کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    سلام عروس نر دستی نیس ولی از دستم غذا میگیره میخواستم ببینم تو این مدت که جوجه دارن طلب غذا زیاد میکنن از موقیت استفاده کنم و دستیش کنم! یا نه نمیشه طوطی بالغ که جوجه داره رو دستی کرد؟؟
    ترسیدن جفت تو این مدت خیلی بده براشون؟
    یکی از جوجه هام امروز چشماش باز شد.

یک مشکل دارم برای برداشتن جوجه هام که 21 روزگیشون صاف میخوره تو عید 2 روز اول عید که نمیشه روز های بقیشم شاید بریم مسافرت.... هیچ کدوم دوستامم سر در نمیارن چه کار کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام دوستان عزیز.خویبد.الان می خواستم لونه رو بردارم و جای قفس رو تغییر بدم دیدم دوباره ماده تخم گذاشته و تو لونه روی تخم خوابیده .2 تا تخم از قبل بود و و 1 تخم دیگه گذاشته .من چکار کنم ؟چرا ینها اینطوری می کنن؟صبح هم داشتن جفت گیری می کردن و طولانی.چکار کنم من؟لونه بر دارم؟
    2 تا جوجه مرده رو برداشتم و یکی از جوجه ها بزرگ تر بود تقریبا 2 برابر اون یکی و پر پرز زرد و یک یکمی هم خونی شده بود.امکان داره تو لونه جفت گیری کرده باشم و جوجه رو له کرده باشن؟آخه گفتم اون روز صدای جفت گیری از تو لونه می اومد و هی بال بال می زدن و بعدش دیدم جوجه بی حال اقتاده یک گوشه و آروم آروم نفس میکشه و شبش هم دیگه مرده بود.

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.خویبد.الان می خواستم لونه رو بردارم و جای قفس رو تغییر بدم دیدم دوباره ماده تخم گذاشته و تو لونه روی تخم خوابیده .2 تا تخم از قبل بود و و 1 تخم دیگه گذاشته .من چکار کنم ؟چرا ینها اینطوری می کنن؟صبح هم داشتن جفت گیری می کردن و طولانی.چکار کنم من؟لونه بر دارم؟
    2 تا جوجه مرده رو برداشتم و یکی از جوجه ها بزرگ تر بود تقریبا 2 برابر اون یکی و پر پرز زرد و یک یکمی هم خونی شده بود.امکان داره تو لونه جفت گیری کرده باشم و جوجه رو له کرده باشن؟آخه گفتم اون روز صدای جفت گیری از تو لونه می اومد و هی بال بال می زدن و بعدش دیدم جوجه بی حال اقتاده یک گوشه و آروم آروم نفس میکشه و شبش هم دیگه مرده بود.
    سلام . فکر می کنم بهتر است تخم های قدیمی را بردارید تا باعث عفونت تخم های جدید نشود.
    لانه را برندارید چون به هر حال تخم خواهند گذاشت و الان حداقل حدود 20-25 روز مشغول تخم ها هستند و این فرصت خوبیست تا به تقویتشان بپردازید. وقتی تخم آخر را گذاشتند مکمل کلسیم و توتال را طبق دستور مصرف برایشان بگذارید خیلی واجب است برای ماده. الان هم تخم منداب را با دانه هایشان مخلوط کنید و سبزی تره بگذارید + کمی سفیده تخم مرغ.

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    سلام عروس نر دستی نیس ولی از دستم غذا میگیره میخواستم ببینم تو این مدت که جوجه دارن طلب غذا زیاد میکنن از موقیت استفاده کنم و دستیش کنم! یا نه نمیشه طوطی بالغ که جوجه داره رو دستی کرد؟؟
    ترسیدن جفت تو این مدت خیلی بده براشون؟
    یکی از جوجه هام امروز چشماش باز شد.

یک مشکل دارم برای برداشتن جوجه هام که 21 روزگیشون صاف میخوره تو عید 2 روز اول عید که نمیشه روز های بقیشم شاید بریم مسافرت.... هیچ کدوم دوستامم سر در نمیارن چه کار کنم؟
    سلام . زمانیکه جوجه دارند زمان مناسبی برای این کار نیست
    ترسیدن پرنده ها هم ممکن است باعث دیدن جوجه ها شود . کلا احتیاج به محلی آرام و کم رفت و آمد دارند
    سلامت و زنده ماندن جوجه مهم تر از دستی شدنش هست. البته می تونید در 30 روزگی جدا کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    ممنون خانم پویش عزیز.آخه از کجا بفهمم که کدوم تخم تازه هستش ؟به سختی دستم داخل لونه می شه .از الان نمی شه کلسیم و توتال رو بهشون بدم ؟ مادم اینجوری خیلی ضعیف می شه گناه داره .تره رو هر 3 روز بدم کافیه ؟آخه تخم مرغ به هیچ عنوان نمی خورن.

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    ممنون خانم پویش عزیز.آخه از کجا بفهمم که کدوم تخم تازه هستش ؟به سختی دستم داخل لونه می شه .از الان نمی شه کلسیم و توتال رو بهشون بدم ؟ مادم اینجوری خیلی ضعیف می شه گناه داره .تره رو هر 3 روز بدم کافیه ؟آخه تخم مرغ به هیچ عنوان نمی خورن.
    خواهش می کنم . از این جهت گفتم بردارید چون احتمال زیاد در تخم های قدیمی جوجه مرده است و کم کم شروع به فاسد شدن می کند. با کندلینگ میتونید تشخیص بدید . تا تخم ها بیشتر نشده انجام بدید از ظاهر تخم هم میشود متوجه شد . احتمالا باید روی تخم های قدیمی لکه هایی ایجاد شده باشد
    بهتر هست مکمل را 6 روز دیگر (با این فرض که 4 تخم خواهند گذاشت)شروع کنید
    تره را هر روز بدهید
    ذرت و هویج و غذاهای دیگری که دوست دارند برایشان قرار دهید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    دوستان عروسای من اصلا چیزای آبپز نمیخورم هر کاری بگین کردم ... ظرف غذاشونو برداشتم ... غذای مورد علاقشونو باهاش قاطی کردم نمیخورن چیکار کنم؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    دوستان عروسای من اصلا چیزای آبپز نمیخورم هر کاری بگین کردم ... ظرف غذاشونو برداشتم ... غذای مورد علاقشونو باهاش قاطی کردم نمیخورن چیکار کنم؟؟؟
    \شما ادامه بده مثلن تخمه مرغ ابپز مبذاری توش ارزن بریز
    ظرف رو بذار جای ظرف اصلی(یا کنارش) بعضیاشون چون رو زمینه کم تر سرک میکشن بهشپ
    کم کم عادت میکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , یه زمانی گربه , شاید در آینده سگ
    شماره عضویت
    12655
    سلام دوستان عروسام دیروز یدونه تخم کردن ماده هم یکسره تو لونه هست گاهی هم جاشونو عوض میکنن
    میخوام بدونم چجوری تخم میذارن (امکان داره اضافه بشه به تعداد تخم ها یا نه)
    اولین بارشونه تخم میذارن
    در ضمن توی دوره ی نشستن روی تخم چه غذا هایی رو اضافه کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_lovely نمایش پست ها
    سلام دوستان عروسام دیروز یدونه تخم کردن ماده هم یکسره تو لونه هست گاهی هم جاشونو عوض میکنن
    میخوام بدونم چجوری تخم میذارن (امکان داره اضافه بشه به تعداد تخم ها یا نه)
    اولین بارشونه تخم میذارن
    در ضمن توی دوره ی نشستن روی تخم چه غذا هایی رو اضافه کنم
    یه روز در میون تخم میذارن و معمولا 4 عدد تخم میذارن ...
    در مورد تغذیه در دوران روی تخم خوابیدن اینو بخون http://www.parsipet.ir/thread26430.html#post175162

صفحه 804 از 1915 نخستنخست ... 30470475478578678778878979079179279379479579679779879980080180280380480580680780880981081181281381481581681781881982082182282385490413041804 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)