هم غذاهای نرم ومواردی که آقا ابوالفضل تو مقاله ی همه چیز درمورد عروس هلندی گذاشته رو در اختیار جفت بگذارید
    رنگ جوجه های جفت دست شما نیست که������

Sent from my D6633 using Tapatalk
    متاسفانه از دیشب که دیدم از لونه اومدن بیرون دیگه ندیدم برن توی لونه
    ممکنه دیگه نرند رو تخم ها؟
    به اون کسی که برام اورد گفتم روشون پارچه بندازه و تا رفتن تو لونه در لونه چسب بزنه ولی لونه را از قفس جدا کرده بود و در لونه را یه چیزی گذاشته بود که نیان بیرون لونشون هم نور نداشته
    و الان هر روز بهشون تخم مرغ آبپز و هویج رنده شده بدم مشکلی نیست؟
    ویرایش توسط محمد هفت برادران : 29th September 2015 در ساعت 07:52 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    آیا میشه عروس هلندی راتو خونه ولی جایی که بخاری نیست ازش جوجه گرفت؟
    و هر چند وقت یبار میشه و طوری نیست از جفت مولد جوجه گرفت؟
    و الان جوجه عروس هلندی که فقط اهلی باشه چند خرید و فروش میشه؟
    لطفا به این چندتا سوال هم پاسخ بدید
    ویرایش توسط محمد هفت برادران : 29th September 2015 در ساعت 07:36 AM

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    متاسفانه از دیشب که دیدم از لونه اومدن بیرون دیگه ندیدم برن توی لونه
    ممکنه دیگه نرند رو تخم ها؟
    به اون کسی که برام اورد گفتم روشون پارچه بندازه و تا رفتن تو لونه در لونه چسب بزنه ولی لونه را از قفس جدا کرده بود و در لونه را یه چیزی گذاشته بود که نیان بیرون لونشون هم نور نداشته
    و الان هر روز بهشون تخم مرغ آبپز و هویج رنده شده بدم مشکلی نیست؟
    بله ممکنه برای همین گفتم استرس وارد نکنید واگر رو تخم خوابیدن دیگه جابجا نشن.اشکال نداره فدای سرتون اگرهم نخوابیدند ان شاءالله سری بعدی .نه هرروز ندین نهیایت هفته ای دوبار

لطفا به این چندتا سوال هم پاسخ بدید
    دمای محل نگهداری مهم هست وباید بی 25تا28باشه نه خیلی کمتر ونه بیشتر.
    معمولا سالی سه تا چهار بار خوبه وبه جفت فشار نمیاد
    جوجه هم از خاکستری 160،170شروع میشه تا وایت فیس ها والبینو که 750 800قیمتشون هست

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز لونه عروسام رو نصب کردم فقط یک سوالی دارم من لونه اندازه عروس پیدا نکردم لونه بزرگ چوبی خریدم مشکلی به وجود نمیاره؟بعد عمقش یکم زیاده نرده هم نداره واسه اینکه عمقشو کم کنم کفشو خاک رس بریزم ایرادی نداره بعد بالاش برگ درخت نخل بریزم کلا دوستانم چ پیشنهادی میکنن؟
    سلام اولا شرمنده ام پستتون رو اصلا ندیده بودم .ابعادش چند درچنده؟عمقش چقدره؟اگر فاصله ی سوراخ ورودی از کف حدود 15سانت هم باشه مشکلی پیش نمیاد وخودم چنین لونه ای دارم که جفت ها راحت میرن داخل.کفش هم اگر پوشال چوب بریزید مناسبه واگر پوشال همستر در دسترستون باشه که بهتره.برگ نخل برای لانه سازی برزیلی خیلی مناسبه ولی عروس نه

[

نقل قول نوشته اصلی توسط meraj65 نمایش پست ها
    میشه این سوال هم پاسخ بدین
    سلام از مدفوعش عکس بدین وبگید تغذیش چیه؟اگر تخمه زیاد میخوره احتمالا از اونه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    s
    شماره عضویت
    18311
    سلام و عرض ادب
    من شرح مختصری از فرآیند جوجه کشی خودم براتون میزارم لطفا نسبت به حل کردن مشکل بنده اقدام فرمایید سپاس
    جفت عروس هلندب من ( نر خاکستری ماده لوتینو ) روی دو عدد تخم خوابیده بودند که من مجبور شدم جابه جاشون کنم بعد از جابه جایی دیگه روی تخم ها نخوابیدند خوب البته قابل انتظار بود . برای تخم ها و لانه را برداشتم و دوران تقویت را شروع کردم پس از 10 روز و بعد از مشاهده اولین جفت گیری لانه گذاری کردم پی از آن طی یک هفته چندین بار جفت گیری مشاهده شد اما طی مدت 15 روز هیچ تخمی در کار نبود چند روز گذشت تا اینکه یک روز دیدم داخل قفس پر از پرهای ماده است حدود 30 تا 40 تا از پرها ریخته بود البته پرهای ریخته شده بیشتر پرهای بال و دم بودند ( از روی شکل ظاهری پر حدث میزنم وگرنه لخت شدگی دیده نشده است ) خوب من حدث زدم چون ماده تو لک رفته و پرریزون می کنه حتما تخمی در کار نیست لذا نر و ماده را جدا کردم و لانه را برداشتم و از قطره های تابرنیل توتال و مودا و سیب و کمی کاهو استفاده کردم هر روز حمام و همچنین دانه های گرم جوانه گندم و تخم کتان را تعطیل کردم . ضمنا دمای محیط را با یک بخاری برقی و یک ترموستات در محدوده 26 تا 32 نگهداشتم مدتی از این دوران گذشت و حدود 5 روز بود که هیچ پری داخل قفس و محوطه دیده نشده بود . بنده مجددا تصمیم گرفتم تقویت را شروع کنم . در حین آماده کردن مواد تقویتی بودم که یکباره مشاهده کردم قفس ماده دومرتبه پر از پر شده است و حدود 30 تا 40 تا از پرهای او رخته است البته اینبار پرهای سینه بود ( البته از شکل ظاهری پرها حدث می زنم وگرنه لخت شدگی وجود نداشت )
    متخصص عزیز خواهشمند است راهنمایی لازم را بفرمایید . علت این پر ریزون های متفرقه و خیلی زیاد چیست ؟؟؟؟؟ ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط dawod3218 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    من شرح مختصری از فرآیند جوجه کشی خودم براتون میزارم لطفا نسبت به حل کردن مشکل بنده اقدام فرمایید سپاس
    جفت عروس هلندب من ( نر خاکستری ماده لوتینو ) روی دو عدد تخم خوابیده بودند که من مجبور شدم جابه جاشون کنم بعد از جابه جایی دیگه روی تخم ها نخوابیدند خوب البته قابل انتظار بود . برای تخم ها و لانه را برداشتم و دوران تقویت را شروع کردم پس از 10 روز و بعد از مشاهده اولین جفت گیری لانه گذاری کردم پی از آن طی یک هفته چندین بار جفت گیری مشاهده شد اما طی مدت 15 روز هیچ تخمی در کار نبود چند روز گذشت تا اینکه یک روز دیدم داخل قفس پر از پرهای ماده است حدود 30 تا 40 تا از پرها ریخته بود البته پرهای ریخته شده بیشتر پرهای بال و دم بودند ( از روی شکل ظاهری پر حدث میزنم وگرنه لخت شدگی دیده نشده است ) خوب من حدث زدم چون ماده تو لک رفته و پرریزون می کنه حتما تخمی در کار نیست لذا نر و ماده را جدا کردم و لانه را برداشتم و از قطره های تابرنیل توتال و مودا و سیب و کمی کاهو استفاده کردم هر روز حمام و همچنین دانه های گرم جوانه گندم و تخم کتان را تعطیل کردم . ضمنا دمای محیط را با یک بخاری برقی و یک ترموستات در محدوده 26 تا 32 نگهداشتم مدتی از این دوران گذشت و حدود 5 روز بود که هیچ پری داخل قفس و محوطه دیده نشده بود . بنده مجددا تصمیم گرفتم تقویت را شروع کنم . در حین آماده کردن مواد تقویتی بودم که یکباره مشاهده کردم قفس ماده دومرتبه پر از پر شده است و حدود 30 تا 40 تا از پرهای او رخته است البته اینبار پرهای سینه بود ( البته از شکل ظاهری پرها حدث می زنم وگرنه لخت شدگی وجود نداشت )
    متخصص عزیز خواهشمند است راهنمایی لازم را بفرمایید . علت این پر ریزون های متفرقه و خیلی زیاد چیست ؟؟؟؟؟ ممنونم
    دوست عزيز سلام، اين مطلب رو از پستهاىي كه آقاي سامان راد قرار داده ﺑﻮﺩﻧﺪ كپى كردم، خواستم مختصر تر توضيح بدم ، ديدم اين مطلب جالبيه، كمكتون ميكنه.

علل پرریزان پی در پی (لک تو لک)
    1_آشفتگی در غذایی
    2_شوک واسترس :
    عوامل ایجاد شوک ؛ قرار گرفتن پرنده در معرض گرما وسرمای شدید، شدت وضعف نور،عدم نظافت سالن.تراکم بیش از حد استاندارد پرنده داخل سالن، تردد زیاد وجا به جایی غیر اصولی پرنده.
    3_استفاده افراطی از آنتی بیوتیک ها ومکمل های تقویتی
    4_استفاده از داروهایی که دوز آن برای پرنده تنظیم نشده است.
    آثار زیانبار: داشتن پرندگانی ضعیف و نحیف با سیستم دفاعی پایین که مناسب تولید مثل نمی باشند و یا با تولید مثلی ناموفق که درصد تلفات پرندگان مولد (نر و ماده) بسیار بالاست.

داشتن غذایی مناسب ومنظم دردوران مختلف (پرریزان، پرسازی، آماده سازی برای جفت اندازی، تغذیه زمان تولید مثل) پایه و اساس پرندگانی سالم وشاداب ونیرومند وتولید مثلی موفق خواهد بود.
    تمامی دانه ها، میوه ها، سبزیجات، عرقیات، حبوبات ومواد غذایی، ویتامین هاوخواص خاص خودشان رادارا می باشند، اما داشتن این خواص مجوزی برای ما نمی باشد که همه را در اختیار پرنده قرار دهیم،برخی از میوه ها وسبزیجات وحبوبات برای انسان وموجودات دیگر مفید وسودمند می باشد اما برای قناری با توجه به فیزیولوژی وجثه ظریف این پرنده زیان بار می باشد.
    در دوران پر ریزان و پرسازی (اوایل تیرماه تا پایان آذرماه ) انتخاب دانه‌ها، سبزیجات، میوه ها و عرقیات باید با حساسیت و وسواس و نظم خاصی باشد،تا علاوه بر تامین نیازهای پرنده در این دوران، شادابی و سلامت آنها را تضمین کند،و برای زمان تولید مثل قدرت وتوان کافی داشته باشند.آشفتگی در غذایی در این دوران پر ریزان پی در پی را به دنبال خواهد داشت و پرنده را ضعیف ونحیف و آسیب پذیر می سازد،و در زمان تولید مثل هم درصد تلفات پرنده های مولد بالا می رود، آشفتگی به این معناست که چند روز (مثلاً ده روز)به پرنده ها دانه هاوسبزیجات ومیوه های یکسان بدهیم،و دوباره ده روز بعد دانه ها و میوه ها وسبزیجات دیگری در اختیار پرنده قرار دهیم،که این نوع تغذیه در این دوران پر ریزان پی در پی را به دنبال دارد.
    به نظر حقیر( نويسنده) در دوران پر ریزان وپرسازی استفاده ار دانه های خشک مثل ارزن، کتان،تخم خرفه، تخم کاهو،و مقدار کمی تخم شلغم و تخم گشنیز به یک نسبت متعادل برای پرنده کفایت می کند، میوه وسبزیجات مثل سیب،موز،گشنیز، اسفناج،کلم،با نظم خاص و رعایت نکات بهداشتی مناسب است،وعرقیات (آویشن، کاسنی،شاطره،سرکه سیب،آب عسل)با برنامه در اختیار پرنده قرار بگیرد مناسب است.
    غذاهای نرم آماده و فست فود شده توسط شرکت های خارجی وداخلی که در بازار ایران عرضه می شود به هیچ عنوان مناسب پرنده نمی باشد وتوصیه نمی شود،بهتر است خودتان برای دوران پر ریزان وپرسازی غذای نرم آماده کنید، به عنوان مثال مقداری تفاله هویج (بدون آب) باخاکشیر،ذغال، روغن زیتون، جو پرس شده(جوپرک) سرلاک،وmsa مخلوط شود و در اختیار پرنده قرار داده شود،به هیچ عنوان در این دوران به غذای نرم تخم مرغ اضافه نشود،
    در این دوران پرریزان دانه‌ها با طبیعت گرم (دان نیجر،منداب،برزک)برای پرنده مناسب نیست،ودر دوران پرسازی به مقدار کم در اختیار پرنده قرار دهید، برخی دانه‌ها مثل شاهدانه هیچ زمانی برای پرنده مناسب نیست، وکافشه فقط در زمان تولید مثل آن هم به مقدار خیلی کم ایرادی ندارد.

پيروز و كامياب باشيد

صفحه 1552 از 1915 نخستنخست ... 55210521452150215331534153515361537153815391540154115421543154415451546154715481549155015511552155315541555155615571558155915601561156215631564156515661567156815691570157116021652 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)