کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام خدمت همه و سال نو مبارک

دو تا سوال داشتم: یکی اینکه وقتی ناخن های پای عروس بلند باشن (طوری که همش گیر میکنه به هر چیزی) میشه خودم با ناخن گیر بگیرم یا حتما باید ببرمش پت شاپ؟

دوم اینکه برای پرنده من که خیلی کم خوراک و بدغذاست و اصلا میوه و سبزی نمیخوره، این غذاهای اماده خوبه؟ میتونه کمبود اونارو جبران کنه؟ اگر خوبه، چه مارکی و از کجا بگیرم؟

درضمن کف دریا هم میخوره ولی احساس میکنم انتهای نوکش کمی پوسته شده (مطمئن نیستم طبیعیه یا نه). میتونه از کمبود کلسیم باشه؟ چی برای رفعش خوبه؟

مرسی

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها

دو تا سوال داشتم: یکی اینکه وقتی ناخن های پای عروس بلند باشن (طوری که همش گیر میکنه به هر چیزی) میشه خودم با ناخن گیر بگیرم یا حتما باید ببرمش پت شاپ؟

دوم اینکه برای پرنده من که خیلی کم خوراک و بدغذاست و اصلا میوه و سبزی نمیخوره، این غذاهای اماده خوبه؟ میتونه کمبود اونارو جبران کنه؟ اگر خوبه، چه مارکی و از کجا بگیرم؟

درضمن کف دریا هم میخوره ولی احساس میکنم انتهای نوکش کمی پوسته شده (مطمئن نیستم طبیعیه یا نه). میتونه از کمبود کلسیم باشه؟ چی برای رفعش خوبه؟

مرسی
    سلام همچنین
    برای گرفتن ناخن باید خیلی حواستون رو جمع کنید که فقط اون میزانی از ناخون گرفته بشه که رگه خونی نداشته باشه،اگر میدونید که میتونید خودتون اقدام کنید اگرم 1%شک دارید انجام ندید و جایی ببرید که توی اینکار حرفه داشته باشن،شما میتونیدیک نشیمن سوهان دار تهیه کنید و به عنوان نشیمن دوم ازش استفاده کنید این بهترین راهش هستش
    این رو بدونید که هیچ مکمل و غذایی نمیتونه جایگزینی بر غذای طبیعی باشه و دادن میوه و سبزی جات به صورت برنامه ریزی شده ز واجباته،مکملها باید به عنوان نوعی کمکی باشن،مارک تابرنیل مارک خوب و معتبریه من به شخصه با دادن مواد طبیعی موافق هستم شما سعی کن واسه پرنده همه نوع غذایی مجاز رو استفاده کنی وقتی تنوع باشه پرنده به اشتها میاد و به مرور خواهی دید که همه نوع غذارو میخوره این بسته با خلاقیت شما داره
    سن پرنده شما چقد هستش؟گاهی وقتا پوست پوست شدن نوک با لا رفتن سن بهبود پیدا میکنه و انگار نوعی پوست انداختن واسه در اومدن منقار جدیده،امکان کمبود کلسیم هم میتونه باشه کف دریا،بلوک معدنی،کلم بروکلی،پوسته تخم مرغ منبع خوبین واسه تقویتش،شما اگر عکسی بذارید بهتر میشه راهنماییتون کرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    امروز که رفتم جوجه بگیرم شاخ دراوردم...
    پرورش دهنده ای بود که محیط پرورشش شاید 2تا فرش 12 متری میشد انداخت توش...
    عروسای جوجه کشیش لونه اشون پیت حلبی (مال این روغن جامدا بود)

جوجه رو گرفتم فقط زیر شکمش پر نداره... پاهاش یکم کثیف بود که هرطوری شده دارم تمیزش میکنم...
    از رو سرش حدس میزنم ماده باشه...

بنظرتون برای اینکه ترسش بریزه قفس عروس نرم رو بذارم کنارش؟؟ نرم باید 1.5 سال باشه... الان هر گوشه از خونه رو کردم قلمروش... از یکمتری رد میشی میاد میگیردت

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    امروز که رفتم جوجه بگیرم شاخ دراوردم...
    پرورش دهنده ای بود که محیط پرورشش شاید 2تا فرش 12 متری میشد انداخت توش...
    عروسای جوجه کشیش لونه اشون پیت حلبی (مال این روغن جامدا بود)

جوجه رو گرفتم فقط زیر شکمش پر نداره... پاهاش یکم کثیف بود که هرطوری شده دارم تمیزش میکنم...
    از رو سرش حدس میزنم ماده باشه...

بنظرتون برای اینکه ترسش بریزه قفس عروس نرم رو بذارم کنارش؟؟ نرم باید 1.5 سال باشه... الان هر گوشه از خونه رو کردم قلمروش... از یکمتری رد میشی میاد میگیردت
    این کارها مختص افرادی هست که فقط قصد در آمدی دارن از تکثیر،اینکه زیر شکمش پر نداشته باشه یکم و پاهاشون مدفوع چسبیده باشه عادیه هستش چون خیلی از این تکثیر کننده ها به صورت چند مرحله تکثیر اقدام به تمیز کردن لونه میکنن واسه همین تو لونه ها مدفوع به پای جوجه میچسبه شما با یکم آب ولرم و یک کهنه نرم واسه تمیز کردن پاهاش اقدام کنی بهتره
    اگر میخواهید جوجه رو رام و سخنگو کنید بهتره به هیچ عنوان هم نوع خودش رو نبینه
    وبرای اینکه زودتر بهت عادت کنه نظر من اینه عروس نرتو نبینه

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها

مرسی

سلام

همونطور ک خانومarameshگفتن ، بهتره ک برای جلوگیری از رشد بیش از اندازه ی ناخنها ، از نشیمن های سوهان دار استفاده کنیم .
    اینم عکس چوب نشیمن سوهان دار :

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    کجا این نشیمنگاه هارو داره؟؟؟
    نمیشه خودمون بسازیم؟؟؟؟

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    کجا این نشیمنگاه هارو داره؟؟؟
    نمیشه خودمون بسازیم؟؟؟؟

اکثر پرنده فروشی ها دارن .
    تو بازار پرندگان آزادگان ک ب وفور پیدا میشه .

قیمتش هم حدودا 15 ، 20 تومنه .
    چیز خاصی هم نداره فک کنم بشه آدم خودش بسازه .
    ی چوبه و شن زبر و ریز . ک باید چوب رو آغشته ب چسب کنید و بعدش توی شن قرار بدین تا شن همه جاش رو بگیره .
    فقط مسله ای ک هست اینه ک نمیدونم جنس چسبش چیه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10008
    سلام دوستان. این ک میگن عروس هلندی گرده ریزی زیادی داره راسته؟من میخاستم ی عروس بخرم اما اینو شنیدم دو دل شدم بین عروس و ملنگو.چون خانواده مخالفن با کتیفی و گرده ریزی پرنده.ی طوطی ک گرده ریزی کم داشته باشه و کلا کثيفيش كم باشه و كم صدا باشه چی پیشنهاد میکنید؟خودم عروس خیلی دوس دارم.کثيف كاري عروس بيشتره يا ملنگو؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsaa نمایش پست ها
    سلام دوستان. این ک میگن عروس هلندی گرده ریزی زیادی داره راسته؟من میخاستم ی عروس بخرم اما اینو شنیدم دو دل شدم بین عروس و ملنگو.چون خانواده مخالفن با کتیفی و گرده ریزی پرنده.ی طوطی ک گرده ریزی کم داشته باشه و کلا کثيفيش كم باشه و كم صدا باشه چی پیشنهاد میکنید؟خودم عروس خیلی دوس دارم.کثيف كاري عروس بيشتره يا ملنگو؟
    سلام دوست عزیز.
    اونچنان گرده ریزی نداره دوست عزیز.
    طوطی خیلی تمیزی است و جاشو فقط اگه بتونی هرروز عوض کنی ، خیلی بهتره.
    اگه خواستی بخری یه عروس جوجه تازه دون خور شده بخر که بتونی رامش کنی و باهاش لذت ببری و اگه باهاش کار کنی به حرفم میاد.
    از ملنگو خیلی بهتره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    اقای اسکندری اینم عکس مدفوعش به نسبت مدفوع پرنده نر خیلی بزرگه

صفحه 859 از 1915 نخستنخست ... 35975980984084184284384484584684784884985085185285385485585685785885986086186286386486586686786886987087187287387487587687787890995913591859 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)