کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    ashkan98 عزیز ببخشید عذر خواهی میکنم که کنجکاوم شما به صورته مولد عروساتونو گرفتین یا خودتون جفت زدین ... اگه خودتون جفت زدین چند وقت بعد تخم گذاری کردند؟بازم ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    غذای نرم قبل و بعد از تخم گذاری چطور باید باشه ... سبزی و میوه و جوانه ها چطور؟؟؟
    ممنون
    این مقاله رو بخونید

http://www.parsipet.ir/thread26430.html#post175162

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.نمیدونی تخم چندم هست؟جفت چندتا تخم گذاشتن؟چند روز گذشته از تخمی که شکسته؟
    اولین تخم رو هشتم اسفند گذاشتن و از اون به بعد یه روز در میون گذاشتن تا شده 4 تخم ولی نمیدونم تخم چندم شکسته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    ashkan98 عزیز ببخشید عذر خواهی میکنم که کنجکاوم شما به صورته مولد عروساتونو گرفتین یا خودتون جفت زدین ... اگه خودتون جفت زدین چند وقت بعد تخم گذاری کردند؟بازم ممنون
    من مولد خریدم اینارو 2و3هفته بهشون رسیدگی کردم بعد لونه گذاشتم با دیدن لونه جفت گیری کردن و.....

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    من ی سری سوال دارم ، ک البته تا حدودی جواب سوالام تو خود سوالها هست . فقط واسه اطمینان میپرسم . و بیشتر سوالام شک بین دو مورده ک نمیدونم کدوم درسته و کدوم غلط . ممنون میشم اگه دوستان با تجربه دقیق راهنماییم کنن .
    مرسی کلی

1 - لونه رو از بیرون ب قفس متصل کنیم بهتره یا داخل قفس باشه ؟؟؟
    فک کنم اگه بیرون باشه ، درصورتی ک لازم باشه رطوبت رو افزایش بدیم راحتتر باشیم ، چون میشه از بیرون ی پارچه نمناک رو روی لونه انداخت ولی اگه داخل باشه ، باید پارچه رو روی کل قفس بکشیم .

2 - در دوران تخمگذاری واسه تامین رطوبت مورد نیاز ] ب غیر از گذاشتن دستگاه بخور [ ظرف آب بذاریم بهتره یا پارچه نمناک بذاریم ؟؟؟
    چون اگه ظرف آب باشه جفت پراشون رو خیس میکنن و با پرای خیس میخوابن رو تخما ، نمیدونم پرای خیس واسه تخمها و جنین داخل تخمها ضرر داره یا نه ؟؟؟ ( چون تو ی قسمتی از مقاله http://www.parsipet.ir/thread24734.html#post175022 ، نوشته شده اگه کاسه باشه بهتره . )

3 - رطوبت مورد نیاز ، باید از اول تخمگذاری رعایت بشه یا فقط در هفته آخر؟؟؟ تنها دلیل رعایت رطوبت ، راحتتر درومدن جوجه ها از تخمهاس ؟؟؟

4 - ممکنه ب دلیل انجام عمل کندلینگ ، جفت دیگه روی تخم نخوابه ؟؟؟

5 - ب نظرتون بهتر نیس بعد از گذاشتن لونه ، سر ی تایم مشخصی ب لونه ( لونه ای ک هنوز تخم هم توش گذاشته نشده و صرفا هدف ، جهت عادت دادن جفته ) سرک بکشیم تا جفت ب این کار ما عادت کنه تا واسه کندلینگ کردن تخما ، بهشون کمتر استرس وارد شه ؟؟؟

6 - تخمی ک بارور شده و جنین توی تخم تلف شده رو ک باید برداشت . درسته ؟؟؟
    سوالم درمورد تخم بارور نشده س . آیا تخم بارور نشده رو هم باید برداشت یا خیر ؟؟؟
    آخه تو مقاله http://www.parsipet.ir/thread24734.html#post175022 نوشته ک بهتره تخم بارور نشده رو برنداریم ، چون در دوران جنینی تا حدودی گرمای تخمها رو تامین میکنه . و در زمانی ک جوجه ها از تو تخم درومدن ، میتونن ب تخم بارور نشده تکیه بدن و استخونشون درست شکل بگیره .
    آخه از طرفی هم اگه تخم رو برنداریم ، باعث میشه ک جفت روی تخم بارور نشده هم بخوابن و انرژی بیشتری صرف خوابیدن صرف میکنن .
    ب نظر شما کدوم بهتره ؟؟؟

7 - مصرف جوانه نخود ، واسه پرنده ها مضره ؟؟؟

ببخشید سوالام خیلی زیاد بود .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    من ی سری سوال دارم ، ک البته تا حدودی جواب سوالام تو خود سوالها هست . فقط واسه اطمینان میپرسم . و بیشتر سوالام شک بین دو مورده ک نمیدونم کدوم درسته و کدوم غلط . ممنون میشم اگه دوستان با تجربه دقیق راهنماییم کنن .
    مرسی کلی

1 - لونه رو از بیرون ب قفس متصل کنیم بهتره یا داخل قفس باشه ؟؟؟
    فک کنم اگه بیرون باشه ، درصورتی ک لازم باشه رطوبت رو افزایش بدیم راحتتر باشیم ، چون میشه از بیرون ی پارچه نمناک رو روی لونه انداخت ولی اگه داخل باشه ، باید پارچه رو روی کل قفس بکشیم .

2 - در دوران تخمگذاری واسه تامین رطوبت مورد نیاز ] ب غیر از گذاشتن دستگاه بخور [ ظرف آب بذاریم بهتره یا پارچه نمناک بذاریم ؟؟؟
    چون اگه ظرف آب باشه جفت پراشون رو خیس میکنن و با پرای خیس میخوابن رو تخما ، نمیدونم پرای خیس واسه تخمها و جنین داخل تخمها ضرر داره یا نه ؟؟؟ ( چون تو ی قسمتی از مقاله http://www.parsipet.ir/thread24734.html#post175022 ، نوشته شده اگه کاسه باشه بهتره . )

3 - رطوبت مورد نیاز ، باید از اول تخمگذاری رعایت بشه یا فقط در هفته آخر؟؟؟ تنها دلیل رعایت رطوبت ، راحتتر درومدن جوجه ها از تخمهاس ؟؟؟

4 - ممکنه ب دلیل انجام عمل کندلینگ ، جفت دیگه روی تخم نخوابه ؟؟؟

5 - ب نظرتون بهتر نیس بعد از گذاشتن لونه ، سر ی تایم مشخصی ب لونه ( لونه ای ک هنوز تخم هم توش گذاشته نشده و صرفا هدف ، جهت عادت دادن جفته ) سرک بکشیم تا جفت ب این کار ما عادت کنه تا واسه کندلینگ کردن تخما ، بهشون کمتر استرس وارد شه ؟؟؟

6 - تخمی ک بارور شده و جنین توی تخم تلف شده رو ک باید برداشت . درسته ؟؟؟
    سوالم درمورد تخم بارور نشده س . آیا تخم بارور نشده رو هم باید برداشت یا خیر ؟؟؟
    آخه تو مقاله http://www.parsipet.ir/thread24734.html#post175022 نوشته ک بهتره تخم بارور نشده رو برنداریم ، چون در دوران جنینی تا حدودی گرمای تخمها رو تامین میکنه . و در زمانی ک جوجه ها از تو تخم درومدن ، میتونن ب تخم بارور نشده تکیه بدن و استخونشون درست شکل بگیره .
    آخه از طرفی هم اگه تخم رو برنداریم ، باعث میشه ک جفت روی تخم بارور نشده هم بخوابن و انرژی بیشتری صرف خوابیدن صرف میکنن .
    ب نظر شما کدوم بهتره ؟؟؟

7 - مصرف جوانه نخود ، واسه پرنده ها مضره ؟؟؟

ببخشید سوالام خیلی زیاد بود .
    سلام
    1 از بیرون چون دسترسی اسان به داخل لون داریم برای چک کردن جوجه ها و کندلینک تخم ها و جای پرنده ها هم تنگ نمیشه
    2 تو اون مقاله درست اشاره کرده ولی شما روطبت رو به 40و50 برسون هسچ کاری لازم نیست رطوبت زیاد هم باعث مشکلات برا تخم ها میشه
    3نبود رطوبت در زمان تخم گذاری میتونه تخم گذاریو برای ماده سخت کنه و همینطور کم بود اون میتونه اب درون تخم هارو خشک کنه و باعث تلف شدن جنین در حال رشد بشه در زمان باز شدن هم که 45و50 بهتره باشه ولی به این معنا نیست که کمتر باشه حتمن جوجه نمیتونه تخم رو بشکنه
    4میگن ممکنه ولی کم پیش میاد هر موقع اومدن از لونه بیرون شما میتونی چک کنی
    5فکر میکنم تو همون مقاله کندلینک همچین چیزی گفته میشه ولی نظر شخصیه من اینه که من و شما نمیخوایم هر روز تخم هارو چک کنیم من خودم یکبار کلن چک میکنم و نیاز به عادت دادن پرنده هم نیست چون باعث استرس میشه همین عادت دادن
    6 چون کمی تشخیص سخته خودم اینکارو نمیکنم نه که خیلی کثیف باشه صبر میکنم تا اخرین روز باز نشد بر میدارم وجود تخم های بی نطفه هم نظر من اینه که تا مدتی مانع از خروج لونه و جفتگیری مجدد میشه
    7میگن سمیه جوانه نخود و تخمه و بهتره استفاده نکنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    اولین تخم رو هشتم اسفند گذاشتن و از اون به بعد یه روز در میون گذاشتن تا شده 4 تخم ولی نمیدونم تخم چندم شکسته
    تخم رو شب از لونه بیرون بیارید و کندلینگ کنید.اگر بارور بود با یک تکه چسب نواری بپوشونید ترک خوردگی رو.اتفاقی نمیفته.فقط دقت کنید چسب زیاد نزنید که موقع شکستن تخم برای جوجه مشکل پیش بیاد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    کسی هست راهنماییم کنه ؟؟؟؟
    عروسام هی چوباشونو گاز میگرن چرا؟؟؟؟
    حتی خاک اره هارو میریزن بیرون

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    کسی هست راهنماییم کنه ؟؟؟؟
    عروسام هی چوباشونو گاز میگرن چرا؟؟؟؟
    حتی خاک اره هارو میریزن بیرون

اگر برای عروس هلندی هاتون که هنوز جفت نیستند گذاشتید که به نظرم فقط برای بازی و کنجکاوی داخل لانه میروند و این کار را انجام میدهند که بهتر هست لانه را بردارید
    اگر جفت مولد هم باشند همان طور که جناب اسکندری هم در پاسختان گفته بودند کار غیر عادی نیست(جفتهای من هم همین طورند) اما اگر میخواهید که کف لانه حتما خرده چوب باشد باید لانه ای انتخاب کنید که ورودی لانه از کف فاصله داشته باشد تا نتوانند بیرون بریزند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    من هفت تخم رو روزی یه بند انگشت بدم موردی داره دوستان ؟؟؟؟یا برنده فروشه اشتباه کرده؟؟؟
    ممنون

صفحه 779 از 1915 نخستنخست ... 27967972976076176276376476576676776876977077177277377477577677777877978078178278378478578678778878979079179279379479579679779882987912791779 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)