کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط محراب نمایش پست ها
    آیا عروس هلندی از انسان سرما خوردگی می گیره؟
    چه بیماری هایی از عروس ممکنه به انسان سرایت کنه؟
    نیوکاسل که بیماری مختص عروس نیست و در صورتی که با پرندگان وحشی درر تماس نباشه احتمالش تقریبا صفره

پستیاکوز( بیماریه که هم طوطی سایر پرندگان و انسان رو تهدید میکنه حتی اگه با هم ارتباط نداشته باشن)(از طریق خوردن و اشامیدن مواد غذایی الوده و تنفس هوای الوده و هم چنین گززش حشراتی مثل کنه و شپش)

در کل بیماری هایی نیستند که به خاطرش نگرانی پیش بیاد چون هردو صددرصد قابل کنترل و پیشگیری هستن
    ویرایش توسط اسکندری : 1st April 2013 در ساعت 11:41 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    جوجه 2 الی 3 ماهه من که الان داره دوره بیماریشو طی می کنه در طول شبانه روز گذشته دو بار توی قفس به مدت چند دقیقه مثل حالت اواز خوندن یا مثلا قدقد کردن مرغ صدا در آورد.اگاهی هم در این حالت بالهاشو باز می کرد.
    وقتیم صداش کنم در این حالت حواسش پرت میشه دیگه نمیخونه.
    چیکار کنم که این آوازش به حرف زدن تبدیل شه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط محراب نمایش پست ها
    جوجه 2 الی 3 ماهه من که الان داره دوره بیماریشو طی می کنه در طول شبانه روز گذشته دو بار توی قفس به مدت چند دقیقه مثل حالت اواز خوندن یا مثلا قدقد کردن مرغ صدا در آورد.اگاهی هم در این حالت بالهاشو باز می کرد.
    وقتیم صداش کنم در این حالت حواسش پرت میشه دیگه نمیخونه.
    چیکار کنم که این آوازش به حرف زدن تبدیل شه؟
    فعلا برای حرف زدن زوده چون حنجرش کامل نیست،بعد از 5ماهگی کامل میشه.
    من بعید میدونم جوجه ی شما حتی کامل دونخور بوده باشه وسنش اینهمه نیست وجوجه ی من وقتی داشت تمرین پرواز مکیرد هم این صدا رو درمیورد وهم اینکه پشت سرهم بال میزد.اگر برای شماهم پشت سرهم بال میزنه احتمالا داره خودشو برای پرواز آماده میکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    فعلا برای حرف زدن زوده چون حنجرش کامل نیست،بعد از 5ماهگی کامل میشه.
    من بعید میدونم جوجه ی شما حتی کامل دونخور بوده باشه وسنش اینهمه نیست وجوجه ی من وقتی داشت تمرین پرواز مکیرد هم این صدا رو درمیورد وهم اینکه پشت سرهم بال میزد.اگر برای شماهم پشت سرهم بال میزنه احتمالا داره خودشو برای پرواز آماده میکنه
    شما عکس جوجه منو دیدید؟
    آقای arosholandiگفتند بیش از 2 ماه نداره.شما م همین نظرو دارید؟ چند صفحه قبل عکسش هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    بله دیدم و به نظر منم نهایتا پنجاه روز تا دوماه باید باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    سلام دوستان خسته نباشین
    من یه یک هفته اس تقریبا که یه جفت عروس از مغازه دار خریدم که جوجه داده بودن و جوجشم دیده بودم از یکماه قبلش ... 4 تا جوجه داشتن که سه تاشو صاحبه جفت برداشت یکیشو ندیده بود ... خلاصه پدر و مادر هم قهر میکنن غذا نمیدن به چهارمی و میمیره :-(
    بعد من روزه بعدش رفتم اینارو آوردم خونه الان یکهفته میشه
    ولی اینا کلا مثل مجسمه ان و تحرکشون خیلی کمه ... ولی وقتی میرم نزدیکشون عکس العملشون خوبه ... غذا هم هرچی گذاشتم فقط ارزنشو دیدم که خوردن ... نه تخم مرغ نه هویج نه جوونه گندم و ماش ...هیچی
    موندم چیکار کنم ... فقط دوبار دیدم که نر رفته توی لونه زودم اومده بیرون ... کم تحرکن نمیدونم ضعیف شدن یا نه
    اینم عکسشون
    ویرایش توسط اسکندری : 2nd April 2013 در ساعت 09:41 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11295

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11295
    یه نکته هم یادم رفت بگم که وقتی خیلی نزدیکه هم میشن به هم پرخاش میکنن نمیدونم چرا ... شایدم از استرس باشه
    ولی محیطشون فقط خودشونن ... هیچکس نیس ... روزی دو بار فقط من سر میزنم ... گرما تنظیمه ... رطوبت تنظیمه ... همه چی تنظیمه ...
    ممنون میشم راهنمایی کنین

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    [QUOTE=mehrdadlord;105333]سلام دوستان خسته نباشین
    من یه یک هفته اس تقریبا که یه جفت عروس از مغازه دار خریدم که جوجه داده بودن و جوجشم دیده بودم از یکماه قبلش ... 4 تا جوجه داشتن که سه تاشو صاحبه جفت برداشت یکیشو ندیده بود ... خلاصه پدر و مادر هم قهر میکنن غذا نمیدن به چهارمی و میمیره :-(
    بعد من روزه بعدش رفتم اینارو آوردم خونه الان یکهفته میشه
    ولی اینا کلا مثل مجسمه ان و تحرکشون خیلی کمه ... ولی وقتی میرم نزدیکشون عکس العملشون خوبه ... غذا هم هرچی گذاشتم فقط ارزنشو دیدم که خوردن ... نه تخم مرغ نه هویج نه جوونه گندم و ماش ...هیچی
    موندم چیکار کنم ... فقط دوبار دیدم که نر رفته توی لونه زودم اومده بیرون ... کم تحرکن نمیدونم ضعیف شدن یا نه
    اینم عکسشون

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    یه نکته هم یادم رفت بگم که وقتی خیلی نزدیکه هم میشن به هم پرخاش میکنن نمیدونم چرا ... شایدم از استرس باشه
    ولی محیطشون فقط خودشونن ... هیچکس نیس ... روزی دو بار فقط من سر میزنم ... گرما تنظیمه ... رطوبت تنظیمه ... همه چی تنظیمه ...
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام.دوست عزیز ظرف غذاخوی کف قفس؟نی نشیمن قناری واسه عروس هلندی؟این دو مورد رو حتما رعایت کن ظرف هارو بیار بالا و روبروی چوش نشیمن مناسب قرار بده.پرنده هات تحرک ندارن چون هنوز به محیط جدید عادت نکردن.هرچند عروس پرنده ای نیست که دائم هم در حال تحرک باشه و بیشتر اوقات تنهایی یا پرآرایی میکنه یا مشغول خاروندن سر جفت هستن.همه ی شرایط رو شما فراهم کردی از نظر محیط.ارزن رو فعلا با تخم کتون و کافیشه قاطی کن به نسبت یک چهارم ارزن و براشون بذار تا کم کم به خوردن دونه های خشک دیگه هم رو بیارن.ارزن تنها باعث میشه پرنده به مرور ضعیف بشه.به هیچ وجه با جفتی که بهش پرخاش میشه از سمت جفتش سعی نکن نزدیک بشی و باهاش بازی کنی چون جفتش حسادت میکنه و این جفت گیری و تخم گذاریشون رو عقب میندازه.اگر خودشونم به هم پرخاش میکنن معمولا سر اینکه کدوم یکی اقدام به خاروندن سر یا گردن اون یکی بکنه از این درگیری ها پیش میاد که طبیعیه و با آماده شدن و تخم گذای این موارد رفع میشه.نگران نباش.سنگ کف دریاهم ندیدم توی قفس یادت نره.
    ویرایش توسط اسکندری : 2nd April 2013 در ساعت 09:40 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11295
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز ظرف غذاخوی کف قفس؟نی نشیمن قناری واسه عروس هلندی؟این دو مورد رو حتما رعایت کن ظرف هارو بیار بالا و روبروی چوش نشیمن مناسب قرار بده.پرنده هات تحرک ندارن چون هنوز به محیط جدید عادت نکردن.هرچند عروس پرنده ای نیست که دائم هم در حال تحرک باشه و بیشتر اوقات تنهایی یا پرآرایی میکنه یا مشغول خاروندن سر جفت هستن.همه ی شرایط رو شما فراهم کردی از نظر محیط.ارزن رو فعلا با تخم کتون و کافیشه قاطی کن به نسبت یک چهارم ارزن و براشون بذار تا کم کم به خوردن دونه های خشک دیگه هم رو بیارن.ارزن تنها باعث میشه پرنده به مرور ضعیف بشه.به هیچ وجه با جفتی که بهش پرخاش میشه از سمت جفتش سعی نکن نزدیک بشی و باهاش بازی کنی چون جفتش حسادت میکنه و این جفت گیری و تخم گذاریشون رو عقب میندازه.اگر خودشونم به هم پرخاش میکنن معمولا سر اینکه کدوم یکی اقدام به خاروندن سر یا گردن اون یکی بکنه از این درگیری ها پیش میاد که طبیعیه و با آماده شدن و تخم گذای این موارد رفع میشه.نگران نباش.سنگ کف دریاهم ندیدم توی قفس یادت نره.
    سلام مرسی از پاسخ خوبتون...من میدونم که این نشیمن مناسب نیس ولی این نشیمن همون نشیمنی بوده که چندین بار با همین وضعیت جوجه دادنو باهاش راحتن واسه همین من دست نزدم وگرنه چوب آماده کرده بودم براشون ... ظرف غذا خوری هم واسه این گذاشتم پایین که راحت بتونن جفتگیری کنن و دمشون نخوره و اذیتشون کنه
    من خیلی کم دیدم پرآرایی کنن ...سر همو هم که اصلا نمیخارونن ...مخلوط کردن هم من از روزه اول همینکاری که میفرمایین رو کردم ... در مورده نزدیک شدن هم این جفت وحشین اهلی نبودن واسه همین نزدیک شدنم فکر نکنم تاثیری داشته باشه ... در کل منم فقط واسه غذا و آب نزدیکشون میشم ...کف دریا هم دارن فراوون
    امیدوارم همینی که میگین باشه و خودشونو آماده میکنن و دارن به محیط عادت میکنن خدا از دهنتون بشنوه ... اگه نکته ی دیگه به ذهنتون میرسه ممنون میشم بفرمایین
    مرسی

صفحه 405 از 1915 نخستنخست ... 3053553863873883893903913923933943953963973983994004014024034044054064074084094104114124134144154164174184194204214224234244555059051405 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)