کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    دوستان دوباره میپرسم این کلبه های چوبی عروس رو چطور باید تمیز کرد؟؟؟؟
    کلبه های چوبیو میتراشید بعد هم تکونش میدید که همه فضله هاش بریزه اگرم که وصله و نمیشه تکون داد با جارو برقی توشو تمیز میکنید اگر توش جوجه ب.د که هیچی جوجه رو میذارید سرجاش اگه فعلن کاری به لونه نداشتن بهتره توشو با جرمی ساید یا اسپری تابرنیل کمی ضد عفونی کنید
    کلبه های چوبی بخصوص اونایی که فیبر ماننده بعد چندبار جوجه کشی بهرته عوض شه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    واقعیتش من تا حالا پر ریزی ندیم تا جواب قطعی بدم نمیدونم چقدر پر ریزی میکنن تا حالا تو هیچ طوطی ندیم تا این لحظه که نگه داشتم این عکس رو الان گرفتم اگه دقت کنین 10 تایی میشه پر کوچیک دقت نکردم مال اینه یا لوتینو
    این ها که پرریزی نیستن.پرنده ی شما به نظر من ماده هست (ابلقی که عکسش رو گذاشتید.)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام دوستان از دیشب که روی قفس رو کشیدم صدای جیک جیک زیاد شده و صبح تا حالا هم خیلی زیاد تر یعنی قشنگ صدای جیک جیک شنیده می شه و امروز ظهر که ار سر کار اومدم دم در لونه پوست تخم بود ، ولی چون 2تا شون داخل لونه لونه بودن نمی شد نگاه کرد و نگاه هم نکردم که استرس وارد شه .سریع تخم مرغ پخنم گذاشتم ولی اصلا لب نزدن.من چکار کنم می ترسم مثل دفعه اول به چوجه غذا ندن .غیر از ارزن و کتون چی بزارم؟صبح 7 تا 8 دونه تخمه گذاشتم همشو خوردن.
    سلام.روزی چهل الی پنجاه تا دونه تخمه در اختیارشون بگذارید.حدود بیست تا صبح و حدود بیست تا سی تا عصر در اختیارشون بگذارید.در کنار نظر خانم پویش البته.توصیه ایشون در مورد تخم مرغ رو حتما استفاده کنیدو
    ضمنا ظرف تخمه و تخم مرغ رویکی در نظر بگیرید.یعنی صبح که تخمه گذاشتید،وقتی خالی شد تخم مرغ رو توی همون ظرف بریزید بعد از دوسه ساعت و بعد عصر ظرف رو بشورید و مجدد تخمه بریزید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    این ها که پرریزی نیستن.پرنده ی شما به نظر من ماده هست (ابلقی که عکسش رو گذاشتید.)
    پس اگه حتما ماده هستش دیگه عوض نمیکنم میترسیدم 2 تاش نر باشن ممنون آقای اسکندری

سوال دیگه ای که داشتم بیشتر وقتها تو لونه هستن تمیز کاری میکنن ولی جفت گیری نمیکنن تو لونه با هم خوب هستن ولی لوتینو بیرون باهاش دعوا میکنه خیلی شدید جریان این چیه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    پس اگه حتما ماده هستش دیگه عوض نمیکنم میترسیدم 2 تاش نر باشن ممنون آقای اسکندری

سوال دیگه ای که داشتم بیشتر وقتها تو لونه هستن تمیز کاری میکنن ولی جفت گیری نمیکنن تو لونه با هم خوب هستن ولی لوتینو بیرون باهاش دعوا میکنه خیلی شدید جریان این چیه؟
    به نظرمن که ماده هست.حالا نظر سایر دوستان چی باشه.وقتی جفت گیری نکردن یا مستی نمیکنن واسه هم لونه برای چی گذاشتید؟
    این درگیری ها بین جفت های بی تجربه زیاده و مشکل به حساب نمیاد.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    به نظرمن که ماده هست.حالا نظر سایر دوستان چی باشه.وقتی جفت گیری نکردن یا مستی نمیکنن واسه هم لونه برای چی گذاشتید؟
    این درگیری ها بین جفت های بی تجربه زیاده و مشکل به حساب نمیاد.
    چرا اون ابلغ مستی میکنه ولی لوتینو نه لونه رو به خاطر این گذاشتم چون که اون قسمت قفس سیم نداشت (به خاطر جا سازی لونه) منم هر چی گذاشتم پاره میکردن مجبور شدم لونه بزارم میدونم کاره اشتباهی هستش ولی چیزی پیدا نکردم

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    با سلام
    عروسام 6 اسفند اولین تخمشون رو گذاشتن بعد 14 روز کندلینگ کردم هیچ نطفه ای تشکیل نشده بود (4تا تخم)نر میرفت تو لونه اما نمیخوابید اما ماده میخوابید دوروز بعد دوباره چک کردم 3تا نطفه داشت حتی تپیدن قلبشم دیدم.بعد نر رو جدا کردم تا ماده به تنهایی از تخمها مراقبت کنه.به نظرتون موردی پیش نمیاد؟مااده کاملا تو لونس از پریشب فقط 1بار دیروز 10 دقیقه اومد بیرون غذا و تخمه تند تند خورد و رفت(ترجیحا آقای اسکندری جواب بدن ممنون)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    با سلام
    عروسام 6 اسفند اولین تخمشون رو گذاشتن بعد 14 روز کندلینگ کردم هیچ نطفه ای تشکیل نشده بود (4تا تخم)نر میرفت تو لونه اما نمیخوابید اما ماده میخوابید دوروز بعد دوباره چک کردم 3تا نطفه داشت حتی تپیدن قلبشم دیدم.بعد نر رو جدا کردم تا ماده به تنهایی از تخمها مراقبت کنه.به نظرتون موردی پیش نمیاد؟مااده کاملا تو لونس از پریشب فقط 1بار دیروز 10 دقیقه اومد بیرون غذا و تخمه تند تند خورد و رفت(ترجیحا آقای اسکندری جواب بدن ممنون)
    سلام.یعنی میفرمایید توی 16 روزگی تخم ها رگ بستن ؟رگ اگر بخواد بسته بشه نهایت تا 7 روزگی کاملا واضح دیده میشه.

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام.یعنی میفرمایید توی 16 روزگی تخم ها رگ بستن ؟رگ اگر بخواد بسته بشه نهایت تا 7 روزگی کاملا واضح دیده میشه.
    6اسفند که اولین تخم رو گذاشت بعد 1روز در میون 3تا دیگرو من قشنگ چک کردم تو 13.14 روز اول اصلا نطفه بسته نشده بود اما 2.3 روز بعد رگه ها بسته شده بود و یک تیکه که قلبش بود قشنگ واضح میتپید و از اون روز ماده بشدت نسبت به رفتن به لونه بی تابی میکرد منم وقتی دیدم نر نمیخوابه و ماده اینجوریه و تخمها جوجه داره نرو جدا کردم(اضافه کنم تو این 13.14 روز به خوبی رو تخمها نخوابیدن اما از وقتی من دیدم نطفه بسته شده ماده به شدت لونه رو تسخیر کرده)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    6اسفند که اولین تخم رو گذاشت بعد 1روز در میون 3تا دیگرو من قشنگ چک کردم تو 13.14 روز اول اصلا نطفه بسته نشده بود اما 2.3 روز بعد رگه ها بسته شده بود و یک تیکه که قلبش بود قشنگ واضح میتپید و از اون روز ماده بشدت نسبت به رفتن به لونه بی تابی میکرد منم وقتی دیدم نر نمیخوابه و ماده اینجوریه و تخمها جوجه داره نرو جدا کردم(اضافه کنم تو این 13.14 روز به خوبی رو تخمها نخوابیدن اما از وقتی من دیدم نطفه بسته شده ماده به شدت لونه رو تسخیر کرده)
    از چه روزی مرتب روی تخم ها خوابید ماده؟

صفحه 783 از 1915 نخستنخست ... 28368373376476576676776876977077177277377477577677777877978078178278378478578678778878979079179279379479579679779879980080180283388312831783 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)