همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    آقای اسکندری نه 2 تا شده هوراااااااااااااااااااااا ااااا
    آقای اسکندری یه سوال میشه وقتی تخم هارو خواستم ببینم فقط یک لحظه نر یا ماده رو بردارم تخمها رو چک کنم؟
    راستی اگه من بخوام بدونم مشکلی داره یا نه از لحاظ تخم گذاشتن منظورم گیر کردن تخم باید هر 2 روز یکبار نگا کنم به تخمها دیگه آقای اسکندری>؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    خب پس باید فعلا بیخیال پارسی پت شم .چون کنارشون میشم.اوناهم احتمالا میترسن...فعلا خداحافظ تا زمان جوجه دار شدن(من اگه یه روز پارسی پت نیام،اون روز شب نمیشه)
    خب برم کاهو براش بخرم؟شاید راحت تر شه؟چون خیلی نفس نفس میزنه حیوون
    آقا رضا اون اگه زبون داشت حیوون میگفت نه کاهو میخوام نه هیچی فقط کاری به کار ما نداشته باش.یه مقدار کاهو به میزان خیلی کم بهشون بده ولی عجله نکن اونا خودشون کارشون رو بلدن و به وقتش تخم هم میذارن.صبور باش تا پارسی پتم بتونی بیای

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    راستی اگه من بخوام بدونم مشکلی داره یا نه از لحاظ تخم گذاشتن منظورم گیر کردن تخم باید هر 2 روز یکبار نگا کنم به تخمها دیگه آقای اسکندری>؟
    نه نیازی نیست.شما فقط به مدفوعش و طرز مدفوع کردنش توجه کنید مطمئن باشید مشکلی پیش نمیاد.به خودتون استرس وارد نکنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    آقای اسکندری نه 2 تا شده هوراااااااااااااااااااااا ااااا
    آقای اسکندری یه سوال میشه وقتی تخم هارو خواستم ببینم فقط یک لحظه نر یا ماده رو بردارم تخمها رو چک کنم؟
    جفت شما جوون و بی تجربه هستن بهتره بهشون اصلا دست نزنید.ممکنه هر تغییری باعث بشه از لونه بترسن و دیگه به لونه برنگردن.اصطلاحا میگن از تخم قهر میکنن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    خداروشکر همونطور که پیش بینی شده بود ایشون اشتباه میکردن و تخم گذای انجام شده بود.این یه روش تجربی هست و ممکنه خیلی ها حس کاراگاهیشون گل کنه بخوان امتحان کنن به پرنده هاشون صدمه بزنن.شما باید آب رو بذارید بجوشه،یه چیزی مثل سماور که بخار آب بالا بزنه،روش یه پارچه میندازی که بخار مستقیم نخوره زیر مقعد پرنده،به فاصله ی 40الی 50 سانت بالای بخار پرنده رو نگه میدارین،دوتا کتش رو باز میکنید و از سر دوتا کت مثل مرغ بالای بخار آب به فاصله ی 40 الی 50 سانتی بخار آب جوش نگه میدارین به مدت پنج الی ده دقیقه،اصلا به شکم یا مقعد پرنده دست نمیزنید،بعد از ده دقیقه پرنده رو ناگهانی بالا پایین میکنیدکه از ترس مدفوع کنه که در این حالت پرنده بجای مدفوع تخم مونده رو میندازه.خواهشا علمایی که تجربه ندارن امتحان نکنن چون پرنده ممکنه از ترس تلف بشه.این راهی هست که ما از پیرمردای مولوی و تکثیر کننده های کارکشته یاد گرفتیم و هیچ سند علمی هم نداره.هرچند پرنده فروش های باتجربه هم این کاررو بلدن ولی کاربر معمولی به هیچ وجه نباید این کاررو انجام بده.
    وای...تبریک میگم.
    ببخشید حتما من اشتباه گفتم ولی یادمه ماساژ داشت (چون الان کتاب پیشم نیست شاید اشتباه میکنم)
    راستی ممنون میشیم شما هم یه تاپیک معرفی پرندگان خانگی باز کنید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    نه نیازی نیست.شما فقط به مدفوعش و طرز مدفوع کردنش توجه کنید مطمئن باشید مشکلی پیش نمیاد.به خودتون استرس وارد نکنید
    سوال آخر امروز زیادی سوال کردم سوالام بمونه واسه فردا سوال آخر امروزم
    اولا ممنون از بابت زود جواب دادنتون آقای اسکندری دوما آقای اسکندری دومین تخمشو گذاشت فکر میکنین بعد اینا چند تخم بزاره به نظره شما میدونم نمیشه قطعی جواب داد ولی یه تخمینی بزنین؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سوال آخر امروز زیادی سوال کردم سوالام بمونه واسه فردا سوال آخر امروزم
    اولا ممنون از بابت زود جواب دادنتون آقای اسکندری دوما آقای اسکندری دومین تخمشو گذاشت فکر میکنین بعد اینا چند تخم بزاره به نظره شما میدونم نمیشه قطعی جواب داد ولی یه تخمینی بزنین؟
    به قدرت بدنیه پرنده ی ماده بستگی داره خواهر گلم.ولی احتمالا سه الی چهارتا میذاره.عجله نکنید شما که تا الان صبر کردین چهارروز دیگه هم صبر کنید همه چیز معلوم میشه.شما صدتا سوالم داشته باشین ما در خدمتیم مشکلی نیست.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    وای...تبریک میگم.
    ببخشید حتما من اشتباه گفتم ولی یادمه ماساژ داشت (چون الان کتاب پیشم نیست شاید اشتباه میکنم)
    راستی ممنون میشیم شما هم یه تاپیک معرفی پرندگان خانگی باز کنید.
    اون چیزی که ما دیدیم و یاد گرفتیم ماساژ نداشت چون اولا پرنده بشدت استرسی هست و نمیشه بهش دست زد و دوم اینکه پرنده نباید زیاد تکون بخوره که با دست زدن بهش باعث میشه به تلاطم بیفته.در مورد تاپیک معرفی هم شرمنده از حضورتون هم تنبلم هم حوصلم نمیشه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    بابا شوخی کردم سوالهای زیادی دارم

آقای اسکندری اگه تخم ها نطفه نداشت نره اونارو شکوند مثل مرغ عشقها ماده 1 ماه نر رو میزنه یک ضرب؟
    و ایننکه اگه تا 21 روز از آخرین تخم جوجه نشه میتونم تخمهارو بردارم یا نه؟اگه برداشتم طلاق نمیگیرن یا دعوا نمیکنن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    بابا شوخی کردم سوالهای زیادی دارم

آقای اسکندری اگه تخم ها نطفه نداشت نره اونارو شکوند مثل مرغ عشقها ماده 1 ماه نر رو میزنه یک ضرب؟
    و ایننکه اگه تا 21 روز از آخرین تخم جوجه نشه میتونم تخمهارو بردارم یا نه؟اگه برداشتم طلاق نمیگیرن یا دعوا نمیکنن؟
    سلام.خیر به هیچ وجه از عمد تخمی داخل لونه شکسته نمیشه.یا جفت در نگهداری از تخم ها بی تجربه هستن و دراثر تکون خوردن تخم ها میشکنن یا در اثر کمبود مواد معدنی تخم هارو میشکونن و میخورن.درصورت شکسته شدن هم حواستون باشه که سریع از لونه خارج بشه که چسبندگیش باعث نشه تخم های دیگه هم به کف لونه بچسبن و تخم ها از بین برن.اگر بعد 21 روز از آخرین تخم جوجه نشدن میتونید بردارید تخم هارو یکی یکی.ولی کم کم یعنی سعی کنید روزی یکی از تخم هارو از زیرشون بردارین که جفت از نبود تخم ها عصبی نشن.بعد از اینکه آخرین تخم رو برداشتین و به داخل لونه ی خالی از تخم برین خودشون دیگه توی لونه نمیمونن و باید لونه رو بردارین و حداقل جفت جوونتون رو دو ماه تقویت کنید.بعد لونه گذاری کنید.تو رو به خدا عجله نکنید و منتظر بمونید.شاید جوجه شدن تخمهاشون.آخه چرا انقدر جلو جلو حرکت میکنید.

صفحه 243 از 1915 نخستنخست ... 1431932242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532542552562572582592602612622933437431243 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)