همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nassim نمایش پست ها
    سلام و ممنون بابت راهنمایی هاتون , متاسفانه رام نیست ولی امروز داشتم اب میخوردم دیدم داره بد نگاه میکنه لیوان رو گرفتم طرفش اومد از لیوان اب خورد یعنی الان باید برم براش ماده تهیه کنم؟
    سلام
    ابتدا عذرخواهی میکنم برای دیر جواب دادن به جنابعالی و تشکر میکنم از مهرنوش خانم و اقا کسری که پاسخگوبودند.
    1- بالا بودن سن پرنده : با فرمایشات کسری جان موافقم
    2- در رابطه با سر و صدا هم جناب اقای آزیده پاسخ کاملا درست را فرمودند
    3- برای تهیه ماده باید عرض کنم که عروس هلندی ماده اش را خودش انتخاب میکنه یعنی اگر ماده گرفتید و نر پس زد ناراحت نشین با پرنده فروش طی کنید تا براتون عوض کنه
    4- عروس هلندی در کل سرو صدا داره و فکر نکنید با تهیه جفت ساکت میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    سلام به دوستان چون نمیتونستم پیام بذارم همین جا مطرح میکنم هر کار میکنم صفحه 85 نمیره :smile (187):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    با سلام و تشکر از تمام دوستان بابت راهنمایی هایی که کردن. فقط من راستش یه نکته رو متوجه نشدم البته بخاطر کم هوشی خودم چون تمامی جواب ها کامل و واضع بود. اونم اینه که الان باید براش ماده بگیرم یا نه ؟ چون دلم نمیاد یه وقت غصه بخوره یا تنهایی بکشه اخه خیلی جیگره الان زیاد نیست پیشم ولی بد منو به خودش وابسته کرده؛ راستی غذا از دستم نمیخوره دستم رو میبینه میره کنج قفس میشینهپیشاپیش از تمام دوستان عزیز ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    با سلام و تشکر از تمام دوستان بابت راهنمایی هایی که کردن. فقط من راستش یه نکته رو متوجه نشدم البته بخاطر کم هوشی خودم چون تمامی جواب ها کامل و واضع بود. اونم اینه که الان باید براش ماده بگیرم یا نه ؟ چون دلم نمیاد یه وقت غصه بخوره یا تنهایی بکشه اخه خیلی جیگره الان زیاد نیست پیشم ولی بد منو به خودش وابسته کرده؛ راستی غذا از دستم نمیخوره دستم رو میبینه میره کنج قفس میشینهپیشاپیش از تمام دوستان عزیز ممنونم
    سلام دوست عزیز . قبل از هر چیز من از شما خواستم که تا 15 روز هیچ کاری باهاش نداشته باشید. فقط روزانه تعویض آب و غذا . بعد از گذشت 15 روز می تونید تمرینات رو شروع کنید . این پرنده شما رو نمی شناسه پس طبیعی هست که بره کنج قفس .

توجه داشته باشید که اگر پرنده ی ماده براش بگیرید دیگه نمی تونید اصلا تربیتش کنید . با توجه به این که سنش هم بالاست و تربیتش سخت خواهد بود. اگر قصد دارید که تکثیر کنید می تونید براش ماده بگیرید . اما همون طور که آقای فائقی نژاد گفتند این گونه از پرنده جفتش رو خودش از بین گله انتخاب می کنه . پس ممکنه مجبور بشید چندین بار جفت رو تعویض کنید تا پرنده ی شما اونی رو که دلخواهش هست رو انتخاب کنه. پس با فروشنده حتما صحبت کنید تا برای شما تعویضش کنه .

بعد از خریدن جفت دیگه برای روی دست آوردن و غذا دادن با دست فکر نکنید . چون وقتی جفت دارند هیچ کدوم از این کار ها رو انجام نمی دن . می تونید با جوجه هاشون این تمرین رو بکنید.

برای مرافبت هر دو وقتی که جفت هستند و زمان تکثیر و تخم گذاری هم مطالب رو خوب بخونید . مقاله ها و ترحمه ها رو هم بخونید . تا به مشکلی برخورد نکنید . اگر طبق گفته ی دوستان دقیق عمل کنید شانس موفقیت شما خیلی بالاتر می ره.

ویرایش توسط hsoonheb : 2nd November 2011 در ساعت 04:02 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    سلام و تشکر
    امروز با دوستم که صحبت میکردم( صاحب قبلی طوطی) گفت من این نر رو برای ماده خودم خریدم یه هفته با هم بودن ولی دیدم خوب نشدن جدا کردم . حالا میگه بیا ماده خودم رو ببر حالا تو این موندم بگیرم یا نه؟؟
    مشخصات ماده : رنگ سفید روی گونه هاش قرمز کاملا اهلی روی دست میاد در کل خیلی خوبه اصلا از ادم نمیترسه تازه یه کار با مزه هم میکنه کله شو میاره پایین تا نازش کنین (عصری پیشش بودم جلویی روی من این کار رو کرد) حالا امکانش هست چون خود صاحبش یه هفته این دو تا رو باهم داشته و جفت نشدن پیش من جفت بشن یا نه ؟

راستی میدونم خیلی سوال میکنم باید دوستان ببخشن چون تا حالا طوطی نداشتم
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام و تشکر
    امروز با دوستم که صحبت میکردم( صاحب قبلی طوطی) گفت من این نر رو برای ماده خودم خریدم یه هفته با هم بودن ولی دیدم خوب نشدن جدا کردم . حالا میگه بیا ماده خودم رو ببر حالا تو این موندم بگیرم یا نه؟؟
    مشخصات ماده : رنگ سفید روی گونه هاش قرمز کاملا اهلی روی دست میاد در کل خیلی خوبه اصلا از ادم نمیترسه تازه یه کار با مزه هم میکنه کله شو میاره پایین تا نازش کنین (عصری پیشش بودم جلویی روی من این کار رو کرد) حالا امکانش هست چون خود صاحبش یه هفته این دو تا رو باهم داشته و جفت نشدن پیش من جفت بشن یا نه ؟

راستی میدونم خیلی سوال میکنم باید دوستان ببخشن چون تا حالا طوطی نداشتم
    ممنون

فکر نمی کنم دوباره بخواد اون جفت رو بپذیره . جفت دیگه ای براش تهیه کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    سلام دوستان ؛ این دوستم دیگه عروسشو نمیخواست همین جوری به عنوان هدیه داد به من. خواستم بپرسم برای این که این دو تا با هم خوب بشن کاری باید انجام بدم .
    در ضمن طوطی ماده خیلی خیلی اهلی هست منتها هنوز نره از من میترسه
    ممنون از لطفتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    سلام دوستان ؛ این دوستم دیگه عروسشو نمیخواست همین جوری به عنوان هدیه داد به من. خواستم بپرسم برای این که این دو تا با هم خوب بشن کاری باید انجام بدم .
    در ضمن طوطی ماده خیلی خیلی اهلی هست منتها هنوز نره از من میترسه
    ممنون از لطفتون

سلام
    دوست عزیز همونطور که بهنوش هم گفت اگه پرنده ها رو کنار هم نگه دارید امکان اینکه همین اندازه رام بودن ماده هم از بین بره خیلی زیاده
    اگه هم میخوایید جفت گیری کنید یا برای این ماده یه نر پیدا کنید و یا برای پرنده ی نرتون یه ماده ی دیگه ( لطفا با اطلاعات کامل تصمیم گیری کنید )
    پرنده ها باید تقریبا تو یه رنج سنی باشند
    اگه به همین روال پیش برید و پرنده ها پیش هم و یا نزدیک هم باشند کم کم میزان رام بودن پرنده ی مادتون کم میشه و این که پرنده ی نر هم سر و صداش بیشتر شه و جیغ و گاز های بیشتری هم بگیره زیاده
    اگه رام بودن مهمه واستون فقط یکیشون رو یا نهایتا جدا نگهدارید از هم پرنده ها رو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5503
    سلام دوست عزیز
    ممنون بابت پاسختون و همین طور از بهنوش عزیز :
    مشکل اینه که میخوام با هم باشن زیاد اهلی بودنش مهم نیس نمیخوام دغ کنن و تنهایی بکشن
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام دوست عزیز
    ممنون بابت پاسختون و همین طور از بهنوش عزیز :
    مشکل اینه که میخوام با هم باشن زیاد اهلی بودنش مهم نیس نمیخوام دغ کنن و تنهایی بکشن
    ممنون
    سلام خانم
    میتونم یک سوال کنم؟
    شما اصلا برای چه منظوری پرنده نگه میدارید وچرا عروس را انتخاب کردین؟

صفحه 85 از 1915 نخستنخست ... 35666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798991001011021031041351855851085 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)