کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    ممنون از راهنمایی شما.اگر لونه رو از تو قفس در بیارم و تمیزش کنم و دوباره خرده چوب بریزم و اون 1 دونه تخم رو نگه دارم دوباره لونه رو بزارم اشکالی داره؟چون خیلی به سختی دستم داخل لونه می شه و داخل لونه هم خیلی کثیف شده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان عروس مادم خیلی عاشق حموم کردنه. و امروز که 21 روز تموم شد و جوجه نشدن. عروس نر من دوباره رفت برای جا گرم کردن و من برای عروس مادم بعد از یک ماه آب گذاشتم تا شنا کنه و خودشو تمیز کرد.
    مشکلی نداره؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان عروس مادم خیلی عاشق حموم کردنه. و امروز که 21 روز تموم شد و جوجه نشدن. عروس نر من دوباره رفت برای جا گرم کردن و من برای عروس مادم بعد از یک ماه آب گذاشتم تا شنا کنه و خودشو تمیز کرد.
    مشکلی نداره؟؟؟؟؟
    نه وقتی جفتگیری کردن اب نذارید دیگه چون از مستی کم میکنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    toti
    شماره عضویت
    15710

جوا

نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام .
    1-جفتی که قرار است جوجه بدهند و رام هم نیستند هیچ لزومی ندارد که پرهایشان را قیچی کنید
    2-شما 5 روز هست که اینها را خریدید کمی فرصت بدهید تا با محیط جدید آشنا شوند و استرس جابجایی را پشت سر بگذارند.
    3- هفت تخم و جوانه ها(گندم . ماش)و سبزیجات بیشتری در اختیارشان قرار دهید. البته اگر قصد جوجه گرفتن دارید و ماده هم از سری قبل که جوجه داده 1-2 ماه استراحت داشته.
    من از تخم کتان ، ارزن ،کافیشه ، شاهدونه و دو دون دیگه استفاد میکنم و تو برنامه غذاییشون هم سبزیجات ، کاهو ، سفیده تخم مرغ ، سیب و هویج استفاده میکنم اونم کم از مولتی ویتامین هم خیلی کم تو ابشون میریزم امروز که از سر کار اومدم نره داخل لونه میشد و بیرون میاد و دوباره باهم میرن داخل لونه میمونند یه 10 دقیقه ای بعد دوباره میان بیرون ولی ماد اجازه نمیده جفت گیری کنند زیر شکم ماده هم یه خط افتاده تا کنار سوراخ مقعد یه 2 سوال دیگه دارم که یکیش از کجا میشه فهمید ماده اماده جفت گیری است و سوال دوم در مورد گیر کردن تخم در شکم ماده که از کجا میشه فهمید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    سلام دوستان منشکل اینه که خونه ما جای کم رفت امد نداره که جفتم به قفس ولونه اعتماد کنند چیکارکنم که دوباره جفتگیری کنن و اون روزی هم که توی حیاط جفتگیری کرده بودند از صبح ساعت 6 کسی خونه نبود تا 6بعد از ظهر که من ناگهانی در حیاط رو باز کردم و دیدم دارن جفتگیری میکنن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza007 نمایش پست ها
    سلام دوستان منشکل اینه که خونه ما جای کم رفت امد نداره که جفتم به قفس ولونه اعتماد کنند چیکارکنم که دوباره جفتگیری کنن و اون روزی هم که توی حیاط جفتگیری کرده بودند از صبح ساعت 6 کسی خونه نبود تا 6بعد از ظهر که من ناگهانی در حیاط رو باز کردم و دیدم دارن جفتگیری میکنن
    سلام
    کم رفت و امد ترین جا رو دیوار سه کنج جوری که تونه سمت دیوار باشه
    ارتفاع زیاد مثلن 2 متر البته حواستون باشه قسمت بالایی اتاق گرم تره همیشه
    میتونیددور قفس هم 1/3 پایینیو کاور بذارید
    قفس هم جابه جا نکنید
    اینجوری شاید کمتر بترسند و زودتر تخم بذارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما.اگر لونه رو از تو قفس در بیارم و تمیزش کنم و دوباره خرده چوب بریزم و اون 1 دونه تخم رو نگه دارم دوباره لونه رو بزارم اشکالی داره؟چون خیلی به سختی دستم داخل لونه می شه و داخل لونه هم خیلی کثیف شده
    دوستان عزیز کسی من رو راهنمایی نکرد .من می تونم لونه رو در بیارم از تو لونه تمیزش کنم و تخم جدید رو بزارم و مجدد در قفس نصب کنم یا نه؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    دوستان عزیز کسی من رو راهنمایی نکرد .من می تونم لونه رو در بیارم از تو لونه تمیزش کنم و تخم جدید رو بزارم و مجدد در قفس نصب کنم یا نه؟
    قاعدتا وقتی جفت در ال تم گذاری هست بهتره که از این کارها نکنید و حتی قفس رو جابجا نکنید وبه لونه هم دست نزنید.اما با توجه به شناختی که از جفت شما پیدا کردم فکر نمیکنم انجام دادن اینکار هیچ مشکلی براتون پیش بیاره

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سلام جناب اسکندری عزیز.طبق فرمایش شما الان اومدم 1 تخم رو از تو لونه بردارم دیدم دوباره 1 تخم دیگه گذاشتن. از دیروز و امروز هم خیلی با هم دعوا می کنن.امروز که همش تو لونه دعوا می کنن و نر همش ماده رو می زنه و الان که ازلونه بیرونش کرد و خودش روی تخم ها می خوابه .چکار کنم ؟ چرا این ها این طوری می کنن ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.همه ی تخم های پوچ رو بردارید و نر رو بگذارید کنار ماده بمونه.الان که در حال تخم گذاری هست ماده بخواد هم تخم بگذاره هم خودش روی تخم بخوابه اونم بعد از اینکه یک دوره تخم گذاشته خیلی بهش فشار میاد.نگران درگیری هم نباشید.لطفا اسم هم نبرید تا سایر دوستان هم تجربیاتشون رو در اختیارتون بگذارن.
    سلام . مطلبی که جناب اسکندری فرمودند کاملا درست و اصولی هست اما خوب پرنده های شما خیلی اصولی عمل نمی کنند و ماده شما با این وضعیت خیلی ضعیف شده . اگر این امکان را دارید که تا مدتی صدای جیغ عروس هلندی هایتان را تحمل کنید نر و ماده را جدا کنید و قفسشان را بهم بچسبانید. فکر نمی کنم ماده بیشتر از 2-3 تخم بگذارد بعد هم تخم ها را بردارید چون حتی اگر جوجه ای هم در کار باشد بزرگ نمی کنند. احتمالا به پرنده هایتان استرس زیادی هم وارد میشود اما به نظرم لازم هست .

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط efja6671 نمایش پست ها
    من از تخم کتان ، ارزن ،کافیشه ، شاهدونه و دو دون دیگه استفاد میکنم و تو برنامه غذاییشون هم سبزیجات ، کاهو ، سفیده تخم مرغ ، سیب و هویج استفاده میکنم اونم کم از مولتی ویتامین هم خیلی کم تو ابشون میریزم امروز که از سر کار اومدم نره داخل لونه میشد و بیرون میاد و دوباره باهم میرن داخل لونه میمونند یه 10 دقیقه ای بعد دوباره میان بیرون ولی ماد اجازه نمیده جفت گیری کنند زیر شکم ماده هم یه خط افتاده تا کنار سوراخ مقعد یه 2 سوال دیگه دارم که یکیش از کجا میشه فهمید ماده اماده جفت گیری است و سوال دوم در مورد گیر کردن تخم در شکم ماده که از کجا میشه فهمید
    می توانید جوانه ها را هم اضافه کنید.
    اگر این جفت همان طور که خودتان گفتید مولد هستند دیگر نگران این مسائل نباشید شما فقط با یک برنامه غذایی خوب به انها رسیدگی کنید زمانیکه ماده مجدد آماده شود و مدتی هم از ورودشان به منزل شما بگذرد و عادت کنند انشالله مجدد تخم میگذارد
    مولتی ویتامین را هم باید طبق دستور مصرفش استفاد کنید
    اگر تخم در شکم ماده گیر کند اطراف مقعد خیلی ورم می کند و به سختی عمل دفع را انجام میدهد و به مرور میزان مدفوع کمتر میشود . بالها خیلی افتاده هست و پرنده هم بیحال و پف کرده و میلی به غذا ندارد.

صفحه 878 از 1915 نخستنخست ... 37877882885986086186286386486586686786886987087187287387487587687787887988088188288388488588688788888989089189289389489589689792897813781878 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)