همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام به همگی

یه کاری برای من پیش اومده که احتمالا یه هفته یا 10 روز اول عید رو خونه نیستم. میخوام ببینم میشه عروس رو تنها گذاشت یا نه؟ اگه میشه نهایت چند روز؟ و شرایطش باید چه جوری بشه؟

قبلا شاه طوطی رو چند روز تنها گداشته بودم با آب و غذای زیاد. ولی در مورد عروس نمیدونم
    سلام عزیزم
    به نظر من اصلا کار درستی نیست پرنده رو تنها بذارید درسته آب و غذا واسش میذارید اون آب تو این 10 روز بو میگیره و مناسب پرنده نیست بهتره بسپریشون به یکی از آشناها که میدونید میتونه از پسش بر بیاد،آیا میتونید از نظر دمایی و نور هم واسش تو این 10 روز محیط رو مساعد کنی؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام به همگی

یه کاری برای من پیش اومده که احتمالا یه هفته یا 10 روز اول عید رو خونه نیستم. میخوام ببینم میشه عروس رو تنها گذاشت یا نه؟ اگه میشه نهایت چند روز؟ و شرایطش باید چه جوری بشه؟

قبلا شاه طوطی رو چند روز تنها گداشته بودم با آب و غذای زیاد. ولی در مورد عروس نمیدونم

سلام

شده بخاطره کارم چون دایم در سفرم نمیتونم بعضی از پرنده هامو با خودم ببرم و از 10 روز بیشترم یک جا بودن

به خلاقیته خودتون بستگی داره

مثلا شما 3 غذای اصلی رو در ظرفهای بزرگ و گود ریخته و جایی از قفس بزارید که زیر چوب نباشند(یا اگه نمیشه جای چوبهارو عوض کنید)پرنده ها داخله غذا کثیف نکنند همین خیلی مهمه

دومی اب هستش که روش وسواس زیاده

کاری که باید انجام بدید به نسبته جثه پرندگانه شما مثلا مرغ عشق و عروسو کاسکو با هم میزانه اب مصرفیشون خیلی فرق میکنه و مدته زمانه نبوده شما همه ، این عوامل دخیلند

شما نیاز به 2 عدد اب معدنی 1.5 لیتری دارید

3 عدد سرپوشه همین جای ابی که به قفس متصل میکنید(سرپوشش نه بطریش)

3 عدد هم هر بطری که وقتی درشو بندازی دور سر بطری رو فشارش بدی داخله همون 3تا سر ابخوری که بالا گفتم یا کیپ میشه یا خودت کیپش کن محکم

خوب تموم شد اول از همه حالا بطری ها رو پر از اب معدنی میکنید(چون خیلی خیلی دیرتر فاسد میشن) سرهاشونو کیپ میکنید میبرینشون اطرافه داخله قفس جوری که به ته قفس برسه (تا امکانه جدا شدنه در پوش از بطری به صفر برسه)با کش بالا و پایینه بطری رو قشنگ به قفس میبندیو محکمش میکنی
    این کارو باید حتما بصورته ازمایشی قبلش انجام بدی مثلا توی 2 یا 3 روز تا ببینی کارتو درست انجام دادی

واسه من تا الان هیچ مشکلی پیش نیومد حتی ابش هم باز مونده بود و دیرترم میومدم مشکلی نبود

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام

شده بخاطره کارم چون دایم در سفرم نمیتونم بعضی از پرنده هامو با خودم ببرم و از 10 روز بیشترم یک جا بودن

به خلاقیته خودتون بستگی داره

مثلا شما 3 غذای اصلی رو در ظرفهای بزرگ و گود ریخته و جایی از قفس بزارید که زیر چوب نباشند(یا اگه نمیشه جای چوبهارو عوض کنید)پرنده ها داخله غذا کثیف نکنند همین خیلی مهمه

دومی اب هستش که روش وسواس زیاده

کاری که باید انجام بدید به نسبته جثه پرندگانه شما مثلا مرغ عشق و عروسو کاسکو با هم میزانه اب مصرفیشون خیلی فرق میکنه و مدته زمانه نبوده شما همه ، این عوامل دخیلند

شما نیاز به 2 عدد اب معدنی 1.5 لیتری دارید

3 عدد سرپوشه همین جای ابی که به قفس متصل میکنید(سرپوشش نه بطریش)

3 عدد هم هر بطری که وقتی درشو بندازی دور سر بطری رو فشارش بدی داخله همون 3تا سر ابخوری که بالا گفتم یا کیپ میشه یا خودت کیپش کن محکم

خوب تموم شد اول از همه حالا بطری ها رو پر از اب معدنی میکنید(چون خیلی خیلی دیرتر فاسد میشن) سرهاشونو کیپ میکنید میبرینشون اطرافه داخله قفس جوری که به ته قفس برسه (تا امکانه جدا شدنه در پوش از بطری به صفر برسه)با کش بالا و پایینه بطری رو قشنگ به قفس میبندیو محکمش میکنی
    این کارو باید حتما بصورته ازمایشی قبلش انجام بدی مثلا توی 2 یا 3 روز تا ببینی کارتو درست انجام دادی

واسه من تا الان هیچ مشکلی پیش نیومد حتی ابش هم باز مونده بود و دیرترم میومدم مشکلی نبود
    واسه خاموشی و تنظیم دما چه پیشنهادی دارید چون هنوز هوا گرم نشده و مسلما دما کاهش پیدا میکنه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    واسه خاموشی و تنظیم دما چه پیشنهادی دارید چون هنوز هوا گرم نشده و مسلما دما کاهش پیدا میکنه
    بهترین جا اینه که موقع رفتن از خونه قفسهارو انتقال میدم وسطه پذیرایی و یک جای تقریبا فاصله دار از زمین پرده هارو کاملا میکشم که با روشنیه هوا و تاریک شدنش بصورته طبیعی پرنده هام

حسابی حال میکنن و مزاحمی هم ابدا ندارند

در مورده دما هم بخاریه خونه روشنه و دمای خونه تقریبا همیشه ثابت میمونه چون درها و پنجره ها باز نمیشوند

در ضمن اینی که گفتم برای مدت خیلی طولانی نیست واسه همین تعطیلاته نوروزه و ناچاریه افرادی مثله منه و دما زیاد تغییری نمیکنه یعنی اونقدی گرم نمیشه اونقدی هم سرد نمیشه

یا اینکه اتفاقه نادری پیش بیاد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    بهترین جا اینه که موقع رفتن از خونه قفسهارو انتقال میدم وسطه پذیرایی و یک جای تقریبا فاصله دار از زمین پرده هارو کاملا میکشم که با روشنیه هوا و تاریک شدنش بصورته طبیعی پرنده هام

حسابی حال میکنن و مزاحمی هم ابدا ندارند

در مورده دما هم بخاریه خونه روشنه و دمای خونه تقریبا همیشه ثابت میمونه چون درها و پنجره ها باز نمیشوند

در ضمن اینی که گفتم برای مدت خیلی طولانی نیست واسه همین تعطیلاته نوروزه و ناچاریه افرادی مثله منه و دما زیاد تغییری نمیکنه یعنی اونقدی گرم نمیشه اونقدی هم سرد نمیشه

یا اینکه اتفاقه نادری پیش بیاد
    خیلی ممنون از شما و آرامش خانوم

در مورد روحیه اش چی؟ مثل کاسکو نیست که اصطلاحا قهر کنه یا افسرده بشه؟ چون خودش تنهاس. حالا باز فنچام جفتن

راستی من آنفلوآنزا گرفتم. دکتر میگه ویروسیه.

امکانش هست که از من بگیره؟ چقدر باید فاصله رو رعایت کنم؟ تو اتاقمه اشکال نداره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خیلی ممنون از شما و آرامش خانوم

در مورد روحیه اش چی؟ مثل کاسکو نیست که اصطلاحا قهر کنه یا افسرده بشه؟ چون خودش تنهاس. حالا باز فنچام جفتن

راستی من آنفلوآنزا گرفتم. دکتر میگه ویروسیه.

امکانش هست که از من بگیره؟ چقدر باید فاصله رو رعایت کنم؟ تو اتاقمه اشکال نداره؟
    سلام.خیر عروس هلندی حساسیت های عاطفی کاسکو رو نداره اما حتما توی قفسش اسباب بازی در نظر بگیرید برای سرگرمیش.ضمن اینکه از وضعیت آبش حتما مطمئن بشید بعد ترکش کنید.
    خیر آنفولانزا مشترک نیست بین طوطی و انسان اما بهتره این چند روز کمتر بهش نزدیک بشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام دوستان.الان دیدم عروسهام دارن جفت گیری می کنن در حالی که جوجه دارن.نگاه کردم دیدم جوجه بی حال یک گوشه لونه افتاده داره یواش یواش نفس می کشه.چکار کنم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ميناوعروس هلندي
    شماره عضویت
    14852
    سلام هفته پيش جفت عروس هلندي نرمو عوض كردم 3روزه اول فقط ميزدش واجازه غذاخوردن به ماده نميداد ولي چندروزه اجازه غذاخوردن ميده وداخل لونه راش ميده اما به هم نزديك نميشن وجفتگيري نميكنن نر مدام مستي ميكنه وجيغ ميكشه طوري كه صداش ميگيره.لازم به ذكر است با جفت قيليش جفتگيري ميكرد اما تخم نميذاشتن به همين دليل مادرو عوض كردم.الان چيكار كنم؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام دوستان.الان دیدم عروسهام دارن جفت گیری می کنن در حالی که جوجه دارن.نگاه کردم دیدم جوجه بی حال یک گوشه لونه افتاده داره یواش یواش نفس می کشه.چکار کنم؟
    سلام
    ببینید چینه دون جوجه توش غذا هست یا نه؟چند وقتس جوجه؟اگر دیدید به جوجه غذا ندادن مجبورید خورتون سرلاکی بزرگش کنید

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط parastos نمایش پست ها
    سلام هفته پيش جفت عروس هلندي نرمو عوض كردم 3روزه اول فقط ميزدش واجازه غذاخوردن به ماده نميداد ولي چندروزه اجازه غذاخوردن ميده وداخل لونه راش ميده اما به هم نزديك نميشن وجفتگيري نميكنن نر مدام مستي ميكنه وجيغ ميكشه طوري كه صداش ميگيره.لازم به ذكر است با جفت قيليش جفتگيري ميكرد اما تخم نميذاشتن به همين دليل مادرو عوض كردم.الان چيكار كنم؟؟؟
    سلام عزیزم وقتی پرنده ای رو از بیرون مغازه میخرید اول باید چند روز جدا نگه دارید تا از سلامتش اطمینان حاصل کنید،و اینکه باید بهش خوب برسین و تقویت کنید و بعداقدام به جفت انداختن کنید،اگر پستهای قبل رو خونده باشی میدونستی که لونه گذاری آخرین مرحله ی هستش باید اول جفتگیری میدیدید بعد لونه میذاشتید شما ماده رو تقویت کنید با غذاهای مقوی تا ماده هم آمادگی داشته باشه وقتی هر دو جفت آماده باشن راحتتر جفت میخورن

صفحه 796 از 1915 نخستنخست ... 29669674677777877978078178278378478578678778878979079179279379479579679779879980080180280380480580680780880981081181281381481584689612961796 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)