کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.تا سن 20 روزگی به راحتی به جوجه عروس میتونه غذا بده.اما بسیار به جفت باجریگار فشار میاد و دائم به جوجه عروس غذا میدن.اما بعد از 20 روز دیگه توانایی غذادادن به جوجه رو ندارن و باید سرنگی تغذیه بشه.
    موضوع جالبیه
    چون مرغ عشقی دارم 7 تا تخم میکنه هر 7 تام جوجه مبشه رنگ جفت هم غالبه واسه همین هر سری جوجه هام غالب و کپی مولدها میشن و من تصمیم داشنم ردشون کنم
    ولی اگه بشه 2 تا از تخمهای نطفه دار عروسو بزارم زیره اینها خوب عالیه جفت عروسی که مولدهای خوبی نیستند
    فقط سوالم اینه که متوجه نشدم اگه من بزارم سری بعد این عشقی ماده 7 تا تخم و بکنه بعد من وقتی حواسشون نیست و تو لونه نیستند تخمهارو بردارم 2 تا تخمه عروس بزارم؟ درست گفتم؟
    بعد این مرغ عشق ها خیلی عاقلند 20 روز بعد از دون خور شدنه جوجه ها هم کاری انجام نمی دادند اگه بخوان 2 تا عروس بزرگ کنند بهشون فشار میاد؟ یعنی از 7 تا جوجه عشقی هم 2تا جوجه عروس بیشتر فشار میارند؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    موضوع جالبیه
    چون مرغ عشقی دارم 7 تا تخم میکنه هر 7 تام جوجه مبشه رنگ جفت هم غالبه واسه همین هر سری جوجه هام غالب و کپی مولدها میشن و من تصمیم داشنم ردشون کنم
    ولی اگه بشه 2 تا از تخمهای نطفه دار عروسو بزارم زیره اینها خوب عالیه جفت عروسی که مولدهای خوبی نیستند
    فقط سوالم اینه که متوجه نشدم اگه من بزارم سری بعد این عشقی ماده 7 تا تخم و بکنه بعد من وقتی حواسشون نیست و تو لونه نیستند تخمهارو بردارم 2 تا تخمه عروس بزارم؟ درست گفتم؟
    بعد این مرغ عشق ها خیلی عاقلند 20 روز بعد از دون خور شدنه جوجه ها هم کاری انجام نمی دادند اگه بخوان 2 تا عروس بزرگ کنند بهشون فشار میاد؟ یعنی از 7 تا جوجه عشقی هم 2تا جوجه عروس بیشتر فشار میارند؟
    بله باید دوتا ازتخم های پوچ رو بردارید و دوتاتخم عروس بگذارید.البته اگر 5 تخم خودشون جوجه بشه فشارزیادی متحمل میشن وبهتره یک تخم بگذارید ضمن اینکه ممکنم هست اصلا به جوجه عروس غذاندن.

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    ضمن اینکه ممکنم هست اصلا به جوجه عروس غذاندن.

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2
    چون بین تخمهای جوجه شده ، یدونه جوجه ی باجریگار هست ، ممکنه جفت ب جوجه عروسها غذا ندن ؟؟؟
    ینی درصورت تفاوت ظاهری بین جوجه ها ، جفت متوجه این تفاوت میشن . درسته ؟؟؟
    خب از کجا میدونن ک جوجه ی باجریگار ارجحیت داره ب جوجه عروس ؟؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام دوستان
    من یه جفت عروس دارم هر سری چند تا تخم میزاره و جوجه ها اختلاف سنی 1 روز در میون دارن....
    بهتر نیست این سری 5 تخم که قراره بزاره رو بردارم و 5 تا تخم بدون نطفه بزارم زیرش تا تعداد تخم ها کامل بشه همه رو یک باره بزارم زیرش و جوجه ها همگی تو یه روز بیان بیرون ؟اینطوری فکر کنم بهتر باشه چون همه جوجه ها با هم بزرگ میشن و شاید بدتر که تو یه روز 5 جوجه بخواد بیاد بیرون مادر پدر نتونن به همگی غذا بدن تجربیات شما چگونه است ؟ سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه جفت عروس دارم هر سری چند تا تخم میزاره و جوجه ها اختلاف سنی 1 روز در میون دارن....
    بهتر نیست این سری 5 تخم که قراره بزاره رو بردارم و 5 تا تخم بدون نطفه بزارم زیرش تا تعداد تخم ها کامل بشه همه رو یک باره بزارم زیرش و جوجه ها همگی تو یه روز بیان بیرون ؟اینطوری فکر کنم بهتر باشه چون همه جوجه ها با هم بزرگ میشن و شاید بدتر که تو یه روز 5 جوجه بخواد بیاد بیرون مادر پدر نتونن به همگی غذا بدن تجربیات شما چگونه است ؟ سپاس
    نه دوس عزیز خواهش میکنم این کارو نکنید
    چون یکی از آشناهامون این کارو با4 جفت کرد
    هر 4 جفت علاوه بر این که روی تخم ننشستند 6ماه هم اصلا تخم نمی گذاشتن

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سلام دوستان
    سلام . این کار شما هم جنبه های مثبت دارد و هم منفی
    در جابجا کردن تخم ها احتمال اسیب دیدن پوسته تخم وجود دارد.ضمنا شما باید تخم ها را بچرخانید و مراقب دما هم باشید
    اما از طرفی جوجه ها تقریبا با هم به دنیا می آیند و این باعث میشود جوجه های آخر مخصوصا وقتی تعداد زیاد است ضعیف تر از بقیه جوجه ها نمانند.
    معمولا حتی اگر همه تخم ها را بردارید و با هم زیر جفت بگذارید باز هم در یک روز به دنیا نمی آیند اما فاصله هایشان کمتر خواهد بود.
    اما اینکه جفت دیگر روی تخم ها نخوابند به نظرم خیلی درست نیست مگر اینکه در جابجایی تخم ها استرس زیادی به جفت وارد شده باشد و اطمینانشان را نسبت به لانه از دست داده باشند.

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان عروس من شروع به تخم گذاری کرده الان 2 تا تخم گذاشته اول اینکه رو تخم ها زیاد نمیشینه بعدش چند روز طوط میکشه تخم بذاره فاصله تخم اول و دوم و اینکه خیلی میترسم تخم گیر کنه یا رو تخم ها نشینه اخه جایی که قفس هست یکم سرو صدا زیاده لطفا بگین چی کار کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    دوستان من مدیگه مشاهده نکردم عروس هام جفت گیری کنن ولی خیلی باهم مهربون شدن ولی دیگه ندیدم جفت گیری کنن علتش چیه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوستان
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام . این کار شما هم جنبه های مثبت دارد و هم منفی
    در جابجا کردن تخم ها احتمال اسیب دیدن پوسته تخم وجود دارد.ضمنا شما باید تخم ها را بچرخانید و مراقب دما هم باشید
    اما از طرفی جوجه ها تقریبا با هم به دنیا می آیند و این باعث میشود جوجه های آخر مخصوصا وقتی تعداد زیاد است ضعیف تر از بقیه جوجه ها نمانند.
    معمولا حتی اگر همه تخم ها را بردارید و با هم زیر جفت بگذارید باز هم در یک روز به دنیا نمی آیند اما فاصله هایشان کمتر خواهد بود.
    اما اینکه جفت دیگر روی تخم ها نخوابند به نظرم خیلی درست نیست مگر اینکه در جابجایی تخم ها استرس زیادی به جفت وارد شده باشد و اطمینانشان را نسبت به لانه از دست داده باشند.
    سلام.به توضیحات خانم پویش اضافه کنم اگر قصد انجام این کاررو داشتید حتما تخم پوچ توی لونشون بگذارید و تخم های اصلی رو هم توی نمک و دمای ثابت بگذارید تا تخم ها خراب نشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام دوستان عروس من شروع به تخم گذاری کرده الان 2 تا تخم گذاشته اول اینکه رو تخم ها زیاد نمیشینه بعدش چند روز طوط میکشه تخم بذاره فاصله تخم اول و دوم و اینکه خیلی میترسم تخم گیر کنه یا رو تخم ها نشینه اخه جایی که قفس هست یکم سرو صدا زیاده لطفا بگین چی کار کنم
    سلام.تبریک میگم.تخم ها یک روز در میون باید گذاشته بشن.ممکنه جفت شما از آخرین تخم شروع به نگهداری از تخم ها بکنن.بهتره به لونه سرک نکشید.شما باید قبل از اینکه تخم گذاری شروع میشد جاشون رو عوض میکردید ولی وقتی تخمگذاری کردن یعنی به محیط عادت کردن اما باید از صدای ناگهانی جلوگیری کنید.

صفحه 870 از 1915 نخستنخست ... 37077082085185285385485585685785885986086186286386486586686786886987087187287387487587687787887988088188288388488588688788888992097013701870 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)