همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    همه چیز رو صفحه قبل گذاشتم
    22روزشونه یکی از جوجه ها کلا از همون اول یکی از چشماش هنوز باز نشده و اون یکی هم چمشم رفته تو مقداری از هر دوچشمش عکس گذاشم صفحه 821
    قبلا جوجه گذاشته بودن تو همین لونه و دوستم نگفت که جوجه هاش مشکی داشته باشن ولی الان...
    بله ولی عکس ها واضح نبودن.22روز هر دو چشم باید کاملا باز باشن.من حدسم رو این بود که شاید چیزی داخل لونه بوده که چشم های جوجه ها حساسیت پیدا کرده ولی بعید میدونم.احتمالا مشکل ژنتیکی داشتن.منتظر نظر آقای اسکندری باشید.من تا بحال چنین تجربه ای نداشتم.ولی هچ ربطی به اینکه جوجه ها رو بیرون اورده بودین نداره ناراحت نباشین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام اینکه عروس دو بالاش را چندین ثانیه کاملا باز و بالا نگه می داره و حرکت می کنه نشانه ی چیه؟؟؟ در مرغ عشق ها را دیدم که در جا پرواز می کنند و جیغ می زنند برای جلب توجه یعنی این حرکت هم مشابه همین کاره؟؟

خستگی در کردن ، نشان دادن قلمرو به سایرطوطی ها و ...
    خلاصه که چیز نگران کننده ای نیست

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    شما سعی کنید بدون حالت تمسخر جواب کاربران رو بدید وبعد استفاده کنید
    اینکه روزی چند دقیقه جوجه رو بیارن بیرون وباهاش بازی کنن تا دستی شه هیچ مشکلی نیست.کاربر ابوالفضل هم همین کار رو همیشه با جوجه هاش انجام میده وجوجه هاش دستی هستن کاملا.آقای اسکندری هم بارها به کاربرانی که امکان سرلاکی کردن نداشتن این توصیه رو انجام دادن

حالته تمسخری وجودندارد.(اسپم ندهید و تایپیک رو از رواله پرسش و پاسخ خارج نکنید)
    جنابه استاد اسکندری در صورته نیاز خودشون جواب میدن و نیازی به اعلامه شما نیست
    تایپیکها جای تجربیاته شخصی نیست ،باید با علمه به یقین سخن گفته شود
    من دنباله منبع و منشاء بودم ببینم از کجاست،شاید من در در اشتباه هستم( اما چیزی که ما در مورده بزرگ کردنه جوجه های عروس هلندی خواندیم از الف تا اخرش همچین چیزی نبود)
    اگر شما هم منبع علمی دارید بیان نمایید

بله ولی عکس ها واضح نبودن.22روز هر دو چشم باید کاملا باز باشن.من حدسم رو این بود که شاید چیزی داخل لونه بوده که چشم های جوجه ها حساسیت پیدا کرده ولی بعید میدونم.احتمالا مشکل ژنتیکی داشتن.منتظر نظر آقای اسکندری باشید.من تا بحال چنین تجربه ای نداشتم.ولی هچ ربطی به اینکه جوجه ها رو بیرون اورده بودین نداره ناراحت نباشین
    جوجه های این دوسته عزیز به ظاهر که دیده می شود هیچ گونه مشکلی ندارند و چشمها نیز رواله طبیعی رو سیر می کنند
    چیزی هم داخله لونه نیست که به چشمها اسیب برسونه و اگر هم بود جوجه ها دچار عفونتهای دیگری می شدند
    به نظره شما چرا طوطی سانان جاهای تاریک را برای زادو ولد انتخاب می کنند؟؟؟چرا لانه های غیر استاندارد و لانه های سرباز برای طوطی سانان توصیه نمی شود؟؟؟!!!

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها

جوجه های این دوسته عزیز به ظاهر که دیده می شود هیچ گونه مشکلی ندارند و چشمها نیز رواله طبیعی رو سیر می کنند
    چیزی هم داخله لونه نیست که به چشمها اسیب برسونه و اگر هم بود جوجه ها دچار عفونتهای دیگری می شدند
    به نظره شما چرا طوطی سانان جاهای تاریک را برای زادو ولد انتخاب می کنند؟؟؟چرا لانه های غیر استاندارد و لانه های سرباز برای طوطی سانان توصیه نمی شود؟؟؟!!!
    نیازی به پاسخ دادن به قسمت اول پستتون نمیبینم و مدیران رسیدگی میکنند که ببینید پست چه کسی اسپم هست یانه.

جوجه ی 21روزه ای که چشمش بسته باشه مشکل داره دوست عزیز.در حالت عادی چشم جوجه تو 11روزگی باید باز شه .حالا درصورت ضعیف بودن یا نبودن این ممکنه دو سه روز اینور اونور شه.وقتی ک میگن چشم جوجه اصلا باز نمیشه یه مشکلی هست.

اما راجع به تجربه یا علم واطلاعات عملی باید خدمتتون عرض کنم وقتی میگیم ما از تجربه برداشت نمیکنیم که مثلا من بیام بگم طوطی شما که بیحاله بهش کاهو بده حالش خوب شه نه اینکه من به ایشون بگم که چی ار کن که جوجت رام شه یا نشه.راجع به دستی کرد جوجه تو سن پایین هیچ منبع و وسورسی نیست که بگه باید جوجه پیش والدین بمونه وبهش دست نزنید ا اینکه بگه حتما جوجه رو بیارید و باهاش بازی کنید تا دستی شه.رفتارهای جفت های مختلف متفاوته .ولی اصولا از 3هفته به بعد جفتزمان بیشتری رو خارج از لونه هستن و خیلی راحت میشه اینکار رو کرد و خیلی از جفت ها حتی متوجه هم نمیشن!

اما اینکه طوطی ها لانشون چه جوری باشه ربطی به اینکه ما بخوایم جوجه رو دستی کنیم یا نکنیم نداره.بارها راجع به لانه ی مناسب تکثیر صحبت شده واگر ما بخوایم بیرون وردن یا نیاوردن جوجه رو با نوع لانه سازی مقایسه کنیم ثل اینه که ما بگیم اصلا مگه جوجه ها تو طبیعت پیش آدم ها یان که ما بیاریمشون بیرون؟ربطی نداره دوست عزیز.بحث دستی کردن جوجست نه نوع لانه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    سلام .... بلوک معدنی برای عروسا واجبه ؟؟؟؟ از کجا تهیه کنم؟؟؟؟؟ من الان کف دریا گذاشتم بلوک هم بخرم بذارم؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    [QUOTE=nima1041;178948]حالته تمسخری وجودندارد.(اسپم ندهید و تایپیک رو از رواله پرسش و پاسخ خارج نکنید)
    من دنباله منبع و منشاء بودم ببینم از کجاست،شاید من در در اشتباه هستم( اما چیزی که ما در مورده بزرگ کردنه جوجه های عروس هلندی خواندیم از الف تا اخرش همچین چیزی نبود)
    اسپم!!!!!هر کسی باید تجربیاتشو در اختیار دیگران بزاره تا...الان اگر اقای اسکندری هم تجربیاتشو در اختیار ما نمگذاشت که....
    بله من مطمعنم که اصلا ربطی نداره اگر هم ربطی داشت فوقش پدر مادرشون بهشون غذا نمیدادن و.... و ربطی نداشت که از اون موقعی که من بر میدارم چشمش باز نمشه از قبلترش بود
    نمدونم والا چیزی هم داخل لونه نیست به غیر چیپس چوب

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    سلام .... بلوک معدنی برای عروسا واجبه ؟؟؟؟ از کجا تهیه کنم؟؟؟؟؟ من الان کف دریا گذاشتم بلوک هم بخرم بذارم؟؟؟
    سلام کف دریا برای تامین کلسیم پرنده مورد نیازه وبلوک معدنی همونطور که از اسمش مشخصه موادمعدنی ومینرال ها رو تامین میکنه.میتونید ازپت شا پ های معتبر مارک تریکسی رو بخرید واستفاده کنید

[QUOTE=ashkan98;178981]
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    حالته تمسخری وجودندارد.(اسپم ندهید و تایپیک رو از رواله پرسش و پاسخ خارج نکنید)
    اسپم!!!!!هر کسی باید تجربیاتشو در اختیار دیگران بزاره تا...الان اگر اقای اسکندری هم تجربیاتشو در اختیار ما نمگذاشت که....

بله من مطمعنم که اصلا ربطی نداره اگر هم ربطی داشت فوقش پدر مادرشون بهشون غذا نمیدادن و.... و ربطی نداشت که از اون موقعی که من بر میدارم چشمش باز نمشه از قبلترش بود
    نمدونم والا چیزی هم داخل لونه نیست به غیر چیپس چوب
    راجع به اسپم بهتره چیزی نگیم واجازه بدین که خود مدیران هر طور صلاح میدونن برخورد کنند.
    میشه از چشم جوجه ها باز عکس بذارین؟چشم هایی که باز هستن ترشح ندارن؟اصلا چشم رو باز نمیکنه؟
    بنظرم بهتره که با دامپزشک مشورت کنید چون تابحال چنین موردی نداشتم نمیتونم چیزی بگم.ولی از نظر من یا متریال بوده یا ضعف ونقص ژنتیکی.تا بدتر نشده با اقای اسکندری یا دامپزشک مشورت کنید که انشالله مشکلتون حل شه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15575
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من تقریبا 1 ماه و نیمه ک ی عروس گرفتم و از همون موقع هم شروع کردم ب یاد دادن کلمه سلام بهش اما اصلا پیشرفتی تو این موضوع نداشتم حدود 3 هفتس ک رو قفس پارچه میکشم و کلمه سلام رو پخش میکنم تقریبا 1 ساعت . طی روز هم براش وفت میذارم رودر رو بهش سلام میکنم
    پرندم خیلی مهربونه اصلا نمیترسه حتی با ادمای غریبه هم زود جور میشه همیشه رو شونم میشینه همیشه هم نازش میکنم شاهپراش قیچی شدس ولی با این وجود ی دور خونرو میتونه بال بزنه با ارتفاع معمولی
    نمیدونم دقیقا چند ماهشه ولی مطمئنم ک ب 1 سال نرسیده چون هم پاهاش کلفتو پیر نیست هم اینکه پر ریز و سفید مثل پنبه داره البته با توجه ب اطلاعاتی میگم ک قبلا هم ی عروس ماده دست اموز داشتم اگر اطلاعاتم اشتباهه خواهشا بیان کنید
    پرندم با دستم اواز میخونه ی حالت قهقه هم در میاره ی چیزیم میگه تقریبا شبیه بدو برو البتع مهمترین چیزی ک باعث شد بخرمش میو میو گفتنش بود وگرنه 2 سال میگذره از زمانی ک لوسی طوطی قبلیم مرده و من قصد خرید هیچ پرنده ی دیگه ای رو نداشتم
    از اساتید و دوستانی ک با تجربه هستند تقاضای راهنمایی رو دارم
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط alee_k1990 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من تقریبا 1 ماه و نیمه ک ی عروس گرفتم و از همون موقع هم شروع کردم ب یاد دادن کلمه سلام بهش اما اصلا پیشرفتی تو این موضوع نداشتم حدود 3 هفتس ک رو قفس پارچه میکشم و کلمه سلام رو پخش میکنم تقریبا 1 ساعت . طی روز هم براش وفت میذارم رودر رو بهش سلام میکنم
    پرندم خیلی مهربونه اصلا نمیترسه حتی با ادمای غریبه هم زود جور میشه همیشه رو شونم میشینه همیشه هم نازش میکنم شاهپراش قیچی شدس ولی با این وجود ی دور خونرو میتونه بال بزنه با ارتفاع معمولی
    نمیدونم دقیقا چند ماهشه ولی مطمئنم ک ب 1 سال نرسیده چون هم پاهاش کلفتو پیر نیست هم اینکه پر ریز و سفید مثل پنبه داره البته با توجه ب اطلاعاتی میگم ک قبلا هم ی عروس ماده دست اموز داشتم اگر اطلاعاتم اشتباهه خواهشا بیان کنید
    پرندم با دستم اواز میخونه ی حالت قهقه هم در میاره ی چیزیم میگه تقریبا شبیه بدو برو البتع مهمترین چیزی ک باعث شد بخرمش میو میو گفتنش بود وگرنه 2 سال میگذره از زمانی ک لوسی طوطی قبلیم مرده و من قصد خرید هیچ پرنده ی دیگه ای رو نداشتم
    از اساتید و دوستانی ک با تجربه هستند تقاضای راهنمایی رو دارم
    سلام.شما آیا مطمئنید نر هست؟شما مطمئنید سن عروستون کم هست باید جوجه باشه و از جوجه گی کار بشه که سریع تر نتیجه بده.احتمال میدم عروستون ماده باشه اگر امکانش هست یه عکس از عروستون بزارید تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    ببخشید من الان کف دریا گذاشتم حتما لازم بلوک معدنی هم بذارم ؟؟؟؟ یا اختیاریه؟؟؟؟ از داروخونه دامپزشکی میشه تهیش کرد؟؟؟

صفحه 823 از 1915 نخستنخست ... 32372377380480580680780880981081181281381481581681781881982082182282382482582682782882983083183283383483583683783883984084184287392313231823 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)