همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط gamer47 نمایش پست ها
    داخ مغازه میومد رو دست باهام بازی میکرد خوشم اومد ازش
    الان نه دستم میبرم سمتش نگاه میکنه ولی زیاد میبرم زیر شکمش که بیاد فرار میکنه تغریبا میشه گفت نه الان راحت نمیاد رو دست
    نه برای جوجه گرفتن نگرفتمش
    اگر در مغازه راحت روی دستتان می آمده و الان نه احتمالا به دلیل است که در آن محیط احساس امنیت می کرده و با شما هم صمیمی شده الان هم شب غذایش را بردارید و صبح مثلا تخمه و غذاهایی که دوست دارد را با دست به پرنده بدهید بعد کف دستتان بریزید و اجازه دهید روی دستتان بیاید .
    به هر حال اگر جوجه بود زودتر با شرایط جدید انس می گرفتاما پرنده شما بالغ است و سرسختی بیشتری دارد.انشالله با صبر و حوصله درست میشود

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    سلام دوستان من تخمای عروسمو برداشتم چون در نیومدن سه تاش نطفه ای به اندازه ی نصف زرده داشتند ینی فک کنم جوجه تو روزای اول مرده ورنگش کدر بود حالا خونه رو براداشتم دوباره بذارم؟؟؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    15092
    سلام
    چند روز پیش ساعت 5و نیم صبح با سر و صدای وحشتناکی که عروسم ایجاد کرده بود از خواب پریدم!
    بلافاصله رفتم تو اتاقش و چراغ رو روشن کردم، خودشو داشت به در و دیوار قفس میزد و فیس فیس میکرد.
    سریع در قفس رو باز کردم تا بیارمش بیرون دیدم همه جای قفس پر از خونه!!! به زور اومد رو انگشتم اما تا دستم رو آوردم بیرون پرید رو زمین، خیلی خیلی ترسیده بود.
    یه نگاه به انگشتم انداختم دیدم پر از خون شده، تلاش کردم و دوباره آوردمش روی انگشتم دیدم بال سمت چپش خونی شده سریع آب و دستمال حاضر کردم و خون رو پاک کردم و سعی کردم کمی آرومش کنم.
    این شد که 10 دقیقه ای باهاش حرف زدم ولی اون اصلا تکونی نمیخورد انگار جن دیده باشه، اصلا خشکش زده بود، دست به هر جائی از بدنش میزدم هیچ عکس العملی نشون نمیداد و بدنش مثل سنگ سفت شده بود.
    همونطور که روی انگشتم بود خیلی آروم دستم رو میاوردم پائین، گردنش کش میومد و موقعی که میاوردم بالا سرش میرفت تو پرهای پشت گردنش، انگار اصلا گردن نداره!!!
    خلاصه بعد از کلی حرف زدن یه خورده حالش بهتر شد و فرستادمش تو قفس.
    الان چند شبه که واسش یه لامپ روشن میذارم و ناخنهاشم تازه گرفتم، آخه گفتم شاید به خاطر ناخنهای بلندش افتاده و ترسیده!
    حالا بعد از خوندن این قصه ی ما بگید ببینم کارم درست بوده یا نه؟یه جا خوندم باید پرهای شکسته شده رو کشید!!! درسته؟
    به همه پیشنهاد میکنم یه لامپ واسه طوطیشون روشن بذارن شبها، وگرنه ممکنه مثه من زهره ترک بشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    سلام دوستان من تخمای عروسمو برداشتم چون در نیومدن سه تاش نطفه ای به اندازه ی نصف زرده داشتند ینی فک کنم جوجه تو روزای اول مرده ورنگش کدر بود حالا خونه رو براداشتم دوباره بذارم؟؟؟
    سلام
    فکر کنم نطفه نداشتن و شما زرده رو اشتباه گرفتی
    کی لونه رو ورداشتید ؟تازه ورداشتید حداقل20و30 روز دیگه باید وصل کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1champion نمایش پست ها
    سلام
    چند روز پیش ساعت 5و نیم صبح با سر و صدای وحشتناکی که عروسم ایجاد کرده بود از خواب پریدم!
    بلافاصله رفتم تو اتاقش و چراغ رو روشن کردم، خودشو داشت به در و دیوار قفس میزد و فیس فیس میکرد.
    سریع در قفس رو باز کردم تا بیارمش بیرون دیدم همه جای قفس پر از خونه!!! به زور اومد رو انگشتم اما تا دستم رو آوردم بیرون پرید رو زمین، خیلی خیلی ترسیده بود.
    یه نگاه به انگشتم انداختم دیدم پر از خون شده، تلاش کردم و دوباره آوردمش روی انگشتم دیدم بال سمت چپش خونی شده سریع آب و دستمال حاضر کردم و خون رو پاک کردم و سعی کردم کمی آرومش کنم.
    این شد که 10 دقیقه ای باهاش حرف زدم ولی اون اصلا تکونی نمیخورد انگار جن دیده باشه، اصلا خشکش زده بود، دست به هر جائی از بدنش میزدم هیچ عکس العملی نشون نمیداد و بدنش مثل سنگ سفت شده بود.
    همونطور که روی انگشتم بود خیلی آروم دستم رو میاوردم پائین، گردنش کش میومد و موقعی که میاوردم بالا سرش میرفت تو پرهای پشت گردنش، انگار اصلا گردن نداره!!!
    خلاصه بعد از کلی حرف زدن یه خورده حالش بهتر شد و فرستادمش تو قفس.
    الان چند شبه که واسش یه لامپ روشن میذارم و ناخنهاشم تازه گرفتم، آخه گفتم شاید به خاطر ناخنهای بلندش افتاده و ترسیده!
    حالا بعد از خوندن این قصه ی ما بگید ببینم کارم درست بوده یا نه؟یه جا خوندم باید پرهای شکسته شده رو کشید!!! درسته؟
    به همه پیشنهاد میکنم یه لامپ واسه طوطیشون روشن بذارن شبها، وگرنه ممکنه مثه من زهره ترک بشید
    سلام
    بعضی شب ها یا حتی روزها این اتفاق براشون میوفته و میترسن
    برای اروم کردنشون بهتره سربع چراغ رو روشن کنید و نزدیک قفس شید ولی لازم نیست حن بیاریدش بیرون چون با وارد شدن دست به قفس ممکنه بازم ودشو به قفس بزنه
    روشن کردن یک چراغ کم نور هم پیشنهاد میشه نه لامپ پر نور

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10008
    دوستان این جوجه عروس ما48روزشه انا همچنان سرلاگ میخوره اونم زیاد چگار کنم من؟همه چی هم گداشتم برا ارزن و کتون سفیده تخمه مرغ خبوبات له شده و...ک فقط بعضی وقتا اونم خیلی کم با ارزن و تخمه بازی میکنه. وقتی حدودا37روزش بود دو سه روزی میلش ب سرلاک کم شد اما از 40یا41روزگی باز مت گودزیلا سرلاک میخوره. ممنون میشم کمکم کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsaa نمایش پست ها
    دوستان این جوجه عروس ما48روزشه انا همچنان سرلاگ میخوره اونم زیاد چگار کنم من؟همه چی هم گداشتم برا ارزن و کتون سفیده تخمه مرغ خبوبات له شده و...ک فقط بعضی وقتا اونم خیلی کم با ارزن و تخمه بازی میکنه. وقتی حدودا37روزش بود دو سه روزی میلش ب سرلاک کم شد اما از 40یا41روزگی باز مت گودزیلا سرلاک میخوره. ممنون میشم کمکم کنید
    وقتی بهش سرلاک میدید خوب اونم نیازی به دون خور شدن نمیبینه
    دفعات سرلاک رو به روزی یکی دوبار برونید اونم مقدار کم
    بعد جلوش ارزن و کتان و مغز تخمه وگندم پخته تو ظرف جدا باشه
    برای اینکه بخوره هم بادست بهش بدید شاید زودتر یاد گرفت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , یه زمانی گربه , شاید در آینده سگ
    شماره عضویت
    12655
    سلام عروسام 13 فروردین جوجه هاش از تخم در اومدن و دقیقا 13 اردیبهشت شروع به تخم گذاری کردن و دیروز سومین تخم رو هم گذاشتن
    میخوام ببینم الان باید تقویتشون کنم یا نه
    چون با این حال همینطوری تخم میذارنو تا در اومدن جوجه ها خیلی زمان میبره
    و این که چقدر بعد از بیرون اومدن جوجه ها از تخم باید لونه رو بردارم ؟ چون میترسم باز برن تخم کنن و اسیر میشم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_lovely نمایش پست ها
    سلام عروسام 13 فروردین جوجه هاش از تخم در اومدن و دقیقا 13 اردیبهشت شروع به تخم گذاری کردن و دیروز سومین تخم رو هم گذاشتن
    میخوام ببینم الان باید تقویتشون کنم یا نه
    چون با این حال همینطوری تخم میذارنو تا در اومدن جوجه ها خیلی زمان میبره
    و این که چقدر بعد از بیرون اومدن جوجه ها از تخم باید لونه رو بردارم ؟ چون میترسم باز برن تخم کنن و اسیر میشم
    سلام
    روند تخم گذاریشون اگه کنترل خاصی نداشته باشه همینطوریه و بعد 20و30 روزگی جوجه ها دوباره تخم میگذارند
    این سری هم که تخم گذاشتن بذارید باز شه وقتی علائم تخم گذاری داشتن جوجه هارو کف قفس بذارید لونه هم بردارید
    اگه مبانگین تخم گذاریشون سه تا هست نمیخواد دیگه تقویت کنید موقعی که جفت گیری کردن باید این کارو میکردید الان که دارن تقریبن تخم اخرشونو میذارن خیلی لازم نیست اما اگر بازم جفتگیری میکنن تقویت کنید
    غذاهایی که کلسیم دارند هم استفاده کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم نطفه نداشتن و شما زرده رو اشتباه گرفتی
    کی لونه رو ورداشتید ؟تازه ورداشتید حداقل20و30 روز دیگه باید وصل کنید
    امروز برداشتم ایشالا دفعه ی بعدی نطفه داره؟؟؟

صفحه 923 از 1915 نخستنخست ... 42382387390490590690790890991091191291391491591691791891992092192292392492592692792892993093193293393493593693793893994094194297310231423 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)