همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    بله شاید حرف شما درست باشه.
    من نظر شما رو رد نکردم. من فقط نظر خودمو دادم که شایدم اشتباه باشه.
    به نظر من این جفت گیری درست نیست ، حالا ممکنه از بی تجربگی باشه و یا ممکنه که هردو ماده باشند یا ... .
    به هر حال من فقط نظرمو دادم و نظر شما هم کاملا قابل احترامه

سلام.به نظر من هم ابلق یک نر جوان و بی تجربه هست.یا اینکه قبلا جفت نداشته به همین خاطر نمیتونه خوب جفت گیری کنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    سلام

آقای اسکندری بزرگوار. بالاخره عروس نر خاکستری رو عوض کردم/ اگه خاطرتون باشه عروس نر مرتب با چوب نشیمن جفتگیری میکرد و ما رو پیر کرده بود.

عروس نری که گرفتم کاملآ بالغ هستنش تاجش هم بلندتر قبلی هم هستش. یک روز در قرنطینه گذاشتم بعدش گذاشتم کنار عروس ماده. 10 دقیقه بعد شروع به خوندن کرد و بالش رو بصورت نیمه باز میکرد و روی چوب راه میرفت. این صحنه رو چندین بار دیدم. موقعی که عروس ماده خم شده بود که از توی ظرف غذا بخوره. عروس نر میرفت نزدیکش و یک پاش رو بلند میکرد میخواست بذاره روی بال ماده. که ماده بهش حمله میکرد.

به نظر شما با این رفتار عروس نر(پیر میکده) بهش امید هست که جفتگیری رو بلد باشه؟؟

یک موضوع دیگه روز اول که این عروس رو توی پرنده فروشی دیدم هیکل درشتی داشت موقعی هم که گذاشتمش پیش ماده هیکلی تر از ماده به نظر میومد. ولی الان که چند روز گذشته حس میکنم کمی جثه اش آب رفته.!

دلیلش چیه؟

غذاهایی که بهش دادم و حسابی هم میخوره:
    تخم مرغ آبپز هویچ حبوبات آبپز کاهو جوانه گندم مخلوط هفت تخم +ارزن و کتان. گندم پخته و سبزیجات

کاملآ سرحال و مدفوع ش هم نرمال هستش.
    از 2روز پیش کف قفس و روی بدنه عروس نر کرک هایی میبنم این نشانه پر ریزی هستش؟ ممکنه واسه این موضوع لاغر شده باشه؟

با تشکر از شما منتظر راهنمایی و جوابتون هستم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.به نظر من هم ابلق یک نر جوان و بی تجربه هست.یا اینکه قبلا جفت نداشته به همین خاطر نمیتونه خوب جفت گیری کنه.
    ابلق نزدیک به سه سال دارد و طبق گفته ی فروشنده با همین گلباقالی جفت بوده و سه تا تخم هم داشته اند .
    اما الان که اصلا خبری نیست با این که کلی تخم مرغ و گندم میخورند
    البته اینها خودشان جوجه های یک جفت بوده اند . شاید این مورد هم تاثیر داشته باشد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    سلام

آقای اسکندری بزرگوار. بالاخره عروس نر خاکستری رو عوض کردم/ اگه خاطرتون باشه عروس نر مرتب با چوب نشیمن جفتگیری میکرد و ما رو پیر کرده بود.

عروس نری که گرفتم کاملآ بالغ هستنش تاجش هم بلندتر قبلی هم هستش. یک روز در قرنطینه گذاشتم بعدش گذاشتم کنار عروس ماده. 10 دقیقه بعد شروع به خوندن کرد و بالش رو بصورت نیمه باز میکرد و روی چوب راه میرفت. این صحنه رو چندین بار دیدم. موقعی که عروس ماده خم شده بود که از توی ظرف غذا بخوره. عروس نر میرفت نزدیکش و یک پاش رو بلند میکرد میخواست بذاره روی بال ماده. که ماده بهش حمله میکرد.

به نظر شما با این رفتار عروس نر(پیر میکده) بهش امید هست که جفتگیری رو بلد باشه؟؟

یک موضوع دیگه روز اول که این عروس رو توی پرنده فروشی دیدم هیکل درشتی داشت موقعی هم که گذاشتمش پیش ماده هیکلی تر از ماده به نظر میومد. ولی الان که چند روز گذشته حس میکنم کمی جثه اش آب رفته.!

دلیلش چیه؟

غذاهایی که بهش دادم و حسابی هم میخوره:
    تخم مرغ آبپز هویچ حبوبات آبپز کاهو جوانه گندم مخلوط هفت تخم +ارزن و کتان. گندم پخته و سبزیجات

کاملآ سرحال و مدفوع ش هم نرمال هستش.
    از 2روز پیش کف قفس و روی بدنه عروس نر کرک هایی میبنم این نشانه پر ریزی هستش؟ ممکنه واسه این موضوع لاغر شده باشه؟

با تشکر از شما منتظر راهنمایی و جوابتون هستم.
    سلام.این رو بنده چندماه قبل خدمتتون عرض کردم که خودتون اصرار به حفظ نر داشتید.
    نر آماده ای هست.اگر به تغذیشون برسید و ماده هم آماده بشه مطمئن باشید جفت گیریشون خیلی سریع اتفاق میفته.بهتره اگر دیدید خیلی نر برای جفت گیری تلاش میکنه و ماده اجازه نمیده دو هفته دیگه موقت لونه رو بذاریدشاید باعث تحریکشون شد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    ابلق نزدیک به سه سال دارد و طبق گفته ی فروشنده با همین گلباقالی جفت بوده و سه تا تخم هم داشته اند .
    اما الان که اصلا خبری نیست با این که کلی تخم مرغ و گندم میخورند
    البته اینها خودشان جوجه های یک جفت بوده اند . شاید این مورد هم تاثیر داشته باشد
    نه مطمئن باشید این ها به هیچ وجه جوجه ندادن.چون نر اصلا جفت گیری رو بلد نیست و طریقه سوار شدنش اشتباه هست و این از یک نر با تجربه بعیده و ربطی به اینکه از یک نسل هستن نداره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    درسته اقای اسکندری اگه جوان باشه منم میگم نره.
    ولی ایشون گفتند که سه سالشونه و اگه درست گفته باشند ، از علائم ظاهری میشه فهمید که هردو ماده هستند.
    ولی اگر سنشون پایین باشه منم میگم که ابلق نر هست.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام کم پیدای اقا ابوالفضل
    دستگاه جوجه کشی هست که بخری ولی اونم صد در صد تخمهارو ممکنه جوجه نکنه
    میشه تخم های سالم رو ورداشت گذاشت تو دستگاه و زیر جفت تخم پوچ گذاشت و یکی دو روز مونده به باز شدن جا به جا کرد من این کارو نکردم ولی حتمن باید جواب بده
    ولی قبل اینکه دسگاه بخری پیشنهاد میکنم اون جفتای ترسو رو بذار بالای بالای قفس ها و تو لونه شون کمی خورده چوب بیشتری بریز
    جوجه کشی پشت هم باعث شل شدن و ضعیف شدن پوسته تخم میشه
    سلام
    والا چه عرض کنم
    این جفت رو تخم ها مدفوع میکنه با این که رو دست میان نر ماده و رام هستند اما تو لونه به شدت دعوا میکنند هر روز و همدیگه رو میزنن تخم ها رو شوت میکنن اینطرف اونطرف...
    از برج 10 که جوجه دادن جوجه ها 20 روز داشتند تمام جفت ها رو از هم جدا کردم حدود 2.5 ماه استراحت کردن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام... یه عروس نر 1.5 ساله... دارم. کاملا دستی...
    یه جوجه ماده 2-3 ماه دارم...
    نمیدونم چرا عروس نر ازش میترسه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام... یه عروس نر 1.5 ساله... دارم. کاملا دستی...
    یه جوجه ماده 2-3 ماه دارم...
    نمیدونم چرا عروس نر ازش میترسه
    سلام.از جنسیت جوجه مطمئنید؟کلا عروس هلندی ها از هم نمیترسن.بلکه نسبت به هم حسادت میکنن و واکنش منفی نشون میدن.چون معلوم نیست که قطعا جنسیت جوجه هم ماده باشه و از طرفی هردو هم رام و دستی هستن به نوعی رقیبت هستن و به همین خاطر نر که سن بالاتری داره سعی در فرار از کنار جوجه داره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    اون کوچیکه ک میگم مادس مرواریدی(گل باقالی ) هست...
    تا الانم نشونه ای از خودش که بخواد نر باشه نشون نداده...
    اون نرم رو توی این سن هم دون خور شده بود هم میزد زیر اواز

صفحه 920 از 1915 نخستنخست ... 42082087090190290390490590690790890991091191291391491591691791891992092192292392492592692792892993093193293393493593693793893997010201420 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)