همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.بهتره چوب نشیمن رو طوری قرار بدید که نر مجبور بشه وقتی میره پشت ماده کج بشه.وگرنه به این سادگی اصلاح نمیشه و عوض بشه نر بهتر هست.برای اصلاح حرکتشون باید خیلی زمان صرف کنید.
    با بدبختی راضیش کردم که چوب نشیمنگاه رو بزارم درست وسط قفس تا دمشون به قفس نخوره الان موقع جفت گیری فضای کافی دارن.کج میشه کاملا ولی به جای اینکه زیر دم ماده بره سمت راست باله ماده رو....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    با بدبختی راضیش کردم که چوب نشیمنگاه رو بزارم درست وسط قفس تا دمشون به قفس نخوره الان موقع جفت گیری فضای کافی دارن.کج میشه کاملا ولی به جای اینکه زیر دم ماده بره سمت راست باله ماده رو....
    ببینید برای اصلاح طریقه ی جفت گیری این نر و امثال این عروس هلندی نر باید زمان زیادی صرف بشه.ساده ترین راه این هست که انقدر نر تک نگهداری بشه که چند بار با چوب نشیمن جفت گیری کنه تا صاف روی چوب سوار بشه و بعد جفتش کنارش انداخته بشه تا صاف بتونه سوار بشه.اما مواردی که جفت گیریشون درست شده بعدا کم بوده و خارج از حوصله ی کسی که ازش نگهداری میکنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    سلام اقای اسکندری خسته نباشید یه مدت پیداتون نبود = میگم اگه ماده سنش بالا باشه تو جفت خوردن مشکلی بوجود نمیاره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza007 نمایش پست ها
    سلام اقای اسکندری خسته نباشید یه مدت پیداتون نبود = میگم اگه ماده سنش بالا باشه تو جفت خوردن مشکلی بوجود نمیاره
    سلام.ممنون.اگر آماده باشه از نظر بدنی خیر مشکلی پیش نمیاد.البته نر بزرگتر باشه بهتر هست چون دوران ناآمادگی ماده هرچقدر سنش میره بالاتر بیشتر میشه و فاصله تخم گذاریش هم بیشتر میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    اقای اسکندری توی یکی از پست ها بهمن گفتید اگه نر بخواد ماده رو پشتی کنه ماده رو به سمت کنج قفس میبره وبراش اواز میخونه وبعد سوار ماده میشه نر من تمامی اینکار هارا هر روز انجام میده ولی فایده نداره ماده بازم فرار میکنه الان حدود10 روزه از قفس درش نیاوردم وهمش یه جای کم رفت وامد بودن چکارهایی برای ماده انجام بدم تا اونم مثل نرم مست بشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    اقای اسکندری توی یکی از پست ها بهمن گفتید اگه نر بخواد ماده رو پشتی کنه ماده رو به سمت کنج قفس میبره وبراش اواز میخونه وبعد سوار ماده میشه نر من تمامی اینکار هارا هر روز انجام میده ولی فایده نداره ماده بازم فرار میکنه الان حدود10 روزه از قفس درش نیاوردم وهمش یه جای کم رفت وامد بودن چکارهایی برای ماده انجام بدم تا اونم مثل نرم مست بشه
    بله تا این حد یادم هست که توی یکی دیگه از پست هام هم خدمتتون عرض کردم که اگر زمانی که بابت تعویض سه تا نر هدردادید به ماده ی اول فرصت داده بودید تا الان حتما با توجه به رسیدن فصل بهار جفت شده بودن!!!
    شما با تعویض پشت سر هم ماده ها نر رو هی تحریک میکردید اما ماده ها ناآماده بودن و از طرفی تازه وارد به همین خاطر اجازه جفت گیری نمیدن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    اقای ااسکندری ممنون میشه بهم بگید ایا کاسکو وعروس هلندی باهم میسازند یا نه چون میخوام یه کاسکوی تیمنه هم بخرم چون من عاشق کاسکوی تیمنه هستم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    اقای ااسکندری ممنون میشه بهم بگید ایا کاسکو وعروس هلندی باهم میسازند یا نه چون میخوام یه کاسکوی تیمنه هم بخرم چون من عاشق کاسکوی تیمنه هستم
    اگر توی قفس های مجزا باشن و عروس هلندی هاتون هم وحشی و جفت باشن مشکلی نداره.کاسکو حسود و احساسی هست و خیلی زود ممکنه اگر بهش توجه نشه و در عوض به عروس هلندی ها توجه بشه پرکن بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    اقای اسکندری یه مدته احساس میکنم ماده عروسم هم مست شده همش از در دیوار قفس بالا میره صدای جیر جیر ازخودش در میاره ا همش بیقراری میکنه چه علتی داره وابنظر شما اثرات مست شدنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    اقای اسکندری یه مدته احساس میکنم ماده عروسم هم مست شده همش از در دیوار قفس بالا میره صدای جیر جیر ازخودش در میاره ا همش بیقراری میکنه چه علتی داره وابنظر شما اثرات مست شدنه
    بهترین کار برای شما فقط این هست که اصلا کاری به کارشون نداشته باشید تا جفت گیریشون رو ببینید.اگر ماده مست شده بود با اوصافی که از پرنده ی نر گفتید قطعا شاهد جفت گیریشون بودید تا الان.اما میتونه علائم آماده شدن باشه نه مست شدنش.

صفحه 847 از 1915 نخستنخست ... 34774779782882983083183283383483583683783883984084184284384484584684784884985085185285385485585685785885986086186286386486586689794713471847 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)