همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    دوست عزیزم جناب اسکندری فرمودن حدود دوسال سن داره فک نکنم تو لک باشه آخه پرهاش مرتبه
    تو لک رفتن ربطی به سن پرنده نداره هر پرنده ای تو سال 2بار حداقل با توجه به محیط و هوا تو لک میرن و پرریزی میکنن،من گفتم اگر اون پرهای که میگید افتاده مربوط به تو لک رفتن باشه پست بالا شامل حالش میشه اما اگر نه موردی نداره خیلی وقتا پر پرنده بخاطر ترسیدن تو شب و بال بال زدنم میفته و به صورت طبیعی هم روزی چندتا می افته

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    خدا کنه.
    مرسی دوست عزیز
    ان شاءالله برای شما هم درست بشه.
    یادتون باشه بعد از گذاشتن تخم غذاهای گرم رو حذف کنید و به ماده کلم بروکلی و غذاهای که کلسیم بیشتری دارن بدید انشالله زودتر تخم بذارن فقط استرس دادن به جفت ممنوع

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    وقتی شما از دور آشنایی واسه جفت انداختن پرنده استفاده کنید تا حد زیادی جفتها همدیگرو قبول میکنن،از نشانه های جفتهای پسندشده توسط خودشون اون محبت بینشون هست دعواشون کمتره راحت تر جفتگیری میکنن و توتخم ونگه داری از اون و جوجه با هم شریکن نه مثل جفت من که مجبور به جداشدن نر کردم چون نرم با ماده نمیسازه و ماده به تنهایی داره از تخمها مراقب میکنه
    دوست عزیزروش دورآشنایی برای قناریه و طوطی که فهم و درک داره نمیشه از این روش استفاده کرد.
    شاید بعضی ها جواب بگیرن اما مطمئنن این روش درست نیست.
    حالا من یه سری علائم از عروسام میگم شما بگو قبول کردند یا نه.

قبل از جفت گیری که با هم هیچ مشکلی نداشتن و فقط بعضی اوقات با هم سرغذا دعوا میکردند که عادی بود.
    اما وقتی جفت گیری کردند هروقت ماده میره تو لونه نر شروع میکنه به مستی و سرشو میبره داخل لونه. و براش میخونه واگر نر داخل باشه ماده خودشو خم میکنه و صدا میکنه تا نر میاد بیرون.
    ماده من سر نر را میخارونه ولی نر نمیخارونه که خاروندن هم عادیه و مشکلی نیست.
    اما دیروز یه جنگ نسبتاً شدید کردند که نر سریع میرفت تو لونه و نمیذاشت ماده بره که امروز درست شد که اینم فکر کنم به خاطر امنیت لونست.
    ولی دعوایی که با هم سر زخمن کردن داشته باشند نه نداشتند.
    شکم مادم هم یکم ورم کرده که فکر کنم به خاطر وجود تخمه
    امروزم هم ماده زیادمیره تو لونه و از چند روز پیش هم گوشه لونه گودال مانند درست کردند.
    ممنون میشم نظرتو بی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوست عزیزروش دورآشنایی برای قناریه و طوطی که فهم و درک داره نمیشه از این روش استفاده کرد.
    شاید بعضی ها جواب بگیرن اما مطمئنن این روش درست نیست.
    حالا من یه سری علائم از عروسام میگم شما بگو قبول کردند یا نه.

قبل از جفت گیری که با هم هیچ مشکلی نداشتن و فقط بعضی اوقات با هم سرغذا دعوا میکردند که عادی بود.
    اما وقتی جفت گیری کردند هروقت ماده میره تو لونه نر شروع میکنه به مستی و سرشو میبره داخل لونه. و براش میخونه واگر نر داخل باشه ماده خودشو خم میکنه و صدا میکنه تا نر میاد بیرون.
    ماده من سر نر را میخارونه ولی نر نمیخارونه که خاروندن هم عادیه و مشکلی نیست.
    اما دیروز یه جنگ نسبتاً شدید کردند که نر سریع میرفت تو لونه و نمیذاشت ماده بره که امروز درست شد که اینم فکر کنم به خاطر امنیت لونست.
    ولی دعوایی که با هم سر زخمن کردن داشته باشند نه نداشتند.
    شکم مادم هم یکم ورم کرده که فکر کنم به خاطر وجود تخمه
    امروزم هم ماده زیادمیره تو لونه و از چند روز پیش هم گوشه لونه گودال مانند درست کردند.
    ممنون میشم نظرتو بی
    اینکه بگیم دور آشنایی فقط مخصوص یک پرنده هست کاملا اشتباه هست دوست من،نذاشتن اینکه ماده بره تو لونه عادی هست و حرفتون صحیح نر برای اینکه اول باید خودش از امنیت لونه مطمعن بشه ماده رو اجازه ورود نمیده که بعد از اطمینان نر به لونه رفع میشه خوب همه علایم اوکی هست و انشالله به زودی تخم میکنن تو این دوران کاهو هم بدید اما خیلی کم تا ماده راحتتر دفع کنه تخم رو،خیلی از دعواها بین جفت ها عادی هستش حتی جفتهایی که چند بارم جوجه دادن دعوا دارن باهم اصلا دعوا نمک زندگیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    اینکه بگیم دور آشنایی فقط مخصوص یک پرنده هست کاملا اشتباه هست دوست من،نذاشتن اینکه ماده بره تو لونه عادی هست و حرفتون صحیح نر برای اینکه اول باید خودش از امنیت لونه مطمعن بشه ماده رو اجازه ورود نمیده که بعد از اطمینان نر به لونه رفع میشه خوب همه علایم اوکی هست و انشالله به زودی تخم میکنن تو این دوران کاهو هم بدید اما خیلی کم تا ماده راحتتر دفع کنه تخم رو،خیلی از دعواها بین جفت ها عادی هستش حتی جفتهایی که چند بارم جوجه دادن دعوا دارن باهم اصلا دعوا نمک زندگیه
    خیلی ممنون
    ان شاءالله که تخم کنند و جوجه های سالمی بدن. و مهمتر از همه خود جفت سالم باشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    دوستان باز الان دیدم ماده جیر جیر میکنه میخوابه ولی نره کاری نمیکنه ... ماده سرشو جلو نر خم میکنه نره میزنتش ... درست میشه اینا؟؟؟
    در ضمن aramesh عزیز فونتتون یکم بد خونده میشه لطفا عوضش کنید ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    دوستان باز الان دیدم ماده جیر جیر میکنه میخوابه ولی نره کاری نمیکنه ... ماده سرشو جلو نر خم میکنه نره میزنتش ... درست میشه اینا؟؟؟
    احتمالاً نر شما آماده نیست و اینطور که معلومه ماده خیلی آمادست.
    برای منم همدیگرو نمیخارون فقط ماده سر نر را میخارونه.
    اگه نر آماده باشه بله درست میشه.

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    دوست عزیز نر شما به احتمال زیاد آماده و مست نیست شما بهتره از غذاهای گرم واسه نر بیشتر استفاده کنید مثل جوانه کندم،کافیشه،شاهدونه(چشم بنده فونتمم عوض میکنم)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    دوست عزیز نر شما به احتمال زیاد آماده و مست نیست شما بهتره از غذاهای گرم واسه نر بیشتر استفاده کنید مثل جوانه کندم،کافیشه،شاهدونه
    نرم مستی میکنه ولی با ماده نمیسازه ... چند روز در میون شاهدونه و اینا بدم خوبه؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نرم مستی میکنه ولی با ماده نمیسازه ... چند روز در میون شاهدونه و اینا بدم خوبه؟؟؟؟
    شاهدونه و کافیشه به میزان یک پنجم ارزون قاطی دون اصلیشون کن.
    ججونه گندم هفته ای دوبار
    سفیده تخم مرغ هم هفته ای دوبار

صفحه 794 از 1915 نخستنخست ... 29469474477577677777877978078178278378478578678778878979079179279379479579679779879980080180280380480580680780880981081181281384489412941794 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)