کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام خانم
    میتونم یک سوال کنم؟
    شما اصلا برای چه منظوری پرنده نگه میدارید وچرا عروس را انتخاب کردین؟
    سلام جناب فائقی نژاد خب بذارین پس از اولش بگم ( دوستان ببخشید که پست نامربوط به موضوع میدم)
    من رفتم خونه یکی از دوستام ایشون خیلی طوطی داشتن از انواع مختلف بعد تعریف کرد که شوهر این کوکو(ماده سفید) چند وقت پیش به رحمت خدار رفته و ..... بعد گفت این نر رو براش گرفتم ولی دیگه نمیرسم منم گفتم خب بدش چون اونجا که میرفتم خیلی به طوطی ها علاقه مند شدم بعد که نر رو خریدم و دوستان گفتن کهنه هست و احتیاج به جفت داره با دوستم که صحبت میکردم گفت بیا این ماده رو ببر منم اوردم .
    برای چی نگهداری میکنم خیلی معلوم مثل تمامیه انسانها علاقه دارم حتما به حیوانان در غیر این صورت نگهداری نمیکردم و راستش منطورتونو از این سوال متوجه نشدم.
    عروس رو هم من انتخاب نکردم و اگه به خودم بود طوطی برزیلی میگرفتم چون همین دوستم داره خیلی باحال هستن ولی حیف که برزیلی هاشو نداد به من ولی اینم بگم عروس خیلی خیلی با مزه اس مخصوصا از موقعی خودم دارم ازشون نگهداری میکنم .
    حالا هم دوس ندارم پسر گلم تنهایی بکشه میخوام زوری با این خانم کوکو دوست بشه اتشااالله

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    امروز طوطی هام با هم دعوا کردن منم جداشون کردم اگه کسی اطلاعی داره که چیکارشون کنم راهنمایی کنن سپاسگذار میشم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nassim نمایش پست ها
    امروز طوطی هام با هم دعوا کردن منم جداشون کردم اگه کسی اطلاعی داره که چیکارشون کنم راهنمایی کنن سپاسگذار میشم
    در 2 قفس جدا نگهداریشون کنید و قفس ها رو کنار هم قرار بدید تا به هم عادت کنند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. شاید جاش نباشه اینجا بگم ولی 2 تا نکته دارم.
    1- اینکه انجمن به زور باز میشه یه چند وقته. (برای چی هست) شرمنده بابت اسپم.

2- من عروسام باهم جفت خوردن و نزدیک 1.5 یا 2 ماه پیش هم هستن.
    اولش زیاد رو کول هم میرفتن ولی الان فکر کنم رابطشون سرد شده.
    چون مادم لاغر بود و براشون لونه نذاشتم تا چاق شن و از تون روز اول که باهم جفت خوردن همهچیز براشون تقریبا گذاشتم ولی باز همونطوری لاغر .
    سوالم اینه که::
    1)چکار کنم بیشتر تقویت شه؟؟؟
    2)لونه براشون حالا حالا نذارم مشکل پیش نمیاد<<<نزدیکای بهار بذارم>>>
    3)و اینا که وقتی روزی 2-3 بار از کول هم بالا میرفتن بهم عادت کردن و به این سادگی ها از هم جدا میشن یا نه؟؟؟<<نرم مست بود که انداختمشوون بغل هم>>
    4)به واکسن نیاز دارن یا نه ؟؟؟ چون اصلا برای واکسن نبردم دامپزشکی.<<یکی میگه ببر یکی میگه نه!!! بیشترم به خاطر این نبردم که گویا چیزی بارشون نیست و چندباری حیوانات بدبختو با واکسن و داروی اشتباهی کشتن>>
    5)حالا که زمستون هست و افتتابم نیستو یا سرده چطوری حمومشون کنم؟؟
    6)ماده ام دوباره بعد از یه مدت پر ریزی پیدا کرده...
    ولی دهن هم غذا نمیذارن ولی همو میخوارونن و بهم زورم میگن :smile (155):

لطفا به 6 تا سوالم جواب بدین ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام. شاید جاش نباشه اینجا بگم ولی 2 تا نکته دارم.
    1- اینکه انجمن به زور باز میشه یه چند وقته. (برای چی هست) شرمنده بابت اسپم.

2- من عروسام باهم جفت خوردن و نزدیک 1.5 یا 2 ماه پیش هم هستن.
    اولش زیاد رو کول هم میرفتن ولی الان فکر کنم رابطشون سرد شده.
    چون مادم لاغر بود و براشون لونه نذاشتم تا چاق شن و از تون روز اول که باهم جفت خوردن همهچیز براشون تقریبا گذاشتم ولی باز همونطوری لاغر .
    سوالم اینه که::
    1)چکار کنم بیشتر تقویت شه؟؟؟
    2)لونه براشون حالا حالا نذارم مشکل پیش نمیاد<<<نزدیکای بهار بذارم>>>
    3)و اینا که وقتی روزی 2-3 بار از کول هم بالا میرفتن بهم عادت کردن و به این سادگی ها از هم جدا میشن یا نه؟؟؟<<نرم مست بود که انداختمشوون بغل هم>>
    4)به واکسن نیاز دارن یا نه ؟؟؟ چون اصلا برای واکسن نبردم دامپزشکی.<<یکی میگه ببر یکی میگه نه!!! بیشترم به خاطر این نبردم که گویا چیزی بارشون نیست و چندباری حیوانات بدبختو با واکسن و داروی اشتباهی کشتن>>
    5)حالا که زمستون هست و افتتابم نیستو یا سرده چطوری حمومشون کنم؟؟
    6)ماده ام دوباره بعد از یه مدت پر ریزی پیدا کرده...
    ولی دهن هم غذا نمیذارن ولی همو میخوارونن و بهم زورم میگن :smile (155):

لطفا به 6 تا سوالم جواب بدین ممنون

سلام

برای من مشکلی نداره الان
    چند روز مشکل دی ان اس داشتیم که بر طرف شده
    برای شما هنوز کنده؟!

دوست عزیز کم شدن میزان کمی از وزن در دوره تخم گذاری و بزرگ کردن جوجه ها امری طبیعیه ولی اگر این میزان زیاد باشه و پرنده به صورت کاملا مشهود لاغر شده باشه به صورتی که جناق سینش به صورت یک تیغه استخوانی شکل معلوم و یا قابل لمس باشه غیر طبیعی و بسیار خطرناکه

اولین کاری که باید میکردید و خوشبختانه انجام دادید برداشتن لانه بوده

نفس تزریق واکسن اشتباه نیست و قبلا راجع بهش زیاد بحث شده که میتونید اینجا در بارش بخونید
    تزریق آمپول و واکسن به کاسکو و طوطی؟آمپول زدن به کاسکو و طوطی؟ | کاسکو سخنگو جوجه کاسکو فروش کاسکو خرید کاسکو سایت کاسکو طوطی اکلکتوس ماکا
    در ضمن اگر پرندتون لاغره و ضعیفه به هیچ عنوان تزریق و آمپول و گرفتن با دست توصیه نمیشه.به چند دلیل میتونه خطرناک و کشنده باشه که در لینک بالا همش موجوده

پرندتون ممکنه بیمار باشه و جفت گیری مزید بر علت شده باشه تا لاغریش بیشتر بشه
    اگر انگل روده ای یا خیلی بیماری های دیگه داشته باشه این حالت اتفاق میفته

بنا بر این به یک دامپزشک مراجعه کنید تا ریشه یابی شه دلیل لاغر شدنش.
    در ضمن اگر مادتون تمایل به جفت گیری نداره و نر خیلی مسته چاره ای جز جدا کردنشون نیست

سعی کنید از غذا هایی که نشاسته و کربو هیدرات بالا دارن استفاده کنید
    ذرت-خمیر نان-سیب زمینی آب پز - برنج و...
    سبزیجات و جوانه حبوبات هم فراموش نشه

حمام هم با این وضعیت براشون ضرر داره و فعلا فقط جاشون رو گرم و مرطوب نگه دارید.دمای بالای 28 درجه و رطوبت بالای 40% توصیه میشه

در ضمن پرنده ماده پر ریزی هم داره که نیاز به کلسیم رو تو بدنش تو چندان میکنه.مخصوصا اینکه برای تخم گذاری هایی که کرده کلسیم بدنش قطعا کم شده و 100% الان کمبود کلسیم هم داره

کلسیم + ویتامین Ad3E براش بسیار عالیه
    سعی کنید از محصولات Tabernill استفاده کنید.هم کلسیم محلول در آب داره و هم ویتامین Ad3E

موفق و پیروز باشید
    بابک آژیده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    1) بهم گفتن واکسن تزریقی نذار بزنن باعث ترسش میشه!!!:smile (161):
    2)بردم دامپزشکی دقیقا بگم برای چکاری اومدم؟؟؟؟
    3)یه ماده دیگه دارم که دستیه و از اونا کلا جدا نگه داری میشه. (تو قفس دیگه) یه چند وقته احساس میکنم از دست میترسه.
    امکان داره به خاطر سرو صدای نره باشه که این هوایی کرده. چون تا ولش میکنم دنبال اوونا میگرده و از قفس زیاد میره بالا.؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    1) بهم گفتن واکسن تزریقی نذار بزنن باعث ترسش میشه!!!:smile (161):
    2)بردم دامپزشکی دقیقا بگم برای چکاری اومدم؟؟؟؟
    3)یه ماده دیگه دارم که دستیه و از اونا کلا جدا نگه داری میشه. (تو قفس دیگه) یه چند وقته احساس میکنم از دست میترسه.
    امکان داره به خاطر سرو صدای نره باشه که این هوایی کرده. چون تا ولش میکنم دنبال اوونا میگرده و از قفس زیاد میره بالا.؟؟؟
    1.در مورد واکسن که براتون اون مقاله رو گذاشتم دیگه!!!همه چیز توش هست راجع به واکسن.راستش کلا دلیلی نداره که واکسن بزنیم به طوطی هامون ولی زدنش به طوطی سالم هم ضرری نداره اینو مطمعن باشید
    طوطی شما هم به دلیل ضعیف بودن و مریض بودن اصلا براش خوب نیست پس نزنید واکسن

2.ببرید دامپزشکی همینایی که گفتید به ما به اونم بگید دیگه!لاغره...این اصلا مسئله ای نیست که بشه ساده ازش گذشت.حالا من نمیدونم اسهال و بیرون روی هم داره یا نه.اگر لاغری پرنده به دلیل از دست دادن آب بدن باشه در 95% موارد میمیره البته بعیده پرنده شما لاغر بودنش همچین علتی داشته باشه

3.عوامل زیادی تاثیر گذاره ولی اگر ککاتیل رو زیاد بیرون نیارید اینجوری میشه و این حالت طبیعیه

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    خوشبختانه اسهال و اینا نداره. حدود 20-25 روز رو تخم خوابید.(دلایلی داشت که گذاشتم بخوابه طولانی هست) لاغر شده بود . پریزی داشت. براش نر گرفتم و همه چیز دادم بهش و میخوره خوشبختانه ولی هنوز لاغر متاسفانه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    سلام دوستان ؛
    من عروس هام با هم خوبب شدن از توی یه طرف غذا میخوردن و دیگه با هم دعوا نمیکنن .
    طبق راهنمایی دوستم براشون لونه گذاشتم (چوبی) اول بار ماده رو لونه نشسته بود و نر هم همش به یه شکلی بالهاشو باز میکرد و یه صداهای عجیبی در اورد . بعد الان نره رفته تو لونه نشسته نمیذاره ماده بیاد تو و با نوک بیرونش میکنه.
    امروز داشتم تحقیق میکردم در سایت ها در مورد طوطی دیدم یه جا نوشته که عروس ماده فقط در لونه میره ؛ میخواستم بدونم این مطلب صحت دارد یا نه چون در یه وبلاگ خارجی نوشته شده بود
    ممنون از تمام دوستان عزیز
    در ضمن : اینقدر سوال میکنم حمل به پرویی و بی ادبی من نشه درک کنیین واقعا نگرانشونم

راستی تا یادم نرفته یه جایی دیگه نوشته بود هرگز مولتی ویتامین به پرنده ندید اکبد طوطی خراب میشه اگهه ممکنه در این خصوص نیز راهنمایی بفرمایید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nassim نمایش پست ها
    سلام دوستان ؛
    من عروس هام با هم خوبب شدن از توی یه طرف غذا میخوردن و دیگه با هم دعوا نمیکنن .
    طبق راهنمایی دوستم براشون لونه گذاشتم (چوبی) اول بار ماده رو لونه نشسته بود و نر هم همش به یه شکلی بالهاشو باز میکرد و یه صداهای عجیبی در اورد . بعد الان نره رفته تو لونه نشسته نمیذاره ماده بیاد تو و با نوک بیرونش میکنه.
    امروز داشتم تحقیق میکردم در سایت ها در مورد طوطی دیدم یه جا نوشته که عروس ماده فقط در لونه میره ؛ میخواستم بدونم این مطلب صحت دارد یا نه چون در یه وبلاگ خارجی نوشته شده بود
    ممنون از تمام دوستان عزیز
    در ضمن : اینقدر سوال میکنم حمل به پرویی و بی ادبی من نشه درک کنیین واقعا نگرانشونم

راستی تا یادم نرفته یه جایی دیگه نوشته بود هرگز مولتی ویتامین به پرنده ندید اکبد طوطی خراب میشه اگهه ممکنه در این خصوص نیز راهنمایی بفرمایید

سلام

اینکه نرتون اون حرکات و صدا ها رو از خودش در میاره دلیلش قلمرو طلبی و ترسوندن سایر ککاتیل های نره!!!! که طبق غریزه انجام میده کنار لانه
    بالا و پایین کردن بال ها فقط جهت ترساندن سایر نر هاست

دلیل راه ندادنشم خیلی سادست...اینا رو به زور جفت کردید.جفت خوب باید تو گلله انتخاب بشه.یعنی باید پرنده نر و ماده حق انتخاب داشته باشن.حالا یه کم صبر کنید ببینید اتفاقی میفته یا خیر
    در ضمن پرنده ماده رو تخم میخوابه ولی اینطور نیست که نر تو لانه نره!خیلی وقتا نر برای کمک روی تخم ها میخوابه تا ماده بیاد بیرون برای استراحت و تغذیه و داشنت تحرک

مولتی ویتامین هم اگر به جا و به میزان مناسب مصرف بشه هیجچ صرری نداره

آژیده

صفحه 86 از 1915 نخستنخست ... 366768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798991001011021031041051361865861086 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)