کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsaa نمایش پست ها
    چشم در اولین فرصت میزارم. تنهاست و از 25روزگی خودم سرلاکی بزرگش کردم
    توی این سن پر ریزی حالت معمول ندارند
    غیر طبیعیه!!!
    اره حتما عکس بزارید تا به کمک دوستان مشگل حل بشه
    معمولا این پر ریزی های اتفاقی و نا خواسته به خاطر تغذیه نا مناسب و یا دمای محیط زندگی جوجه عروس شماست که انی بالا رفته است
    از غذاهای حاویه کلسیم بالا استفاده کنید
    برگ کلم ،سیب و اسفناج ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10008
    دوست عزيزم اين جي جي ما پر ريزي اصلا نداره فقط امزوز ي دون از اين پبراي ك مثل پرز هست ديدم افتاده.اما پراي پشت كمرش يكمي ريش ريش شده.خواستم ببينم اين طبيعي هست؟با توجه ب عكسش ميشه تشخيص داد نر هست يا ماده؟و بنظر شما مشكلي نداره كلا؟بعضي وقتا مخصوصا ظهرا انقد جيغ ميرنه ك بيدار ميشيم از خواب.بنظرتون بالش افتادگي نداره/الان42 روزشه ي مقداري پرواز ميكنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , یه زمانی گربه , شاید در آینده سگ
    شماره عضویت
    12655
    سلام نمیدونم این خبرم بد هست یا خوب
    قرار بود همین روزا که جوجه ها بزرگ شدن هم جوجه و هم والدینو بفروشم
    امروز یه سر به لونه زدم دیدم یه تخم گذاشتن و ماده هم روش خوابیده . جوجه ها هم بزرگ شدن (خوب شد من لونه رو بزرگ درست گردم وگرنه اینا جا نمیشدن توش)
    الان جوجه ها گاهی اوقات از لونه میان بیرون یا میفتن کف قفس و دوباره خودشون میرن تو لونه
    از کجا باس بفهمم جوجه ها دون خور شدن یا نه و اینکه من هیچ غذای متحرکی نذاشتم واسشون فقط همون ارزن و کتان و کف دریا میدادم (البته تخم مرغ و هویج وموز هم میدادم)
    اما اینا محرک نبودن
    چقدرررررررررررر اینا خاطر همو میخوان که راه ب راه تخم میذارن آخه

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    دوست عزيزم اين جي جي ما پر ريزي اصلا نداره فقط امزوز ي دون از اين پبراي ك مثل پرز هست ديدم افتاده.اما پراي پشت كمرش يكمي ريش ريش شده.خواستم ببينم اين طبيعي هست؟با توجه ب عكسش ميشه تشخيص داد نر هست يا ماده؟و بنظر شما مشكلي نداره كلا؟بعضي وقتا مخصوصا ظهرا انقد جيغ ميرنه ك بيدار ميشيم از خواب.بنظرتون بالش افتادگي نداره/الان42 روزشه ي مقداري پرواز ميكنه
    سلام بنظر همه چیز نرمال میاد.من وقتی چندتا جوجه داشتم اینچوری میشدن .این پرها کم کم با پرهای جید جایگزین میشن ومشکلی نیست.جنسیت از روی عکس تا قبل از اولین پرریزی ممکن نیست وقبل از اون همه یجوجه ها شبیه به ماده ها هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_lovely نمایش پست ها
    سلام نمیدونم این خبرم بد هست یا خوب
    قرار بود همین روزا که جوجه ها بزرگ شدن هم جوجه و هم والدینو بفروشم
    امروز یه سر به لونه زدم دیدم یه تخم گذاشتن و ماده هم روش خوابیده . جوجه ها هم بزرگ شدن (خوب شد من لونه رو بزرگ درست گردم وگرنه اینا جا نمیشدن توش)
    الان جوجه ها گاهی اوقات از لونه میان بیرون یا میفتن کف قفس و دوباره خودشون میرن تو لونه
    از کجا باس بفهمم جوجه ها دون خور شدن یا نه و اینکه من هیچ غذای متحرکی نذاشتم واسشون فقط همون ارزن و کتان و کف دریا میدادم (البته تخم مرغ و هویج وموز هم میدادم)
    اما اینا محرک نبودن
    چقدرررررررررررر اینا خاطر همو میخوان که راه ب راه تخم میذارن آخه
    سلام به سلامتی انشالله.
    سنت جوجه هاتون چقدره؟جوجه ها معموملا بین 42روز تا 50روز دونخور میشن.برای جفت غذای نرم وکافی بذارین تا بتونن جوجه هاشونم تغذیه کنن.
    عروس خاکستری همین مدلیههمیشه رو تخمن!ربطی به علاقشون نداره.خیلی زود برای تخم گذاری اماده میشن.این سری هم اجازه بدین رو تخم ها بخوابن وجوجه شن اما زمانی که دیدین جفت دارن علائم تخمگذاری مجدد رو نشون میدن جوجه ها رو به کف قفس انتقال بدین و لونه رو برداری وبعد از دونخور شدن جوجه هاشون یک ماه تا 45روز بهشون استراحت بدین.
    الانم اگر دیدین ه دارن به جوجه ها آسیب میزنن میتونید جوجه ها رو بذارین کف قفس

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    همونجوری که دوستمون گفت من هم احساس میکنم طبیعیه
    شما تغذیه پرنده ها رو با کلسیم مناسب و نرمال ادامه بدید (سیب و برگ کلم و اسفناج و کف دریا و سنگ معدنی ... سرشار از کلسیمند )
    بد نیست در مورد پر ریزی ها این رو بگم
    پر ریزی های معمول بعد از 5 ماهگی عروس ها شروع میشه و در این مدت باید از دادنه غذاهای گرم مثل کتان و جوانه ها پرهیز کرد و یا به حداقل برسن
    هر گونه پرریزی زودتر از موعد و یا نزدیک به هم (از نظر زمانی) میتونه نشانه هایی باشه از
    1. عدم تغذیه مناسب
    2. گرمای انی محیط پرنده
    3. ویا بیماریهایی قارچی و انواع انگل ها و ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام دوستان .صبح بخیر.شنبه ظهر من از سر کار اومدم خونه به محض اینکه کلید انداختم تو در در رو باز کردم عروس نرم شروع به جیغ جیغ کردن کرد ، گفتم شاید چیزی می خواد طبق معمول هر روز غذا و اب رو تعویض کردم ولی همچنان روی لونه می ایستاد و جیغ می زد تا اینکه این موضوع 3 روزه از صبح زود تا اخر شب که چراغ ها روشن هستش تکرار می شه ،‌نمی دونم چرا اینطوری می کنه. ماده هم داخل لونه هستش .هر کاری بگید کردم ولی فایده نداره فقط بالای لونه این طرف اون طرف می ره و جیغ می زنه .دیروز خیلی جیغ زد مهمان داشتیم مجبور شدم روش رو کشیدم ساکت شد البته بعد 1 ساعت روش رو برداشتم دوباره شروع کرد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و عروس هلندي
    شماره عضویت
    15687
    سلام .من ميخواسم يه عروس هلندي بخرم. چندتا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
    ميخوام يه عروس تازه دون خور شده بخرم ب نظر شما انتخاب خوبيه؟ از كجا بفهمم كه واقعا همون چيزيه ك ميخوام و فروشنده سرمو كلاه نزاره
    45 روزه تازه دون خور شدست؟ اگه از اين سن بگيرم اهلي ميشه ميزاره نوازشش كنم يا مثلا كامل رو دست بياد؟
    جوجه تازه دون خور شده همه فصل ها هست؟؟و حدود قيمت آلبينو و وايت فيس تازه دون خور شده چقدره؟ و جنسيتش ميشه فهميد تو اين سن؟؟
    ميدونم سوال هام زياد شد شرمنده

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINT نمایش پست ها
    سلام .من ميخواسم يه عروس هلندي بخرم. چندتا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
    ميخوام يه عروس تازه دون خور شده بخرم ب نظر شما انتخاب خوبيه؟ از كجا بفهمم كه واقعا همون چيزيه ك ميخوام و فروشنده سرمو كلاه نزاره
    45 روزه تازه دون خور شدست؟ اگه از اين سن بگيرم اهلي ميشه ميزاره نوازشش كنم يا مثلا كامل رو دست بياد؟
    جوجه تازه دون خور شده همه فصل ها هست؟؟و حدود قيمت آلبينو و وايت فيس تازه دون خور شده چقدره؟ و جنسيتش ميشه فهميد تو اين سن؟؟
    ميدونم سوال هام زياد شد شرمنده

سلام
    ب نظر من بهترین انتخاب ، خرید ی جوجه ی تازه دونخور شده س .
    عروسها معمولا از 42 روزگی ب بعد دونخور میشن .
    برای رام شدن ب نظر من بهترین راه همینه ک ی جوجه ی تازه دونخور شده تهیه کنید . چون اینجوری ، از جوجگی باهاتونه و خیلی راحت رام میشه و بعد از ی هفته میتونین با دست بهش غذا بدین . و بعد از این ک ب دست عادت کرد ، میتونین یواش یواش نوازشش کنید . درمورد نوازش کردن و روی دست آمدن عروس هم اصلا نگران نباشید چون خیلی زود با انسان خو میگیرن . ب خصوص اگه از 45 روزگی با انسان ارتباط داشته باشن .
    ب دلیل تکثیر خانگی عروس ، جوجه ی تازه دونخور شده ی این پرنده ی دوست داشتنی در تمام فصول پیدا میشه .
    حدود قیمت پرنده هم در هر جایی مختلفه . تو تهران جوجه ی تازه دونخور شده ی آلبینو و وایت فیس حدودا 350 تا 450 تومانه .
    درمورد تشخیص جنسیت هم ، پرنده حداقل باید 6 ، 7 ماه از سنش گذشته باشه و دوره ی اول پرریزی رو طی کرده باشه ، تا بشه جنسیتش رو تشخیص داد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    من به جنسیت عروس هایم شک دارم
    ممکن است راهنمایی بفرمایید :

سنشان هم حدود سه سال است . درست است؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    من به جنسیت عروس هایم شک دارم
    ممکن است راهنمایی بفرمایید :

سنشان هم حدود سه سال است . درست است؟

اگه سنشون رو درست گفته باشی به نظر من ماده هستن

صفحه 914 از 1915 نخستنخست ... 414814864895896897898899900901902903904905906907908909910911912913914915916917918919920921922923924925926927928929930931932933964101414141914 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)