کاربرفعال

شماره عضویت
    15092
    سلام جناب اسکندری

چوب نشیمن عروس من قطرش تقریبا دوسانت هست، ظاهرا مناسبه و وقتی روی چوب هست نیمی از چوب نشیمن لای انگشتاش هست اما با اینحال بیشتر وقتها تعادلش بهم میخوره مثل وقتی میخواد سرشو بخارونه!
    ضمنا قبلا تو قفسش کف دریا میگذاشتم و همیشه میرفت روی اون و حتی همونجا هم میخوابید!!! اینکارش باعث شده بود که پوست کف پاهاش پوست پوست بشه!! به خاطر همین کلا کف دریا رو برداشتم.الان کف دریا هم نداره و میترسم مشکل براش پیش بیاد.
    این دو مشکل رو چطور حل کنم؟
    و سوال آخر تازگیا عروسم مدفوعش خیلی آبکی هست! خیلی هم شفافه! انگار فقط آب خورده باشه، نگرانم آخه با فشار میپاشه، این طبیعیه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1champion نمایش پست ها
    سلام جناب اسکندری

چوب نشیمن عروس من قطرش تقریبا دوسانت هست، ظاهرا مناسبه و وقتی روی چوب هست نیمی از چوب نشیمن لای انگشتاش هست اما با اینحال بیشتر وقتها تعادلش بهم میخوره مثل وقتی میخواد سرشو بخارونه!
    ضمنا قبلا تو قفسش کف دریا میگذاشتم و همیشه میرفت روی اون و حتی همونجا هم میخوابید!!! اینکارش باعث شده بود که پوست کف پاهاش پوست پوست بشه!! به خاطر همین کلا کف دریا رو برداشتم.الان کف دریا هم نداره و میترسم مشکل براش پیش بیاد.
    این دو مشکل رو چطور حل کنم؟
    و سوال آخر تازگیا عروسم مدفوعش خیلی آبکی هست! خیلی هم شفافه! انگار فقط آب خورده باشه، نگرانم آخه با فشار میپاشه، این طبیعیه؟
    سلام.از چوب نشیمن و مدفوعش عکس بگذارید.سنگ رو هم افقی به میله ها ببندید نتونه روش بشینه.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی
    شماره عضویت
    15913

22 عروس هلندی

نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيزهرگونه بحث تبادل نظر و پرسش و پاسخ در مورد عروس هلندي در اين تاپيك انجام خواهد شد.
    سلام. خدا قوت. دو عروس ماده ویک نر دارم. حدود یک ماه است که جفت خورده اند. و دو هفته پیش برایشان لانه گذاشته ام اما تمایلی به رفتن داخل لانه نشان نمی دهند. از نظر تغذیه مراقبشان هستم. ویتامین مخصوصشان ، دانه های مختلف و تخمه، چایی عسل، اب عسل، جوانه گندم، کاهو و خیاراما از خوردن تخم مرغ و هویج وماست اجتناب میکنند. داخل قفس حبس نیستند و در قفسشان باز است. هم پرواز میکنند و هم دور خانه میچرخند. گاهی برای خوردن کف دریا داخل قفس می روند. لوازم بازی و پارک هم دارند. لطفا راهنمایی بفرمایید که چه زمانی تخمگذاری میکنند. سپاسگزارم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط طوسی. نازی. نینا نمایش پست ها
    سلام. خدا قوت. دو عروس ماده ویک نر دارم. حدود یک ماه است که جفت خورده اند. و دو هفته پیش برایشان لانه گذاشته ام اما تمایلی به رفتن داخل لانه نشان نمی دهند. از نظر تغذیه مراقبشان هستم. ویتامین مخصوصشان ، دانه های مختلف و تخمه، چایی عسل، اب عسل، جوانه گندم، کاهو و خیاراما از خوردن تخم مرغ و هویج وماست اجتناب میکنند. داخل قفس حبس نیستند و در قفسشان باز است. هم پرواز میکنند و هم دور خانه میچرخند. گاهی برای خوردن کف دریا داخل قفس می روند. لوازم بازی و پارک هم دارند. لطفا راهنمایی بفرمایید که چه زمانی تخمگذاری میکنند. سپاسگزارم.

درود دوست عزیز.
    کار شما کاملا اشتباهه. اول دادن چایی خیار برای عروس خوب نیست. عروس نر شما با دو ماده با هم جفت شده ؟؟
    اگر قصدتون تکثیره باید یه عروس نر و یه عروس ماده را باهم داخل قفس بندازید و نذارید از قفس بیان بیرون. این که دو ماده با یه نر جفت شوند فکر نکنم شدنی باشه.
    بعد میشه بگید از کجا فهمیدید که جفت خورده اند؟؟

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    کمک فوری سلام دوستان عزیز من یک جفت عروس دارم20 روز پیش شروع کرد به تخم گذاری 4 تا تخم گذاشت 2 هفته بعد نگا کردم تخم ها شد 5 تا الان 23 روز گذشته تخ هاشده 8 تا چی کار کنم بردارم تخمها رو لطفا رهنماییم کنید الان مادهیکم پف کرده

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    کمک فوری سلام دوستان عزیز من یک جفت عروس دارم20 روز پیش شروع کرد به تخم گذاری 4 تا تخم گذاشت 2 هفته بعد نگا کردم تخم ها شد 5 تا الان 23 روز گذشته تخ هاشده 8 تا چی کار کنم بردارم تخمها رو لطفا رهنماییم کنید الان مادهیکم پف کرده

سلام

عروس های شما جفت هستند؟ از نر و ماده بودنشون مطمئنید؟

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

عروس های شما جفت هستند؟ از نر و ماده بودنشون مطمئنید؟
    اره مطمعن هستم صاحب قبلیش ازشون جوجه گرفته اگه خالی نبسته ولی جفت گیریش خودم به چشمم دیدم

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    اره مطمعن هستم صاحب قبلیش ازشون جوجه گرفته اگه خالی نبسته ولی جفت گیریش خودم به چشمم دیدم
    الان تخم ها رو نگا كردم بدون نطفه بودن امكان داره هر دوتاشون ماده باشن اخه چه جوري من خودم جفت گيرشون رو ديدم با چشاي خودم من كه هنگ كردم شما كمكم كنيد چي كار كنم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    الان تخم ها رو نگا كردم بدون نطفه بودن امكان داره هر دوتاشون ماده باشن اخه چه جوري من خودم جفت گيرشون رو ديدم با چشاي خودم من كه هنگ كردم شما كمكم كنيد چي كار كنم

سلام
    اره تخمهارو بردار یک جایی نگهدار شاید بعد ها احتیاج بشه
    ماده شما متاسفانه دوباره تخم کرده حینه نشستنه روی تخمها
    الانم بشدت ضعیفه فشاره گذاشتنه تخمها از یک طرف و گرمی هوا و نشستن روی تخمها میتونه دلیله پف کردنش باشه
    (بی نطفه بودنم شاید بخاطره جوانی و نا بالغی عروسه نرتون باشه که با دادنه غذاهای حاوی ویتامین Aو E و K و دادنه قطره ad3e حل میشه )
    لونه رو بردارید حداقل یک ماه اصولی تغذیه کنید بعد لونه بزارید
    در مورد جفتگیری 2 تا همجنس هم که زیاد دیده شده
    برای اطمینان عکس بزارید،،، برای یقین نرو ماده بودنه جفتهای شما و سن تقریبیشون

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام با احترام به نظر آقا نیما.نظر بنده مخالف ایشونه.وقتی 16تا تخم کرده یعنی حداقل 4روز از گذاشتن اخرین تخمش میگذره.شما یک هفته هم صبر کنید وبعد کندلینگ کنید.واگر بازهم پوچ بودن کاری که ایشون گفتن رو انجام بدید.تعداد تخم بالا نشون دهنده ی امادگی بدنی بالا ی عروس مادتون هست(توهمین جا کاربر مهردادوند عروس هاش 9تخم کردن که نطفه دارهم بودند پس نمیشه گفت برای دو نوبته و...)
    وقتی جفت گیریشون رو دیدین وتخم گذاری هم انجام شده یعنی صد درصد نر وماده هستن واین قضیه ی جفت گیری همجنس با همجنس توی عروس هلندی خیلی کم پیش اومده اون هم نر با نر .نه ماده با ماده

صفحه 937 از 1915 نخستنخست ... 43783788791891992092192292392492592692792892993093193293393493593693793893994094194294394494594694794894995095195295395495595698710371437 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)