کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    ممنون نفیسه جان از اطلاعاتت.اسم من پریسا هستش

من امروز تو خیابون دامپزشک تو تبریز بودم گفنم از اون یکی داروخونه ها هم بپرسم این ویتامینو تا توضیح بدن خیلیاشون نداشتن ولی فقط اینو بهم گفتن بهترین ویتامین از لحاظ ما این ویتامینه و از این بهتر ما ندیدیم این تبلیغ نیستا که من گرفتم واسه اونه نه فقط و فقط از زبان داروخونه ها میگم من فقط 1 روز استفاده کردم.بعد اون حرف گفتن با این ویتامین احتمال 90% نطفه دار شدن تخم هستش.

خوش به حالتون که همه جفت دارین و تخم میزارن بچه دار میشن ولی من چی خواهر و برادر جفت شدن که احتمال....میترسم یکیشو عوض کنم دیگه جفت نشن
    ببینید اول معذرت میخوام که جواب میدم.اما ما دوجفت عروس هلندی خریدیم.جفت دومی که خریدیم ماده یکبار تخمگذاری کرده بود ولی چون با پرنده ی نرش خیلی سر همدیگه رو میکندن صاحبشون جفت رو عوض کرده بود وماده رو با یه پرنده ی دیگه جفت زده بود.الان هم جفت شدن وتو این چندوقتی که ما خریدیمش دائما داخل لونه است واحتمالا امروز فردا تخم بزاره.
    من تجربش رو ندارم وآقای اسکندری ونفیسه خانم بهترمیتونن بگن چیکارکنید اما به نظرم اگر میخواید چنین کاری کنید صبر کنید بببینید تخم ها نطفه دار میشن یانه اگر نطفه داشتن وبازهم قصد تعویض یکی از پرندهاتون رو داشتید ماده رو عوض کنید و یه ماده ی قوی بخرید(البته این صرفا نظر شخصیه وبا دودوتا چارتا کردن میگم،وبحث تعویض جفت هم که تجربه بود)

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ببینید اول معذرت میخوام که جواب میدم.اما ما دوجفت عروس هلندی خریدیم.جفت دومی که خریدیم ماده یکبار تخمگذاری کرده بود ولی چون با پرنده ی نرش خیلی سر همدیگه رو میکندن صاحبشون جفت رو عوض کرده بود وماده رو با یه پرنده ی دیگه جفت زده بود.الان هم جفت شدن وتو این چندوقتی که ما خریدیمش دائما داخل لونه است واحتمالا امروز فردا تخم بزاره.
    من تجربش رو ندارم وآقای اسکندری ونفیسه خانم بهترمیتونن بگن چیکارکنید اما به نظرم اگر میخواید چنین کاری کنید صبر کنید بببینید تخم ها نطفه دار میشن یانه اگر نطفه داشتن وبازهم قصد تعویض یکی از پرندهاتون رو داشتید ماده رو عوض کنید و یه ماده ی قوی بخرید(البته این صرفا نظر شخصیه وبا دودوتا چارتا کردن میگم،وبحث تعویض جفت هم که تجربه بود)
    به نظر شما ماده رو عوض کنم خوبه؟
    اگه ماده تخم بزاره در اون مشکلی نیست نر مشکل داره چون ماده کارشو خوب انجام میده در ضمن ماده ی من خیلی خیلی اهلی و رام هستش جفتگیری که میکنه بدون هیچ مشکلی جفتگیری میکنه(نه با نر دعوا میکنه نه از کولش میندازه پایین)ولی نره خیلی تنده دستمو میبرم جلوش بد جور گاز میگیره حالا با این حساب نر عوض بشه خوبه یا ماده؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.بهتره عجله نکنید و اجازه بدین فعلا این ها جفت بشن و تخم گذاری کنن و اگر جوجه دادن و جوجه ها همه ناقص بود حتما حتما اقدام به تعویض پرنده ی نر بکنید.ماده ای که به تخم گذاری افتاده رو نباید به راحتی از دست داد.پرنده های شما هم کم سن هستن و هم جفت شده پس لطفا عجله نکنید و منتظر بمونید.به هیچ وجه پیش داوری نکنید.اون قطره ی شما هم قطره ی خوبی هست ولی نباید با قطره های سایر شرکت ها مقایسه بشه چون اصلا ساختارشون با هم متفاوته.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها
    سلام خحدمت همه ی دوستان
    من یه مشکل حل نشدنی دارم! عروس هلندی ماده ام چند وقته اسهال شدید داره. یکی از آقایون(arooseholandy)گفتند که سنگدونش عفونی شده.تتراسایکلین و پودر ors گفتن بدم. تتراسایکلین رو که به هیچ عنوان نمیخورد. با یه دکتر متخصص دام کوچک حرف زدم گفتن انروفلوکساسین بدم بهش.الان دو دوره بهش دادم.خوب میشه ولی همینکه دارو رو قطع میکنم دوباره اسهالش شروع میشه.البته خیلی کمتر. قبلا جنتاماسین تابرنیل هم دادم که اصلا اثر نکرد. و یه نکته دیگه اینه که برای دفع به خودش فشار میاره.یعنی یکم زیاد زور میزنه. به نظرتون باید چیکار کنم؟ وزن که اصلا کم نمیکنه.خیلی هم هوشیار و سرحال هست.خوراک خیلی خوبی هم داره.
    گفتم فعلا از دوستانی که تجربه دارن بپرسم.اون دکتر که اگه اینجوریه باید بیارید ارومیه بدیم ازمایش مدفوع و... .من خودم شهرستان هستم.
    دوست عزیز اول که روی پرنده حساس نشید و این احتمال رو هم بدین که شاید سیستم دفع دستگاه گوارش این پرنده به همین صورت هست که به زعم شما بیمار هست ولی در واقع پرنده مشکلی نداره و سالم هست.تجویز من هم تجربی بوده و شاید مقطعی جواب بده ولی در کل متخصص دامپزشک که نمونه برداری کنه و بر اساس اون دارو تجویز کنه قطعا نظر بهتری داره و داروش هم میتونه مثمر ثمرتر باشه واسه همین بهت توصیه میکنم درمانش رو با همون دامپزشک ادامه بدین.هرچند که پرنده ی شما هیچ علامت بیماری نداره.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره عجله نکنید و اجازه بدین فعلا این ها جفت بشن و تخم گذاری کنن و اگر جوجه دادن و جوجه ها همه ناقص بود حتما حتما اقدام به تعویض پرنده ی نر بکنید.ماده ای که به تخم گذاری افتاده رو نباید به راحتی از دست داد.پرنده های شما هم کم سن هستن و هم جفت شده پس لطفا عجله نکنید و منتظر بمونید.به هیچ وجه پیش داوری نکنید.اون قطره ی شما هم قطره ی خوبی هست ولی نباید با قطره های سایر شرکت ها مقایسه بشه چون اصلا ساختارشون با هم متفاوته.
    آقای اسکندری بهتر نیست که تا دومین دفعه ی تخم گذاری منتظر باشم چون که با فرمایشات شما گفتین چون سنشون کمه احتماله این هستش که نطفه دار نشه بهتر نیست که بار دومو هم صبر کنم تا اگه جواب نداد نر رو عوض کنم؟یا همون اول تخم گذاری دیدم به نتیجه نرسیدم نر و عوض کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    پس با این حساب فقط ارزن و هفت تخم و تخمه وتوتال وکف دریا وبلوک معدنی براشون کافیه؟واجب نیست چیز دیگه ای بدم؟
    خیلی ممنون کیوی رو به این دلیل پرسیدم که چون تو انسان ها تاثیر خاصی داره ومعمولا برای درمان بیماری یبوست استفاده میشه گفتم شادی دادنش مثل خیار ممنوع باشه چون دقیقا تاثیری که خیار رو طوطی میذاره ،کیوی همون تاثیر رو روی اکثریت انسان ها میذاره.
    اما یه چیز دیگه هم هست.طوطی های من اصلا به تخمه علاقه نشون نمیدن.چیکارکنم.چندتا براشون بریزم؟دیشب نزدیک30تا دونه براشون ریختم،الان هچی ازش نخوردن.
    برنامه غذایی شما کامله ولی استفاده از هویج رنده شده،سبزی جعفری و مقدار خیلی کم کاهو در طول هفته به دلیل طبیعی بودنشون و اینکه رنگدانه توشون هست خیلی مفیده.از طرفی مصرف یکبار در هفته ی سفیده تخم مرغ آبپز هم به سریعتر آماده شدن جفت خیلی کمک میکنه.همون تعداد رو شما بذارید همیشه توی ظرفشون تخمه باشه.ممکنه به مرور زمان به خوردنش روی بیارن.کلا عروس پرنده ی بد غذایی هست و نمیشه سریع توی غذاییش دست برد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    آقای اسکندری بهتر نیست که تا دومین دفعه ی تخم گذاری منتظر باشم چون که با فرمایشات شما گفتین چون سنشون کمه احتماله این هستش که نطفه دار نشه بهتر نیست که بار دومو هم صبر کنم تا اگه جواب نداد نر رو عوض کنم؟یا همون اول تخم گذاری دیدم به نتیجه نرسیدم نر و عوض کنم؟
    دقیقا فرمایش شما درسته خواهر من.حداقل برای اینکه در مورد پرنده ی نر بشه تصمیم گرفت سه مرتبه تخم گذاری هست و فقط در صورتیکه بعد سه مرتبه و مصرف قطره ی ad3e بازهم پرنده ی نر جواب نداد اون موقع اقدام به تعویض پرنده ی نر میکنن.شما اول از وجود پرنده هات در خونه لذت ببر و بعد به فکر جوجه گیری ازشون باش تا با یکی دو مرتبه تخم گذاری و جوجه نشدن احتمالی دلسرد نشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    دقیقا فرمایش شما درسته خواهر من.حداقل برای اینکه در مورد پرنده ی نر بشه تصمیم گرفت سه مرتبه تخم گذاری هست و فقط در صورتیکه بعد سه مرتبه و مصرف قطره ی ad3e بازهم پرنده ی نر جواب نداد اون موقع اقدام به تعویض پرنده ی نر میکنن.شما اول از وجود پرنده هات در خونه لذت ببر و بعد به فکر جوجه گیری ازشون باش تا با یکی دو مرتبه تخم گذاری و جوجه نشدن احتمالی دلسرد نشید.
    شرمنده .من بازهم به خاطر دخالتم تو این بحث عذرخواهی میکنم.اما اینجا مسئله نطفه دار بودن یا نبودن پرنده ی نر ویا تخم گذار بودن یانبودن پرنده ی ماده نیست.موضوع خواهر وبرادر بودن این دو پرندست.موضوعی که حتی اگر باعث نشه جوجه های ناقصی داشته باشن باعث این میشه که جوجه ها از ایمنی ضعیفی برخوردار باشند.به نظرم جلوی ضرر کامل گرفته بشه خیلی بهتره.اگر یکی از این دو پرنده تعویض بشه وهر دوشون هم سالم باشن اونوقت هردوشون میتونن جوجه های سالمی داشته باشند ولی اگر عوض نشه همیشه این ترس هست که یه وقت جوجه ی ناقص بدن،تخمشون خراب بشه ویا...که این مشکل خیلی راحت با تعویض جفت حل میشه.
    بازم ببخشید که نظر دادم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    شرمنده .من بازهم به خاطر دخالتم تو این بحث عذرخواهی میکنم.اما اینجا مسوله نطفه دار بودن یا نبودن پرنده ی نر ویا تخم گذار بودن یانبودن پرنده ی ماده نیست.موضوع خوهار وبرادر بودن این دو پرندست.موضوعی که حتی اگر باعث نشه جوجه های ناقصی داشته باشن باعث این میشه که جوجه ها از ایمنی ضعیفی برخوردار باشند.به نظرم جلوی ضرر کامل گرفته بشه خیلی بهتره.اگر یکی از این دو پرنده تعویض بشه وهر دوشون هم سالم باشن اونوقت هردوشون میتونن جوجه های سالمی داشته باشند ولی اگر عوض نشه همیشه این ترس هست که یه وقت جوجه ی ناقص بدن،تخمشون خراب بشه ویا...که این مشکل خیلی راحت با تعویض جفت حل میشه.
    بازم ببخشید که نظر دادم
    این دوتا پرنده خیلی زود جفت خوردن و احتمالا از جوجگی هم با هم بودن و با تعویض یکی از جفت ها تا مدت ها ممکنه هیچکدوم جفت نخورن و جفت شدنشون با سایر عروس هلندی ها زمان ببره.اگر هدف جفت شدن هست که همین جفت رو باید حفظ کرد ولی اگر واقعا دنبال جفتی هستید که جوجه های سالمی در آینده داشته باشید پیشنهاد آقا رضا کاملا درسته و بهتره که یکی از جفت ها تعویض بشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    دوست عزیز اول که روی پرنده حساس نشید و این احتمال رو هم بدین که شاید سیستم دفع دستگاه گوارش این پرنده به همین صورت هست که به زعم شما بیمار هست ولی در واقع پرنده مشکلی نداره و سالم هست.تجویز من هم تجربی بوده و شاید مقطعی جواب بده ولی در کل متخصص دامپزشک که نمونه برداری کنه و بر اساس اون دارو تجویز کنه قطعا نظر بهتری داره و داروش هم میتونه مثمر ثمرتر باشه واسه همین بهت توصیه میکنم درمانش رو با همون دامپزشک ادامه بدین.هرچند که پرنده ی شما هیچ علامت بیماری نداره.

خیلی منون از راهنماییتون.راستش خیلی روش حساس هستم.اما شما درست میگید. سعی میکنم اگه شد ببرم پیش همون دامپزشک یه نگاهی بکنن.

صفحه 232 از 1915 نخستنخست ... 1321822132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512823327321232 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)